Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

i fotinotita othonis sto miso,eho to kinito peripoy 1.5 mina min xehaseis..ara i mpataria einai sto full toy tora 1.5-2 meres paei aneta!

@freyarip fharisto poy to koitaxes to bluetooth einai psilo aparadehto,eidika me to Bh-800 bluetooth handsfree poy eho,sta 4 me 5 metra den akoy tipota!Dokimasa me E65/N80 kai N73 kai ola doylevoyne mia hara sta 5 eos 10 metra aneta,ara megalo BUG ehoyme sta N95 mas,akoy ekei kinito shedon 800euro na kanei teteia kolpa,apla aparadekto

 

Τη φωτεινοτητα της οθονης δεν προκειται να την χαμηλωσω για κανενα λογο, ε οχι παει πολυ, συμβιβαστηκα με τοσα και τοσα, αλλα την οθονη θελω να την απολαμβανω και ας κραταει 1 μερα!

 

Τωρα με το bluetooth λετε να φτιαξει με αναβαθμιση?

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τη φωτεινοτητα της οθονης δεν προκειται να την χαμηλωσω για κανενα λογο, ε οχι παει πολυ, συμβιβαστηκα με τοσα και τοσα, αλλα την οθονη θελω να την απολαμβανω και ας κραταει 1 μερα!

 

Τωρα με το bluetooth λετε να φτιαξει με αναβαθμιση?

 

Το πιστευω. Και σε ενα παλιο μου το εκανε αυτο αλλά δεν θυμαμαι ποιο... Το Ν70 την πρωτη εβδομαδα νομιζω. Δεν ειμαι σιγουρος...

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Το επιβεβαιώνω και εγώ, όπως έχω ξαναπεί, ούτε στη δική μου έχω θόρυβο.

Το δικό μου που αγόρασα απο την Ηλεκτρονική Αθηνών προχτές έχει ενοχλητικό θόρυβο στο ακουστικό. 'Εκανα δοκιμή με τα ενσύρματα ακουστικά της συσκευασίας και ο θόρυβος δεν ακούγεται. Εμφανίζεται μόνο στο ενσωματωμένο ακουστικό της συσκευής. Δοκίμασα να ξαναπεράσω το software μέσω του Νοκια Updater αλλά το πρόβλημα εξακολουθεί να υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Σε μερικές εφαρμογές που πάω να εγκαταστήσω μου βγαζει το κινητό ότι το πιστοποιητικό έχει λήξει . Μπορώ να κάνω κατι για να ξεπεράσω αυτό το πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας.Εγω παλι δε μπορω να στειλω mms ουτε να συνδεθω στο τιm ρlus.Ξερει κανεις κατι?Σας ευχαριστω.

 

Κ κατι αλλο.Κατεβασα το χαρτη της ελλαδας.Την φωνητικη πλοηγηση απο που την καταβαζω?

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. Αν περάσουμε νέο firmware φαντάζομαι ότι δεν χάνουμε τους χάρτες και τις φωνητικές οδηγίες που έχουμε ήδη κατεβάσει γιατί αυτές εγκαθίστανται στην κάρτα. Έτσι δεν είναι;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ.ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ...

1.ΠΑΩ ΝΟΚΙΑ.COM ΚΑΙ ΚΑΤΕΒΑΖΩ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

2.ΣΥΝΔΕΩ ΤΗΛ

3ΑΡΧΙΖΕΙ ΕΓΛΑΤΑΣΤΑΣΗ΄

ΣΩΣΤΑ?

 

ναι σωστα.

υπαρχει και το αναλογο θεμα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=149909

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας.Εγω παλι δε μπορω να στειλω mms ουτε να συνδεθω στο τιm ρlus.Ξερει κανεις κατι?Σας ευχαριστω.

 

Κ κατι αλλο.Κατεβασα το χαρτη της ελλαδας.Την φωνητικη πλοηγηση απο που την καταβαζω?

Μέσα από το τηλέφωνο κάνοντας χρήση του wlan ή του δικτύου κινητής.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΒΑΣΙΚΑ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΠΟΥ Ο ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗΣ ΕΙΝΙΑ ΣΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ ΤΟ ΚΙΝΙΤΟ ΣΤΑ ΕΛΛΗΜΙΚΑ?ΤΗΑ ΚΑΤΕΒΑΣΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΕΤΣΙ?

 

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ GPS ΜΙΠΟΣ ΕΙΝΙΑ ΚΑΛΙΤΕΡΟ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΙ TO UNLIMITED ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΧΡΕΩΝΟΜΕ ΠΑΡΑΠΑΝΩ?ΟΤΑΝ ΘΑ ΣΥΝΔΕΕΤΕ ΣΤΟ ΔΙΚΤΥΟ?

Link to comment
Share on other sites

CAJB, ευχαριστώ για την απάντησή σου. Καμία εκτίμηση για παράδοση από Vodafone? Ξέρουμε κάτι;

 

Μόνο εαν ρωτάς σε καταστήματα αν το έχουν και μπορείς κάπου να το παραγγείλεις........προσωπικά πιστεύω οτι απο σεπτέμβρη θα είναι σε κανονικά επίπεδα η διάθεση της συσκευής για όλους

 

Ρε παιδια... Εφοσον ενα κινητο που πωλείται στη vodafone και ειναι Vodafone Live, ειναι δυνατον αν το πάρεις από αλλου να μην το υποστηριζει?? θα τρελαθούμε??? Νομιζεις οτι η Voda θα εκανε δικια της παραγωγη με το Ν95????

 

πρώτον το κινητό vodafonized στην ελλάδα δεν υπάρχει.......δεύτερον δεν καταλαβαίνω το ερώτημά σου? βρήκες εσύ συσκευή όπως π.χ. το Ν95 που με την κατάλληλες ρυθμίσεις να μην μπαίνεις..........?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

πρώτον το κινητό vodafonized στην ελλάδα δεν υπάρχει.......δεύτερον δεν καταλαβαίνω το ερώτημά σου? βρήκες εσύ συσκευή όπως π.χ. το Ν95 που με την κατάλληλες ρυθμίσεις να μην μπαίνεις..........?

 

Φ'ιλε μου αυτο που εχω γραψει ειναι η απάντηση σε καποιον που ελεγε οτι μονο τα κινητα (n95) που αγοραζονται απο Vodafone ειναι Vodafone Live.... Δεν ειναι δικό μου ερωτημα... Εγω το εχω και μπαινω κανονικοτατα και στο Vf Live και στο Live Tv..

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

ΒΑΣΙΚΑ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΠΟΥ Ο ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗΣ ΕΙΝΙΑ ΣΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ ΤΟ ΚΙΝΙΤΟ ΣΤΑ ΕΛΛΗΜΙΚΑ?ΤΗΑ ΚΑΤΕΒΑΣΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΕΤΣΙ?

Ναι,αυτό έπραξα κι εγώ.

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ GPS ΜΙΠΟΣ ΕΙΝΙΑ ΚΑΛΙΤΕΡΟ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΙ TO UNLIMITED ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΧΡΕΩΝΟΜΕ ΠΑΡΑΠΑΝΩ?ΟΤΑΝ ΘΑ ΣΥΝΔΕΕΤΕ ΣΤΟ ΔΙΚΤΥΟ?

 

Δεν είναι απαραίτητη η σύνδεση της συσκευής στο διαδίκτυο για να αξιοποιηθεί το GPS.

Link to comment
Share on other sites

paides boi8iste ligo me to 8ema gps,patao thn efarmogh xartes kai deixnei thn gh

me ena stigma pano sthn ellada kai kato deksia ena doryforo me kokkino X.

prosopika den mporo na bgalo akria,as boi8isei kapoios ti prepei na kano apo thn arxh giati exo kolisei me to gps

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει καποιος που να εχει τιm κ να μπορει να στειλει mms,να εχει wαp κ internet ?Ψαχνω κ δε μπορω να βρω πουθενα τις ρυθμισεις.Αν καποιος εχει λυσει αυτο το προβλημα ας μας πει τι ρυθμισεις πρεπει να γινουν.Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

mporei no moy exhghsei kapoios pos ginetai h vodafone na efere to n95 poio grhgora apo oti h alpha copy ????? kai einai kalytera na peromeno na to paro apo thn ac?

 

eyxaristo

απλως τα πακετα τα πηρε πρωτα η vodafone με αποτελεσμα να μην υπαρχουνε

διαθεσιμα κομματια σε nokia shop.ετσι τουλαχιστον μου ειπε καποιος υπευθυνος

σε nokia shop.

Παιδια υπαρχει καποιος που να εχει τιm κ να μπορει να στειλει mms,να εχει wαp κ internet ?Ψαχνω κ δε μπορω να βρω πουθενα τις ρυθμισεις.Αν καποιος εχει λυσει αυτο το προβλημα ας μας πει τι ρυθμισεις πρεπει να γινουν.Ευχαριστω.

 

δες εδω

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=26

υπαρχουνε τα αναλογα θεματα η

παρε ενα τηλ.την tim να σου πουνε για να μην κουραζεσε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει καποιος που να εχει τιm κ να μπορει να στειλει mms,να εχει wαp κ internet ?Ψαχνω κ δε μπορω να βρω πουθενα τις ρυθμισεις.Αν καποιος εχει λυσει αυτο το προβλημα ας μας πει τι ρυθμισεις πρεπει να γινουν.Ευχαριστω.

 

 

Καλεσε στο 1277 δωσε τον αριθμο του τηλ. σου και τον τυπο του κινητου και πες τους να σου στειλουν τις ρυθμισεις.

Τις αποθηκευεις και εισαι ΟΚ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

 

(κατοχος Ν95)

 

Μπορει καποιος να μου πει ΕΔΩ ή με pm τι ακριβως πρεπει να κανω ωστε

1- να εχω τον χαρτη της ΑΘΗΝΑΣ απλα για να βρισκω αυτο που θελω και

2- τι πρεπει να κανω ωστε να να εχω κανονικη χρηση του gps;

δηλ. να δινω το σημειο που θελω και να με κοαθοδηγει.

 

χιλια συγνωμη αν κουραζω.

 

οποιος μπορει και εχει χρονο ας με βοηθησει

Link to comment
Share on other sites

Φ'ιλε μου αυτο που εχω γραψει ειναι η απάντηση σε καποιον που ελεγε οτι μονο τα κινητα (n95) που αγοραζονται απο Vodafone ειναι Vodafone Live.... Δεν ειναι δικό μου ερωτημα... Εγω το εχω και μπαινω κανονικοτατα και στο Vf Live και στο Live Tv..

 

http://www.live.vodafone.com einai i selida? i kati allo?den einai perasmeno sto kinito moy...kapoioa voitheia paidia,ti allo hreiazetai epeidi eho to voda live energopoimeno apo ta proigoumena kinita moy,ti allo prepei na kano,bima bima mporei kapoios na mas fotisei ligo???

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να γίνομαι κακός, διαβάζω διάφορες "απορίες" εδώ μέσα, οι οποίες δεν αφορούν τόσο το Ν95. Το Ν95 είναι ένα αρκετά εξελιγμένο κινητό που απευθύνεται κυρίως σε άτομα που έχουν γνώσεις και σχέση με υπολογιστές. Δεν μπορεί να γίνει το θέμα του Ν95 tutorial χρήσης gps/ ρυθμίσεων κινητού (και να πεις ότι δεν τις φτιάχνει μόνο του το κακόμοιρο τις ρυθμίσεις...) κτλ κτλ.

Και το πιο σημαντικό, διαβάζουμε τις έρημες τις οδηγίες και ψάχνουμε και λίγο αν έχει απαντηθεί κάποια ερώτηση πριν. Δημιουργείται ένας τεράστιος όγκος περιττών πληροφοριών όταν μπαίνει μέσα ο καθένας και ρωτάει κάτι που έχει ήδη απαντηθεί ή μπορεί να το βρει κοιτάζοντας λίγο τις οδηγίες...

 

ΥΓ: Οι χαρτες των πόλεων είναι αρκετά καλοί. Εκτός της Αθήνας σε πρόσφατο ταξίδι μου χρησιμοποίησα χάρτες στα Χανιά, Ρέθυμνο και Ηράκλειο... Μπορεί άνετα να προσανατολιστεί κάποιος που δεν γνωρίζει μια πόλη...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

 

(κατοχος Ν95)

 

Μπορει καποιος να μου πει ΕΔΩ ή με pm τι ακριβως πρεπει να κανω ωστε

1- να εχω τον χαρτη της ΑΘΗΝΑΣ απλα για να βρισκω αυτο που θελω και

2- τι πρεπει να κανω ωστε να να εχω κανονικη χρηση του gps;

δηλ. να δινω το σημειο που θελω και να με κοαθοδηγει.

 

Καταρχάς,δεν κουράζεις κανέναν.

 

1.Πρέπει να εγκαταστήσεις το πρόγραμμα MapLoader στον υπολογιστή και εν συνεχεία,έχοντας συνδεδεμένο το Ν95,να κατεβάσεις τον χάρτη της Ελλάδος.

 

2.Ανοίγεις την εφαρμογή Χάρτες και πατάς «Θέση GPS».Περιμένεις εώς ότου εντοπιστεί το σημείο όπου βρίσκεσαι και μετά σχεδιάζεις τη διαδρομή που επιθυμείς.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς,δεν κουράζεις κανέναν.

 

1.Πρέπει να εγκαταστήσεις το πρόγραμμα MapLoader στον υπολογιστή και εν συνεχεία,έχοντας συνδεδεμένο το Ν95,να κατεβάσεις τον χάρτη της Ελλάδος.

 

2.Ανοίγεις την εφαρμογή Χάρτες και πατάς «Θέση GPS».Περιμένεις εώς ότου εντοπιστεί το σημείο όπου βρίσκεσαι και μετά σχεδιάζεις τη διαδρομή που επιθυμείς.

 

Σ ευχαριστω πολυ!

 

Το MapLoader το κατεβασα στο pc και το ετρεαξα επισης στο pc.Τωρα που θα συνδεσω το τηλ στο pc ειανι ευκολο να βρω τον τροπο που κατεβαζει κανεις τον Ελληνικο χαρτη?

 

Ακομη οταν σχεδιασω τη διαδρομη που θελω χρεωνομε?

 

Και κατι τελευται... μπορω να δω οτιδηποτε (να ψαξω δηλ στον χαρτη) χωρις χρεωση φανταζομε σωστα?

 

χιλια συγνωμη...;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι,είναι πολύ εύκολη η διαδικασία.Μόνο βεβαιώσου πρώτα πως το κινητό σου τηλέφωνο έχει αναγνωριστεί από το MapLoader.

Όχι,δε χρεώνεσαι καθόλου είτε σχεδιάσεις κάποια διαδρομή είτε πραγματοποιήσεις κάποια αναζήτηση στον χάρτη.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...