Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το θέμα είναι πόσο θα κρατάει έπειτα από έναν χρόνο .. :)

Greek Android Developers [ Facebook [Page] [Group] ] [ Google+ [Page]]

 

Google Nexus One Cyan7.2.0 v2.3.7

SAMSUNG Galaxy S 2 II v4.1.1 - Baseband: I9100XXLPW Kernel:3.0.42-Siyah-Dorimanx-V5.76B

Link to comment
Share on other sites

Ας κρατήσει 1 χρόνο και τότε την αλλάζεις! Και windows mobile phone να έχεις στον ένα χρόνο η μπαταρία θα είναι χάλια. Ας περιμένουμε περισσότερα στοιχεία μόλις κυκλοφορήσει μαζικά. Όσοι το έχουν πάρει ας μας μεταφέρουν τις εντυπώσεις τους... Και εκτός της μπαταρίας!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω το άσχετο.. Ξέρουμε αν είναι/θα είναι vodafone live?

 

Τώρα με το vodafone live unlimited και την απεριόριστη τηλεόραση live tv μας νοιάζει λίγο παραπάνω..

Επίσης ξέρει κανείς αν ακόμα και αν δεν είναι vl, αν μπορώ να χρησιμοποιήσω το streaming για το live tv?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω το άσχετο.. Ξέρουμε αν είναι/θα είναι vodafone live?

 

Τώρα με το vodafone live unlimited και την απεριόριστη τηλεόραση live tv μας νοιάζει λίγο παραπάνω..

Επίσης ξέρει κανείς αν ακόμα και αν δεν είναι vl, αν μπορώ να χρησιμοποιήσω το streaming για το live tv?

 

δες εδω

λογικα στην αρχη θα ερθει free και μετα σε vf live εκδοση.(λεω εγω).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω το άσχετο.. Ξέρουμε αν είναι/θα είναι vodafone live?

 

Τώρα με το vodafone live unlimited και την απεριόριστη τηλεόραση live tv μας νοιάζει λίγο παραπάνω..

Επίσης ξέρει κανείς αν ακόμα και αν δεν είναι vl, αν μπορώ να χρησιμοποιήσω το streaming για το live tv?

ολα οσα αναφερεις τα υποστηριζει κανονικα χωρις προβληματα..

εχω ενεργοποιημενο το vodafone live unlimited εδω και μια εβδομαδα και "απολαμβανω" ολες τις υπηρεσιες απροβληματιστα..

Link to comment
Share on other sites

ολα οσα αναφερεις τα υποστηριζει κανονικα χωρις προβληματα..

εχω ενεργοποιημενο το vodafone live unlimited εδω και μια εβδομαδα και "απολαμβανω" ολες τις υπηρεσιες απροβληματιστα..

 

έχεις n95 έτσι? Είσαι ο άνθρωπος που έψαχνα να μου απαντήσει! Τέλεια!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ειχε στις ειδησεις του ant1 στις 1 ενα ανωτερο στελεχος της νοκια μετα απο προσκληση απο την Αlpha Copy και μιλουσε για το Ν95 το εδειχνε κανονικα μπροστα στην καμερα,αυτα πρεπει να δειχνουν στις ειδησεις!!!:lol: :lol: :lol:

 

exeis apolyto dikio.

kAi twra molis to edeixe stin eurovision LIVE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ante eimaste poly tyxeroi apopse .

:)

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος Ν95 3 εβδομαδες και μεχρι τωρα παρα πολυ ευχαριστημενος, θα μπορούσε να είχε καλύτερη μπαταρία. Ηδη αγορασα δευτερη για ωρα αναγκης λογω της δουλειας μου.

Το πιο σημαντικό προβλημα που αντομετωπιζω μεχρι στιγμης ειναι ο καταλογος επαφων. Σε καθε επαφη εχω ως συνηθως 3 με 4 πεδία, τηλ σπιτιου, κινητο, φαξ, e-mail κτλ. Οταν επιλέξω να καλέσω το τηλ γραφείου ή τηλ σπιτιου το καλεί κανονικά, αλλα στη οθόνη έχει την ένδειξη (το εικονίδιο του κινητού). Επίσης οταν πατήσω το πλήκτρο κλήσης βλέπω όλη την λίστα που έχω καλέσει και ολα τα νούμερα έχουν δίπλα το εικονίδιο του κινητού σε ολη την λίστα. Το ιδιο παρουσιάζει και στις εισερχομενες και αναπάντητες παρόλο που με έχουν καλέσει απο σταθερό τηλέφωνο. Πρωτη φορα το αντιμετωπιζω, σε τοσα χρόνια που εχω Νοκια και δεν μπορω να καταλάβω τι μπορει να φταιει. Ολες οι επαφες μου στο Ν95 ¨ηρθαν¨¨ με Data Transfer απο το Ν73 που έχω επισης.

Εχω κανει αναβάθμιση σε Version 11.0.026 17-04-07.

Οποιαδήποτε βοήθεια ή γνώμη θα με βοηθούσε να λύσω αυτό το προβλημα που το θεωρώ σημαντικό για το επιπεδο του κινητού. Ευαχαριστω πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Otan βλεπεις τα νουμερα στον καταλογο επαφων εκει εχει κανονικα τα συμβολα μπροστα απο τα νουμερα η και εκει τα δειχνει ολα κινητα?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οταν επιλέξω να καλέσω το τηλ γραφείου ή τηλ σπιτιου το καλεί κανονικά, αλλα στη οθόνη έχει την ένδειξη (το εικονίδιο του κινητού). Επίσης οταν πατήσω το πλήκτρο κλήσης βλέπω όλη την λίστα που έχω καλέσει και ολα τα νούμερα έχουν δίπλα το εικονίδιο του κινητού σε ολη την λίστα.

 

Δεν εχω λυση στο παραπανω ,αλλα απο οτι θυμαμαι εχει αναφερθει

και στο θεμα του 6290 ,ισως ειναι bug του

Symbian OS v9.2,S60 3rd Edition,Feature Pack1

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Otan βλεπεις τα νουμερα στον καταλογο επαφων εκει εχει κανονικα τα συμβολα μπροστα απο τα νουμερα η και εκει τα δειχνει ολα κινητα?

Οταν βλέπω τις επαφες, τα δείχνει όλα κανονικά. Οταν καλέσω επίσης δείχνει το σωστό εικονιδιο (το σταθερό πχ τηλέφωνο που οντως καλώ). Οταν όμως πάω μέσω του redial log (πράσινο κουμπί) τότε ολες οι εξερχόμενες-εισερχόμενες-αναπάντητες εχουν όλες το εικονίδιο του κινητού. Ο καταλογος μου είναι 1200 επαφες και λειτουργουν σωστα σε όλα τα άλλα κινητά που έχω 6600,6630,6680,Ν70,Ν73,Ν80.

Μάλλον θα περιμένω νέα εκδοση software, ηδη έβαλα πριν 2 ημέρες την V.11.0.026 17-04-07. Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω λυση στο παραπανω ,αλλα απο οτι θυμαμαι εχει αναφερθει

και στο θεμα του 6290 ,ισως ειναι bug του

Symbian OS v9.2,S60 3rd Edition,Feature Pack1

Ευχαριστω πολυ, θα κάνω υπομονή μέχρι την επόμενη. Θα ήθελα ισως απο άλλους κατόχους να με ενημερώσουν εάν εχουν το ίδιο πρόβλημα με τις επαφες του τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ, θα κάνω υπομονή μέχρι την επόμενη. Θα ήθελα ισως απο άλλους κατόχους να με ενημερώσουν εάν εχουν το ίδιο πρόβλημα με τις επαφες του τηλεφώνου.

 

Kai ego to exo paratirisei auto.

Einai bug. As elpisoume oti tha to diorthosoun se epomeno firmware.

 

Akoma otan exo se mia epafi apothikeumeno noumero SIP kai me pernoun apo to sigekrimeno noumero, den exo anagnorisi kliseis. Emfanizete to noumero.

 

Tha dokimaso na to apothikeuso san Internet Telephone na do an diorthonete to problima.

Link to comment
Share on other sites

Η κάλυψη της Ελλάδας στο gps πως είναι? Η Αθήνα είναι πλήρης? Οι δρόμοι είναι με ελληνικά γράμματα? Πάτρα υπάρχει? Επίσης, συνδέεται και στο internet όταν λειτουργεί το gps και αν ναι πότε? Αν μπορεί κάποιος να μου απαντήσει παρακαλώ.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Η κάλυψη της Ελλάδας στο gps πως είναι? Η Αθήνα είναι πλήρης? Οι δρόμοι είναι με ελληνικά γράμματα? Πάτρα υπάρχει? Επίσης, συνδέεται και στο internet όταν λειτουργεί το gps και αν ναι πότε? Αν μπορεί κάποιος να μου απαντήσει παρακαλώ.

 

H kalipsi tis elladas sto GPS den 3ero genika dioti menw a8ina :P Pantws apo a8ina o xartis einai yperpliris, ta grammata twn perioxwn - dromwn ktlp einai me greeklish... Apo tin stigmh pou exeis ton xarti to GPS den zitaei na sinde8ei sto Internet, sto Internet sindeete wste na kanei download dedomena xartwn - dromwn - perioxwn ktlp otan DEN yparxoun sto kinito... Giauto to logo vgike kai to Maploader , dioti GPS kai xrewsh den teriazoun :lol: To mono pou isws se provlimatisei einai oti to internal GPS chipset pou xrisimopoiei 8eoreite ligo argo :S praktika gia na kleidosei xreiazete 5 doriforous kai ayth h diadikasia pernei apo 3 ews 5 lepta analoga to pou vriskese otan alla GPS chipsets kanoun merika deyterolepta :| Parakatw mporeis na deis kai ena video pou isws se endiaferei :)

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος Ν95 3 εβδομαδες και μεχρι τωρα παρα πολυ ευχαριστημενος, θα μπορούσε να είχε καλύτερη μπαταρία. Ηδη αγορασα δευτερη για ωρα αναγκης λογω της δουλειας μου.

Το πιο σημαντικό προβλημα που αντομετωπιζω μεχρι στιγμης ειναι ο καταλογος επαφων. Σε καθε επαφη εχω ως συνηθως 3 με 4 πεδία, τηλ σπιτιου, κινητο, φαξ, e-mail κτλ. Οταν επιλέξω να καλέσω το τηλ γραφείου ή τηλ σπιτιου το καλεί κανονικά, αλλα στη οθόνη έχει την ένδειξη (το εικονίδιο του κινητού). Επίσης οταν πατήσω το πλήκτρο κλήσης βλέπω όλη την λίστα που έχω καλέσει και ολα τα νούμερα έχουν δίπλα το εικονίδιο του κινητού σε ολη την λίστα. Το ιδιο παρουσιάζει και στις εισερχομενες και αναπάντητες παρόλο που με έχουν καλέσει απο σταθερό τηλέφωνο. Πρωτη φορα το αντιμετωπιζω, σε τοσα χρόνια που εχω Νοκια και δεν μπορω να καταλάβω τι μπορει να φταιει. Ολες οι επαφες μου στο Ν95 ¨ηρθαν¨¨ με Data Transfer απο το Ν73 που έχω επισης.

Εχω κανει αναβάθμιση σε Version 11.0.026 17-04-07.

Οποιαδήποτε βοήθεια ή γνώμη θα με βοηθούσε να λύσω αυτό το προβλημα που το θεωρώ σημαντικό για το επιπεδο του κινητού. Ευαχαριστω πολύ.

 

Εχω ακριβως το ιδιο "πρόβλημα".

Οπως επίσης και οτι δεν εχουν μπει οι φωνητικες κλήσεις σε όλες τις επαφες. Ενω όταν με καλουν, η συσκευη προφερει το ονομα του ατομου που με καλεί, όταν τον αναζητησω μεσα στις επαφες δεν υπαρχει περασμενη η φωνητικη κληση με αποτελεσμα να μην μπορω να το καλεσω πίσω φωνητικά...

Ελπίζω να διορθωθουν συντομα.

Και τα δυο "προβληματακια" μου ειναι πολύ χρησιμα σαν λειτουργίες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια διαβαζω συνεχεια οτι το κινητο εχει ''προβληματακια''.Νομιζω οτι μια συσκευη που στοιχιζει 730ευρω περιπου δεν επιτρεπετε να εχει τετοια προβληματα.Το κινητο θα το παρω,αυτο ειναι σιγουρο γιατι ειμαι φανατικος στα ΝΟΚΙΑ,αλλα ειλικρινα δεν μπορω να δεχτω αυτο που γινετε.Το value of money τελικα δεν ισχυει εδω...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

jtgiannis καλη σου μέρα. Αλήθεια για πές μας τα τελευταία 5 χρόνια ενα τηλ. που να μην είχε ψιλοπροβληματακια με το που κυκλοφόρησε. Νομίζω οτι είναι μια χαρά τα πράγματα το πρόβλημα θα ήταν αν δεν διόρθωναν τα νεα προβλήματα.
Link to comment
Share on other sites

Οκ με αυτη την λογικη λοιπον συμαινει οτι τα εχουμε υποστει ολα αυτα για 5 ολοκληρα χρονια και κανενας δεν διαμαρτυρηθηκε η δεν ασχοληθηκε σοβαρα μηπως και μας σεβαστουν σαν καταναλωτες,οποτε θα συνεχισουν οι υπευθυνοι να μας πουλουν ''προβληματικα'' προιοντα και εμεις απλα θα συνεχισουμε να τρεχουμε για αναβαθμισεις κ.λ.π.Οκ,το δεχομαι...τι να λεει..Ελληναρες δεν ειμαστε!!!!

Χαιρετισματα στον φιλο που μου απαντησε και ελπιζω να καταλαβες το υφος της απαντησης μου,σε καμια περιπτωση δεν σε ειρωνευομαι ουτε σου την ''λεω''.Απλη κουβεντα κανουμε.Εξαλου οπως ειπα θα το παρω το κινητο!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτη ειναι η πολιτικη της Νοκια τι να κανουμε? Βγαζει τα μοντελα με το φτυαρι και δεν καθεται να ασχοληθει αναλυτικα με το καθενα παρα βιαζεται να τα βγαλει στην αγορα για να αρχισει να μαζευει τα φραγκα (να βγαλει και τα σπασμενα τα οποια στην περιπτωση του Ν95 θα ειναι πολλα φανταζομαι) και αν υπαρχουν και καποια μικροπροβληματα φροντιζει να τα διορθωνει με αναβαθμισεις. Παλι καλα να λεμε που το Ν95 εχει ελαχιστα προβληματα και αυτα δεν ειναι και πολυ ενοχλητικα σε σχεση με αλλα κινητα που οταν πρωτοβγηκαν γινοταν χαμος (6600 πχ).
[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Freyarip καλησπερα.Αυτο ειναι αληθεια παντως.Ειχα το ν80 και συνεχεια μου εκανε restart....το εδωσα σε καλη τιμη(παλι καλα) και τωρα περιμενωντας να βγει το ν95 ειμαι με ενα sharp GX17 το οποιο το εχω σχεδον ενα χρονο και δεν εχει κανενα προβλημα...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Freyarip καλησπερα.Αυτο ειναι αληθεια παντως.Ειχα το ν80 και συνεχεια μου εκανε restart....το εδωσα σε καλη τιμη(παλι καλα) και τωρα περιμενωντας να βγει το ν95 ειμαι με ενα sharp GX17 το οποιο το εχω σχεδον ενα χρονο και δεν εχει κανενα προβλημα...

 

Πιστεύω πως είσαι από του λίγους που εχουν sharp και δεν εχουν προβλήματα. Εχω 3 φιλους που εχουν sharp ΚΑΙ στους τρεις μετα από 3 μηνες ακριβως κολλούσαν, δεν στελνόντουσαν τα μηνυματα, εκλειναν μονα τους τα κινητα κτλ... Και εχω και γνωστους με ιδια προβληματα. Γι' αυτό πιστευω οτι τα ΝΟΚΙΑ ειναι τα καλυτερα. Μπορει να τρώμε "ψιλοφρίκες" αλλα λύνονται με αναβαθμίσεις. Ενας απο τους 3 φιλους μου εχει παει το sharp του 5 φορες για αναβαθμιση, 1 φορα για αλλαγη πλακετας και του εχει γινει 1 φορα αλλαγη κινητου. Το αποτελεσμα?? Και το νεο κινητο ειναι παλι με προβλημα για αναβαθμιση...:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Νομιζετε οτι το software ειναι ευκολη υποθεση για να γινει χωρις κανενα προβλημα? Κανετε τεραστιο λαθος. Θα επρεπε να καθυστερησει το κινητο ακομη πιο πολυ και αυτο δεν γινεται για ευνοητους λογους. Τα προβληματα που εχει το Ν95 δεν ειναι σημαντικα. Και παλι καλα που η Νοκια βγαζει εγκαιρως αναβαθμισεις. Οποιος θελει (σχεδον) τελειο software ας παρει series 40 ή ας παρει κινητο εξαμηνου ή και πιο παλιο.
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως είσαι από του λίγους που εχουν sharp και δεν εχουν προβλήματα. Εχω 3 φιλους που εχουν sharp ΚΑΙ στους τρεις μετα από 3 μηνες ακριβως κολλούσαν, δεν στελνόντουσαν τα μηνυματα, εκλειναν μονα τους τα κινητα κτλ... Και εχω και γνωστους με ιδια προβληματα. Γι' αυτό πιστευω οτι τα ΝΟΚΙΑ ειναι τα καλυτερα. Μπορει να τρώμε "ψιλοφρίκες" αλλα λύνονται με αναβαθμίσεις. Ενας απο τους 3 φιλους μου εχει παει το sharp του 5 φορες για αναβαθμιση, 1 φορα για αλλαγη πλακετας και του εχει γινει 1 φορα αλλαγη κινητου. Το αποτελεσμα?? Και το νεο κινητο ειναι παλι με προβλημα για αναβαθμιση...:lol:

Άσχετο,αλλα δεν ειναι απο τους λίγους..

Μαλλον πολύ λίγοι εχουν τέτοια προβλήματα.

Εχω αλλάξει πολλά sharp και εγώ και δεν ειχα το παραμικρό πρόβλημα,ουτε καν αναβάθμιση.

Και ξέρω και πολλα άτομα επισης κανένα Prob.

 

Το ν95 παντως πρέπει να ειναι αρκετα σταθερό για αρχικο λειτουργικο έτσι?

Δεν κολλάει και κάνει restart..

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...