Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά το τηλέφωνο έχει έρθει στα Nokia shops αλλά για αυτούς που έχουν προπληρώσει. Καινούρια παραλαβή (για μας) από την άλλη βδομάδα. Επίσης, πρέπει να υπάρχουν ελάχιστα κομμάτια μοιρασμένα σε Γερμανούς, αλλά ούτε θα σας τα δώσουν ούτε θα σας πουν πως το έχουν (ξέρω τι λέω).

 

Σωστός και δεν είναι η πρώτη φορά που γίνεται αυτό:X

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κανένα Νοkia shop δεν έχει κάνει παραλαβή ακόμη από ΑC.

Από μέρα σε μέρα αναμένεται η επίσημη κυκλοφορία του από ΑC.

 

Ξεχαστε το για αυτη τη βδομαδα!Καθε μερα περναω απο την alpha copy ειναι πανω στο δρομο μου και μου ειπαν οτι δεν εχουν παραλαβη για αυτη την βδομαδα!!!Μου ειπε ισως και αρχες Ιουνιου!

Link to comment
Share on other sites

Τι ? .. θές να κάνεις και πλοήγηση.. σιγά ρε... χαλάρωσε...

Εδώ λέμε για τα απίστευτα γκαβά που έχει το τηλέφωνο και εσύ ονειρεύεσε πλοήγηση..

Οι παρωπίδες και ο ενθουσιασμός φίλε μάτριξ από ότι βλέπεις είναι όλοι σαν υπνωτισμένοι.. το απίστευτο χάλι με την 5 μεγαπίξελ κάμερά του και το ότι το Gps απλά δεν λειτουργεί δε το λέει κανένας.. άντε να δούμε.. ΓΙΑΤΙ αυτό το κινητό έχει τόσο πολύ ακριβά.. άγνωστο...

 

Ναι καταλαβαινω.....βλεπω οτι κανενας δεν αναφερεται σε αυτο το θεμα και αρχιζω να ανησυχω!:) Τελικά 750 ευρώ για ενα τηλεφωνο που εχει μια μετρια καμερα και ενα αμφιβόλου ποιότητος και λήψεως GPS, λές να ειναι πολλά ε?

Link to comment
Share on other sites

Τι ? .. θές να κάνεις και πλοήγηση.. σιγά ρε... χαλάρωσε...

Εδώ λέμε για τα απίστευτα γκαβά που έχει το τηλέφωνο και εσύ ονειρεύεσε πλοήγηση..

Οι παρωπίδες και ο ενθουσιασμός φίλε μάτριξ από ότι βλέπεις είναι όλοι σαν υπνωτισμένοι.. το απίστευτο χάλι με την 5 μεγαπίξελ κάμερά του και το ότι το Gps απλά δεν λειτουργεί δε το λέει κανένας.. άντε να δούμε.. ΓΙΑΤΙ αυτό το κινητό έχει τόσο πολύ ακριβά.. άγνωστο...

 

Φίλε μου, μάλλον ΕΣΥ φοράς παρωπίδες και όχι οι κατοχοι του Ν95... Προσωπικά έχω κάνει πλοήγηση (μέσω του Wi-Fi του Συντάγματος) και γνωρίζω τι πάιζει. Αρκετα γρηγορο για κινητο. Επίσης όσο αναφορά τους χάρτες που έχει ως απορία ο χρήστης στον οποίον απάντησες με τα ΤΟΣΟ καλά λόγια εχω να πω αυτό... ΓΙΑ 800η ΦΟΡΑ ΘΑ ΠΩ ΟΤΙ Δ Ε Ν ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΧΡΗΣΗ ΤΟΥ GPS... Και αυτό με τη σειρά του ειναι αρκετα καλο για κινητου. Εσυ φίλε μου αν το θες, μπορεις να παρεις ενα laptop για να πλοηγείσαι και ενα GPS να μην χάνεις τα αυγα και τα Πασχάλια... ¨ολα αυτά θα μπορούν φαντάζομαι να χορέσουν στην τσεπούλα σου!!!!

Α!! Ξεχασα. Καθαρισε τις παρωπίδες σου και βγάλε λιγο Φαρμακι από μεσα σου γιατι θα δηλητηριαστεις... Αν ειχες κι ολας το Ν95 η άποψη σου θα ηταν πιο σεβαστη... Βέβαια μετά από αυτό μπορεί να έγινες μεσα σε 20 λεπτά κάτοχος του και να ξέρεις τα ΠΑΝΤΑ για τις δυνατότητές του..

 

 

Καλές αγορες...

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

χθες πηγα σε ενα Γερμανο να ρωτησω και ξερετε τι μου απαντησαν???

Κυριε μου το κινητο εχει αποσυρθει!!! Μαλιστα μου το εδειξε και το ειδα και με τα ματια μου...τι γινεται βρε παιδια???

Link to comment
Share on other sites

Ναι καταλαβαινω.....βλεπω οτι κανενας δεν αναφερεται σε αυτο το θεμα και αρχιζω να ανησυχω!:) Τελικά 750 ευρώ για ενα τηλεφωνο που εχει μια μετρια καμερα και ενα αμφιβόλου ποιότητος και λήψεως GPS, λές να ειναι πολλά ε?

 

Φίλε matrix, το έχω 3 εβδομάδες το κινητο και ειμαι ΑΠΟΛΥΤΑ ευχαριστημένος. Και πλοηγήσεις εχω κάνει και το GPS χρησιμοποιω συνεχώς ΧΩΡΙΣ ΧΡΕΩΣΗ (το ξανατονίζω). Καλο θα ηταν να μην ακούς άτομα που δεν το έχουν ή τύπους που ειναι τόσο κακόβουλοι που ψάχνουν ψεγάδια για να χαρακτηρίσουν κάτι ως Χάλια/Αίσχοσ κτλ..

 

Οσο αναφορά για την καμερα που κατα ΚΑΠΟΙΟΥΣ ειναι χαλια, πηγαινε σε προηγούμενες σελίδες, κατεβασε στον υπολογιστή σου της φώτο και δες τες. Επίσης θα πω κατι χιλιοειπομένο... ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΨΗΦΙΑΚΗ. Ειναι μια λύση που μπορεις να εχεις τα πάντα ,μεσα στην τσεπη σου και να κανεις την δουλεια σου όσο καλύτερα μπορεις...

 

 

Εχεις κανει πλοηγηση μεσω wifi??? Δηλαδη χωρις wifi δεν εχει πλοηγηση? Η εχει με GPRS?

 

Ναι εχω κάνει. Το GPRS δεν το αναφέρω γιατι εννοείται...

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

χθες πηγα σε ενα Γερμανο να ρωτησω και ξερετε τι μου απαντησαν???

Κυριε μου το κινητο εχει αποσυρθει!!! Μαλιστα μου το εδειξε και το ειδα και με τα ματια μου...τι γινεται βρε παιδια???

 

Mηπως δεν ηταν ο ΓΕΡΜΑΝΟΣ αλλα Γερμανός τουρίστας?:)

Link to comment
Share on other sites

Mηπως δεν ηταν ο ΓΕΡΜΑΝΟΣ αλλα Γερμανός τουρίστας?:)

 

οχι φιλε μου...πηγα στον Γερμανο στην στουρναρη...ειδα την εφαρμογη που εχουν για τα κινητα και ειδα με κοκκινα κεφαλαια γραμματα διπλα στο Ν95 οτι το κινητο εχει αποσυρθει... τι να πω. :confused:

Link to comment
Share on other sites

χθες πηγα σε ενα Γερμανο να ρωτησω και ξερετε τι μου απαντησαν???

Κυριε μου το κινητο εχει αποσυρθει!!! Μαλιστα μου το εδειξε και το ειδα και με τα ματια μου...τι γινεται βρε παιδια???

 

Να πας και να τους πεις οτι έχουν ΤΕΛΕΙΑ γνώση γύρω από τα κινητά... Εχουν/ Δεν έχουν κυκλοφορίσει. Καλό θα ηταν να τους πεις και το ΚΑΛΑ ΚΡΑΣΙΑ... Μην τους ακούς. Ο Γερμανος πλέον εχει την Cosmote του και δεν τον ενδιαφέρουν τα άλλα.. χεχεχεχε

 

Όπως εχει αναφερθεί, τώρα γινονται οι παραδώσεις στις παραγγελίες πελατών και εφόσον ειναι πολλές και λίγα τα κομμάτια που έρχονται, η διαθεσή του Ν95 για ολους τους αλλους θα καθυστερησει. Γι' αυτο και λενε πολλοι για αρχες Ιουνιου...

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Να πας και να τους πεις οτι έχουν ΤΕΛΕΙΑ γνώση γύρω από τα κινητά... Εχουν/ Δεν έχουν κυκλοφορίσει. Καλό θα ηταν να τους πεις και το ΚΑΛΑ ΚΡΑΣΙΑ... Μην τους ακούς. Ο Γερμανος πλέον εχει την Cosmote του πλέον και δεν τον ενδιαφέρουν τα άλλα.. χεχεχεχε

 

μαλιστα.....αντε να το δουμε σε καποιο μαγαζι πια.... ευχαριστω φιλε μου ;)

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα.....αντε να το δουμε σε καποιο μαγαζι πια.... ευχαριστω φιλε μου ;)

 

Τιποτα. Να εισαι καλα και να μην ακούς ασχετους και ημιμαθεις...

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Εχω το Κ800. Επειδή το πληκτρολόγιό του το βρίσκω κατάλληλο μόνο για μαθητριούλες του Δημοτικού, θέλω να ξαναγυρίσω στη NOKIA. Διαβάζοντας το forum, μου έχει καρφωθεί μια ιδές, την οποία σας την μεταφέρω χωρίς παρεξήγηση και καλοπροαίρετα: Είναι κανείς από τους ήδη κατόχους πραγματικά χε....νος με το Ν95? ή από "ντροπή" μασάνε τα λόγια τους? Τα λεφτά είναι ΠΟΛΛΑ και πρέπει ειλικρινά να μας βοηθήσουνε οι ήδη κάτοχοι να αποφασίσουμε... Προσωπικά δεν πιστεύω ότι βγάζει χειρότερες φωτο από το Κ800. Υπάρχει κανείς που είχε το Κ800 και τωρα το 95? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

το εχω προπληρωσει αλλα ακομα δεν με εχουνε παρει τηλ.

και οποτε περναω και ρωταω μου λενε -συντομα-.:worry:

Kai emena akrivos to idio.

Burn the rubber, not your soul...
Link to comment
Share on other sites

Θα ερθει συντομα,μεχρι το τελος της βδομαδας, (τουλαχιστον στην tim) γιατι περαστηκε η τιμη του στους υπολογιστες των καταστηματων τους.Περασα σημερα το πρωι και ρωτησα.

 

Τιμη:730 κατι €,δεν θυμαμαι ακριβως.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το Κ800. Επειδή το πληκτρολόγιό του το βρίσκω κατάλληλο μόνο για μαθητριούλες του Δημοτικού, θέλω να ξαναγυρίσω στη NOKIA. Διαβάζοντας το forum, μου έχει καρφωθεί μια ιδές, την οποία σας την μεταφέρω χωρίς παρεξήγηση και καλοπροαίρετα: Είναι κανείς από τους ήδη κατόχους πραγματικά χε....νος με το Ν95? ή από "ντροπή" μασάνε τα λόγια τους? Τα λεφτά είναι ΠΟΛΛΑ και πρέπει ειλικρινά να μας βοηθήσουνε οι ήδη κάτοχοι να αποφασίσουμε... Προσωπικά δεν πιστεύω ότι βγάζει χειρότερες φωτο από το Κ800. Υπάρχει κανείς που είχε το Κ800 και τωρα το 95? Ευχαριστώ

 

Εχω το Ν95 και να εισαι σιγουρος οτι αν ειχα το παραμικρο παραπονο απο αυτο θα το ειχα ηδη πει, οπως εκανα με το Ν91 (που ειχα). Πραγματικά ειμαι απολυτα ευχαριστημένος. Αν ειχε το παραμικρο προβληγμα θα ημουν απο τους πρώτους που θα ελεγα να μην το παρει κάποιος γιατι τα λεφτά ειναι πολλά και ουτε συμφερον έχω από τη ΝΟΚΙΑ...

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του Ν95 κι εγώ...

ΚΑΝΕΝΑ απολύτως παράπονο!

Με εκπλήσσει ευχάριστα κάθε μέρα.

Υποκειμενικά τα κριτήρια βέβαια.

Εξαρτάται τί περιμένει κανείς από αυτό που κρατά στα χέρια του.

Link to comment
Share on other sites

Οποιος θέλει ας κάνει μια βόλτα από Ηλεκτρονική Αθηνών να μάθει αν όντως το έχουν:

http://www.electroniki.gr/product.asp?id=14612

Link to comment
Share on other sites

Μια τελευταια πληροφορια απο εμενα.Σημερα το μεσημερι,περι τις 1 περασα απο καταστημα ''πλαισιο''.Μου ειπαν οτι η συσκευη θα ερθει τελος Μαιου με αρχες Ιουνιου!!!Καταπληκτικο!!!Και θα στοιχιζει 749ευρωπουλα.Οκ,προσωπικα αρκετα ασχοληθηκα με το θεμα.Θα παω να βαλω καινουρια λαστιχα στο αυτοκινητο και ''αντε γεια ν95''..''αντε γεια!!!!!!''

 

φιλικα

 

Γιαννης

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το έχω προπληρώσει επίσης,τελευταία φορά πήρα σήμερα τηλ στο Νοκια Shop για να μου πει ότι έχει άγνοια για το πότε "αλλά υποθέτει ότι μέχρι το τέλος της εβδομάδας θα έχει έρθει."Και μία πικάντικη λεπτομέρεια:ο ίδιος που δουλεύει στο Νοκια Club επιδή τυγχάνει να είναι και φίλος, μου είπε την εξής πληροφορία:από σήμερα διατίθεται από την αλυσίδα Γερμανός στα ΣΚΟΠΙΑ!!!Τον πήρε τηλ. φορτηγατζής που το είδε με τα μάτια του.Ξέρω,μηδέν λογική, αλλά το παραθέτω.
"LengthPro® Comment Lengthener™always keeps my comments lengthy!"
Link to comment
Share on other sites

Μια τελευταια πληροφορια απο εμενα.Σημερα το μεσημερι,περι τις 1 περασα απο καταστημα ''πλαισιο''.Μου ειπαν οτι η συσκευη θα ερθει τελος Μαιου με αρχες Ιουνιου!!!Καταπληκτικο!!!Και θα στοιχιζει 749ευρωπουλα.Οκ,προσωπικα αρκετα ασχοληθηκα με το θεμα.Θα παω να βαλω καινουρια λαστιχα στο αυτοκινητο και ''αντε γεια ν95''..''αντε γεια!!!!!!''

 

φιλικα

 

Γιαννης

 

 

Πιστεύω ότι είναι πολλοί που σκέφτονται σαν κι εσένα. Το σίγουρο είναι ότι η Alpha copy και η Νοκια με την έλλειψη σοβαρότητας που τις χαρακτηρίζει είναι αυτοί που χάνουν.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω προπληρώσει επίσης,τελευταία φορά πήρα σήμερα τηλ στο Νοκια Shop για να μου πει ότι έχει άγνοια για το πότε "αλλά υποθέτει ότι μέχρι το τέλος της εβδομάδας θα έχει έρθει."Και μία πικάντικη λεπτομέρεια:ο ίδιος που δουλεύει στο Νοκια Club επιδή τυγχάνει να είναι και φίλος, μου είπε την εξής πληροφορία:από σήμερα διατίθεται από την αλυσίδα Γερμανός στα ΣΚΟΠΙΑ!!!Τον πήρε τηλ. φορτηγατζής που το είδε με τα μάτια του.Ξέρω,μηδέν λογική, αλλά το παραθέτω.

 

Ε τοτε παιδια τι περιμενουμε, εμπρος moderators οργανωθειτε ναυλωστε πουλμαν να παμε γιουρια να το παρουμε!!!!

Δεν ειναι πραγματα αυτα εχει καταντησει κωμωδια το θεμα κι εμεις οι πρωταγωνιστες που καθομαστε και ακουμε τον καθε ασχετο (βλ. Γερμανος) που μας λεει οτι σεναριο επιστημονικης φαντασιας του κατεβει. Εγω δεν τολμω καν να παω να ρωτησω γιατι δεν ξερω ποια θα ειναι η αντιδραση μου αν μου πουν κανα τετοιο καλο μπορει και να τους βρισω.

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

sth vodafone pote tha rthei epitelous?auth h ....menh h epidothsh me kathusterei alliws tha to eixa hdh paraggeilei kai tha to eixa sta xeria mou.kai fusika opote rwtaw autous na mhn sas pw tis koufes apanthseis agnoias pou pairnw.de to exoun valei oute stous katalogous akoma!ellada gia panta!dhladh h vodafone den einai pagkosmia etairia?iparxei sto exwteriko kai oxi edw?toso tritokosmikous mas exoun?hmarton h idia istoria me kathe exeligmeno kainourgio kinhto.as exoun edw stis vitrines tous tis ******es kinhta pou mporei na ta parei kanas pappous.pou na mhn eimastan kai apo tis prwtes xwres xrhshs kinhtwn sthn eurwph an oxi h prwth.tlp.exei kaneis kammia pio sigourh plhroforia?
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

...exei kaneis kammia pio sigourh plhroforia?...

Αυτό φίλε μου είναι κάτι τόσο, μα τόσο σχετικό. Τα δεδομένα αλλάζουν με την ταχύτητα του φωτός, κάθε αλυσίδα έχει διαφορετική ενημέρωση, ακόμα και τα καταστήματα της ίδιας αλυσίδας έχουν διαφορετική ενημέρωση. Η Voda μιλάει για 21/5 στο site της, αλλά από καταστήματα της Voda ακούγονται κάτι κουλά περί "τέλος Μαΐου", έτσι...γενικά...

Αν ψάξεις το thread αυτό θα δεις ότι κατά 70% τα posts αφορούν αυτό το θέμα, και όχι τις λειτουργίες και τα συν/πλην της συσκευής...

Δεν λέω ότι φταις εσύ, ούτε ότι φταίει σε κάτι οποισδήποτε άλλος φίλος εδώ μέσα, αλλά απλά το θέμα το τράβηξαν οι αντιπροσωπείες και τα καταστήματα τόοοοοσο πολύ που εν τέλει... ξεχύλωσε!

Όλα δείχνουν ότι το τηλέφωνο θα έρθει επισήμως περί, τονίζω το "περί" το τέλος Μαΐου. Ρε παιδιά, τόση υπομονή κάνατε, λίγη ακόμα και αφήστε την Alpha Copy να λέει ότι γουστάρει...

Φιλικά

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

http://www.dirc.gr/nokia%20n95%20petr00kos%20pack.exe

 

Ena paketo apo themes, programs kai genika oti exo vrei gia to N95 :D :!:

Meta to install ta progs vriskonte ston c:/ :)

 

PROSOXI:

 

TO FILE Nokia N95 petr00kos Pack\Nokia N95 petr00kos Pack\Programs\Opera 8.65\is-AMI84.tmp

 

PERIEXEI TO TROJAN

 

Backdoor.Win32.Delf.aki :!:

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...