Jump to content

Destinator 7


Minotavrs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο πιο προσφατος χαρτης για Νεα Υορκη ειναι ο 2006 Q2?

Ας το κοιταξει καποιος αν εχει τη καλοσυνη γιατι μου φαινεται αρκετα παλιος.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Paidia perasa to destinator 7 sto htc diamond kai dn mporw me tipota na piasw sima ti mporei na ftaiei ?

 

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish». Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
γεια σας παιδια.εχω κανει τα παντα αλλα δεν τρεχει το destinator7 στο diamond 2 μου βγαζει no maps found στο αρχικο μενου.εχω το destinator 7,...... και ακολουθησα τισ οδιγιεσ εγκαταστασης,ειχαν και ενα ***** μεσα,καταλαβατε τι αρχεια ειναι ολο και καποιοσ αλλος θα το εχει κατεβασει.τι να κανω????
b*tch you know the side, world motherf**ck'n wild
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοη8εια....εχω βαλει στο αυτοκινητο οθονη αφης με gps κτλ...στην καρτα μνημης 8ελω να βαλω το garmin μπορει καποιος να μου στηλει τον φακελο με τους χαρτες και οτι αλλο χρειαζεται η να το κατεβασω απο καπου...
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση.....

 

Υπάρχουν πουθένα οι στάσεις των λεωφορείων της Αθήνας σε μοργή GPS στίγματα ;

 

Υπάρχει το http://www.oasa.gr που έχει και δυνατότητα αναζήτησης, αλλά δεν το βρίσκω και πολύ εύχρηστο.

 

Έλεγα μήπως και υπάρχουν πουθένα σαν POI....

Mobiles: HTC Desire Z, SE X10 Pro, AirCon: Mitsubishi MSZ-FD35VA (12KBTU/3.5KW), Hitachi Air Exchanger Inverter RAS-D10EX2 (9KBTU/2.5KW), LG Mirror Inverter C18AWR (18KBTU/5KW), LG Mirror C12AHP (12KBTU/3.5KW)
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοη8εια....εχω βαλει στο αυτοκινητο οθονη αφης με gps κτλ...στην καρτα μνημης 8ελω να βαλω το garmin μπορει καποιος να μου στηλει τον φακελο με τους χαρτες και οτι αλλο χρειαζεται η να το κατεβασω απο καπου...

στογνωστο μαγαζακι υπαρχει. και με μια αναζητηση στο google θα το βρεις.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι αυτος δεν σου κανει??

 

Εμένα δε με κάνει ας πουμε, γιατί πήγα Κερκυρα απο την ολοκληρώμενη Εγνατια Οδό κ αυτο μ εδειχνε να πηγαίνω στο πουθένα... Δηλαδη δεν υπάρχει η Εγνατία ο μεγαλύτερος δρόμος της Ελλάδας, το ίδιο γινόταν κ προς <Θασσο όταν πήγαινα....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας! Θα ήθελα τη βοήθειά σας! Έχω το Omnia i900 του έβαλα το destinator 7 που είχα βάλει και στο Mio P560, αλλά όταν το ανοίγω η welcame screen(η εικόνα με τα βελάκια που φορτώνουν όταν ανοίγει το destinator) δεν πιάνει όλη την οθόνη. Ούτε και το μενού πιάνει όλη την οθόνη. Όταν ανοίγω το χάρτη όμως πιάνει όλη την οθόνη. Πώς μπορώ να το διορθώσω?
Link to comment
Share on other sites

Ο πιο προσφατος χαρτης για Νεα Υορκη ειναι ο 2006 Q2?

Ας το κοιταξει καποιος αν εχει τη καλοσυνη γιατι μου φαινεται αρκετα παλιος.

Oι τελευταίοι χάρτες για τις ΗΠΑ είναι οι 2009.q1

Παιδιά γειά σας! Θα ήθελα τη βοήθειά σας! Έχω το Omnia i900 του έβαλα το destinator 7 που είχα βάλει και στο Mio P560, αλλά όταν το ανοίγω η welcame screen(η εικόνα με τα βελάκια που φορτώνουν όταν ανοίγει το destinator) δεν πιάνει όλη την οθόνη. Ούτε και το μενού πιάνει όλη την οθόνη. Όταν ανοίγω το χάρτη όμως πιάνει όλη την οθόνη. Πώς μπορώ να το διορθώσω?

Bάλε ένα άλλο σκιν http://www.navimania.gr/showthread.php?t=12604

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το 8 σε diamond2. Κατά την πλοήγηση, λέει τα μισά αγγλικά και τα μισά Ελληνικά. Συγκεκριμένα λέει τα χιλιόμετρα στα αγγλικά και τις στροφές στα ελληνικά!!! Τι γίνεται?

Ευχαριστώ

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το 8 σε diamond2. Κατά την πλοήγηση, λέει τα μισά αγγλικά και τα μισά Ελληνικά. Συγκεκριμένα λέει τα χιλιόμετρα στα αγγλικά και τις στροφές στα ελληνικά!!! Τι γίνεται?

Ευχαριστώ

 

Βαλε το 7 ή ρωτα στο 8 :)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δε με κάνει ας πουμε, γιατί πήγα Κερκυρα απο την ολοκληρώμενη Εγνατια Οδό κ αυτο μ εδειχνε να πηγαίνω στο πουθένα... Δηλαδη δεν υπάρχει η Εγνατία ο μεγαλύτερος δρόμος της Ελλάδας, το ίδιο γινόταν κ προς <Θασσο όταν πήγαινα....

 

Αν το εχεις αγορασει μπορεις να τους καλεσεις και να ρωτησεις ποτε θα βγαλουν update αφου δεν ΣΕ κανει

Αν δεν το εχεις αγορασει , μπορεις απλα να μην προκαλεις το κοινο αισθημα

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δε με κάνει ας πουμε, γιατί πήγα Κερκυρα απο την ολοκληρώμενη Εγνατια Οδό κ αυτο μ εδειχνε να πηγαίνω στο πουθένα... Δηλαδη δεν υπάρχει η Εγνατία ο μεγαλύτερος δρόμος της Ελλάδας, το ίδιο γινόταν κ προς <Θασσο όταν πήγαινα....

 

Καλα αυτο με το δρομο για Θασο(φανταζομαι λες για λιγο πριν την Καβαλα) ειναι πραγματι τραγικο. :(

 

Ουτε το Destinator εδειχνε τιποτα, ουτε το iGO (δεν ειμαι σιγουρος αν εκεινη την ωρα του ειχα μεσα χαρτη της Gi ή καποιον αλλο).

Και μιλαμε για την Εγνατια Οδο, το μεγαλυτερο δρομο που εγινε στην Ελλαδα εδω και πολλες δεκαετιες.

Και μιλαμε για ενα κοματι του, που αν δεν κανω λαθος ειναι απο τα πρωτα που παραδοθηκαν....:confused:

Link to comment
Share on other sites

Εγνατία Οδό ένα κομμάτι από Τρίκαλα προς Γιάννενα το MLS δεν το είχε. Με έδειχνε και μένα στο κενό :lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλα αυτο με το δρομο για Θασο(φανταζομαι λες για λιγο πριν την Καβαλα) ειναι πραγματι τραγικο. :(

 

Ουτε το Destinator εδειχνε τιποτα, ουτε το iGO (δεν ειμαι σιγουρος αν εκεινη την ωρα του ειχα μεσα χαρτη της Gi ή καποιον αλλο).

Και μιλαμε για την Εγνατια Οδο, το μεγαλυτερο δρομο που εγινε στην Ελλαδα εδω και πολλες δεκαετιες.

Και μιλαμε για ενα κοματι του, που αν δεν κανω λαθος ειναι απο τα πρωτα που παραδοθηκαν....:confused:

 

Το κομμάτι από τον κόμβο Αγ. Ανδρέα (Ν. Ηρακλείτσα) μέχρι την Καβάλα όντως είναι από τα πρώτα που δόθηκαν, αλλά αυτό το δείχνει μια χαρά. Το κομμάτι από τον Στρυμώνα μέχρι τον κόμβο του Αγ. Ανδρέα όμως δόθηκε στην κυκλοφορία φέτος και αυτό είναι πολύ πιθανό να μην το έχουν οι χάρτες. Γενικά στην Εγνατία έχουν δοθεί πολλά κομμάτια πρόσφατα και γι' αυτό έχουν κενά οι χάρτες.

Link to comment
Share on other sites

Στρυμώνας - Αγιος Αντρέας (Εγνατία οδός) μήκος 41 χιλιομέτρων.

http://img269.imageshack.us/img269/7739/screen17a.jpg

Γέφυρα Νέστου (Εγνατία οδός)

http://img268.imageshack.us/img268/7158/screen19u.jpg

 

Παραδώθηκαν στην κυκλοφορία στις 16 Ιανουαρίου.

Ολοι οι χάρτες των Ελληνικών εταιριών γεωπληροφορικής έχουν τα συγκεκριμένα κομμάτια στους χάρτες τους.

Τα screenshots είναι από iGO8 με χάρτη της DIS 2009.06

Eπίσης και η Creative Image (CIT) έχει τα κομμάτια της Εγνατίας στον χάρτη για Sygic mobile

όπως και η Epsilon για iGO8.

H μοναδική Ελληνική εταιρία που δεν τα έχει χαρτογραφημένα σε κανένα χάρτη της (τέλη Αυγούστου!!!) είναι η άλλοτε εταιρία μονόδρομος Gi.

Δεν θα βρείτε τα συγκεκριμένα κομμάτια ούτε στο Destinator και ούτε φυσικά στο Ginius Driver

καθώς επίσης και στους χάρτες Tele Atlas αφού ως γνωστόν περιέχουν δεδομένα της Gi.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

H μοναδική Ελληνική εταιρία που δεν τα έχει χαρτογραφημένα σε κανένα χάρτη της (τέλη Αυγούστου!!!) είναι η άλλοτε εταιρία μονόδρομος Gi.

Δεν θα βρείτε τα συγκεκριμένα κομμάτια ούτε στο Destinator και ούτε φυσικά στο Ginius Driver

καθώς επίσης και στους χάρτες Tele Atlas αφού ως γνωστόν περιέχουν δεδομένα της Gi.

Ενδιαφερον !!!

 

Δηλαδη η Gi πεφτει και μαλιστα χωρις αλεξιπτωτο ε? :X

Link to comment
Share on other sites

@Οdytsak :

¨

Θα βγαλουν σε 1 μηνα : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2903524#post2903524

 

Μπορεις να κανεις upload τον χαρτη της DIS και να μου στειλεις ΡΜ ??

 

 

 

Ενδιαφερον !!!

 

Δηλαδη η Gi πεφτει και μαλιστα χωρις αλεξιπτωτο ε? :X

 

Η GI δεν ξαναφτιαχνει χαρτη για destinator- μονο για Ginious kai TeleAtlas

Link to comment
Share on other sites

@Οdytsak :

 

Μπορεις να κανεις upload τον χαρτη της DIS και να μου στειλεις ΡΜ ??

 

 

 

Η GI δεν ξαναφτιαχνει χαρτη για destinator- μονο για Ginious kai TeleAtlas

 

Φιλε απο οτι καταλαβα απο τα λεγομενα του Odytsak, γενικα εχουν μεινει λιγο πισω.

 

Γιατι και στα προγραμματα που αναφερεις δεν εχουν ενημερωμενους χαρτες...

Link to comment
Share on other sites

Και στις Θερμοπυλες τον νεο δρομο δεν τον εχει-στα υπολοιπα ομως δεδωμενα πιστευω οτι η GI ειναι η καλυτερη.

 

Φιλε συμφωνω σε αυτο που λες...

 

Μεχρι τωρα και σε εμενα το Destinator κανει τα λιγοτερα λαθη.:)

 

Αλλα αν πραγματι μιλαμε για ενα παρατημενο προγραμμα με μια επισης παρατημενη εξελιξη των χαρτων, δεν θα αργησει η ωρα που θα μεινει πισω απο τον ανταγωνισμο. ;)

Link to comment
Share on other sites

Skin για το diamond2 που θα βρω?

Ευχαριστώ

Άκυρο. Το βρήκα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά!

'Εχω εγκαταστήσει το destinator7 στο ραδιόφωνο αυτοκινήτου μου που έχει Windows 5.0 CE.

Διαπίστωσα πως όταν σβήνω και ξανα-ανοίγω το αυτοκίνητο. χάνει τις ρυθμίσεις ώρας και μου βγάζει international -12.

 

Αρχικά να σας πω ότι έκανα φορμάτ την κάρτα SD.

Κατά το format των windows είχα μόνο τη δυνατότητα να φορμάρω σε FAT32.

Τελικά από τα εργαλεία διαχείρησης επέλεξα φορμάτ σε απλό FAT.

 

Μήπως προσπαθεί να "γράψει" κάτι το ραδιόφωνό μου στην κάρτα μνήμης (π.χ. αυτό το setting) και δεν μπορεί να κάνει εγγραφή σε FAT;

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά!

'Εχω εγκαταστήσει το destinator7 στο ραδιόφωνο αυτοκινήτου μου που έχει Windows 5.0 CE.

Διαπίστωσα πως όταν σβήνω και ξανα-ανοίγω το αυτοκίνητο. χάνει τις ρυθμίσεις ώρας και μου βγάζει international -12.

 

Αρχικά να σας πω ότι έκανα φορμάτ την κάρτα SD.

Κατά το format των windows είχα μόνο τη δυνατότητα να φορμάρω σε FAT32.

Τελικά από τα εργαλεία διαχείρησης επέλεξα φορμάτ σε απλό FAT.

 

Μήπως προσπαθεί να "γράψει" κάτι το ραδιόφωνό μου στην κάρτα μνήμης (π.χ. αυτό το setting) και δεν μπορεί να κάνει εγγραφή σε FAT;

 

Αυτό που αναφερεις ειναι πρόβλημα του μηχανήματός, κινεζικό είναι?? αν θέλεις την ησυχία σου ξέχασε την ωρα σε αυτό το μηχάνημά!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...