Jump to content

Destinator 7


Minotavrs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ε τοτε ποιος ο λογος υπαρξης του προγραμματος για αλλαγη απο nmea σε sirf απευθύνετε σε πιο εξειδικευμένες συσκευές?στο 6 δεν ειχα τετοιο προβλημα απλα εκει μου ελεγε τις φωνητικες οδηγιες 2+3 φορες συνεχομενες και λειτουργουσε καλα με το 7 το προβλημα του ειναι αυτο παρεπιπτοντος γιατι στο igo ημερομηνία και ωρα διορθώνονται? αυτο δεν χρησιμοποιει πρωτοκολλο? και απο οτι το εψαξα εχει μονο ρύθμιση για θυρα και ταχυτητα

 

γιατί υπάρχει το πρόγραμμα, δεν το γνωρίζω... όσο για το iGO, νομίζω ότι αλλάζει από μόνο του πρωτόκολλο με το που θα το ανοίξεις...

Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εβαλα το sirftech για να αλλαξω πρωτόκολλο επικοινωνίας αλλα οταν τρεχει το desti μου αλλαζει την ημερομηνια και την ωρα στο mio και αρχιζουν να βαραν ειδοποιησεις παλια ραντεβου και οτιδηποτε προϋπήρχε αν στο καπακι τρεξω το igo επαναφερει και ημερομηνια και την ωρα (κριμα ρε γ@μτ με την αλλαγη σε sirf χωρια που κλειδωνε το desti σε δευτερολεπτα ειχα και σημα και μεσα στο σπιτι) καμια ιδεα κανεις ?

 

 

και εγώ έτσι την πάτησα....τουλάχιστον όταν το ξαναγύρισα σε ΝΜΕΑ ανέβασα λίγο την ταχύτητα από 4800 σε 19200 μου φαίνεται...μπας και στέλνει πιο γρήγορα συντεταγμένες στο destinator....

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα navi στο αυτοκινητο με χαρτι της tele atlas με προγραμα 3dx το θεμα ειναι οτι αγορασα χαρτι τησ ΕΛΛΑΔΑΣ ο οποιος ομωσ ειχε μονο την Αθηνα , Θεσσαλονικη και το εθνικο δηκτιο. Ουσιαστικα εχει μονο ενα μικρο μεροσ τησ Ελλαδας.

Αυτο το οποιο ηθελα να μαθω εαν υπαρχει καποιος σπασμενος χαρτισ ο οποιοσ να μπορει να δουλεψη σε αυτο το συστημα.

υποψην ο χαρτησ ειναι σε cd κια εγω δεν μπορεσα να τον αντιγραψω.

 

Ευχαριστω εκ των πρωτερων.

χρονια πολλα

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα πρόβλημα με το πρόγραμμα. Ανοίγει κανονικά απλά κάνει συνέχεια αναζήτηση για δορυφόρυος. Εχω το kaiser. Μάλλον πρέπει να έχω πειράξει τις com θύρες.

 

Τι μπορεί να φταίει;

 

edit: τελικά πάτησα από το πρόγραμμα και βρήκε μόνο του την θύρα

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει να ποσταρει κανεισ την αναβαθμιση 2007 q4 του ντεστινατορ 7?επισης γνωριζεται αν κανει για PNA (vector master 590PNA).ευχαριστω ......
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει να ποσταρει κανεισ την αναβαθμιση 2007 q4 του ντεστινατορ 7?επισης γνωριζεται αν κανει για PNA (vector master 590PNA).ευχαριστω ......

 

Και εγω την ιδια απορια εχω.

 

Καπου βρηκα τους τελευταιους χαρτες αλλα πρωτη φορα ο φακελος περιειχε μεσα δυο αρχεια Greece.

 

Aν θυμαμαι καλα το ενα ηταν GreeceG και το αλλο GreeceE.

Σε ενα αλλο σημειο βρηκα ενα χαρτη που το παλικαρι που τον ποσταρισε τον εγραφε σαν διορθωμενο.

 

Μπορει καποιος να διαλευκανει τι παιζει και αν μπορει να μας δωσει κανενα link? :X

 

Εστω με PM. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

ο GreeceG είναι χάρτης Ελλάδος στα Ελληνικά και ο GreeceE είναι στα Αγγλικά

τον GreeceG χρησιμοποιείς....

Link to comment
Share on other sites

ο GreeceG είναι χάρτης Ελλάδος στα Ελληνικά και ο GreeceE είναι στα Αγγλικά

τον GreeceG χρησιμοποιείς....

 

Eyxaristw..... kai pali file. ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά. Έχω το HTC Touch όπου εγκατέστησα το Destinator 7. Όταν πάω να τρέξω την εφαρμογή πηγαίνει πάρα πολύ αργά με λίγα λόγια σέρνετε, έχω κλειστές όλες τις εφαρμογές όπως και το τηλέφωνο. Μετά από κάποιο μικρό χρονικό διάστημα με ενεργοποιημένη την εφαρμογή (πλοήγηση), κολλάει εντελώς και εμφανίζει άσπρη οθόνη, έχει κανείς καμιά ιδέα? Κάποια λύση?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά. Έχω το HTC Touch όπου εγκατέστησα το Destinator 7. Όταν πάω να τρέξω την εφαρμογή πηγαίνει πάρα πολύ αργά με λίγα λόγια σέρνετε, έχω κλειστές όλες τις εφαρμογές όπως και το τηλέφωνο. Μετά από κάποιο μικρό χρονικό διάστημα με ενεργοποιημένη την εφαρμογή (πλοήγηση), κολλάει εντελώς και εμφανίζει άσπρη οθόνη, έχει κανείς καμιά ιδέα? Κάποια λύση?

 

Fortomeni siskevi mou akougete me posa mb elefthera xekinas ? kai posa exeis otan trexei to dest ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπάρχει κάποιο skin για οθόνη 4,3 για το destinator 7 ???

Φαντάζομαι εννοείς wide για PNA. Στο ngi forum κάτι είχε αναφέρει ο panosha αν θυμάμαι καλά. Δες αν υπάρχει κάτι εκεί.:O

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά. Έχω το HTC Touch όπου εγκατέστησα το Destinator 7. Όταν πάω να τρέξω την εφαρμογή πηγαίνει πάρα πολύ αργά με λίγα λόγια σέρνετε, έχω κλειστές όλες τις εφαρμογές όπως και το τηλέφωνο. Μετά από κάποιο μικρό χρονικό διάστημα με ενεργοποιημένη την εφαρμογή (πλοήγηση), κολλάει εντελώς και εμφανίζει άσπρη οθόνη, έχει κανείς καμιά ιδέα? Κάποια λύση?

 

Έχω την ίδια συσκευή και δεν ξεκινάω να τρέχω το 6 αν δεν κάνω soft reser αφού έχω απενεργοποιήσει όλα τα today plug ins...το έχω ψιλοφορτώσει και δεν γίνεται αλλιώς...:confused:

Βασίλης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι εννοείς wide για PNA. Στο ngi forum κάτι είχε αναφέρει ο panosha αν θυμάμαι καλά. Δες αν υπάρχει κάτι εκεί.:O

 

Ok, το έστησα μόνος μου, ευχαριστώ:)

Link to comment
Share on other sites

Καλη Χρονιά,

 

μα ετσι και αλλιως το συγκεκριμμένο λινκ οδηγεί σε χάρτη που ζητάει ενεργοποίηση για να παίξει....:(:(:(

Το περίεργο ειναι πως παλαιοτερος χάρτης λειτουργεί κανονικά....

Μήπως μου λείπει τίποτα ???

Κανενα διαφορετικό d****.dll ???

Κανένας καθυστερημένος Αγιος Βασίλης ;););) Λέω εγώ τώρα...

Αντε για να κανω επιτέλους και εγω αυτο το συγκριτικο ανάμεσα στο miomap και στο destinator:D:D:D

 

Και πάλι καλή χρονιά.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Καλη Χρονιά,

 

μα ετσι και αλλιως το συγκεκριμμένο λινκ οδηγεί σε χάρτη που ζητάει ενεργοποίηση για να παίξει....:(:(:(

Το περίεργο ειναι πως παλαιοτερος χάρτης λειτουργεί κανονικά....

Μήπως μου λείπει τίποτα ???

Κανενα διαφορετικό d****.dll ???

Κανένας καθυστερημένος Αγιος Βασίλης ;););) Λέω εγώ τώρα...

Αντε για να κανω επιτέλους και εγω αυτο το συγκριτικο ανάμεσα στο miomap και στο destinator:D:D:D

 

Και πάλι καλή χρονιά.

 

 

Καλή Χρονιά...

 

Φυσικά το destinator 7 θέλει το δικό του d****.dll

 

ΥΓ. Εχεις απόλυτο δίκιο για το link. Οι χάρτες δεν είναι παράνομοι, ούτε πειραγμένο το software, και φυσικά χρειάζονται ενεργοποιημένο destinator για να παίξουν, αλλά αθού δεν θέλουν να υπάρχει το liink... "SO BE IT"

Link to comment
Share on other sites

Έτσι για να ξαναθυμόμαστε τα σωστά links, βάζω ένα σημαντικό, να βοηθηθούν τα νεώτερα μέλη. Είναι το site που συγκεντρώνει τα νεώτερα ΡΟΙ. Όποιος ενδιαφέρεται κατεβάζει και ενσωματώνει ότι θέλει.

http://poi.gpspocketpc.gr/

Και για οδηγίες εγκατάστασης πηγαίνετε εδώ:

http://speedcameras.gpspocketpc.gr/

Κατεβάστε ένα αρχείο, αποσυμπιέστε το και διαβάστε τις οδηγίες. Οι ίδιες ισχίουν και για επιμέρους άλλα κατεβάσματα.

Καλές διαδρομές

--------------------------

Υ.Γ. 1.Μην παραφορτώνετε το μηχάνημα. Θα σας ζαλίσει τα αυτιά στις προειδοποιήσεις.

2. Θα πρέπει να ευχαριστήσω τα παλαιώτερα μέλη για τις απαραίτητες τροποποιήσεις που έκαναν στα αρχεία αυτά, ώστε σήμερα εμείς να απολαμβάνουμε τα περιεχόμενά τους

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

DOWNLOAD LATEST DANGEROUS POINTS UPDATES HERE !!

 

Εδώ θα ανεβαίνουν κάθε μήνα oι ανακοινώσεις για τα τελευταία updates με τα επικίνδυνα σημεία του Εθνικού και επαρχιακού Οδικού μας δικτύου για χρήστες Destinator.

 

Το θέμα θα μείνει κλειδωμένο και θα ανανεώνεται κάθε μήνα.

 

Για οποιαδήποτε σχόλια, παραινέσεις ,προβλήματα κλπ δεν έχετε πάρα να μεταβείτε εδώ ή εδώ ..

Επίσης μπορείτε να ενημερώνεστε και απο αυτήν την σελίδα για τυχόν ανανεώσεις

 

-== Disclaimer ==-

 

Δηλώνεται οτι η όλη προσπάθεια ειναι ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ και δεν

αποσκοπεί στο κέρδος,οι δημιουργοί δεν φέρουν καμία ευθύνη

για την ποιότητα των ηχητικών ειδοποιήσεων και την ακρίβεια

των σημείων. Όποιος κατεβάζει αυτά τα αρχεία αποδέχεται

ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους !!!

 

DANGEROUS POINTS GR

 

UPDATE Ιανουαρίου 2008 !!

 

Utility Version Information

 

Name.......................: -=DanGerOuS PoiNtS=-

Update Version.........: January 2008

Posted by............ : HaRisG & MinOtaVrS

Posted on............: 08/01/2008

 

General Information

 

Type: Destinator Utility

 

Platform : Destinator 7x, 6.x, Destinator PN, Destinator 6.1 for PNA

 

(Για να κατεβάσετε τα παρακάτω αρχεία θα πρέπει να κάνετε δεξί κλικ επάνω τους και να επιλέξετε file save as)

 

Common Users Download: DP_GR_U_01_08.CAB

 

Expert Users Download: DP_GR_01_08_Experts.rar

 

PNA Users Guide: PNA_installation_guide61.txt (thanx to: bbbb + grnikolis)

 

KML Files (including bmp icons) : KML_DP_GR_U_01_08.rar

 

Support : http://www.ngi.gr/forum/viewtopic.php?t=2873

 

Email : dangerouspoints@gmail.com

 

Webpage : Dangerous Points Team

 

Date : 08 Ιανουαρίου 2008

 

Changelog:

 

Προστέθηκαν (Update Ιανουαρίου)

 

Στροφές: 5

Σημεία: 0

Διασταυρώσεις:1

Δρόμοι: 0

Διαβάσεις_τρένου:4

 

--------------------------------

ΣΥΝΟΛΟ: 10 νέα σημεία

 

 

Συνολικο Update

 

Στροφές: 778

Σημεία: 72

Διασταυρώσεις: 126

Δρόμοι: 40

Διαβάσεις τρένου: 11

 

--------------------------------

ΣΥΝΟΛΟ ΣΗΜΕΙΩΝ: 1027

 

 

 

Εnjoy ..

 

HaRisG - MinOtaVRS

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα σας...εχω το hp ipaq hx2400..εχει gps και αρα φανταζομαι οτι μπορω να χρισημοποιησω καποιο destinator ή κανω λαθος;..αρχικα ποιο destiantor ειναι καλυτερο το 6 ή το 7;..επειτα διαβασα οτι το καλυτερο που μπορεις να κανεις ειναι να βαλεις το destinator με χαρτες της ngi..ισχυει αυτο? και αν ναι ολα αυτα που μπορω να τα κατεβασω και φυσικα οχι αργοτερα να μου πει register και εγω να μην ξερω τι να κανω...οποιαδηποτε βοηθεια εκτιμιτεα...ευχαριστω πολυ...
Link to comment
Share on other sites

DOWNLOAD LATEST DANGEROUS POINTS UPDATES HERE !!

 

Εδώ θα ανεβαίνουν κάθε μήνα oι ανακοινώσεις για τα τελευταία updates με τα επικίνδυνα σημεία του Εθνικού και επαρχιακού Οδικού μας δικτύου για χρήστες Destinator.

 

Το θέμα θα μείνει κλειδωμένο και θα ανανεώνεται κάθε μήνα.

 

Για οποιαδήποτε σχόλια, παραινέσεις ,προβλήματα κλπ δεν έχετε πάρα να μεταβείτε εδώ ή εδώ ..

Επίσης μπορείτε να ενημερώνεστε και απο αυτήν την σελίδα για τυχόν ανανεώσεις

 

D

 

-== Disclaimer ==-

 

Δηλώνεται οτι η όλη προσπάθεια ειναι ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ και δεν

αποσκοπεί στο κέρδος,οι δημιουργοί δεν φέρουν καμία ευθύνη

για την ποιότητα των ηχητικών ειδοποιήσεων και την ακρίβεια

των σημείων. Όποιος κατεβάζει αυτά τα αρχεία αποδέχεται

ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους !!!

 

DANGEROUS POINTS GR

 

UPDATE Ιανουαρίου 2008 !!

 

Utility Version Information

 

Name.......................: -=DanGerOuS PoiNtS=-

Update Version.........: January 2008

Posted by............ : HaRisG & MinOtaVrS

Posted on............: 08/01/2008

 

General Information

 

Type: Destinator Utility

 

Platform : Destinator 7x, 6.x, Destinator PN, Destinator 6.1 for PNA

 

(Για να κατεβάσετε τα παρακάτω αρχεία θα πρέπει να κάνετε δεξί κλικ επάνω τους και να επιλέξετε file save as)

 

Common Users Download: DP_GR_U_01_08.CAB

 

Expert Users Download: DP_GR_01_08_Experts.rar

 

PNA Users Guide: PNA_installation_guide61.txt (thanx to: bbbb + grnikolis)

 

KML Files (including bmp icons) : KML_DP_GR_U_01_08.rar

 

Support : http://www.ngi.gr/forum/viewtopic.php?t=2873

 

Email : dangerouspoints@gmail.com

 

Webpage : Dangerous Points Team

 

Date : 08 Ιανουαρίου 2008

 

Changelog:

 

Προστέθηκαν (Update Ιανουαρίου)

 

Στροφές: 5

Σημεία: 0

Διασταυρώσεις:1

Δρόμοι: 0

Διαβάσεις_τρένου:4

 

--------------------------------

ΣΥΝΟΛΟ: 10 νέα σημεία

 

 

Συνολικο Update

 

Στροφές: 778

Σημεία: 72

Διασταυρώσεις: 126

Δρόμοι: 40

Διαβάσεις τρένου: 11

 

--------------------------------

ΣΥΝΟΛΟ ΣΗΜΕΙΩΝ: 1027

 

 

 

Εnjoy ..

 

HaRisG - MinOtaVRS

 

Φίλε minotavr δυστυχώς στην αποσυμπίεση δεν μου βγάζει τα αρχεία που ανα φέρεις στις οδηγίες και δεν ξέρω ποιά και που να αντιγράψω. Όλα είναι με το όνομ: DANGER-3.006 Ή 3.013 κλπ, σύνολο 16 αρχεία, χωρίς να τα ξεχωρίζει σε .wav .bmp .dat Δεν ξέρω πια και που να αντιγράψω. Το ίδιο γίνεται και με το common userς expert users. Λίγη βοήθεια σε παρακαλώ;

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Φίλε minotavr δυστυχώς στην αποσυμπίεση δεν μου βγάζει τα αρχεία που ανα φέρεις στις οδηγίες και δεν ξέρω ποιά και που να αντιγράψω. Όλα είναι με το όνομ: DANGER-3.006 Ή 3.013 κλπ, σύνολο 16 αρχεία, χωρίς να τα ξεχωρίζει σε .wav .bmp .dat Δεν ξέρω πια και που να αντιγράψω. Το ίδιο γίνεται και με το common userς expert users. Λίγη βοήθεια σε παρακαλώ;

 

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

Κατεbase to DP_GR_U_01_08.CAB kanto copy sto ppc sou kai trexto apo ekei den xreiazete na aposimpieseis tipota gia perisotera edw http://www.ngi.gr/forum/viewtopic.php?t=2873

Link to comment
Share on other sites

Φίλε minotavr δυστυχώς στην αποσυμπίεση δεν μου βγάζει τα αρχεία που ανα φέρεις στις οδηγίες και δεν ξέρω ποιά και που να αντιγράψω. Όλα είναι με το όνομ: DANGER-3.006 Ή 3.013 κλπ, σύνολο 16 αρχεία, χωρίς να τα ξεχωρίζει σε .wav .bmp .dat Δεν ξέρω πια και που να αντιγράψω. Το ίδιο γίνεται και με το common userς expert users. Λίγη βοήθεια σε παρακαλώ;

 

Κατεβάζεις το Expert Users που τα έχει ξεχωριστά.

 

Κατά τη γνώμη μου, τέτοια ποστ καλό είναι να φαίνονται παραπάνω :)

 

Νταξ, και δική μου άποψη είναι μία και καλή.

1-2 freddy is coming, 3-4 better lock your door...
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις το Expert Users που τα έχει ξεχωριστά.

 

 

Ευχαριστώ, έτσι ήταν εύκόλο. Φαίνεται ότι μάλλον ήταν ανάποδα, δηλαδή το αρχείο για common users ήταν για expert και το αρχείο για expert ήταν για common users. Χωρίς αυτό να μειώνει ούτε ελάχιστα την πολύ καλή δουλέιά της ομάδας που μαζεέυι και αρχειοθετεί τα D.P. Να είστε καλά παίδες και μπράβο σας.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...