Jump to content

House M.D. (Fox - Star)


CHRIBIZA
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:X :wacko:

 

(δεν μπορώ να πω περισσότερα)

 

Μπορεις, οσον αφορα το 15. Ρωτησα καθως το 16ο κυκλοφορησε σημερα στα γνωστα μαγαζια σε HD, ενω σε κανονικη ποιοτητα δεν εχει κλεισει ουτε μιση εβδομαδα. Οποτε το "θρηνει" του φιλου σε προηγουμενο ποστ, μαλλον αποκαλυψε -αθελα του- το τελος.

 

Προσωπικα, θα δω σημερα το 16ο και τελευταιο επεισοδιο της σαιζον σημερα, και θα επανελθω.

 

:ninja:

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορεις, οσον αφορα το 15. Ρωτησα καθως το 16ο κυκλοφορησε σημερα στα γνωστα μαγαζια σε HD, ενω σε κανονικη ποιοτητα δεν εχει κλεισει ουτε μιση εβδομαδα. Οποτε το "θρηνει" του φιλου σε προηγουμενο ποστ, μαλλον αποκαλυψε -αθελα του- το τελος.

 

Προσωπικα, θα δω σημερα το 16ο και τελευταιο επεισοδιο της σαιζον σημερα, και θα επανελθω.

 

:ninja:

 

το θρηνει μπορει να εχει και την εννοια της απογοητευσης για το οτι ο χαρακτηρας της Amber θα συνεχιζοταν και για την επομενη σεζον...;) Σου υπενθυμιζω οτι εχει παμπολλες αντιπαθειες :lol:

 

Οπως και να εχει το πραγμα βασει του οτι ηταν δεδομενο οτι η φιλια House-Wilson θα δοκιμαζοταν σε οριακο σημειο, η εξελιξη ηταν λιγο-πολυ αναμενομενη...Παντως, αφου την θεωρουσες νεκρη απο το 15ο επεισοδιο, μικρο το κακο!

hugh-laurie.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

ξέρω ότι οι περισσότεροι δε θα συμφωνήσετε εμένα πάντως δε μου άρεσε και τόσο το τελευταίο επεισόδιο. όχι για το θανατικό και τη θλίψη αλλά μου φάνηκε εντελώς αναληθοφανές. Αυτός να κυκλοφορεί με το έμφραγμα πέρα δώθε, να κάνει και διαγνώσεις...ο Γουίλσον να τα'χει χαμένα.... ίσως να φταίει και η συνεχής εναλλαγή πραγματικότητας - υποσυνείδητου-ονείρου που με χάλασε, δεν ξέρω...απ' την άλλη ποτέ δε με είχε πείσει και τελείως όλη η φάση Άμπερ-Γουίλσον...πότε έγινε αυτή άνθρωπος και πότε την ερωτεύτηκε τόσο σφόδρα ο Γουίλσον...τελοσπάντων...ούτε καν συγκινητικό δε μου φάνηκε το επεισόδιο...όσο για το θυμό του Γουίλσον που θα κατηγορήσει τον Χάουζ από ό,τι φαίνεται πάλι δε μου πάει με τα ως τώρα δεδομένα της σειράς...αφήστε που από όλες τις φορές που έφταιγε ο Χάουζ αυτή ήταν και η ελάχιστη....τι να πω...αν και για να πω την αλήθεια θα πρέπει να το σερβίρουν πολύ καλά αν είναι να αλλάξει ο χαρακτήρας του μετά απ' αυτό...θα δούμε...το πιο ενδιαφέρον σημείο από όλο το επεισόδιο για μένα ήταν οι εξετάσεις της 13....αυτό μάλιστα, ήταν εξέλιξη με ενδιαφέρον....ευτυχώς πάντως η σεζόν θα ξεκινήσει νωρίς και ας ελπίσουμε χωρίς προβλήματα....αν εν τω μεταξύ μάθουμε κανένα ειδικότερο σπόιλερ...DR... περιμένω στην τσίτα
'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

αν εν τω μεταξύ μάθουμε κανένα ειδικότερο σπόιλερ...DR... περιμένω στην τσίτα

 

:lol: ηδη ξερουμε ποιος θα υποδυθει τον detective στη νεα season...τωρα γιατι θα χρειαστει PI στη σειρα, ενας Shore το ξερει...ας προσδεθουμε μεχρι την επισημη πρεμιερα (2/9):D

 

Μου στελνουν πολλα mails στο blog, που στο καλο ξερω το μικρο ονομα της 13 (Remy Hadley)...επισυναπτω φωτο της εξαιρετης αμερικανης συναδελφου Randi απο σκηνη του "Mirror, mirror" κατ' αποκλειστικοτητα εδω (αφιερωμενο στη lisa):

 

http://img241.imageshack.us/img241/5153/remyzf7.jpg

hugh-laurie.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

σ' ευχαριστούμε DR_GDK!!!

αυτό που δεν έχω καταλάβει εγώ εξ αρχής είναι γιατί θα υπάρξει ντετέκτιβ, έχει αναφερθεί κάπου και το' χασα; και γιατί μιλάμε για σπιν-οφ?????....

επίσης έχω δηλώσει πως όπου πετύχω τον Ντ. Σορ θα τις φάει τις φάπες του ε; άκου την παλιά ομάδα σε καραντίνα... και been there done that....stella σε παρακαλώ...πες μια κουβέντα....

πάντως ένας αλλιώτικος Χάουζ θα μου φαινόταν κάπως πια...μου αρέσει όπως είναι...

'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

Δεν υποψιαστηκα οτι η Amber θα πεθανει στο 15ο για τον απλουστατο λογο οτι συνηθως ο House ειναι κωλοφαρδος και αντιμετωπιζει θανασιμες (τελικου σταδιου) αρρωστιες, οποτε σκεφτηκα οτι θα γινει μια επιπλοκη κτλ και το κοριτσι θα συνεχισει να τον τυραννα.. Το καταλαβα αργοτερα απο το σχολιο παραπανω.

 

Παντως, for what is worth, στο 16ο το παρατηρησα καλυτερο και τελικα η ομορφη δεσποινιδα εχει δικιο. Στο 15&16 συμμετεχει ο τραγουδιστης των Κουτσων Μπισκοτων, Fred Durst.. Δεν ξερω αν φταιει το make up, αλλα δειχνει τουλαχιστον 20 χρονια μεγαλυτερος...

 

ΥΓ1 Τον καταλαβα απο τα τατουαζ του...

ΥΓ2 Το 16ο αποτελει ισως την πιο "ενδιαφερουσα" δραματικα ασθενεια ολης της σαιζον...

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

σ' ευχαριστούμε DR_GDK!!!

αυτό που δεν έχω καταλάβει εγώ εξ αρχής είναι γιατί θα υπάρξει ντετέκτιβ, έχει αναφερθεί κάπου και το' χασα; και γιατί μιλάμε για σπιν-οφ?????....

επίσης έχω δηλώσει πως όπου πετύχω τον Ντ. Σορ θα τις φάει τις φάπες του ε; άκου την παλιά ομάδα σε καραντίνα... και been there done that....stella σε παρακαλώ...πες μια κουβέντα....

πάντως ένας αλλιώτικος Χάουζ θα μου φαινόταν κάπως πια...μου αρέσει όπως είναι...

Ό,τι και να πω Lisa ο μεσιέ Shore θα κάνει του κεφαλιού του....

Αυτό που με ανησυχεί είναι ότι την επόμενη σεζόν η σειρά θα ασχοληθεί με 526 διαφορετικές ιστορίες....

Όσο για την παλιά ομάδα....καθε 3 επεισόδια θα τους βλέπουμε και θα λέμε και ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ2 Το 16ο αποτελει ισως την πιο "ενδιαφερουσα" δραματικα ασθενεια ολης της σαιζον...

 

θα συμφωνήσω τόσο πολύ με αυτό κι ας μη μου άρεσε ο τρόπος όλου του επεισοδίου...ως ιατρική υπόθεση ήταν απίστευτη. να μην έχεις τίποτα, να μπορούσες να ξεπεράσεις ένα τέτοιο δυστύχημα και να καταλήγεις να πεθαίνεις γιατί τα χάπια για τη γρίπη δεν μπορούν να φύγουν απ' το αίμα σου είναι όντως τόσο απίστευτο όσο και τόσο δυνατό....και απλό - αν μπορούμε να το πούμε

 

Ό,τι και να πω Lisa ο μεσιέ Shore θα κάνει του κεφαλιού του....

Αυτό που με ανησυχεί είναι ότι την επόμενη σεζόν η σειρά θα ασχοληθεί με 526 διαφορετικές ιστορίες....

Όσο για την παλιά ομάδα....καθε 3 επεισόδια θα τους βλέπουμε και θα λέμε και ευχαριστώ!!!

αχχχχχχχχχχχχ......

 

:chair::kill::knife::ρ:nagger::mad:...νομίζω εκφράστηκα αρκετά, μου ξέφυγε κανένα για τον David Shore????:p

'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θυμάστε ένα επεισόδιο, που ήταν η Cuddy και ο House σε ένα αεροπλάνο, και είχαν όλοι μια αρρώστια που μιμούνταν οι επιβάτες ο ένας τα συμπτώματα του άλλου; Μπορείτε να μου πείτε πώς έλεγαν το επεισόδιο και αν ήταν στην τρίτη σεζόν;;):D:)
House: "Well, here's the flaw in your argument: if I enjoy hating life, I don't hate life, I enjoy it.":up:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θυμάστε ένα επεισόδιο, που ήταν η Cuddy και ο House σε ένα αεροπλάνο, και είχαν όλοι μια αρρώστια που μιμούνταν οι επιβάτες ο ένας τα συμπτώματα του άλλου; Μπορείτε να μου πείτε πώς έλεγαν το επεισόδιο και αν ήταν στην τρίτη σεζόν;;):D:)

 

Το 18ο επεισόδιο της 3ης σεζόν με τίτλο Airborne

Link to comment
Share on other sites

Ποτε περιμενουμε νεο επισοδιο?

 

Καλημέρα. Σύμφωνα με το πρόγραμμα που έβγαλε το Fox, νέο επεισόδιο θα έχουμε τέλη Αυγούστου με αρχές Σεπτέμβρη.

Link to comment
Share on other sites

Ωπα , γιατι τοσο αργα ρε παιδια?

 

Γιατί τελείωσε η σεζόν.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με ανακοίνωση του Fox, η πέμπτη σεζόν ξεκινά την Τριτη, 2 Σεπτεμβριου ενω απο το 2009 θα προβαλλεται καθε Τεταρτη.:) Υπομονή!!!!!

Α, και κάτι που ίσως δεν ξέρετε. Από την επόμενη σεζόν στο cast θα συμμετέχει και ο Sylvester Stallone. Θα υποδυθεί τον πρώην αρραβωνιαστικό της Cuddy, και θα προσληφθεί στο νοσοκομείο, ύστερα και από δική της προτροπή. Ο House θα ζηλέψει... Όπως καταλαβαίνετε η νέα σεζόν αναμένεται ότι θα είναι συγκλονιστική!:) Ακόμα θα δούμε και πώς ο εξελίχθηκε η ζωή του House πριν το Princton, δεν ξέρω όμως παραπάνω λεπτομέρειες!:)

House: "Well, here's the flaw in your argument: if I enjoy hating life, I don't hate life, I enjoy it.":up:
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με ανακοίνωση του Fox, η πέμπτη σεζόν ξεκινά την Τριτη, 2 Σεπτεμβριου ενω απο το 2009 θα προβαλλεται καθε Τεταρτη.:) Υπομονή!!!!!

Α, και κάτι που ίσως δεν ξέρετε. Από την επόμενη σεζόν στο cast θα συμμετέχει και ο Sylvester Stallone. Θα υποδυθεί τον πρώην αρραβωνιαστικό της Cuddy, και θα προσληφθεί στο νοσοκομείο, ύστερα και από δική της προτροπή. Ο House θα ζηλέψει... Όπως καταλαβαίνετε η νέα σεζόν αναμένεται ότι θα είναι συγκλονιστική!:) Ακόμα θα δούμε και πώς ο εξελίχθηκε η ζωή του House πριν το Princton, δεν ξέρω όμως παραπάνω λεπτομέρειες!:)

 

Η είδηση αυτή αναρτήθηκε την 1η Απριλίου και όπως έχει αναφερθεί στο thread ήταν πρωταπριλιάτικο αστείο.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι οπαδός αυτής της σειράς από πέρυσι.

Έχω δει όλα τα επεισόδια των τριών πρώτων κύκλων από το STAR.

 

Για μένα το καλύτερο επεισόδιο από όλα είναι το τελευταίο του 2ου κύκλου ("No Reason") όπου ένας άγνωστος πυροβολεί τον House στην αρχή του επεισοδίου για να πάρει εκδίκηση.

Πρέπει να ήταν το πιο ουσιώδες σενάριο με την πιο απίστευτη σκηνοθεσία.

 

Κανένα επεισόδιο του τρίτου κύκλου δεν το ξεπέρασε.

Για το τέταρτο κύκλο δε ξέρω αν υπάρχει κάτι άξιο λόγου αφού δεν έχει παιχτεί ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

Είμαι οπαδός αυτής της σειράς από πέρυσι.

Έχω δει όλα τα επεισόδια των τριών πρώτων κύκλων από το STAR.

 

Για μένα το καλύτερο επεισόδιο από όλα είναι το τελευταίο του 2ου κύκλου ("No Reason") όπου ένας άγνωστος πυροβολεί τον House στην αρχή του επεισοδίου για να πάρει εκδίκηση.

Πρέπει να ήταν το πιο ουσιώδες σενάριο με την πιο απίστευτη σκηνοθεσία.

 

Κανένα επεισόδιο του τρίτου κύκλου δεν το ξεπέρασε.

Για το τέταρτο κύκλο δε ξέρω αν υπάρχει κάτι άξιο λόγου αφού δεν έχει παιχτεί ακόμα...

 

Εμενα μου αρεσε αρκετα απο αποψη "αναπτυξης χαρακτηρα" του House, το Que Sera Sera με φιλοξενουμενο τον δικο μας, Elias Koteas. Το ειδα προσφατα στις επαναληψεις του Star, και μου εφερε ομορφες αναμνησεις.

 

:cool:

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Επειδή με έχει ήδη πιάσει το στερητικό σύνδρομο, έκατσα και έφτιαξα ένα βίντεο (ναι, δεν έχω ζωή!!! LOL) χρησιμοποιώντας ένα από τα αγαπημένα μου τραγούδια, ελπίζω να το δείτε και να μου πείτε τη γνώμη σας!

 

http://www.youtube.com/watch?v=E5i_0OQQWzw

Link to comment
Share on other sites

Η είδηση αυτή αναρτήθηκε την 1η Απριλίου και όπως έχει αναφερθεί στο thread ήταν πρωταπριλιάτικο αστείο.

 

αναρωτιεμαι ποιος ατιμος κανει τετοια αστειακια!!! :lol::lol::lol:

hugh-laurie.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...