Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια μην με παρεξηγισετε αλλα οι φωτο ειναι χαλια!!!ουτε του w800 δεν φτανουν!!με το καινουργιο firmware παρα ειναι over saturated!οπου υπαρχει μαυρη γραμη πηγαινει ζικ ζαγκ, τα χρωματα ειναι σαν ψευτικα,που την ειδατε την καλή ποιοτητα?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια μην με παρεξηγισετε αλλα οι φωτο ειναι χαλια!!!ουτε του w800 δεν φτανουν!!με το καινουργιο firmware παρα ειναι over saturated!οπου υπαρχει μαυρη γραμη πηγαινει ζικ ζαγκ, τα χρωματα ειναι σαν ψευτικα,που την ειδατε την καλή ποιοτητα?

 

Εσυ λοιπόν μπορείς καλλιστα να πάρεις μια ψηφιακη... Κολλα και με μια logo η ταινια και ενα 3310 και κανε την κινητο... εδω λεμε οτι ειναι κινητο... οχι ψηφιακη... Αν θεωρείς εσυ αυτες τις φωτο κινητου χαλια/απαισιες/κακιστες δικαιωμα σου... Βεβαια πρεπει να μας πεις ποιο ειναι το μέτρο συγκρισης σου... Ψηφιακη μηχανη, αλλο κινητό, φωτογραφική με φολμ, τι??? Ποσα κινητα ξερεις να βγάζουν καλύτερες φωτο?πες τα ονομαστικα η δώσε site με συγκρίσεις.. εχω βαρεθει ο καθενας να λεει το κοντο και το μακρύ του??

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Εσυ λοιπόν μπορείς καλλιστα να πάρεις μια ψηφιακη... Κολλα και με μια logo η ταινια και ενα 3310 και κανε την κινητο... εδω λεμε οτι ειναι κινητο... οχι ψηφιακη... Αν θεωρείς εσυ αυτες τις φωτο κινητου χαλια/απαισιες/κακιστες δικαιωμα σου... Βεβαια πρεπει να μας πεις ποιο ειναι το μέτρο συγκρισης σου... Ψηφιακη μηχανη, αλλο κινητό, φωτογραφική με φολμ, τι??? Ποσα κινητα ξερεις να βγάζουν καλύτερες φωτο?πες τα ονομαστικα η δώσε site με συγκρίσεις.. εχω βαρεθει ο καθενας να λεει το κοντο και το μακρύ του??

 

+1 simfono apolita nxbest ! :O kalitera na milame me epixirimata kai URLs eidallws den bgenei akrh... :!: Milame PANTA gia photos kinitou xwris CCD ais8itira... Pio kinito einai ayto pou vgazei kaliteres diladi ? :!:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανενα προηγούμενο μοντελο της νοκια το οποιο φοραει την ιδια μπαταρια με το Ν95 ωστε να πάρω τον φορτιστη αυτοκινητου? Δεν με βολευει να παω και δευτερη μπαταρια και να την κουβαλαω μαζι μου. Χώρια οτι χρειαζεται να βαζω βγαζω την καθε μια μπαταρια απο το κινητο για την φορτιση τους.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παιδια μου φενεται πως εμφανιστικε το πρωτο ζωυφιο γιατι το multimedia key δεν δουλευει οταν το παταω! Το βρηκα μεσω του Y-exlorer το multimediamenu.sis αλλα ουτε απο εκει ανοιγει!:( Μου φενεται παω για αναβαθμιση μεσω ιντερνετ!

 

ΠΑρτε και απο εμενα μια φωτογραφια εν κινηση(την πηρα καθως περνουσαμε με το αυτοκινητο) ενος Luna park! Παντως με εξεπλιξε το Ν95 :)

http://images6.pictiger.com/thumbs/dc/2dc715f4c36276490147ac62752a48dc.th.jpg

http://www.telecyprus.com/images/stories/telecyprus_logo_small_news.jpg
Link to comment
Share on other sites

ΕΛΕΟΣ με την ποιότητα τις Κάμερας!!! Κινητό παίρνετε...... εκτός και αν τα έχετε μπερδέψει!!!! Αν ήθελα άριστες φωτό... θα έπαιρνα ψηφιακή! Γιατί τα μπερδεύετε τόσο τα πράγματα? Και πέρα απο αυτό.... πείτε μου εσείς πόσοι θα προσέξουνε τις όποιες ατέλειες κάθεστε και λέτε εσείς εδώ μέσα τόσο καιρό? Νομίζετε ότι όλοι είναι επαγγελματίες φωτογράφοι? Ημαρτον! Πάρτε μια ψηφιακή να ησυχάσουμε όλοι μας! Το κινητό προσθέτει απλά και την δυνατότητα να παίρνεις κάποιες καλές φωτό! That' s all!!!!
Link to comment
Share on other sites

ΕΛΕΟΣ με την ποιότητα τις Κάμερας!!! Κινητό παίρνετε...... εκτός και αν τα έχετε μπερδέψει!!!! Αν ήθελα άριστες φωτό... θα έπαιρνα ψηφιακή! Γιατί τα μπερδεύετε τόσο τα πράγματα? Και πέρα απο αυτό.... πείτε μου εσείς πόσοι θα προσέξουνε τις όποιες ατέλειες κάθεστε και λέτε εσείς εδώ μέσα τόσο καιρό? Νομίζετε ότι όλοι είναι επαγγελματίες φωτογράφοι? Ημαρτον! Πάρτε μια ψηφιακή να ησυχάσουμε όλοι μας! Το κινητό προσθέτει απλά και την δυνατότητα να παίρνεις κάποιες καλές φωτό! That' s all!!!!

 

Φιλε μου δεν ειναι ετσι ακριβως τα πραγματα, αυτο που προσπαθουνε τα παιδια να εξακριβωσουν ειναι αν τελικα ο φακος του Ν95 εχει την αποδοση των 5 megapixels που ολοι εμεις που θα το παρουμε θα ακριβοπληρωσουμε, και αν τελικα αξιζει τα λεφτα του και απο θεμα καμερας οπως εχουμε συζητησει και για τα αλλα θεματα (ποιοτητα κατασκευης, οθονη, ηχος, GPS ktl). Kαι στην τελικη, οι περισσοτεροι εδω μεσα εχουμε ψηφιακες και πολυ καλες μαλιστα, αλλα οταν δινεις τοσα χρημματα θελεις αυτο που παιρνεις να εχει οσα λεει η εταιρια οτι εχει και οχι τα μισα.

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

+1 simfono apolita nxbest ! :O kalitera.Milame PANTA gia photos kinitou xwris CCD ais8itira... Pio kinito einai ayto pou vgazei kaliteres diladi ? :!:
Eiha kai to Lg me ta 5Mp kai eho sykrinei me to N95 moy,mporo na po pos to N95 einai anotero,mia hara einai gia kinito,eipame to provlima einai i mpataria
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

ΕΛΕΟΣ με την ποιότητα τις Κάμερας!!! Κινητό παίρνετε...... εκτός και αν τα έχετε μπερδέψει!!!! Αν ήθελα άριστες φωτό... θα έπαιρνα ψηφιακή! Γιατί τα μπερδεύετε τόσο τα πράγματα? Και πέρα απο αυτό.... πείτε μου εσείς πόσοι θα προσέξουνε τις όποιες ατέλειες κάθεστε και λέτε εσείς εδώ μέσα τόσο καιρό? Νομίζετε ότι όλοι είναι επαγγελματίες φωτογράφοι? Ημαρτον! Πάρτε μια ψηφιακή να ησυχάσουμε όλοι μας! Το κινητό προσθέτει απλά και την δυνατότητα να παίρνεις κάποιες καλές φωτό! That' s all!!!!

Αυτό είναι δική σου άποψη, γι' αυτό μην την εκφράζεις τόσο έντονα ;) Όσο για τις δυνατότητες ενός κινητού, κάποτε τα είχαμε μόνον για να κάνουμε κλήσεις. Τώρα πλέον μιλάμε για πολυμηχανήματα 120 γραμμαρίων φίλε μου. Η τεχνολογία εξελίσσεται με βάση τις ανάγκες μας. Ποιός θα έλεγε όχι σε ένα κινητό που εκτός από κλήσεις τον καλύπτει και ως Η/Υ, φωτογραφική και βιντεοκάμερα; Κάποιοι βρίσκουν αναγκαία τη χρήση της φωτογραφικής και τους εξυπηρετεί πολύ να έχουν 2 σε 1. Τώρα αν εσύ θέλεις ένα κινητό μόνον για κλήσεις, τότε μάλλον βρίσκεσαι σε λάθος thread :rolleyes:

 

Τώρα βέβαια όλοι μας θέλουμε να δούμε τα καλύτερα δυνατά αποτελέσματα από αυτή τη νέα υλοποίηση φωτογραφικής και είναι λογικό. Να είσαι σίγουρος πως αυτοί που διαμαρτύρονται για την επαίσχυντη ποιότητα της φωτογραφικής των 5ΜΡ του Ν95, σε λίγο πάλι θα διαμαρτύρονται για τη χάλια ποιότητα των 15ΜΡ του Ν195...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι δική σου άποψη, γι' αυτό μην την εκφράζεις τόσο έντονα ;) Όσο για τις δυνατότητες ενός κινητού, κάποτε τα είχαμε μόνον για να κάνουμε κλήσεις. Τώρα πλέον μιλάμε για πολυμηχανήματα 120 γραμμαρίων φίλε μου. Η τεχνολογία εξελίσσεται με βάση τις ανάγκες μας. Ποιός θα έλεγε όχι σε ένα κινητό που εκτός από κλήσεις τον καλύπτει και ως Η/Υ, φωτογραφική και βιντεοκάμερα; Κάποιοι βρίσκουν αναγκαία τη χρήση της φωτογραφικής και τους εξυπηρετεί πολύ να έχουν 2 σε 1. Τώρα αν εσύ θέλεις ένα κινητό μόνον για κλήσεις, τότε μάλλον βρίσκεσαι σε λάθος thread :rolleyes:

 

Τώρα βέβαια όλοι μας θέλουμε να δούμε τα καλύτερα δυνατά αποτελέσματα από αυτή τη νέα υλοποίηση φωτογραφικής και είναι λογικό. Να είσαι σίγουρος πως αυτοί που διαμαρτύρονται για την επαίσχυντη ποιότητα της φωτογραφικής των 5ΜΡ του Ν95, σε λίγο πάλι θα διαμαρτύρονται για τη χάλια ποιότητα των 15ΜΡ του Ν195...

 

o.k το κινητο ετσι πωλειται σε οποιον δεν καλυπτει τι αναγκες δεν το αγοραζει

γιατι πρεπει να διαφωνειτε ετσι εντονα

γιατι σε αυτο το μοντελο δεν βαζει εστω και μια 128 μβ καρτα μνημης?το ν93ι ειχε ενα 1gb και τωρα τιποτα

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Εσυ λοιπόν μπορείς καλλιστα να πάρεις μια ψηφιακη... Κολλα και με μια logo η ταινια και ενα 3310 και κανε την κινητο... εδω λεμε οτι ειναι κινητο... οχι ψηφιακη... Αν θεωρείς εσυ αυτες τις φωτο κινητου χαλια/απαισιες/κακιστες δικαιωμα σου... Βεβαια πρεπει να μας πεις ποιο ειναι το μέτρο συγκρισης σου... Ψηφιακη μηχανη, αλλο κινητό, φωτογραφική με φολμ, τι??? Ποσα κινητα ξερεις να βγάζουν καλύτερες φωτο?πες τα ονομαστικα η δώσε site με συγκρίσεις.. εχω βαρεθει ο καθενας να λεει το κοντο και το μακρύ του??

 

Παρε μια συγκριση απο ενα κινητο που κανει 200 ευρω(w800)και να φανταστεις οτι ειναι υπο σκια και οχι απο τις καυτερες του ειναι 377kb ενω εχω δει μεχρι 600kb!!!http://img69.imageshack.us/my.php?image=dsc00354xz6.jpg

Link to comment
Share on other sites

an deite ti dilosi simmorfosis tis nokia gia to n95 http://www.nokia.gr/A4327367 ti diafora exei N95-RM-245 kai N95-1 RM-159...Ti ennoei akrivws??
Εδώ χτυπά η καρδιά της ΘΥΡΑΣ 7 στο Πύργο Διρού Μάνης! :D
Link to comment
Share on other sites

Έκοψα με το ψαλίδι πέντε στρώσεις διάφανου σιλοτέιπ.Κόλλησα τη μία πάνω στην άλλη.

Τις προσάρμοσα ώστε να εφαρμόζουν στο αριστερό,πίσω κομμάτι του slide,κάτω από το βασικό μέρος του Ν95.

 

Ο τζόγος στη συσκευή εξαφανίστηκε.Δεν πίστευα στα μάτια μου :cool: .

Σε λίγο θα δημοσιεύσω και φωτογραφίες.

κι εγω τα ιδια εκανα κι επιασε:) φαντασου ομως καταντια,σε ενα κινητο 750 ευρω να βαζουμε ταινιες:p

Φιλε μου δεν ειναι ετσι ακριβως τα πραγματα, αυτο που προσπαθουνε τα παιδια να εξακριβωσουν ειναι αν τελικα ο φακος του Ν95 εχει την αποδοση των 5 megapixels που ολοι εμεις που θα το παρουμε θα ακριβοπληρωσουμε, και αν τελικα αξιζει τα λεφτα του και απο θεμα καμερας οπως εχουμε συζητησει και για τα αλλα θεματα (ποιοτητα κατασκευης, οθονη, ηχος, GPS ktl). Kαι στην τελικη, οι περισσοτεροι εδω μεσα εχουμε ψηφιακες και πολυ καλες μαλιστα, αλλα οταν δινεις τοσα χρημματα θελεις αυτο που παιρνεις να εχει οσα λεει η εταιρια οτι εχει και οχι τα μισα.

απο καμερα θα το ξαναπω οτι απο ενα κινητο μην περιμενει κανεις ανταξια φωτογραφια οπως μιας ψηφιακης με ακομα λιγοτερα mp.απλα τραβαει καλες και τιποτα παραπανω.

η κατασκευη του τιποτα το εντυπωσιακο για κινητο που κοστιζει τοσα λεφτα,εδω ταινιες καθομαστε και του βαζουμε για να μην εχει τζογο.

και τελος το gps για μενα δεν αξιζει,υπαρχουν καλυτερα προγραμματα και καλυτερα κινητα γι αυτην την λειτουργια και μαλιστα και τζαμπα,χωρις χρεωσεις.περιμενω βεβαια να δω αν θα δω κατι σε destinator για το n95.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ο καθενας εχει την αποψη του ας πω και γω την δικια μου!!για μενα δεν πληρωνεις καμερα αλλα τηλεφωνο συνολικα νομιζω οτι τα παραλεμε.συγκρισεις με πιο φθηνα κινητα για μενα δεν εχουν κανενα νοημα εφοσον δεν ειναι smartphones:) περιμενω και γω την επιδοτηση!

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ταξιδιωτη καλησπερα με ξερεις, τα λεμε συχνα πες σε παρακαλω να παρω το ν95 η το π3600 γιατι εχω μπερδευτει πολυ ρε φιλε.Υποψειν δεν εχω ξαναπαρει PDA.THANKS.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε ταξιδιωτη καλησπερα με ξερεις, τα λεμε συχνα πες σε παρακαλω να παρω το ν95 η το π3600 γιατι εχω μπερδευτει πολυ ρε φιλε.Υποψειν δεν εχω ξαναπαρει PDA.THANKS.

 

φιλε μου οτι σε βολευει καλυτερα εσενα,εγω ας πουμε θα ελεγα το 3600:) ομως δεν ειναι θεμα διαξιφισμων εδω οποτε καλυτερα να ριξεις μια ματια κι εκει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

re paidia to radiofono den exei epilogi na akougetai apo ta hxeia tou?????

 

Λογικά την ώρα που ακούς ράδιο πρέπει στις επιλογές να έχει την επιλογή ενεργοποίση μεγαφώνου.

Τα ακουστικά πρέπει να είναι συνδεδεμένα όμως.

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

Λογικά την ώρα που ακούς ράδιο πρέπει στις επιλογές να έχει την επιλογή ενεργοποίση μεγαφώνου.

Τα ακουστικά πρέπει να είναι συνδεδεμένα όμως.

 

auto leo den exei tin epilogi gia megafono to visual radio h den mporo na to bro? ti na po den ksero periergo den einai? exo to elliniko update

Link to comment
Share on other sites

molis epekse diafimis sto mega tou n95 i kaliteri diafimisi gia kinito kai amesos to katalabaineis oti einai gia auto ase pou meta tin diafimisi me auta pou elege se kanei na thleis na to pareis pio poli!

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

re paidia to radiofono den exei epilogi na akougetai apo ta hxeia tou?????

 

Τελικα ισχυει κατι τετοιο ή οχι? Ειναι δυνατον? Ολο εκπληξεις μας επιφυλασει η νοκια.

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΤΟ Ν95 ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΕΚΔΟΣΗ VF LIVE. ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ?
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΤΟ Ν95 ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΕΚΔΟΣΗ VF LIVE. ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ?

 

νομιζω θα κυκλοφορησει και vodafone live και

θα εχει επανω και το σηματακι.

εχουμε δει καποιες φοτο απο

παλια που εχει βγει εκτος ελλαδας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και αλλες photos στην εξοχη.....:)

 

http://rapidshare.com/files/29880522/2.zip

 

οντως με τα δεντρα υπαρχει "προβλημα"...αλλα σε γενικες γραμμες το αποτελεσμα ειναι παρα πολυ καλο.....

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα εχοντας το Ν80 11 μηνες τωρα ζητημα ειναι να χω βγαλει καμμια 50αρια φωτογραφιες.Ποτε δε με απασχολησε το θεμα αυτο με το κινητο.Εχω τη ψηφιακη μου γι αυτο το λογο.

Απο κει και περα βλεποντας την τιμη του Ν95 και τις δυνατοτητες του δεν βρισκω το λογο ενας κατοχος Ν80 η Ν93 να προβει στην αγορα του.Ακομα και ως GPS δεν νομιζω να ναι οτι καλυτερο απο αυτα που εχω διαβασει μεχρι τωρα.

Αν το κοστος του ηταν καπου στα 500+ ευρω το πολυ εκει ισως ηταν λογικο.Στη τιμη που το χει η Νοκια ομως δεν γινεται.Βεβαια ολη αυτη η σκεψη μου συνεπαγεται και πτωση τιμη του Ν93 κ.λ.π.

Κακα τα ψεμματα παιδια.721 ευρω για κινητο ειναι παρα παρα πολλα ειδικα αν πρωτα εισαι κατοχος καποιου εξισου καλου.

Πολυ ωραια εμφανιση το Ν95 αλλα πολλα τα 721 δυστυχως.Οσο και να μπαινω στη μπριζα και να ψαρωνω δεν θα τα σκασω για να αντικαταστησω το Ν80.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...