Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μολις την εβαλα και εγω την καινουρια αναβαθμιση.

ολα οκ.ακομα δεν εχω βρει καποια διαφορα.

θα το κοιταξω να δω.:)

ειναι 114mb

 

v12.0.013

19-06-07

RM-159

Nokia N95(07.01)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μολις την εβαλα και εγω την καινουρια αναβαθμιση.

ολα οκ.ακομα δεν εχω βρει καποια διαφορα.

θα το κοιταξω να δω.:)

ειναι 114mb

 

v12.0.013

19-06-07

RM-159

Nokia N95(07.01)

 

καμια αλλαγη στο προγραμμα με τους χαρτες....???

 

στο θεμα του ραδιου εχουμε καμια βελτιωση....??

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Εκανε κανεις την αναβαθμιση?Σκεφτομαι να την ξεκινησω τωρα σιγα-σιγα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καμια αλλαγη στο προγραμμα με τους χαρτες....???

 

στο θεμα του ραδιου εχουμε καμια βελτιωση....??

 

καποια αλλαγη δεν ειδα...τους περασα ξανα

και εκανε να βρει δορυφορο για πρωτη φορα 5λεπτα

που συνηθως την πρωτη φορα εκανε 15λεπτα.

μπορει να ετυχε.

στο θεμα του radio δεν το κοιταξα ακομα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καποια αλλαγη δεν ειδα...τους περασα ξανα

και εκανε να βρει δορυφορο για πρωτη φορα 5λεπτα

που συνηθως την πρωτη φορα εκανε 15λεπτα.

μπορει να ετυχε.

στο θεμα του radio δεν το κοιταξα ακομα.

 

μπορεις να το δεις σε παρακαλω.....??:p ειμαι πολυ περιεργος......

 

καλα δεν λεγανε οτι με το νεο update θα εμπαινε και το καινουργιο προγραμμα με τους χαρτες....?

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με την ευρεση των δορυφορων ευτυχως δεν εχω προβλημα,τους βρισκει πολυ γρηγορα.Γενικα με το κινητο δεν εχω ιδιαιτερα προβληματα.Το εχω ενα μηνα σχεδον και το μονο που μου εχει βγαλει ειναι 2 restart και αργει να διαβασει τις φωτο απο την καρτα που εχω βαλει(μια transcend των gb)Mηπως καλυτερα να μην κανω την αναβαθμιση???
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω που εβαλα το product code 0534854 για να ελεγξω αν η αναβάθμιση είναι διαθέσιμη στο http://europe.nokia.com/softwareupdate δεν μου βρίσκει την αναβάθμιση αυτή αλλά την 11.0.026 που έχω . Εκανε κανείς αναβάθμιση?

 

Και σε εμενα το ιδιο βγαζει......

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ti diafores exei i kainoyria anavatmisi paidia?

 

Assisted-GPS

λιγη περισσοτερη ραμ στο σταρτ απ

εχω δει μεχρι τωρα

 

Εγω που εβαλα το product code 0534854 για να ελεγξω αν η αναβάθμιση είναι διαθέσιμη στο http://europe.nokia.com/softwareupdate δεν μου βρίσκει την αναβάθμιση αυτή αλλά την 11.0.026 που έχω . Εκανε κανείς αναβάθμιση?

Και σε εμενα το ιδιο βγαζει......

Δοκιμασατε με το νοκια updater ?

 

Εκτος αν δεν εχετε το ελληνικο Ν95

 

καμια αλλαγη στο προγραμμα με τους χαρτες....???

 

Οχι δυστυχως . Η εφαρμογη χαρτες ειναι η παλια .

Περασα το update που κυκλοφορει

στο θεμα του ραδιου εχουμε καμια βελτιωση....??

Θα το κοιταξω

 

Παιδια καλησπερα.Εκανε κανεις την αναβαθμιση?Σκεφτομαι να την ξεκινησω τωρα σιγα-σιγα.

Εκανα και εγω την αναβαθμιση

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες με το νοκια updater ?

 

ΟΚ τα κατάφερα με το Νοκιαupdater και περασα την αναβάθμιση. Μου κλείδωσε στους δορυφόρους σε 3 λεπτά , ενώ με την προηγούμενη ήθελε τουλάχιστον 10.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα back up,εκανα το update,εκανα restore και τωρα μου ζηταει κωδικο για να ξεκλειδωσω την καρτα μνημης χωρις ομως να εχω δωσει ποτε κωδικο για να την κλειδωσω:blink: .Εχει κανενας καμμια ιδεα?Η καρτα που εχω ειναι μια 2gb της Vodafone.
Link to comment
Share on other sites

Εκανα back up,εκανα το update,εκανα restore και τωρα μου ζηταει κωδικο για να ξεκλειδωσω την καρτα μνημης χωρις ομως να εχω δωσει ποτε κωδικο για να την κλειδωσω:blink: .Εχει κανενας καμμια ιδεα?Η καρτα που εχω ειναι μια 2gb της Vodafone.

 

δοκιμασε 12345

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Εχω αλλαξει τον κωδικο ασφαλειας.Δοκιμασα το νεο που εχω βαλει,δοκιμασα το default...τιποτα.

 

δοκιμασες 0000??

η 00000??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασες 0000??

η 00000??

 

Ναι αλλα τιποτα...διαβαζω σε ενα forum τωρα οτι αυτο το πραγμα εχει συμβει και σε αλλους.Ελπιζω να εχει βρει καποιος και τη λυση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερωτησούλα:

 

Σε πολλές εφαρμογές που προσπάθησα να εγκαταστήσω στο κινητό βγάζει το μύνημα ότι το πιστοποιητικό έχει λήξει. Βρήκα μέσα στο κινητό ότι έχει κάποια πιστοποιητικά. Αν τα σβήσω λύνεται το πρόβλημα ή είναι καλό να μην τα σβήσω ?

 

μια ακόμα ερώτηση... Πώς κάνω μια εικόνα full screen background ? δε το βρίσκω με τίποτα..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερωτησούλα:

 

Σε πολλές εφαρμογές που προσπάθησα να εγκαταστήσω στο κινητό βγάζει το μύνημα ότι το πιστοποιητικό έχει λήξει. Βρήκα μέσα στο κινητό ότι έχει κάποια πιστοποιητικά. Αν τα σβήσω λύνεται το πρόβλημα ή είναι καλό να μην τα σβήσω ?

 

μια ακόμα ερώτηση... Πώς κάνω μια εικόνα full screen background ? δε το βρίσκω με τίποτα..

Δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1960363#post1960363

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η ιστορία με το Ν95 των 8GB αποδεικνύει για μια ακόμη φορά ότι όσοι τρέχουν και αγοράζουν πρώτοι μια συσκευή

1) Αντιμετωπίζουν πάντα τα προβλήματα προωρότητας του κινητού καθώς γίνονται αναγκαστικά beta-tester για τα διάφορα προβλήματα που θα παρουσιάσει (ειδικά τα smartphones και ειδικότερα τα Νοκια) μέχρι να ωριμάσει το firmware

2) Πάντα το αγοράζουν ακριβότερα από ότι εάν περίμεναν να περάσει το πρώτο κύμα αγορών - μετά βγαίνει σε καλύτερη τιμή ή με κάτι καλύτερο στο πακέτο προσφοράς

3) Συνήθως λίγο μετά (και ειδικά πάλι στα Νοκια) βγαίνει ΜΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΜΕΝΗ έκδοση με λίγο καλύτερα τεχνικά χαρακτηριστικά και "τιμωρεί" όσους έσευσαν να αγοράσουν από την πρώτη μέρα (στη συγκεκριμένη περίπτωση τα 8 Gb και ίσως ένα πολύ όμορφο μαύρο χρώμα)

 

Σόρρυ εάν στεναχωρώ με το post μου αυτό - αλλά αυτή είναι η πραγματικότητα ...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η ιστορία με το Ν95 των 8GB αποδεικνύει για μια ακόμη φορά ότι όσοι τρέχουν και αγοράζουν πρώτοι μια συσκευή

1) Αντιμετωπίζουν πάντα τα προβλήματα προωρότητας του κινητού καθώς γίνονται αναγκαστικά beta-tester για τα διάφορα προβλήματα που θα παρουσιάσει (ειδικά τα smartphones και ειδικότερα τα Νοκια) μέχρι να ωριμάσει το firmware

2) Πάντα το αγοράζουν ακριβότερα από ότι εάν περίμεναν να περάσει το πρώτο κύμα αγορών - μετά βγαίνει σε καλύτερη τιμή ή με κάτι καλύτερο στο πακέτο προσφοράς

3) Συνήθως λίγο μετά (και ειδικά πάλι στα Νοκια) βγαίνει ΜΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΜΕΝΗ έκδοση με λίγο καλύτερα τεχνικά χαρακτηριστικά και "τιμωρεί" όσους έσευσαν να αγοράσουν από την πρώτη μέρα (στη συγκεκριμένη περίπτωση τα 8 Gb και ίσως ένα πολύ όμορφο μαύρο χρώμα)

 

Σόρρυ εάν στεναχωρώ με το post μου αυτό - αλλά αυτή είναι η πραγματικότητα ...

Δεν νομίζω οτι στενοχωρείς κανέναν απλά οι περισσότεροι εδω μέσα γνωρίζουμε αυτό που σε Μαρκετινίστικους όρους λέγεται "early adopter" ή αλλιώς " το κορόϊδο που δεν μπορεί να περιμένει και ενώ μόλις αγόρασε μια συσκευή με 750€ κοιτάει τι μπορεί να κάνει το iPhone και κανονίζει πώς θα το αποκτήσει απο κανένα Θείο απ'το Σικάγο":p :p :p

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η ιστορία με το Ν95 των 8GB αποδεικνύει για μια ακόμη φορά ότι όσοι τρέχουν και αγοράζουν πρώτοι μια συσκευή

1) Αντιμετωπίζουν πάντα τα προβλήματα προωρότητας του κινητού καθώς γίνονται αναγκαστικά beta-tester για τα διάφορα προβλήματα που θα παρουσιάσει (ειδικά τα smartphones και ειδικότερα τα Νοκια) μέχρι να ωριμάσει το firmware

2) Πάντα το αγοράζουν ακριβότερα από ότι εάν περίμεναν να περάσει το πρώτο κύμα αγορών - μετά βγαίνει σε καλύτερη τιμή ή με κάτι καλύτερο στο πακέτο προσφοράς

3) Συνήθως λίγο μετά (και ειδικά πάλι στα Νοκια) βγαίνει ΜΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΜΕΝΗ έκδοση με λίγο καλύτερα τεχνικά χαρακτηριστικά και "τιμωρεί" όσους έσευσαν να αγοράσουν από την πρώτη μέρα (στη συγκεκριμένη περίπτωση τα 8 Gb και ίσως ένα πολύ όμορφο μαύρο χρώμα)

 

Σόρρυ εάν στεναχωρώ με το post μου αυτό - αλλά αυτή είναι η πραγματικότητα ...

Giati nomizeiw oti to sygkekrimeno thl ua bgei syntoma?Αμφιβαλλω αν θα βγει πριν τα χριστουγεννα,σε εμενα παντως παντως δεν εχει βγαλει σχεδον τιποτα το τηλεφωνο βεβαια δεν το πηρα πρωτος το πηρα ιουνιο αλλα ενταξει και παλι νωρις το πηρα
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση παιδια..πως κλειδωνει το στιγμα το κινητο στο gps?ενω βρισκει 2-3 δορυφορους με μαυρη μπαρα και βγαζει τα στοιχεια των συντεταγμενων,μετα τι κανω απο εκει και περα?παταω "πισω"??:confused: :O
Link to comment
Share on other sites

Loipon εβαλα και εγω το νεο firmware εκ πρωτης οψης μονο λιγο παραπανω ραμ βλεπω ελευθερη το gps δεν το δοκιμασα ακομα θα το δοκιμασω αργοτερα,παντως το προγγραμμα ειναι ακριβως το ιδιο
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση παιδια..πως κλειδωνει το στιγμα το κινητο στο gps?ενω βρισκει 2-3 δορυφορους με μαυρη μπαρα και βγαζει τα στοιχεια των συντεταγμενων,μετα τι κανω απο εκει και περα?παταω "πισω"??:confused: :O

 

κλειδωνει μονο του.

δεν κανεις κατι παραπανω,εκει που ειχε ενα εικονιδιο Χ

οταν κλειδωνει θα εχει κατι γραμμουλες σαν σημα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κλειδωνει μονο του.

δεν κανεις κατι παραπανω,εκει που ειχε ενα εικονιδιο Χ

οταν κλειδωνει θα εχει κατι γραμμουλες σαν σημα.:)[/QUOTe]

ευχαριστω ;)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...