Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο τα ακουστικα ενοω ρε παιδια οτι η ενταση ειναι σιγανη!οχι απο τα εξωτερικα ηχεια,αυτα σκωτονουν! Kαι κατι ακομη, το gps το πολυ σε 1-1,5 λεπτο με βρισκει!

 

σκεφτομαι κι εγω να το παρω,αλλα αν ειναι να σκοτωθω,αστο καλυτερα!!!:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά, εγώ παίρνω τηλέφωνο στα καταστηματα ΝΟΚΙΑ να δω αν μπορει να διορθωθει ο τζόγος, και μου λένε οτι δεν εχουν ξαναακουσει για τετοιο πρόβλημα... Πάντως μου ειπαν να το παω να το δουν. βεβαια δεν εχω τραγικό τζογο (οπως εχουν αναφερει αλλοι). Αν δεν το προσεξεις, δεν φαινεται καθολου... Αλλα μιας και ειπε ενας φιλος πιο πανω οτι του τον φτιαξανε, θα το παω κι εγω μια...:p

 

Δυστυχως ο τζογος αν δεν ερθει οδηγια δεν θα επισκευαστει.

Δεν το εχουν ολα τα Ν95.

Επειδη εχω την < πολυτελεια > να ανοιγω παρα πολλα κουτια σε ενημερωνω

οτι ο τζογος οταν ειναι κλειστος ειναι σε ολα υπαρκτος αλλα σε πολλα ειναι υπερβολικος.

Επισης οταν καποια ειναι με φυσιολογικο τζογο οταν ανοιγεις το πληκτρολογιο

κουνιουνται ελαχιστα , αλλα παρα πολυ σε βαθμο να κουνιεσαι ελλαχιστα και

να ακους εναν χτυπο στο αφτι, και ορισμενα δεν κουνιουνται ουτε στο ελαχιστο.

Ειναι καποιο προβλημα στην παραγωγη που εχει περασει χωρις να γινει αντιληπτο.

Και αυτο που λενε ορισμενοι < εχω την 11, ΑΛΦΑ ΚΟΠΥ> δεν ισχυει ως προς την ποιοτητα.

Μιλαω για ΑΛΦΑ ΚΟΠΥ και 11 και φυσικα Made in Finland.

Ειναι γενικο προβλημα .

Οποτε καλη τυχη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα σήμερα από 1 starbucks, βρήκα 1 δίκτυο με το όνομα Delphi και ζητούσε κωδικό.Εκεί βάζω το password που έχω για τη forthnet?Username δε χρειάζεται?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ο τζογος αν δεν ερθει οδηγια δεν θα επισκευαστει.

Δεν το εχουν ολα τα Ν95.

Επειδη εχω την < πολυτελεια > να ανοιγω παρα πολλα κουτια σε ενημερωνω

οτι ο τζογος οταν ειναι κλειστος ειναι σε ολα υπαρκτος αλλα σε πολλα ειναι υπερβολικος.

Επισης οταν καποια ειναι με φυσιολογικο τζογο οταν ανοιγεις το πληκτρολογιο

κουνιουνται ελαχιστα , αλλα παρα πολυ σε βαθμο να κουνιεσαι ελλαχιστα και

να ακους εναν χτυπο στο αφτι, και ορισμενα δεν κουνιουνται ουτε στο ελαχιστο.

Ειναι καποιο προβλημα στην παραγωγη που εχει περασει χωρις να γινει αντιληπτο.

Και αυτο που λενε ορισμενοι < εχω την 11, ΑΛΦΑ ΚΟΠΥ> δεν ισχυει ως προς την ποιοτητα.

Μιλαω για ΑΛΦΑ ΚΟΠΥ και 11 και φυσικα Made in Finland.

Ειναι γενικο προβλημα .

Οποτε καλη τυχη.

 

δεν ξέρω τι λεει ο φιλος μας εδώ αλλα εγώ άκουγα " Τακ Τακ¨" με αρκετό τζόγο και μετά απο μια επίσκεψη στην ΝΟΚΙΑ μου εφτιαξε τελείως!!! Ουτε ανοιχτό, ούτε κλειστό το slider παίζει καθόλου... Στην απόδειξη που μου έδωσαν έγραφε "Aντικατάσταση Slider". Βέβαια μου έκαναν κύρηγμα οτι ήταν μέσα στα πλαίσια του εργοστασιακού λάθους και οτι όλα τα slider τρίζουν και π@π@ριές. Φωνάξτε λιγο και θα δείτε!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, εγώ παίρνω τηλέφωνο στα καταστηματα ΝΟΚΙΑ να δω αν μπορει να διορθωθει ο τζόγος, και μου λένε οτι δεν εχουν ξαναακουσει για τετοιο πρόβλημα... Πάντως μου ειπαν να το παω να το δουν. βεβαια δεν εχω τραγικό τζογο (οπως εχουν αναφερει αλλοι). Αν δεν το προσεξεις, δεν φαινεται καθολου... Αλλα μιας και ειπε ενας φιλος πιο πανω οτι του τον φτιαξανε, θα το παω κι εγω μια...:p

 

Αν δεν είναι έντονο το πρόβλημα εγώ δεν θα πήγαινα να το ανοίξουν οι "τεχνικοί" της γ@μ@ copy. Μπορεί να στο λύσουν και να σου παρουσιαστεί κάτι άλλο... Εννοείται ότι θα κάνουν την πάπια, πάντα έτσι δεν έκαναν οι αντιπροσωπείες στην Ελλάδα;

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Οταν παταω την μαζικη αποθηκευση μου λεει οτι θα χρησημοποιηθη η μνημη του τηλ. στο τηλ.και το pc suite μοθ λεει οτι κατι πρεπει να κανω στο ui του τηλ.Τα εχω χασει, help me!

 

Μου λεει οτι το ν95 εχει συνδεθει σε μη συμβατη κατασταση λειτουργιας!αλεξτε το απο το vi της συσκευης!

kai emena ta idia ,1 evdomada kai akoma to psaxno.........

ga...o tis tixes mas $^@#^&%#$^%#@%#@!@!#:X

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ο τζογος αν δεν ερθει οδηγια δεν θα επισκευαστει.

Δεν το εχουν ολα τα Ν95.

Επειδη εχω την < πολυτελεια > να ανοιγω παρα πολλα κουτια σε ενημερωνω

οτι ο τζογος οταν ειναι κλειστος ειναι σε ολα υπαρκτος αλλα σε πολλα ειναι υπερβολικος.

Επισης οταν καποια ειναι με φυσιολογικο τζογο οταν ανοιγεις το πληκτρολογιο

κουνιουνται ελαχιστα , αλλα παρα πολυ σε βαθμο να κουνιεσαι ελλαχιστα και

να ακους εναν χτυπο στο αφτι, και ορισμενα δεν κουνιουνται ουτε στο ελαχιστο.

Ειναι καποιο προβλημα στην παραγωγη που εχει περασει χωρις να γινει αντιληπτο.

Και αυτο που λενε ορισμενοι < εχω την 11, ΑΛΦΑ ΚΟΠΥ> δεν ισχυει ως προς την ποιοτητα.

Μιλαω για ΑΛΦΑ ΚΟΠΥ και 11 και φυσικα Made in Finland.

Ειναι γενικο προβλημα .

Οποτε καλη τυχη.

 

Δηλαδη θες να πεις οτι ειναι ενα προβλημα που μπορουν αυτοι στα νοκια σοπ να το διορθωσουν πληρως? Να μην κουναει καθολου? Μακαρι να ειναι ετσι!

Εγω παντως το ειχα παει την προηγουμενη βδομαδα και μου ειπε οτι μου το εσφιξε οσο μπορουσε και οτι δεν επαιρνε αλλο και να περιμενω να φερει σωματα να το ξαναδοκιμασουμε (τι σημαινει σωματα)???

Καμια αλλαγη δεν βλεπω κουνιεται οπως πριν :(

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Δε γνωρίζω αν υπάρχει κάτι επίσημο για ανάκληση κινητών, αλλά αυτό που ξέρω από άτομα που μιλάω και από τον Γερμανό που έχω γνωστό, τα κηνητά φεύγουν όπως έρχονται.

 

Φιλε μου, τι εννοεις φευγουν:confused: ??

Τα γυριζουν πισω ή πουλιουνται:O ??

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, εγώ παίρνω τηλέφωνο στα καταστηματα ΝΟΚΙΑ να δω αν μπορει να διορθωθει ο τζόγος, και μου λένε οτι δεν εχουν ξαναακουσει για τετοιο πρόβλημα... Πάντως μου ειπαν να το παω να το δουν. βεβαια δεν εχω τραγικό τζογο (οπως εχουν αναφερει αλλοι). Αν δεν το προσεξεις, δεν φαινεται καθολου... Αλλα μιας και ειπε ενας φιλος πιο πανω οτι του τον φτιαξανε, θα το παω κι εγω μια...:p

 

Εμενα κανει κλικ-κλικ οταν ειναι ανοιχτο απο την δεξια πλευρα!Αλλα το κολπο με την κολητικη ταινια δεν γινεται γιατι οταν ειναι κλειστο το slide δεν εχει καθολου κενο!Αφου βαζω την ταινια και οταν το ανοιγω το slide την πεταει!Πως γινεται να εχει τζογο αφου δεν εχει καθολου κενο?

Link to comment
Share on other sites

οσοι ειναι/ταν κατωχοι Ν80 θα ξερουν οτι αλλαγες και σφιξματα ειναι αδικος κοπος.το δικο μου 80ρι εχει αλλαξει 3φορες slider και case.στην αρχη κυριολεκτικα προσπαθουσες να το ανοιξεις αλλα μετα απο 1-2μηνες παλι τα ιδια..και μιλαμε για κινητο που δεν εχει πεσει κατω και το προσεχω σαν τα ματια μου!

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

product code 0548377.για ποια χωρα ειναι φτιαγμενο ρε παιδια?

 

Δεν χρειαζεται να ρωτας και να ξαναρωτας τα βλεπουμε ολα τα ποστ και οποιος ξερει απανταει.

Λοιπον δοκιμασε να κανεις ενα ψαξιμο στο google (N95 0548377 product code) και να δεις μπορει να σου βγαλει κατι, εγω ετσι βρηκα το δικο μου.

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

product code 0548377.για ποια χωρα ειναι φτιαγμενο ρε παιδια?

 

Δεν χρειαζεται να ρωτας και να ξαναρωτας τα βλεπουμε ολα τα ποστ και οποιος ξερει απανταει.

Λοιπον δοκιμασε να κανεις ενα ψαξιμο στο google (N95 0548377 product code) και να δεις μπορει να σου βγαλει κατι, εγω ετσι βρηκα το δικο μου.

 

@ jimmys : Να μην επαναλαμβανομαι λοιπον .Δες το μηνυμα της φιλης freyarip.

 

 

0548377 : T-Mobile DE

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

thanks αλλα 2 φορες ρωτησα κατι γιατι επαθα οταν ειδα πως δεν υπαρχει στην λιστα, και οχι 1000 φορες. χαλαρωστε και λιγο...
Link to comment
Share on other sites

thanks αλλα 2 φορες ρωτησα κατι γιατι επαθα οταν ειδα πως δεν υπαρχει στην λιστα, και οχι 1000 φορες. χαλαρωστε και λιγο...

 

Παρακαλω :) , ρωτησες σε συντομο χρονικο διαστημα :rolleyes:

δεν ειμαστε 24/24 συνδεδεμενοι στο διαδικτυο για να απαντησουμε :O

 

Η λιστα θα ανανεωθει συντομα με τα υπολοιπα product codes ,

αφου ψαξω στο :google:

 

Η λιστα ανανεωθηκε :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1844741#post1844741

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα...

 

δηλαδη για να καταλαβω, δεν ειναι προορισμενο για την ελλαδα οπως αυτα με product code 0534854 GREECE, CYPROS και 0536076 GREECE, CYPROS?

το δικο μου εχει το πρωτο product, του φιλου μου αυτο που ρωτησα και δεν βρηκα στιν πρωτη λιστα. τι διαφορες εχουν, αν εχουν.

Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα...

 

δηλαδη για να καταλαβω, δεν ειναι προορισμενο για την ελλαδα οπως αυτα με product code 0534854 GREECE, CYPROS και 0536076 GREECE, CYPROS?

το δικο μου εχει το πρωτο product, του φιλου μου αυτο που ρωτησα και δεν βρηκα στιν πρωτη λιστα. τι διαφορες εχουν, αν εχουν.

 

Ακριβως ,προοριζονται για αλλη αγορα ,δεν εχουν αλλη διαφορα .

Λογικα θα εχουν και αναλογα settings αναλογα με την χωρα και το δικτυο

για το οποιο προοριζονται ,και φυσικα τα αναλογα language packs .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, μπορει να μου πει καποιος απο που μπορω να βρω καρτα μνημης 4g και να δουλευει?

 

Σχετικα με την καρτα μνημης ,δες αυτο

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1917354#post1917354

 

Η microSDHC™ 4GB ,Ειναι συμβατη με το Ν95,αναμενεται να κυκλοφορησει :happy:

http://www.sandisk.com/Compatibility/Device(8461)-Nokia-N95.aspx

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

μπα παλι τα ιδια...............μηπως κανω κατι λαθος?

οταν παταω μαζικη αποθηκευση μαμιουνται ολα κ' συνεχιζει να γραφειν95 εχει σyνδεθει σε μη συμβατη κατασταση λειτουργιασ !!!

Να παρω ενα φακελο απο τον "sotos" που κατεβασα αλλα που να γινει ινσταλ?

αφου οταν βαζω μαζικη αποθηκευση το τηλ χανεται απο to pc!

δεν γινεται να τον κανω ινσταλ σε αλλο φακελο στην καρτα με λειτουργια με nokia pc suite?

sorry pou sas skotizo alla ta exo parei asxima re paidia............

μηπως υπαρχει αλλη πατεντα να περαστουν οι χαρτες αν γνωριζει κανεις?

1000 τhanks!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανείς σε κατάστημα της Αθήνας την πολύ καλή θήκη της krussel που κυκλοφορεί για το Ν95? Μέχρι να του βρω θήκη, ακόμα και με screen protector είμαι ανήσυχος !

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πεστε μου την γνωμη σας για την ενταση της μουσικης απο τα ακουστικα σε συγκριση με τα walkman της s.e(απο τα ακουστικα) γιατι μου φενεται παρα πολυ σιγανη!Απο ποιοτητα αναπαραγωγης του ηχου ειναι ισαξιο αλλα απο ενταση ειναι στο μισο!!!
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εκανα τα παρακατω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=164791&page=24

και δεν μπορω να "ανοιξω" τον ιστο....:blink:

παταω το προγραμμα να ανοιξει και δεν γινεται τιποτα......ειτε εχω μεσα την καρτα μνημης ειτε οχι...

μπορει κανεις να βοηθησει....??

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...