Jump to content

E-TEN X800


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για ότι πληροφορίες θέλεις για συσκευές της ETEN καλό είναι να πηγαίνεις στο http://www.eten-users.eu. Επίσης κι εδώ -> http://www.ngi.gr/forum/viewforum.php?f=33 έχει αρκετά πράγματα...

 

Όσο αφορά το hard reset, η κάθε συσκευή έχει το δικό της τρόπο. Στο X500, και νομίζω και στο X800 είναι το ίδιο, πατάς reset + on/off + το κόκκινο κουμπάκι του τερματισμού κλήσεων. Μόλις κάνει reset κρατάς πατημένο μόνο το κόκκινο μέχρι να σου βγάλει ειδοποίηση, όπου πατάς YES...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 731
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Pstelios μπηκα στο ρωσικο site στα downloads,βρισκω πολλα αρχεια για χ800,αλλα οχι αυτο που θελουμε (custom ROM by EtenClub.ru.)μπορεις να μου πεις που ακριβως θα ψαξω?

 

 

http://eten-users.eu/index.php?showtopic=12007

 

Πέρασε την και μετά το Χ800 θα γίνει το καλύτερο ppc που είχες ποτέ..;)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τα ποιο πολλα κιν εχουν 64 mb μνημη τωρα,πως γινετε αυτο να ειναι αργο.Δηλ το p3300 ειναι ποιο γρηγορο????

TrelosPlanitis.blogspot.com

- ολα τα τρελά εδώ .. -

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ρε παιδια τα ποιο πολλα κιν εχουν 32 mb μνημη τωρα,πως γινετε αυτο να ειναι αργο.Δηλ το p3300 ειναι ποιο γρηγορο????

 

Kai to P3300 kai to X800 exoun mnimi 64MB RAM. Omws to X800 exei VGA othoni (640x480) enanti tis QVGA (320x240) pou exei i pleiopsifia me apotelesma na apaiteitai perissoteri epeksergastiki dynami kai mnimi apo ta ypoloipa. Apotelesma? Nai... einai pio argo kai apo to P3300!!!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

κριμα.Ημουν ετοιμος να το παρω και τελικα θα παω σε qvga με 200mz ομαπα ελεος γιατιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι............damned eten

TrelosPlanitis.blogspot.com

- ολα τα τρελά εδώ .. -

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τα ποιο πολλα κιν εχουν 64 mb μνημη τωρα,πως γινετε αυτο να ειναι αργο.Δηλ το p3300 ειναι ποιο γρηγορο????

 

μην το βλεπεις ετσι.

το p3300 ειναι περσινο μοντελο και τα 64 mb κατα καποιο τροπο του συνχωρουνται γιατι οταν κυκλοφορησε δεν υπηρχαν πολλα με 128 mb.

to χ800 ειναι προσφατο μοντελο και ο ανταγωνισμος πλεον προσφερει standard 128 mb ram.

Link to comment
Share on other sites

κριμα.Ημουν ετοιμος να το παρω και τελικα θα παω σε qvga με 200mz ομαπα ελεος γιατιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι............damned eten

 

δεν κοιτας και το htc touch cruise?

Link to comment
Share on other sites

δεν κοιτας και το htc touch cruise?

 

καλο αλλα εχει 800ευρω ενω το x800 600ευρω.Εχει καποια διαφορα :(

TrelosPlanitis.blogspot.com

- ολα τα τρελά εδώ .. -

Link to comment
Share on other sites

καλο αλλα εχει 800ευρω ενω το x800 600ευρω.Εχει καποια διαφορα :(

 

θα το βρισκεις και με 600 αν δεν εχεις κολλημα με τα ελληνικα μενου

Link to comment
Share on other sites

καλο αλλα εχει 800ευρω ενω το x800 600ευρω.Εχει καποια διαφορα :(

 

ε όχι και 800 το Cruise ηρέμισε :)! Είναι αδύνατον να έχει την ίδια τιμή με το Kaiser ;).

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω χάσει επισόδια, θα ήθελα να μάθω τελικά το Χ800 τί λέει? αξίζει?

 

οχι,δεν αξιζει.ειναι η μεγαλυτερη φωλα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οχι,δεν αξιζει.ειναι η μεγαλυτερη φωλα.

 

Το έχεις? ...Αν ναι τεκμηρίωσε μου το γιατί είναι "φόλα".

Link to comment
Share on other sites

καλά χαλαρώστε, δεν ειναι και τόσο άσχημο. Το κινητό άν του βάλεις την τελευταία firmware ή μια ρώσικη που βγήκε και δεν του φορτώσεις ένα βουνό today plugins τότε πάει μια χαρά. Ούτε στο destinator δεν κολλάει ούτε πουθενά. 3 βδομάδες το έχω και είμαι αρκετά ευχαριστημένος.
Glofiish X800
Link to comment
Share on other sites

Το έχεις? ...Αν ναι τεκμηρίωσε μου το γιατί είναι "φόλα".

εγω νομιζω οτι πρεπει να λεμε την αληθεια και οχι απλα να υποστηριζουμε το κινητο που αγορασαμε οπως περιπου κανουμε με τις ομαδες μας οταν χανουν.

το θεωρω φωλα φιλε γιατι το εχω απο hard reset με την τελευταια rom της ετεν χωρις τα extra προγραμματα της εταιρειας,χωρις destinator κλπ.η μεγαλυτερη ελευθερη ram που εχω δει ειναι 25mb.αν βαλω τη ρωσικη rom,θα πιασει περισσοτερο χωρο,γιατι εγω δεν εχω βαλει τιποτα μεσα,μονο τα contacts.ουτε backup δεν εχω βαλει.ετσι οπως παιζω λοιπον γιατι μονο γι αυτο κανει,μετα απο λιγο η ram εχει κατεβει στα 17mb χωρις λογο.

ο νοων νοητω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως ειδα ενα σημερα και επαθα πλακα με την οθονη του !!!!!

ειχα και εχω vga οθονη ppc αλλα αυτη ειναι αλλο πραγμα καταρχην καμια σχεση με το tynt II (το οποιο ειχα)και μιλαω μονο για οθονη ε! μην παρεξηγηθουμε ..

βεβαια δεν κοιταξα αν ειναι καλο και δεν παει κατι καλα με την μνημη που λετε, παντως ο φιλος που το ειχε μου ειπε οτι δεν εχει κανενα προβλημα !

Link to comment
Share on other sites

παιδια να μην τα παραλεμε οκ

Ειπαμε οτι η vga του καθετε βαρια λιγο αλλα ενταξει δεν το πετας κιολας το κινητο.Μια χαρα θα πηγανει πιστευω αν δεν τρεχουν πολλες εφαρμογες στην αρχη.Καλυτερα να μας κανει ενα μινι review καποιος που το εχει και να μας πει την γνωμη του αντικειμενικα ομως αν πραγματικα τον πειραξε που εδωσε 600 ε και το κινητο συνεχεια κολλαει πχ

Οσο για το cruiser εννοω να το παρω με επιδοτηση και οχι απο expansys.Αρα φανταζομαι θα κανει πανω απο 700 σε πλαισιο-τιμ κτλ

TrelosPlanitis.blogspot.com

- ολα τα τρελά εδώ .. -

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τα παραλετε...ενταξει η οθονη το καταλαβαινω,αλλα γιατι τοσο προβλημα με την μνημη,ολα τα προιγουμενα μοντελα την ιδια μνημη ειχαν και ηταν μια χαρα και 400 επεξεργαστη!Αν παλι οντος υπαρχει τετοιο προβλημα συγουρα θα διορθωθει μεσα απο επομενες αναβαθμησεις της ρομ!Ολα ειναι μυθος,και εγω ειχα το G500,X500,M700 και τωρα πηρα το καισερ,εε.. δεν ειδα και καμια τρελη διαφορα στην πραξη,ειδικα σε συγκριση με το Μ700!!Λοιπον οργανωστε το καλα και αφηστε την γκρινια,γιατι οταν το μαθαιτε θα αρχισετε να αναιρειτε ολα οσα λετε τωρα!!:cool:

A good wife always forgives her husband when she's wrong.

Φιλιππος

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τα παραλετε...ενταξει η οθονη το καταλαβαινω,αλλα γιατι τοσο προβλημα με την μνημη,ολα τα προιγουμενα μοντελα την ιδια μνημη ειχαν και ηταν μια χαρα και 400 επεξεργαστη!Αν παλι οντος υπαρχει τετοιο προβλημα συγουρα θα διορθωθει μεσα απο επομενες αναβαθμησεις της ρομ!Ολα ειναι μυθος,και εγω ειχα το G500,X500,M700 και τωρα πηρα το καισερ,εε.. δεν ειδα και καμια τρελη διαφορα στην πραξη,ειδικα σε συγκριση με το Μ700!!Λοιπον οργανωστε το καλα και αφηστε την γκρινια,γιατι οταν το μαθαιτε θα αρχισετε να αναιρειτε ολα οσα λετε τωρα!!:cool:

Παιδιά το ξαναλέω, το κινητό δεν είναι καθόλου φόλα,για μένα είναι ένα απο τα καλύτερα κινητά/pda/gps που κυκλοφορούν. Το ξαναλέμε, έχει ένα μόνο ελάτωμα: δεν πρέπει να του φορτώσεις ένα τσουβάλι today screens. κατα τα άλλα είναι τζιτζι

Glofiish X800
Link to comment
Share on other sites

Το Χ800 πραγματικά είναι καταπληκτικό μηχανάκι,απλώς δεν είναι για όλους και αυτό πρέπει να το καταλάβουμε..πρέπει να είσαι έμπειρος γνώστης των ΕΤΕΝ για να μπορέσεις να το στήσεις σωστά και να εκμεταλλευτείς στο έπακρο τις δυνατότητες του..

Το δικό μου ψιλοφορτωμένο ξεκινάει απο soft reset με 23ΜΒ Ram και σήμερα έπειτα απο 3 ημέρες καθημερινής λειτουργίας είναι στα 19,3ΜΒ

Link to comment
Share on other sites

Το Χ800 πραγματικά είναι καταπληκτικό μηχανάκι,απλώς δεν είναι για όλους και αυτό πρέπει να το καταλάβουμε..πρέπει να είσαι έμπειρος γνώστης των ΕΤΕΝ για να μπορέσεις να το στήσεις σωστά και να εκμεταλλευτείς στο έπακρο τις δυνατότητες του..

Το δικό μου ψιλοφορτωμένο ξεκινάει απο soft reset με 23ΜΒ Ram και σήμερα έπειτα απο 3 ημέρες καθημερινής λειτουργίας είναι στα 19,3ΜΒ

φιλε δημητρη τα 23 και τα 19 mb ram, δεν ειναι μνημη αρκετη για να πραγματοποιησει αυτα που θεωρητικα δινει το χ800.δηλαδη θα σου φαινοταν υπερβολικο να εβαζαν 128mb,για να το δουλευαμε και εμεις οι αλλοι που δεν ειχαμε υποστει τα προηγουμενα ετεν μοντελα?εδω σου λεω το εχω αδειο τελειως απο προγραμματα,και το blinkeys σερνεται για να γραψει ενα sms.τωρα ετοιμαζομαι να αρχισω τα γιατροσοφια με το sk tools και βλεπουμε.καποιος στην ετεν λεει οτι αν αφαιρεσουμε και τα mms,κερδιζουμε 10mb ελευθερα και παμε πανω απο 30 free ram.

παντως ασχετα αν καποια στιγμη μετα απο πολλα updates στη rom και tips για οικονομια μνημης καταφερω να το δουλεω κανονικα,πιστευω οτι εκανα βλακεια που πηρα ppc με 64ram.θα μπορουσα να παρω το htc cruise που τα εχει ολα,αλλα με 128 ram.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η οθονη απο κοντα δεν ειναι και κατι το φοβερο παντως
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

η οθονη απο κοντα δεν ειναι και κατι το φοβερο παντως

 

και είναι δράμα στο φως του ήλιου (όπως σχεδόν και όλες οι άλλες)...

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to E-TEN X800

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...