Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κοιτα εγω μιλαω παρα πολυ στο τηλ...βγαζω πολλες Photos ακουω μουσικη αρχισα να παιζω με τους χαρτες....:p με αλλα λογια δεν μου φτανει η μπαταρια......

σιγουρα εχει μια βελτιωση αλλα και παλι δεν γινεται δουλεια.....

εγω παντως με 2 κουτακια μπαταρια απο το σπιτι δεν φευγω...παντα το φορτιζω...κατι που με το 73 δεν το εκανα....

μαλλον θα αγορασω και δευτερη μπαταρια ......:)

Καλα εντάξει το ν73 εχε φοβερη μπαταρία,και εγω μια βδομάδα έβγαζα.

Και εγω μολις πάρω το ν95,θα αγορασω σιγουρα δευτερη μπαταρία!!

Και του e-65 μάλιστα που ειναι λίγο μεγαλύτερη,1000mha.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλα εντάξει το ν73 εχε φοβερη μπαταρία,και εγω μια βδομάδα έβγαζα.

Και εγω μολις πάρω το ν95,θα αγορασω σιγουρα δευτερη μπαταρία!!

Και του e-65 μάλιστα που ειναι λίγο μεγαλύτερη,1000mha.

 

για δωσε λιγο λεπτομερειες...????

τι ειναι αυτη η μπαταρια...?

ταιριάζει κανονικα χωρις προβληματα...?

Link to comment
Share on other sites

για δωσε λιγο λεπτομερειες...????

τι ειναι αυτη η μπαταρια...?

ταιριάζει κανονικα χωρις προβληματα...?

To n95 εχει μπαταρια τύπου BL-5F,Χωρητικότητα: 950mAh

To e-65 εχει μπαταρία τυπου παλι BL-5F(επομένως ταιριάζει),Χωρητικότητα: 100mAh.

Εγω μόλις παρω το ν95,θα παρω και μια μπαταρια e-65.

Το εχουν δοκιμασει και αλλοι χρήστες χωρις προβληματα.

Link to comment
Share on other sites

Η αυτονομία είναι όντως ένα πρόβλημα. Συμφωνώ γενικά με την οικονομία ενέργειας εκτός από την οθόνη. Αυτή η συσκευή έχει υπέροχη οθόνη! Αν είναι για λόγους αυτονομίας να την έχω σκοπίμως να φαίνεται χάλια (μην μου πείτε ότι είναι ωραία με φωτεινότητα στο ελάχιστο και αισθητήρα στο ελάχιστο), ίσως είναι καλύτερα να κουβαλάω φορτιστή μαζί...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Guest samy3377

kala re paidia plaka kanete? agoraste 2 kai 3 akomi mpataries extra an de mporeite na to fortisete, gia na tis allazete. de pianoun kai poli xoro...

tosa lefta dosame gia to kinito...de tou aksizoun extra mpataries?

 

(kati akomi- mipos kserete pou mporo na bro programataki gia na kano moni mou thema gia to N95 mou)

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μιλησα με μια φιλη μου που δουλευει σε καταστημα κινητων..πριν λιγες μερες τους καλεσαν σε ενα σεμιναριο για να τους ενημερωσουν για τα προβληματικα Ν95 τα οποια τους ειπαν οτι ειναι παραεισαγωγης...αναμενεται σε λιγες μερες να γινει η παραλαβη απο τη μαμα Νοκια...Θά' θελα να ρωτησω δυο πραγματακια σχετικα με το Ν95....1)Το λογισμικο του ειναι Ο.S 9.1 η 9.2...σε ενα διαφημιστικο απο το Πλαισιο ελεγε 9.2.....2)Εχω το Ν72 και σε σχεση με Ν73 και Ν71 βλεπω πως ειναι πιο γρηγορος ο τροπος που μπαινω στο μενου και τους φακελους του...το Ν95 τι επεξεργαστη εχει ;
Link to comment
Share on other sites

1)Το λογισμικο του ειναι Ο.S 9.1 η 9.2...σε ενα διαφημιστικο απο το Πλαισιο ελεγε 9.2.....

2)Εχω το Ν72 και σε σχεση με Ν73 και Ν71 βλεπω πως ειναι πιο γρηγορος ο τροπος που μπαινω στο μενου και τους φακελους του...το Ν95 τι επεξεργαστη εχει ;

 

1.Ναι,το λειτουργικό του είναι το Symbian OS 9.2.

2.To N95 είναι ταχύτερο και από τα τρία παραπάνω κινητά τηλέφωνα.Ο επεξεργαστής του τρέχει στα 332Mhz.

Link to comment
Share on other sites

2η μπαταρία δεν αγοράζω διότι δεν υπάρχει φορτιστής-βάση να τη γεμίζω και δεν σκοπεύω να διαλύσω το πλαστικό πίσω κάλυμμα βγάζοντας και βάζοντας μπαταρίες... Καλύτερα ένας φορτιστής αυτοκινήτου και άμα κάποτε διαλυθεί η μπαταρία παίρνεις μια 2η. Πάντως χωρίς wifi και 3G βγάζει άνετα μια μέρα με αρκετή ομιλία...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

kala re paidia plaka kanete? agoraste 2 kai 3 akomi mpataries extra an de mporeite na to fortisete, gia na tis allazete. de pianoun kai poli xoro...

tosa lefta dosame gia to kinito...de tou aksizoun extra mpataries?

 

(kati akomi- mipos kserete pou mporo na bro programataki gia na kano moni mou thema gia to N95 mou)

 

κατεβασε αυτο

http://www.forum.nokia.com/info/sw.nokia.com/id/bb173537-4e67-496f-9967-50917d5cfc47/S60_Theme_Studio_for_Symbian_OS.html

υπαρχει και το αναλογο θεμα περι themes.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=131690

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να το αγοράσω αλλά φοβάμαι γιατι δεν ανέχομαι θορύβους και τσιριγματα στο ακουστικο απο οποιαδήποτε τηλεφωνική συσκευή ανεξαρτήτου τιμής.

Μιλάω πανω απο μια ώρα την ημέρα και θέλω να συννενούμαι χωρις να χρειάζομαι ασπιρίνες για τον πονοκέφαλο!! Διαβάζω οτι και η χρήση με bluetooth είναι κάπως προβληματικη δυστυχως.

Δηλαδή θα έπρεπε ακομα να έχω το Κ750 για να απολαμβάνω τέλεια ποιοτητα συνομιλιας;

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να το αγοράσω αλλά φοβάμαι γιατι δεν ανέχομαι θορύβους και τσιριγματα στο ακουστικο απο οποιαδήποτε τηλεφωνική συσκευή ανεξαρτήτου τιμής.

Μιλάω πανω απο μια ώρα την ημέρα και θέλω να συννενούμαι χωρις να χρειάζομαι ασπιρίνες για τον πονοκέφαλο!! Διαβάζω οτι και η χρήση με bluetooth είναι κάπως προβληματικη δυστυχως.

Δηλαδή θα έπρεπε ακομα να έχω το Κ750 για να απολαμβάνω τέλεια ποιοτητα συνομιλιας;

 

Φίλε μου οι τελευταίες παρτίδες ξεπερνούν τα προβλήματα νεότητας....

Αν έχεις την δυνατότητα αγόρασέ το και αν λέμε αν δεν σου κάνει σε 10 λεπτά θα το έχεις πουλήσει η ανταλλάξει...

Αυτή είναι η γνώμη μου αν έχεις διαβάσει κάποιες σελίδες θα δείς ότι οι περισσότεροι δεν το αλλάζουν και αυτό λέει κάτι.

Όντως έχουν παρατηρηθεί κάποια bugs αλλά μηδενίζονται εκτός από αυτό της μπαταρίας:cry:

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

τελικα η Micro sd 4gb της sandisk ειναι συμβατή με το ν95?

 

Mε βάση Αυτό εδώ ναι

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα ν95 στο οποιο το product code ειναι 0537613 ξερει κανεις να μου πει απο ποια χωρα ειναι?

Εαν πηγαινες στην πρωτη σελιδα αυτου του "Θεματος" θα εβλεπες οτι ειναι product code Νιγηριας!!!!!!!:worry:

Παν μέτρον Άριστον... Γηράσκω αεί διδασκόμενος... Tα πάντα ρεί...

Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός εκ του ευεργετηθέντος αχάριστου...

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να το αγοράσω αλλά φοβάμαι γιατι δεν ανέχομαι θορύβους και τσιριγματα στο ακουστικο απο οποιαδήποτε τηλεφωνική συσκευή ανεξαρτήτου τιμής.

Μιλάω πανω απο μια ώρα την ημέρα και θέλω να συννενούμαι χωρις να χρειάζομαι ασπιρίνες για τον πονοκέφαλο!! Διαβάζω οτι και η χρήση με bluetooth είναι κάπως προβληματικη δυστυχως.

Δηλαδή θα έπρεπε ακομα να έχω το Κ750 για να απολαμβάνω τέλεια ποιοτητα συνομιλιας;

Εαν μιλας χωρις bluetooth "απολαμβανεις" και αρκετη Η/Μ ακτινοβολια αφου εχει sar=0,99:!:

 

EDIT: Επειδη υπαρχουν και μερικοι εξυπνακηδες που "τρεχουν" για να διορθωσουν τα μηνυματα των αλλων, αναφερομαι στο sar του SE K750!

Παν μέτρον Άριστον... Γηράσκω αεί διδασκόμενος... Tα πάντα ρεί...

Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός εκ του ευεργετηθέντος αχάριστου...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! το ειδα την προηγουμενη εβδομαδα στο καταστημα στην αβερωφ οπως πας για το μολο.... δεν ξερω αν το εχουν ακομα η αν το πουλησαν και αν εφεραν αλλα........
Link to comment
Share on other sites

Καλα εντάξει το ν73 εχε φοβερη μπαταρία,και εγω μια βδομάδα έβγαζα.

Και εγω μολις πάρω το ν95,θα αγορασω σιγουρα δευτερη μπαταρία!!

Και του e-65 μάλιστα που ειναι λίγο μεγαλύτερη,1000mha.

 

@george είσαι σίγουρος γι' αυτό???

Το δικό μου Ε65 πάντως φοράει την BL-5F 950 mAh

Link to comment
Share on other sites

@george είσαι σίγουρος γι' αυτό???

Το δικό μου Ε65 πάντως φοράει την BL-5F 950 mAh

Το Preview-review του myphone 100mha.

Οπως επισης και πολλά ακόμα site,πραγματικά δεν ξέρω τι να πιστεψω..

Ξέρεις γιατί?

το ν73 φοράει μπαταρια τυπου BP-6M 1100Mah.

Ε λοιπον έψαχνα στο νετ να πάρω μια δευτερη,και σε ολα τα site,e-shop ακομα και στο site της nokia έλεγε μπαταρια BP-6M 970MAh και πουθενά αλλου για 1100.

Τι στο καλο γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Nai έχεις δίκιο. Κι εγώ έτσι είχα διαβάσει.

Επειδή όμως την έχω μπροστά μου σε διαβεβαιώ πως είναι 950 mAh.

Εκτός κι αν διατίθεται και με άλλη μεγαλύτερη μπαταρία και απλά στάθηκα άτυχος εγώ.

Δεν ξέρω αλλά ψάξτο καλά .

Link to comment
Share on other sites

Nai έχεις δίκιο. Κι εγώ έτσι είχα διαβάσει.

Επειδή όμως την έχω μπροστά μου σε διαβεβαιώ πως είναι 950 mAh.

Εκτός κι αν διατίθεται και με άλλη μεγαλύτερη μπαταρία και απλά στάθηκα άτυχος εγώ.

Δεν ξέρω αλλά ψάξτο καλά .

Βασικα πως εισαι σιγουρος πως η μπαταρια του e-65 ειναι 950mah??

Ξέρεις γιατι στο λέω,επειδη οι μπαταρίες της νοκια δεν γράφουν πάνω ποσα mah ειναι παρα μόνο τον τυπο της μπαταρίας.

Δλδ η μπαταρια του 6233,n73,n93 δεν γράφει πάνω ποσα mah είναι παρα μονο τον τυπο,δλδ BP-6M

Φιλε η ιδια η νοκια δεν ξερει τι κάνει,δες λιγο εδώ που ειναι ολες οι μπαταρίες http://www.nokia.com.gr/A4327004

Καπου λεει Μπαταρία Nokia BP-6M δλδ η μπαταρια του ν73 που θεωρειται πως ειναι 1100Mah,κοιτα όμως τι λέει Μικρή μπαταρία Li-Polymer 970 mAh, παρέχει εκτεταμένη ενέργεια για το συμβατό κινητό σας τηλέφωνο smartphone της Nokia.

Ενα έχω να πω,μας δουλευει για τα καλά...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, συγνώμη που ξαναρωτώ αλλά εχω σκάσει: ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΘΗΚΕΥΜΕΝΟΙ οι χάρτες που κατεβάζουμε? Δεν τις βρίσκω πουθενα στην κάρτα, μόνο ένα directory "cities"... Φυσικά ο χάρτης υπάρχει και δουλεύει κανονικά....:confused:
Link to comment
Share on other sites

Βασικα πως εισαι σιγουρος πως η μπαταρια του e-65 ειναι 950mah??

Ξέρεις γιατι στο λέω,επειδη οι μπαταρίες της νοκια δεν γράφουν πάνω ποσα mah ειναι παρα μόνο τον τυπο της μπαταρίας.

Σε κουβέντα να βρισκόμαστε ....

Η μπαταρία στην μπροστινή μεριά γράφει BL-5F

Στην πίσω μεριά (με τα πολλά γράμματα) γράφει πάνω-πάνω

<<NOKIA

BL-5F 950 mAh 3.7 V

made in china>>

"To κινητό είναι :Nokia E65 made in finland, product code 0542346, αγορασμένο απο alpha copy θεσ/νίκης"

Με πιστεύεις ή θέλεις να την σκανάρω τώρα ???:lol:

Link to comment
Share on other sites

paidia emena se plhrh anamonh me plhrh fortish to vrady ,olh mera shmera xwris na to poluxrhsimopoihsw den epese oute mia mpara olh mera!mono me paixnidia kai efarmoges ta paizei.pantws se plhrh anamonh de xerw poses meres mporei na krathsei.... kai meta pou bgazei munhma gia xamhlh mpataria (otan exei mia mpara dhladh) krataei 5 6 wres!

 

sto mp3player tou n95 pws ginetai na epilexw na paizei mono enan fakelo?kai mono mp3 ?mou vlepei wav ktl ktl kai ta vazei ola mesa.den eida tipota sxetiko stis ruthmiseis.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...