Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν έχετε firewall server (software ή hardware) τότε πρέπει να γίνει ρύθμιση εκεί. Ότι και να κάνεις στο pc σου δεν παίζει ρόλο... Proxy settings δεν χρειάζονται από ότι καταλαβαίνω.

Δυστυχώς δεν κάνουμε exceptions σε αυτόν... Πάγια τακτική της εταιρίας. Άρα, περιμένω να έρθει η σύνδεση της Forthnet στο σπίτι... :mad:

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εαν αργησει να σου ερθει η συνδεση κατεβασε τους χαρτες μεσω wifi,σε καποια καφετερια-πλατεια που εχει
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τους χαρτες δεν μπορει να τους κατεβασει στο κομπιουτερ και μετα να τους περασει με το καλωδιο στο κινητο?
[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Σημερινή ενημέρωση από Nοκια Shop. Το κινητό θα κυκλοφορήσει σε έκδοση live από την vodafone κατ' αποκλειστικότητα και μετά ένα μήνα θα γίνει ευρεία διάθεσή του από την Νοκια . Πως το ακούτε αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Τους χαρτες δεν μπορει να τους κατεβασει στο κομπιουτερ και μετα να τους περασει με το καλωδιο στο κινητο?

Με πρόλαβες!

Αυτό ακριβώς ετοιμαζόμουν να ρωτήσω...

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Oi xartes katevenoun mesw tou Maploader ths Nokia , kai ekga8istode sto kinito aytomata se leitourgia Mazikis Apo8ikeusis afou to sindesoume me to kalwdio :)

Άρα, αφού σε εμένα το MapLoader δεν παίζει λόγω proxy server, και αφού στο σπίτι αργώ ακόμα, η μόνη λύση είναι το WiFi HotSpot :blink: Είδωμεν...

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Σημερινή ενημέρωση από Nοκια Shop. Το κινητό θα κυκλοφορήσει σε έκδοση live από την vodafone κατ' αποκλειστικότητα και μετά ένα μήνα θα γίνει ευρεία διάθεσή του από την Νοκια . Πως το ακούτε αυτο?

 

Είναι για γέλια οι άνθρωποι... :lol: :worry: :blink:

Link to comment
Share on other sites

Σημερινή ενημέρωση από Nοκια Shop. Το κινητό θα κυκλοφορήσει σε έκδοση live από την vodafone κατ' αποκλειστικότητα και μετά ένα μήνα θα γίνει ευρεία διάθεσή του από την Νοκια . Πως το ακούτε αυτο?

 

Κουφο να το πω???

Αποκλειεται δεν το πιστευω, αφου ολοι λενε 20 του μηνα περιπου θα ερθει στην Νοκια!

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Άρα, αφού σε εμένα το MapLoader δεν παίζει λόγω proxy server, και αφού στο σπίτι αργώ ακόμα, η μόνη λύση είναι το WiFi HotSpot :blink: Είδωμεν...

 

h na pas se ena net cafe isws ? :lol: den 3ero pou yparxei provlima me ton proxy server ? den to katalavainw, ipoti8ete oti kanei kapoio port open gia na ginei establish to connection kai na katevoun oi xartes . yparxei periptwsi na mhn exeis ri8misei to Windows Firewall kai na trwei to Maploader kana block adika ? :worry:

Link to comment
Share on other sites

h na pas se ena net cafe isws ? :lol: den 3ero pou yparxei provlima me ton proxy server ? den to katalavainw, ipoti8ete oti kanei kapoio port open gia na ginei establish to connection kai na katevoun oi xartes . yparxei periptwsi na mhn exeis ri8misei to Windows Firewall kai na trwei to Maploader kana block adika ? :worry:

 

Άμα υπάρχει firewall server ότι και να έχει δηλώσει στο pc του η πόρτα θα είναι κλειδωμένη από τη μεριά του server...

Link to comment
Share on other sites

Άμα υπάρχει firewall server ότι και να έχει δηλώσει στο pc του η πόρτα θα είναι κλειδωμένη από τη μεριά του server...

Ναι παιδιά, έκανα ότι μπορούσα στο PC μου τοπικά, αλλά μάταια. Το επιβεβαίωσα και με τον IT Mngr μας, είναι όπως τα λέει ο Arcana: Με κλείνει ο server... :(

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Με πρόλαβες!

Αυτό ακριβώς ετοιμαζόμουν να ρωτήσω...

 

nai alla mporis na ta balis kai stin microSD

GIVE ME YOUR MIND AND I'M A OPEN IT,NAME A LAW AND I'VE ALREADY BROKEN IT,CAUSE I DON'T GIVE A FUCK ABOUT THE SYSTEM-----By_Fidel
Link to comment
Share on other sites

Εμένα η Nokia Μου είπε μέσα Ιουνίου.. Ότι θέλει λέει ο καθένας, και τελικα εμείς όντως μένουμε απλά με την πιστωτική στο ΄χερι..

 

Σημερινή ενημέρωση από Nοκια Shop. Το κινητό θα κυκλοφορήσει σε έκδοση live από την vodafone κατ' αποκλειστικότητα και μετά ένα μήνα θα γίνει ευρεία διάθεσή του από την Νοκια . Πως το ακούτε αυτο?

 

 

Το χειρότερο νέο της ημέρας, αλλά αμφιβάλλω αν θα ισχύσει. Δηλαδή οι διαφορές του ποιες θα είναι?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

http://www.dirc.gr/nokia%20n95%20petr00kos%20pack.exe

 

Ena paketo apo themes, programs kai genika oti exo vrei gia to N95 :D :!:

Meta to install ta progs vriskonte ston c:/ :)

Efaxaristo gia to sharing.

Prospatho na kano install kapoia themata, alla otan paei na ginei to installation mou vgazei ''Expire Certificate'' Mipos mporo na exo tin voitheia sas?

Exo kanei arketa installation apo ta proigoumena programmata pou eixa kai sto ''Application Manager'' to setup up einai gia installation olon kai xoris Certificate pass. Efxaristo.

Link to comment
Share on other sites

Κουφο να το πω???

Αποκλειεται δεν το πιστευω, αφου ολοι λενε 20 του μηνα περιπου θα ερθει στην Νοκια!

 

Τι να πω φίλε μου , πριν από 20 μέρες μου έλεγαν στο ίδιο κατάστημα μέσα Μαΐου , τώρα μόνο από Vodafone. Μου φαίνεται ότι όλα αυτά είναι κόλπα για να συνεχιστεί ο ντόρος για τη συσκευή και όταν βγει να κάνει χρυσές...πωλήσεις σε υψηλή τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Efaxaristo gia to sharing.

Prospatho na kano install kapoia themata, alla otan paei na ginei to installation mou vgazei ''Expire Certificate'' Mipos mporo na exo tin voitheia sas?

Exo kanei arketa installation apo ta proigoumena programmata pou eixa kai sto ''Application Manager'' to setup up einai gia installation olon kai xoris Certificate pass. Efxaristo.

 

Mia lisi 8a einai na guriseis tin imerominia apo 2007 se 2006 ka8ws einai kapoia palia 8ematakia pou apla emena m'aresan poly giauto kai ta afisa. Afou olokliro8ei h egkatastash pali allagh imerominias 2006 se 2007 kai ola omorfa :D

Link to comment
Share on other sites

Σημερινή ενημέρωση από Nοκια Shop. Το κινητό θα κυκλοφορήσει σε έκδοση live από την vodafone κατ' αποκλειστικότητα και μετά ένα μήνα θα γίνει ευρεία διάθεσή του από την Νοκια . Πως το ακούτε αυτο?

Λίαν επιεικώς απαράδεκτο:X:kill:

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

Τους χαρτες δεν μπορει να τους κατεβασει στο κομπιουτερ και μετα να τους περασει με το καλωδιο στο κινητο?
Μπορει αλλα λεει οτι δεν μπορει να χρησιμοποιησει τον maploader λογω firewalll και λεω οτι δεν χρειαζεται να περιμενει καιρο μεχρι να ερθει οπως λεει η συνδεση σπιτι του,μπορει σε ενα wifi spot να περασει τους χαρτες μεσω wifi:).Επισης φιλε costasp μπορεις να πας στο αντιστοιχο θεμα του smart2go και να κατεβασεις κατευθειαν τον χαρτη της Ελλαδας και να τον μεταφερεις κατευθειαν στο κινητο.Κανε καλυτερα το δευτερο
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι.Επειδη θελω σιγα σιγα να αρχισω να κατεβάζω εφαρμογες και παιχνιδια για το N95,το antivirus του υπολογιστη μου (Nod32) βρισκει τους ιους των κινητων;

Αν οχι,τι μου προτεινετε και κατα ποσο κινδυνευω απο ιους κινητων;

Γιατι την ειχα πατησει μια μέρα με το τελευταιο μου symbian (παλιά) 6600.

 

Ευχαριστουμε για τα καλουδια petr00kos!!

Link to comment
Share on other sites

...Επισης φιλε costasp μπορεις να πας στο αντιστοιχο θεμα του smart2go και να κατεβασεις κατευθειαν τον χαρτη της Ελλαδας και να τον μεταφερεις κατευθειαν στο κινητο.Κανε καλυτερα το δευτερο

Το άσχημο είναι ότι δεν βρίσκω ΠΟΥΘΕΝΑ στο site του Smart2Go τους χάρτες... Και δεν έχει και search function το άτιμο το site τους!

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Σημερινή ενημέρωση από Nοκια Shop. Το κινητό θα κυκλοφορήσει σε έκδοση live από την vodafone κατ' αποκλειστικότητα και μετά ένα μήνα θα γίνει ευρεία διάθεσή του από την Νοκια . Πως το ακούτε αυτο?

Ego simerapira stis agias paraskeuis to nokia shop kai mou eipe amesa.Tou eipa ti enoeite amesa.Mou apantaei auti ti vdomada.Ti na po ston kathena lene kati diaforetiko.Eidomen.

Burn the rubber, not your soul...
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι.Επειδη θελω σιγα σιγα να αρχισω να κατεβάζω εφαρμογες και παιχνιδια για το N95,το antivirus του υπολογιστη μου (Nod32) βρισκει τους ιους των κινητων;

Αν οχι,τι μου προτεινετε και κατα ποσο κινδυνευω απο ιους κινητων;

Γιατι την ειχα πατησει μια μέρα με το τελευταιο μου symbian (παλιά) 6600.

 

Ευχαριστουμε για τα καλουδια petr00kos!!

ακομα δεν εχει βγει καπιος ιος για 3rd edition.οχι δεν τα αναγνωριζει το pc.

Ego simerapira stis agias paraskeuis to nokia shop kai mou eipe amesa.Tou eipa ti enoeite amesa.Mou apantaei auti ti vdomada.Ti na po ston kathena lene kati diaforetiko.Eidomen.

 

και μενα ετσι μου ειπανε σημερα.υπομονη τοσο καιροοο περιμεναμε.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου ειπανε την αλλη βδομαδα, μπορει και την παρασκευη αυτη. (Γερμανος και κοσμοτε, νοκια σοψ λογικα θα το εχουν νωριτερα απο αυτους)
Link to comment
Share on other sites

Α, ξέχασα να σας πω...

Πήγα στο Γερμανό το πρωί και αγόρασα ένα ακόμα φορτιστή (για το γραφείο) από το Γερμανό στη Σταδίου. Έπρεπε να βλέπατε το βλέμμα και την έκφραση του πωλητή, όταν του είπα τι θέλω...

Στοιχομιθία:

- Καλημέρα

- Καλημέρα σας

- Έχετε φορτιστή για Nokia N95?

- Το περιμένετε και εσείς, ε? Και εγώ. Και αγοράζετε προκαταβολικά το φορτιστή λόγω όσων έχουν ακουστεί για την μπαταρία του, ε?

- Όχι! Το έχω!

Και κάπου εκεί, του το δείχνω... Το βλέμα του θύμιζε Κούρδο οικονομικό μετανάστη που μετά από 3 μήνες στο αμπάρι του ψαροικάϊκου έβλεπε επιτέλους μπανιέρα και φαγητό! Παιδιά, τρελάθηκε... Το περιεργάζονταν σαν να έβλεπε κινητό για πρώτη φορά... Με τρέλανε στις ερωτήσεις. Η ενημέρωσή τους είναι ότι θα το έχουν από 21/5 (έτσι μου είπε) και μετά.

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...