Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με τρεις φορητότητες (3 νούμερα εννοώ) το παίρνεις σχεδόν τζάμπα...

 

Με τρεις φορητοτητες στο 300 ειτε ειναι voda-cosmote-wind δεν δινουν πανω απο 100 ευρω στο καθε νουμερο!!!συν κατι ψιλα για αποπληρομη με καρτα μετα βιας να παρεις 350-400 ευρω αν εχεις κε καναν γνωστο!!!Την εχω ψαξει την δουλεια!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτό θέλω να πω. Σε έκτακτες περιπτώσεις... Εγώ πχ. αν ταξίδευα σε άλλη πόλη και έπρεπε να κινηθώ με αυτοκίνητο, δε θα βασιζόμουν σε καμία περίπτωση σε αυτό για τις μετακινήσεις μου. Για πρώτο βήμα είναι καλό αλλά θέλει ακόμη πολλή δουλειά.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό θέλω να πω. Σε έκτακτες περιπτώσεις... Εγώ πχ. αν ταξίδευα σε άλλη πόλη και έπρεπε να κινηθώ με αυτοκίνητο, δε θα βασιζόμουν σε καμία περίπτωση σε αυτό για τις μετακινήσεις μου. Για πρώτο βήμα είναι καλό αλλά θέλει ακόμη πολλή δουλειά.

Αυτό που λες είναι πολύ γενικό.

Η ουσία είναι ότι αν ταξιδέψει κανείς σε άλλη πόλη και η πόλη αυτή υπάρχει στους χάρτες, τότε μπορείς να πας όπου θες στηριζόμενος στο gps.

Εμένα που έχει χρειαστεί κάποιες φορές που έπρεπε να ψάξω να βρω 1σπίτι στη Νίκαια (περιοχή που δεν την ξέρω καθόλου) και με οδήγησε στενό στενό μέχρι που με έβγαλε ακριβώς μπροστά.

Σε μέρη που δεν ξέρω, το εμπιστεύομαι.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Με τρεις φορητοτητες στο 300 ειτε ειναι voda-cosmote-wind δεν δινουν πανω απο 100 ευρω στο καθε νουμερο!!!συν κατι ψιλα για αποπληρομη με καρτα μετα βιας να παρεις 350-400 ευρω αν εχεις κε καναν γνωστο!!!Την εχω ψαξει την δουλεια!!

Σε wind με 2 φορητότες (ένα εξάωρο πρόγραμμα και ένα τρίωρο) μου το βγάλανε στα 255 ευρώ...

Ρε παιδιά σκέφτομαι πάρα πολύ να το πάρω κολλάω όμως στο θέμα της αυτονομίας...το Ν80 το πούλησα για αυτό το λόγο...βέβαια ψάχνωντας βρήκα μία μπαταρία 1400μΑ κινέζικη,αλλά δεν είναι επικίνδυνο να δώσεις τόσα χρήματα και να γίνει καμιά στραβή με κανα explotion?

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μονο αυτό.. αν πρόσεξες αλλάζει και το πίσω κάλυμα -της μπαταρία- το οποιο και προεξέχει :p πάντως εμένα μου βγάζει 3 μέρες τώρα -χωρίς χρήση gps- και το βράδυ κλειστό. Πάντα έκλεινα το κινητό το βράδυ οπότε δέν στερούμαι κάτι. Ουσιαστικά και το Ε65 που έχει την ίδια ακιβώς μπαταρία τόσες μέρες εβγαζέ...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας έχει πέσει ποτέ κάτω? Αν ναί υπήρξε κανένα πρόβλημα?

 

ναι,μολις χτες στο γραφειο,αλλα πανω σε μοκετα,και δεν επαθε τπτ,αντιθετως εφτιαξε ο τζογος..καθολου κουνημα τωρα!βεβαια δεν σε προτρεπω να το ριξεις εσκεμμενα,αλλα θελω να πω οτι αν δεν πεσει σε τσιμεντο με φορα δεν νομιζω να εχεις ιδιαιτερα προβληματα..;):D

Link to comment
Share on other sites

ναι,μολις χτες στο γραφειο,αλλα πανω σε μοκετα,και δεν επαθε τπτ,αντιθετως εφτιαξε ο τζογος..καθολου κουνημα τωρα!βεβαια δεν σε προτρεπω να το ριξεις εσκεμμενα,αλλα θελω να πω οτι αν δεν πεσει σε τσιμεντο με φορα δεν νομιζω να εχεις ιδιαιτερα προβληματα..;):D

 

Α μάλιστα!

 

Ευχαριστώ ;)

Link to comment
Share on other sites

περιπου εδω και μια ωρα το ν 95 δεν ανοιγει με τιποτε.Πατωντας το power on ανοιγει ο φωτισμος της οθονης (ελαχιστα) και φωτιζουν ολα τα κεντρικα πληκτρα και μενει σε ατη την κατασταση οτι και πληκτρο να πατηθει.Εαν προσπαθησω να το κλεισω απο το power δεν θελει.Μονο αμα βγει η μπαταρια και παλι απο την αρχη.Στην ουσια ειναι νεκρο.Μαλλον παει για θαψιμο.Εχει κανεις καποια ιδεα πως μπορει να επανακινησει?
Link to comment
Share on other sites

περιπου εδω και μια ωρα το ν 95 δεν ανοιγει με τιποτε.Πατωντας το power on ανοιγει ο φωτισμος της οθονης (ελαχιστα) και φωτιζουν ολα τα κεντρικα πληκτρα και μενει σε ατη την κατασταση οτι και πληκτρο να πατηθει.Εαν προσπαθησω να το κλεισω απο το power δεν θελει.Μονο αμα βγει η μπαταρια και παλι απο την αρχη.Στην ουσια ειναι νεκρο.Μαλλον παει για θαψιμο.Εχει κανεις καποια ιδεα πως μπορει να επανακινησει?

το επαθε και γνωστος μου,οταν πηγε να κανει αναβαθμιση.κολλησε και τελος,αλλα με μια επισκεψη σε νοκια σοπ το επανεφερε.για κανε μια προσπαθεια να το πας αυριο,

Link to comment
Share on other sites

το επαθε και γνωστος μου,οταν πηγε να κανει αναβαθμιση.κολλησε και τελος,αλλα με μια επισκεψη σε νοκια σοπ το επανεφερε.για κανε μια προσπαθεια να το πας αυριο,

 

Σ ευχαριστω.Θα το παω αυριο πρωι.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΝΑ ΚΑΤΟΧΟΣ ΕΝΟΣ Ν95 ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΛΗΤΟΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΟΤΙΣΩ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΧΑΡΤΕΣ ΚΑΙ ΑΝ ΠΑΙΖΟΥΝ Η ΑΝΑΓΝΟΡΙΖΟΥΝ ΤΟ Ν95 ΤΟΥΣ ΧΑΡΤΕΣ ΟΠΩΣ DESTINATOR PN KAI TETIA MPORO NA TOUS PERASO KAI NA DOULEPSOUN EYXARISTO
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΝΑ ΚΑΤΟΧΟΣ ΕΝΟΣ Ν95 ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΛΗΤΟΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΟΤΙΣΩ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΧΑΡΤΕΣ ΚΑΙ ΑΝ ΠΑΙΖΟΥΝ Η ΑΝΑΓΝΟΡΙΖΟΥΝ ΤΟ Ν95 ΤΟΥΣ ΧΑΡΤΕΣ ΟΠΩΣ DESTINATOR PN KAI TETIA MPORO NA TOUS PERASO KAI NA DOULEPSOUN EYXARISTO

κανεις εγκατασταση στο ν υπολογιστη σου το pc suite και το maploader τα οποια υπαρχουν και στο site της nokia και με τη βοηθεια του δευτερου προγραμματος κατεβαζεις στη συσκευη τους απαραιτητους χαρτες.οι χαρτες του destinator δεν παιζουν

Link to comment
Share on other sites

κανεις εγκατασταση στο ν υπολογιστη σου το pc suite και το maploader τα οποια υπαρχουν και στο site της nokia και με τη βοηθεια του δευτερου προγραμματος κατεβαζεις στη συσκευη τους απαραιτητους χαρτες.οι χαρτες του destinator δεν παιζουν

 

Σε ένα κατάστημα μου είπαν πως μπορεί να σου τους προσφέρει και το

δίκτυο οπού ανήκεις, αληθεύει?

 

Η μήπως σου ενεργοποιούν το GPS απλά στο δίκτυο και οι χάρτες είναι

δική σου υπόθεση μετά? :confused:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ωραιο το gps navigation οσο κρατησε το 3 days free navigation.τωρα δε μπορω να αγορασω αδεια γιατι δεν εχω πιστωτικη και δε θελω να βγαλω.τι κακο και αυτο?απο οτι βλεπω σε καποια δικτυα δε ξερω για ελλαδα πληρωνεις και μεσω sms.αυτο γινεται αν το προγραμμα σου βγαζει αυτην την επιλογη για το δικτυο σου.εγω εχω vodafone με αλλα λογια δε μπορω να πληρωσω για αδεια!σε κανενα ελληνικο δικτυο υπαρχει αυτη η επιλογη?αν ναι γινεται να επιλεξω φορεα και να πληρωσω μεσω αλλου δικτυου?
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 4 μέρες είμαι και εγώ κάτοχος του N95. Οι εντυπώσεις μου είναι πολύ καλές. Αυτό που μου άρεσε ιδιαίτερα, και ήταν και ο λόγος που με έκανε να αντικαταστήσω το N80 μου με αυτό, ήταν η ταχύτητά του. Πραγματικά, νομίζω πως είναι το πρώτο Symbian κινητό που λειτουργεί όπως πρέπει, και το πρώτο που δικαιούται τον χαρακτηρισμό "multimedia computer" που δίνει η Nokia σε όλα τα τηλέφωνα της σειράς N.

 

Έχω όμως ένα προβληματάκι με το GPS και θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας, γιατί δεν ξέρω αν είναι γενικό το πρόβλημα ή συμβαίνει μόνο στο τηλέφωνό μου.

Στο Δεδομ. GPS/Πλοήγηση/Κατάστ. δορυφόρου δείχνει 5 δορυφόρους το μέγιστο κάθε φορά, ακόμη και σε ανοιχτό χώρο, τη στιγμή που το PDA μου πιάνει 11. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα να μου βρίσκει στίγμα, αλλά να εμφανίζει ως ακρίβεια από 36 έως 80 μέτρα (ενώ το φυσιολογικό για το GPS είναι 10). Συμβαίνει και σε εσάς αυτό; Σας παρακαλώ, απαντήστε μου γιατι οι μέρες περνάνε και δε θα μου το αντικαταστήσουν μετά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

Ξέρετε μήπως υπάρχει λύση να βλέπουμε την πραγματική ώρα που λαμβάνουμε τα SMS και τα MMS και όχι την ώρα που ανοίγουμε το Ν95;;;

 

Το πρωί όταν άνοιξα το κινητό έλαβα 2 SMS και στα "στοιχεία μηνύματος" έγραφε την ώρα που έλαβα(άνοιξα) την συσκευή, ενώ μου τα έγραψαν βράδυ!

Μήπως παίζει ρόλο το δίκτυο; (Vodafone).

 

δηλαδη ρε παιδια η βονταφον φταει που δεν μας κανει αναφορα στην πραγματικη ωρα αποστολης του μηνυματος?η ειναι γενικοτερο το προβλημα?

[sIGPIC][/sIGPIC]AEK FC. FUN
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ωραιο το gps navigation οσο κρατησε το 3 days free navigation.τωρα δε μπορω να αγορασω αδεια γιατι δεν εχω πιστωτικη και δε θελω να βγαλω.τι κακο και αυτο?απο οτι βλεπω σε καποια δικτυα δε ξερω για ελλαδα πληρωνεις και μεσω sms.αυτο γινεται αν το προγραμμα σου βγαζει αυτην την επιλογη για το δικτυο σου.εγω εχω vodafone με αλλα λογια δε μπορω να πληρωσω για αδεια!σε κανενα ελληνικο δικτυο υπαρχει αυτη η επιλογη?αν ναι γινεται να επιλεξω φορεα και να πληρωσω μεσω αλλου δικτυου?

 

Πλέον υπάρχει δυνατότητα να κάνεις αγορά των υπηρεσιών των χαρτων και μέσω των Nokia shops.... Δεν χρειάζεται η πιστοτική εφόσον δεν εχεις...

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση παιδιά μιας και σκέφτεται να το πάρει ο αδελφός μου. Η ένταση του Ν95 όταν μιλάτε είναι δυνατή; π.χ. αλλα διαπιστώνω οτι δεν ακούγεται δυνατά και αρχίζω να ανησυχώ . Εκτός αν απλά έχω συνηθίσει στην ένταση του Ν70. Πείτε μου παρακαλώ αλλιώς να δω τι μπορώ να κάνω και να ενημερώσω και τον brother!
Πωλείται MacBook Pro 15.4 οθόνη, 120 σκληρός, 2 μνήμη. 2 μηνών. Λόγο : αδύνατον να δουλέψω το Mac OS
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 4 μέρες είμαι και εγώ κάτοχος του N95. Οι εντυπώσεις μου είναι πολύ καλές. Αυτό που μου άρεσε ιδιαίτερα, και ήταν και ο λόγος που με έκανε να αντικαταστήσω το N80 μου με αυτό, ήταν η ταχύτητά του. Πραγματικά, νομίζω πως είναι το πρώτο Symbian κινητό που λειτουργεί όπως πρέπει, και το πρώτο που δικαιούται τον χαρακτηρισμό "multimedia computer" που δίνει η Nokia σε όλα τα τηλέφωνα της σειράς N.

 

Έχω όμως ένα προβληματάκι με το GPS και θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας, γιατί δεν ξέρω αν είναι γενικό το πρόβλημα ή συμβαίνει μόνο στο τηλέφωνό μου.

Στο Δεδομ. GPS/Πλοήγηση/Κατάστ. δορυφόρου δείχνει 5 δορυφόρους το μέγιστο κάθε φορά, ακόμη και σε ανοιχτό χώρο, τη στιγμή που το PDA μου πιάνει 11. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα να μου βρίσκει στίγμα, αλλά να εμφανίζει ως ακρίβεια από 36 έως 80 μέτρα (ενώ το φυσιολογικό για το GPS είναι 10). Συμβαίνει και σε εσάς αυτό; Σας παρακαλώ, απαντήστε μου γιατι οι μέρες περνάνε και δε θα μου το αντικαταστήσουν μετά.

 

Έτσι ισχύει για όλα τα Ν95.Δεν έχει πρόβλημα το δικό σου.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ωραιο το gps navigation οσο κρατησε το 3 days free navigation.τωρα δε μπορω να αγορασω αδεια γιατι δεν εχω πιστωτικη και δε θελω να βγαλω.τι κακο και αυτο?απο οτι βλεπω σε καποια δικτυα δε ξερω για ελλαδα πληρωνεις και μεσω sms.αυτο γινεται αν το προγραμμα σου βγαζει αυτην την επιλογη για το δικτυο σου.εγω εχω vodafone με αλλα λογια δε μπορω να πληρωσω για αδεια!σε κανενα ελληνικο δικτυο υπαρχει αυτη η επιλογη?αν ναι γινεται να επιλεξω φορεα και να πληρωσω μεσω αλλου δικτυου?

 

Βάλε route66 να τελειώνεις 1 και καλή.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Βάλε route66 να τελειώνεις 1 και καλή.

 

αμα ημουν Αθηνα θα χρησιμοποιουσα αυτο.ειμαι επαρχια ομως και το μονο προγραμμα με αναλυτικους χαρτες ειναι το smart2go!

 

ευχαριστω τον φιλο πιο πανω για τισ πληροφοριες.μαλλον θα παω σε καποιο νοκια shop να πληρωσω.και πως γινεται?σου στελνουν κωδικο ή στο δινουν εκεινη την ώρα?

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έπιασα ένα Ν95 στα χέρια μου,του οποίου το τρίξιμο ήταν ανεπαίσθητο,εν αντιθέσει με το ό,τι συμβαίνει στη δική μου συσκευή. Υπάρχουν λοιπόν κάποιες παρτίδες που είναι πιο άρτια συναρμολογημένες από κάποιες άλλλες,πιθανότατα προγενέστερες.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έπιασα ένα Ν95 στα χέρια μου,του οποίου το τρίξιμο ήταν ανεπαίσθητο,εν αντιθέσει με το ό,τι συμβαίνει στη δική μου συσκευή. Υπάρχουν λοιπόν κάποιες παρτίδες που είναι πιο άρτια συναρμολογημένες από κάποιες άλλλες,πιθανότατα προγενέστερες.

 

Μα δεν υπάρχει αμφιβολία ότι πρόκειται για σφάλμα της γραμμής παραγωγής.Κάποια κομμάτια έχουν πολύ και κάποια άλλα λιγότερο τζόγο.Αυτά είναι τα άσχημα της μαζικής παραγωγής:O

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν υπάρχει αμφιβολία ότι πρόκειται για σφάλμα της γραμμής παραγωγής.Κάποια κομμάτια έχουν πολύ και κάποια άλλα λιγότερο τζόγο.Αυτά είναι τα άσχημα της μαζικής παραγωγής:O

 

Όσα έχω δει με σφιχτό μηχανισμό μετά από λίγο καιρό αρχίζουν και γδέρνονται (ειδικά πάνω από το πληκτρολόγιο). Αντίθετα αυτά με χαλαρό μηχανισμό παραμένουν άψογα. Η επιλογή δική σας...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...