Jump to content

Destinator 7


Minotavrs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σαν επιλογή το έχει μέσα , αλλά δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ....πιστεύω ότι θα μου σπάσει τα νεύρα μέχρι να το πετύχω...:):):):):)

 

που ειναι αυτι η επιλογι ρε μεγιστε??? :O

na zisoun ta giwtompala!!!!!!!!!!!!!! :X
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχει έκδοση του Destinator 7 η οποία να λειτουργεί σωστά σε Windows Mobile Smartphones (Qtek 8310).

Ρωτώ γιατί η χρήση τέτοιας εφαρμογής με το προγραμματάκι που εξωμειώνει την touch οθόνη σαν ποντίκι είναι δύσχρηστη.

Μιλάω δηλαδή για μια έκδοση σαν το Destinator SP το οποίο τρέχει άριστα σε τέτοια τηλέφωνα.

Το καλύτερο τηλέφωνο που είχα ήταν το 1998 το Philips Genie
Link to comment
Share on other sites

Και πως λειτουργει αυτο ρε σεις?

 

άμα καταφέρει κανείς και το δουλέψει άνετα ας μου πει και εμένα....

 

 

το είχα δοκιμάσει παλιότερα (με το ΡΝ) αλλά δεν τα κατάφερα και από τότε δεν το ξαναδοκίμασα

Link to comment
Share on other sites

άμα καταφέρει κανείς και το δουλέψει άνετα ας μου πει και εμένα....

 

 

το είχα δοκιμάσει παλιότερα (με το ΡΝ) αλλά δεν τα κατάφερα και από τότε δεν το ξαναδοκίμασα

 

Και πως λειτουργει αυτο ρε σεις?

 

συμφων.ω. Αφού έτσι και αλλοιώς θα πρέπει να βάλω όλους τους προορισμούς σαν στάσεις, ε, δεν τους βάζω σαν προορισμούς και να τους επιλέγω κάθε φορά απο τους "πρόσφατους προοροσμούς"; Ακόμη δεν κατάφερα να το τρέξω κανονικά:X:cry::(

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

τελικα κυκλοφορησε επισημα το destinator 7? και εαν ναι , με ποιες συσκευες ερχετε ετοιμο εγκατεστημενο?

παντως στην ιστοσελιδα του destinator αναφερει κανονικα οτι βγηκε.

Link to comment
Share on other sites

συμφων.ω. Αφού έτσι και αλλοιώς θα πρέπει να βάλω όλους τους προορισμούς σαν στάσεις, ε, δεν τους βάζω σαν προορισμούς και να τους επιλέγω κάθε φορά απο τους "πρόσφατους προοροσμούς"; Ακόμη δεν κατάφερα να το τρέξω κανονικά:X:cry::(

 

άμα καταφέρει κανείς και το δουλέψει άνετα ας μου πει και εμένα....

 

 

το είχα δοκιμάσει παλιότερα (με το ΡΝ) αλλά δεν τα κατάφερα και από τότε δεν το ξαναδοκίμασα

 

Και πως λειτουργει αυτο ρε σεις?

 

 

Ιδου η απορια.

 

Παντως papajo διαφωνω με αυτο που λες.

 

Εγω λογω δουλειας μπορει να χρειαστω να παω σε 10 διαφορετικα σημεια σε μια μερα.

 

Ειναι πολυ πιο βολικο να βαλω στο ξεκινημα ολα αυτα τα σημεια με τη σειρα που θα παω, παρα να κανω καθε φορα στην ακρη του δρομου και να βαζω το επομενο σημειο. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ιδου η απορια.

 

Παντως papajo διαφωνω με αυτο που λες.

 

Εγω λογω δουλειας μπορει να χρειαστω να παω σε 10 διαφορετικα σημεια σε μια μερα.

 

Ειναι πολυ πιο βολικο να βαλω στο ξεκινημα ολα αυτα τα σημεια με τη σειρα που θα παω, παρα να κανω καθε φορα στην ακρη του δρομου και να βαζω το επομενο σημειο. ;)

αυτό ακριβώς με ρώταγε και ένας φίλος, επειδή θέλει να το χρησιμοποιήσει σε δρομολόγια που κάνει μέσα στην Αθήνα, για να μην ψάχνεται τελευταία στιγμή, αλλά ντράπηκα όταν του είπα ότι δεν ξέρω κατά πόσο είναι εύκολο να το κάνει, ή να βάζει ένα ένα προορισμό...:)

Link to comment
Share on other sites

Ιδου η απορια.

 

Παντως papajo διαφωνω με αυτο που λες.

 

Εγω λογω δουλειας μπορει να χρειαστω να παω σε 10 διαφορετικα σημεια σε μια μερα.

 

Ειναι πολυ πιο βολικο να βαλω στο ξεκινημα ολα αυτα τα σημεια με τη σειρα που θα παω, παρα να κανω καθε φορα στην ακρη του δρομου και να βαζω το επομενο σημειο. ;)

 

Αν κατάφερες να το κάνεις, πες μας τα βήματα. Όπως βλέπεις υπάρχει σχετική αγνοια και παιδευόμαστε. Μακάρι κάποιος να ξέρει πως βάζουμε τις στάσεις και κυρίως πως τις χρησιμοποιούμε μετά. Εγώ είπα ότι μου είναι πιό εύκολο να τις βάλω σαν προορισμούς, ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΞΕΡΩ, πως να το κάνω με τον σωστό τρόπο. Δεν διαφωνώ ουσιαστικά με όσα λες. Δεν ξέρω να το κάνω και είπα έναν πιό αργό αλλά πιό εύκολο τρόπο. Γράψε μας τα βήματα ενεργειών, σε παρακλαώ.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάφερες να το κάνεις, πες μας τα βήματα. Όπως βλέπεις υπάρχει σχετική αγνοια και παιδευόμαστε.........

 

Ιδου η απορια........

 

 

Φιλε μου και εγω δεν το εχω καταφερει.

 

Βεβαια δεν το εψαξα και πολυ, αλλα σκοπευω να το κοιταξω πιο εντατικα τις προσεχεις μερες.

 

Μακαρι καποιος απο ολους μας να βρει την ακρη. :)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου και εγω δεν το εχω καταφερει.

 

Βεβαια δεν το εψαξα και πολυ, αλλα σκοπευω να το κοιταξω πιο εντατικα τις προσεχεις μερες.

 

Μακαρι καποιος απο ολους μας να βρει την ακρη. :)

 

Εεεμ, γι' αυτό προτίμησα να "πάω Πειραιά μέσω Λαμίας" αλλά στα σίγουρα....παρά να "χαθώ στο κέντροτης Αθήνας".

Παρακαλείται όποιος το καταφέρει αν έχει την καλοσύνη να ποστάρει τα βήματα και της εγγραφής στάσεων αλλά και της εκτέλεσης διαδρομής με στάσεις. Επικρετεί στο site αρκετή σύγχυση όπως βλέπω, με πρώτο εμένα(να μην παρεξηγηθεί και κανείς κατά λάθος)

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Εεεμ, γι' αυτό προτίμησα να "πάω Πειραιά μέσω Λαμίας" αλλά στα σίγουρα....παρά να "χαθώ στο κέντροτης Αθήνας".

Παρακαλείται όποιος το καταφέρει αν έχει την καλοσύνη να ποστάρει τα βήματα και της εγγραφής στάσεων αλλά και της εκτέλεσης διαδρομής με στάσεις. Επικρετεί στο site αρκετή σύγχυση όπως βλέπω, με πρώτο εμένα(να μην παρεξηγηθεί και κανείς κατά λάθος)

Στο dest6 και στο 7 για να δημιουργήσεις μια διαδρομή με στάσεις(αν κατάλαβα σωστά τι ζητάτε), πας στα πρόσθετα και επιλέγεις διαδρομή με στάσεις.Πατάς στο κουμπί ενέργειες και πατάς προσθήκη διαδρομής,την ονοματίζεις (κατι δηλαδή σαν ένα φάκελο να το φανταστείς) και αρχίζεις να προσθέτεις στάσεις.Κάποια απο αυτές την ορίζεις ως αφετηρία(μεταφέροντάς την, με τα βελάκια που έχει στη βάση,στην κορυφή) και κάποια ως προορισμό(μεταφέροντάς την στο τέλος).Σε κάθε στάση που προσθέτεις, βάζεις την διεύθυνση και πατάς μεταφορά, και στην συνέχεια δίνεις ένα όνομα στην στάση αυτή και πατάς ΟΚ!Δεν είναι ανάγκη να τις βάλεις με τη σειρά που θέλεις.Μπορείς να αλλάξεις τη σειρά με τα βελάκια που έχει στη βάση!

Link to comment
Share on other sites

το δύσκολο είναι ότι πρέπει πρώτα να αποθηκεύεις όλη τη διαδρομή και μετά να την ''τρέξεις''.

 

1.πάμε πρόσθετα -> διαδρομή με στάση

2.πατάμε ενεργεια -> προσθήκη διαδρομής. ονομάζουμε τη διαδρομή που θα φτιάξουμε και πατάμε οκ

3.επιστρέφουμε στο προηγούμενο μενού και βλέπουμε το όνομα της διαδρομής που φτιάξαμε (φυσικά δεν έχει άλλα στοιχεία, παρά μόνο το όνομα)

4.κάνουμε ταπ στο όνομα,

5. κάνουμε ταπ στο ''ενέργεια'' και μετά στο ''προσθήκη στάσης''

6. αφού ορίσουμε τον 1ο προορισμό (ή έναν από τους προορισμούς που θέλουμε) τον ονομάζουμε, πατάμε οκ και γυρνάμε πάλι στο μενού όπου βλέπουμε τον πρώτο προορισμό της διαδρομής μας.

7. Επαναλαμβάνουμε το βήμα 5 για να βάλουμε όσες στάσεις-προορισμούς θέλουμε

8. αφού ολοκληρώσουμε την διαδικασία, μπορούμε να αλλάξουμε τη σειρά των στάσεων απο τα πλήκτρα "πάνω" και "κάτω"

 

μετά η διαδικασία είναι η γνωστή. δεν το έχω δοκιμάσει αλλά λογικά κάπως έτσι πρέπει να δουλεύει :):):):):)

Link to comment
Share on other sites

προτιμούσα να πάρω τηλ κάποιον και να του τα πω προφορικά παρά να τα γράψω, γιατί βαριέμαι το typing.....:P:P:P
Link to comment
Share on other sites

τελικα κυκλοφορησε επισημα το destinator 7? και εαν ναι , με ποιες συσκευες ερχετε ετοιμο εγκατεστημενο?

παντως στην ιστοσελιδα του destinator αναφερει κανονικα οτι βγηκε.

Link to comment
Share on other sites

Ne0 και nikthanos λογικα η διαδρομη με στασεις γινεται οπως ακριβως μας ειπατε.

 

Μενει απλα να το δοκιμασουμε.

 

Ευχαριστουμε. :)

Link to comment
Share on other sites

Το post του Nickthanou είναι πράγματι κατατοπιστικό.Να συμπληρώσω ότι μπορούμε να ξεκινήσουμε από οποιαδήποτε στάση θέλουμε με αρχικό σημείο το σημείο που βρισκόμαστε τη δεδομένη στιγμή.Επίσης αν θέλουμε την διαδρομή που φτιάξαμε να την κρατήσουμε backup στο pc ή να την στείλουμε σε ένα φίλο,μπορούμε να την βρούμε στο φάκελο destinator\UserData\MPR σαν dat αρχείο
Link to comment
Share on other sites

τελικα κυκλοφορησε επισημα το destinator 7? και εαν ναι , με ποιες συσκευες ερχετε ετοιμο εγκατεστημενο?

παντως στην ιστοσελιδα του destinator αναφερει κανονικα οτι βγηκε.

 

Παιδιά, παρατήρησε άλλος να γίνεται το εξής στο 7; Όταν δεν έχει βρεί δορυφόρους και του ζητάς να βρεί οδό και αριθμό σε μια πόλη, δεν βρίσκει αριθμό. Μόλις βρεί δορυφόρους, βρίσκει και αριθμούς. Το 6 τα πάει μια χαρά με ή χωρίς δορυφόρους

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

φοβερο skin του geok .

Eκανες φοβερη δουλεια.

Μια απορια ομως που εχω ποιος θα βοηθησει?

Αφορα σχετικα με το προβλημα οτι μου εδειχνε παντα τον βορα και δεν γυρναγε τον χαρττη.

Εξακολουθει και το κανει αυτο στο 2d και αναγκαστικα δουλευω μονο το 3d.

Ετσι πρεπει να ειναι?

Αν ναι,υπαρχει κατι στο 3d που να λεει τισ ονομασιες των δρομων? καθως εμφανιζει μονο μερικα ονοματα απο κυριους δρομους και οχι ολους?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ποια ακριβώς έκδοση έχεις (κυκλοφορούν τρεις 463, 574, 588)?
Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

φοβερο skin του geok .

Eκανες φοβερη δουλεια.

Μια απορια ομως που εχω ποιος θα βοηθησει?

Αφορα σχετικα με το προβλημα οτι μου εδειχνε παντα τον βορα και δεν γυρναγε τον χαρττη.

Εξακολουθει και το κανει αυτο στο 2d και αναγκαστικα δουλευω μονο το 3d.

Ετσι πρεπει να ειναι?

Αν ναι,υπαρχει κατι στο 3d που να λεει τισ ονομασιες των δρομων? καθως εμφανιζει μονο μερικα ονοματα απο κυριους δρομους και οχι ολους?

Ευχαριστω

 

 

στις επιλογές ενεργοποίησε την επιλογή "περιστροφή σύμφωνα με τις οδηγίες της διαδρομής" ή κάτι παρόμοιο, δε θυμάμαι πως το λέει,

 

 

ή

 

 

κάνεις "ταπ" στην πυξίδα που εμφανίζεται στο χάρτη.

Αν φαίνεται ένα βέλος και το Ν (βορράς) ο χάρτης είναι πάντα προσανατολισμένος με το βορρά

αν φαίνεται μόνο το βέλος της πυξίδας, ο χάρτης περιστρέφεται σύμφωνα με τις οδηγίες πλοήγησης...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, παρατήρησε άλλος να γίνεται το εξής στο 7; Όταν δεν έχει βρεί δορυφόρους και του ζητάς να βρεί οδό και αριθμό σε μια πόλη, δεν βρίσκει αριθμό. Μόλις βρεί δορυφόρους, βρίσκει και αριθμούς. Το 6 τα πάει μια χαρά με ή χωρίς δορυφόρους

 

Συνέχεια τρελών φάσεων: 1)Στην έκδοση destinator 7.0.05..... βρίσκει και αριθμό, ακόμη και ΠΡΙΝ βρει δορυφόρους. 2) Η μία έκδοση 7.0.04..... ενεργοποιεί μιά ρουτίνα του destinator 6.1 και μόλις πάω να τρέξω το 6, με ρωτάει άν θέλω να παίξει η ρουτίνα demo. 3) Η άλλη έκδοση 7.0.0.5...., μόλις τρέξω την ρουτίνα demo, κολλάει το 6.1 και χρειάζεται να βγώ και να ξαναμπώ.4) Η έκδοση 7.0.05.... ενεργοποιεί την ρουτίνα demo στο 6.1, αλλά τρέχει μόνο μέσα από το menu.

Να τονίσω ότι το 6.1 μόνο του στην κάρτα ΔΕΝ έτρεχε την ρουτίνα demo. Οι διάφοροι συνδυασμοί των 7 με το 6.1 έχουν ΠΑΝΤΟΤΕ το ίδιο 6.1, από copy-paste. Το μόνο κοινό που έχουν οι διάφοροι συνδυασμοί κάθε φορά είναι ο φάκελος destinatorapps.

Πως γίνεται η 'υπαρξη ενός προγράμματος(του destinator 7) στην ίδια κάρτα να επιρρεάζει την λειτουργεία του άλλου(του destinator 6.1);;;;

Ξέρει κανείς ρε παιδιά γιατί θα με τρελλάνουν τα προγράμματα;;;

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

papajo

Γιατι εχουν την ιδια ονομασια φακελων.

π.χ το exe αρχειο λεει ανοιξε τον φακελο destapps το αρχειο ταδε.

Οι εφαρμογες ειναι σε ξεχωριστο φακελο?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...