Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκ προσωπικής πείρας μια χαρα ειναι. Ουτε σε τσεπες ανοίγει, ουτε πουθενα... Κοιτα αν φορας κι εσυ κανενα στενο παντελόνι, αυτό (όπως και ολα) θα ανοίξουν κατα την εισχώρησή του (στην τσέπη)... ΕΛΑ... ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΥΠΟΝΟΟΥΜΕΝΑ

χαχαχαχαχαχαχαχα

Όχι, φοράω είτε κοστούμι, είτε loose-fit :D

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Another N95 clone: The NOKLA N95 :lol:

http://img519.imageshack.us/img519/3050/noklan951oo2.th.jpg http://img519.imageshack.us/img519/5814/noklan952nb1.th.jpg

This Nokla N95 model was released much earlier than the Nokia’s N95, and has almost seized the latter market!

 

This Nokla phone has almost the same features and looks almost identical to Nokia’s,

with the exception that it does not have a bi-directional slider form factor. Hey, they even copied the wordings for the camera lenses!

http://n95blog.com/another-n95-clone-the-nokla-n95/

 

2.Nokia N95 Gets Cloned

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά...

Sorry που το ξαναρωτάω: ο μηχανισμός του slide είναι ευαίσθητος στο "άνοιξε-κλείσε", όταν στριμώχνεται σε μία τσέπη? Δηλαδή, το βάζεις τσέπη και ανοίγει? Επαναλαμβάνω, παίρνω έναυσμα να το ρωτήσω γιατί με το Ν80 αντιμετώπισα έντονα αυτό το πρόβλημα..

Ευχαριστώ :)

Απλά, πρέπει να κρατάς το slide την ώρα που το βάζεις στην τσέπη και την ώρα που το βγάζεις! Όσο είναι μέσα, δεν έχεις πρόβλημα!

 

Υ.Γ.:

Εγώ το βάζω στη μπροστινή τσέπη.

Link to comment
Share on other sites

Another N95 clone: The NOKLA N95 :lol:

http://img519.imageshack.us/img519/3050/noklan951oo2.th.jpg http://img519.imageshack.us/img519/5814/noklan952nb1.th.jpg

This Nokla N95 model was released much earlier than the Nokia’s N95, and has almost seized the latter market!

 

This Nokla phone has almost the same features and looks almost identical to Nokia’s,

with the exception that it does not have a bi-directional slider form factor. Hey, they even copied the wordings for the camera lenses!

http://n95blog.com/another-n95-clone-the-nokla-n95/

 

2.Nokia N95 Gets Cloned

 

 

Ξεραμε για μουφα ρουχα (βλεπε adidas - adibas, για μουφα cd, για μουφα δεν ξερω κι εγω τι.. Τωρα και κινητο??? ΝΟΚΙΑ - ΝΟΚLΑ? χαχαχαχχα. Τι αλλο πια?? ΚΙΝΕΖΙΚΟ???

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζεσαι να μην έχει τζόγο το slide του κινέζικου?:lol::blink::X:cry:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ολες οι φωτο που "κυκλοφορούν" εδω μέσα από μερικούς φίλους μας... (Για να μην πηγαινoερχομαστε στις σελίδες)

 

 

και αλλες photos στην εξοχη.....:)

 

http://rapidshare.com/files/29880522/2.zip

 

 

Akoma merikes eikones apo to N95 se psilo xalia sin8ikes vevaia ...

http://users.forthnet.gr/ath/petrosb/

 

 

 

Zipαρισμένα.. Περιμένω εντυπώσεις...

 

http://rapidshare.com/files/29789908/06052007036.zip.html

 

 

 

 

http://www.pbase.com/manolis/image/78206542/original

Πες τε μου αν αυτη η φωτο εχει διαφορα απο μια καλη digital camera..

Εβαλα screen protector γιατι η οθονη του με τρομαζει που ειναι χωρις προστασια.

 

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλες οι φωτο, αν ξεραμε και καμια ημερομηνια, εκτος της βονταφον, θα ηταν καλυτερα.

 

Xεχεχεχεχεχεχε... Καπου εκει θα κυκλοφορισει. 14-21.. Δεν χοραει αλλη καθυστερηση (Αν και από Γερμανο που εχω μια φιλη η οποια εχει την κολλητη της στα γραφεια της ΝΟΚΙΑ τησ ειχε πει (12 Μαρτιου) οτι θα κυκλοφορισει αρχες Ιουνιου, αλλα κατα τη γνωμη μου δεν παιζει.. Θα γινει ο 3ος Παγκοσμιος... :shoot: :rocket: :kill: :whip:

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

ναι,βρε παιδια.Τι κακο ειναι αυτο με την alpha copy.τομεσημερι παλι πηρα τηλ.σε 5 νοκια shops.αποτελεσμα οι 3 δεν ηξεραν και οι 2 ηταν σιγουροι απο την ενημερωση που ειχαν ουι παει για τελοσ του μηνα με αρχες του αλλου:mad:
Link to comment
Share on other sites

ναι,βρε παιδια.Τι κακο ειναι αυτο με την alpha copy.τομεσημερι παλι πηρα τηλ.σε 5 νοκια shops.αποτελεσμα οι 3 δεν ηξεραν και οι 2 ηταν σιγουροι απο την ενημερωση που ειχαν ουι παει για τελοσ του μηνα με αρχες του αλλου:mad:

 

Να σου πω κατι φιλε vangelsak? Απομολη αυτη την καθυστερυση δεν χανουμε εμεις.. Η ΝΟΚΙΑ χανει. Ξερεις ποσοι εχουν πάρει αλλο κινητο ενω ηθελαν το Ν95? Απο φιλους μου τουλάχιστον 3. Φαντασου σαν συνολο. Κι εγω αν δεν το ειχα παρει, δεν ξερω αν θα περιμενα.. Ισως να εκανα υπομονη, αλλά δεν ειναι όλοι έτσι.. Υπομονή πάντως γιατι κατα τη γνώμη μου, αξίζει να το αγορασει καποιος...:happy: :)

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω κατι φιλε vangelsak? Απομολη αυτη την καθυστερυση δεν χανουμε εμεις.. Η ΝΟΚΙΑ χανει. Ξερεις ποσοι εχουν πάρει αλλο κινητο ενω ηθελαν το Ν95? Απο φιλους μου τουλάχιστον 3. Φαντασου σαν συνολο. Κι εγω αν δεν το ειχα παρει, δεν ξερω αν θα περιμενα.. Ισως να εκανα υπομονη, αλλά δεν ειναι όλοι έτσι.. Υπομονή πάντως γιατι κατα τη γνώμη μου, αξίζει να το αγορασει καποιος...:happy: :)

 

χαχα! Για να σε διορθωσω λίγο...και η alpha copy χάνει διότι πολλοι τα πάιρνουν από άλλους εισαγωγείς;)

Link to comment
Share on other sites

χαχα! Για να σε διορθωσω λίγο...και η alpha copy χάνει διότι πολλοι τα πάιρνουν από άλλους εισαγωγείς;)

 

Οταν λέω ΝΟΚΙΑ εννοω γενικα το συστημα... (Δεν το διευκρίνισα):p

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Xεχεχεχεχεχεχε... Καπου εκει θα κυκλοφορισει. 14-21.. Δεν χοραει αλλη καθυστερηση (Αν και από Γερμανο που εχω μια φιλη η οποια εχει την κολλητη της στα γραφεια της ΝΟΚΙΑ τησ ειχε πει (12 Μαρτιου) οτι θα κυκλοφορισει αρχες Ιουνιου, αλλα κατα τη γνωμη μου δεν παιζει.. Θα γινει ο 3ος Παγκοσμιος... :shoot: :rocket: :kill: :whip:

Εγω ελεγα για πιο νωρις. Μαλλον αυριο/μεθαυριο θα το παραγγειλω απο μεγαμαρκετ.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα φορτιστη της Νοκια (DC-4). Input 12V/24V Output 5.7v/890mA

Η μπαταρία του Ν95 είναι 3,7v/950mA.

 

Αν και το βυζμα ταιριάζει, τα νουμερα λένε διαφορετικά πράγματα......:!:

Σε ιστιοσελίδα εμπόρου το δίνει όμως συμβατο με το Ν95:cry:

Γνώμες σας??

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως απου ρωτησα σε 2 νοκια σοπ που ειναι και απο τα πιο <<γρηγορα>> μου ειπαν αυτη ή την αλλη εβδομαδα.ιδομεν

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα φορτιστη της Νοκια (DC-4). Input 12V/24V Output 5.7v/890mA

Η μπαταρία του Ν95 είναι 3,7v/950mA.

 

Αν και το βυζμα ταιριάζει, τα νουμερα λένε διαφορετικά πράγματα......:!:

Σε ιστιοσελίδα εμπόρου το δίνει όμως συμβατο με το Ν95:cry:

Γνώμες σας??

 

Δε νομίζω να έχεις πρόβλημα με το φορτιστή. Κι εμένα ο παλιός καλός ACP12 που έχω λέει output voltage 5,7Volt και η μπαταρία μου (έχω Nokia 3230 - με μπαταρία BL-5B) είναι 3,7Volt. Υποθέτω ότι η είσοδος του κινητού δέχεται όντως 5,7Volt και το τηλέφωνο εσωτερικά προσαρμόζει αυτή την τάση σε 3,7Volt που δέχεται η μπαταρία. Οι περισσότερες μπαταρίες που χρησιμοποιούν τα Nokia είναι 3,7Volt. Καλό είναι βέβαια να το ξεκαθαρίσεις, αλλά αφού το site τον αναφέρει ως συμβατό, δε μπορεί παρά να είναι συμβατός.

Πάντως αν ο φορτιστής είναι συμβατός με το τηλέφωνο (πράγμα πολύ πιθανό έως σίγουρο κατ' εμέ), θα είναι και αρκετά γρήγορος στη φόρτιση. Αν υπολογίσεις, θα φορτίζει σε κάτι παραπάνω από μία ώρα (με κάποιους πρόχειρους υπολογισμούς το υπολογίζω σε 1h5min - 950mAh/890mA=1,067h).

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

1.Διορθωνονται καπως τα πραγματα χρησιμοποιωντας καποια εφαρμογη

2.Δεν χρειαζεται να τρεχεις στις ρυθμισεις για αλλαγη γλωσσας γραφης .

Απο την στιγμη που πας στις επαφες ,θα πατησεις παρατεταμενα το μολυβακι

και θα αλλαξεις την γλωσσα γραφης απο εκει.

(χαρακτηριστικο των s60:rolleyes: )

 

Euxaristo nervous :)

1. Afou ypostirizei pou ypostirizei Albums, pios o logos na min ypostirizei apla folders?? Teleios kouto...

2. Nai to ksero to shortcut eutixos kai auto. An paratirises omos otan exeis ellinika san glossa grafis meta tous ellinikous xaraktires akolouthei to noumero kai meta oi aglikoi xaraktires. Eno otan exeis tous aglikous meta den akolouthoun oi ellinikoi...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έκανα την αναβάθμιση και πλέον έχω και τα ελληνικά στο N95!

Όλα τέλεια. Σα να το πήρα από Ελλάδα δηλαδή. Και άσε την Alpha Copy να παίζει τις... καθυστερήσεις!

 

Το Σαββατοκύριακο πήγα Βόλο.

Δοκίμασα λοιπόν το GPS και έμεινα πολύ ευχαριστημένος.

Έβρισκε το στίγμα σε περίπου 1,5-2 λεπτά, δεν το έχανε εύκολα και με εξυπηρέτησε αφάνταστα. Υπολόγιζε με ακρίβεια τις διαδρομές και μπορώ να πω ότι έμεινα πολύ ικανοποιημένος και από την κατανάλωση της μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έκανα την αναβάθμιση και πλέον έχω και τα ελληνικά στο N95!

Όλα τέλεια. Σα να το πήρα από Ελλάδα δηλαδή. Και άσε την Alpha Copy να παίζει τις... καθυστερήσεις!

 

Το Σαββατοκύριακο πήγα Βόλο.

Δοκίμασα λοιπόν το GPS και έμεινα πολύ ευχαριστημένος.

Έβρισκε το στίγμα σε περίπου 1,5-2 λεπτά, δεν το έχανε εύκολα και με εξυπηρέτησε αφάνταστα. Υπολόγιζε με ακρίβεια τις διαδρομές και μπορώ να πω ότι έμεινα πολύ ικανοποιημένος και από την κατανάλωση της μπαταρίας.

[offtopic] Για τσίπουρα πήγες??? :p [/end of offtopic]

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Den xero an exete katalabei ki eseis alla exo sobaro problima me to search sto gps de mou briskei tipota kai o monos pou to anefere itan enas filos mono ligo proigoumenws

 

Δρομους, διευθυνσεις κτλ πρεπει να τις βαζεισ με αγγλικούς χαρακτήρες... Το καταλαβαινεις αυτο βεβαια και απο τα ονοματα των δρομως που ειναι στα αγγλικα. Επίσης πρεπει να τα καταχωρίσεις ετσι οπως ακριβως γραφονται... Για δοκιμασε το ετσι...

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

1. Afou ypostirizei pou ypostirizei Albums, pios o logos na min ypostirizei apla folders?? Teleios kouto...

 

AYTO TO EXW MARAZI APO THN EPOXH TOY 7650....

AEK UBER ALLES :D

 

Champions League here we come

 

Nokia 7650, 7610,Panasonic x700, 6680, 3230, N70, Ν80, Ν73

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...