Jump to content

E-TEN X800


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ήταν ένα γενικό σχόλιο.

Όπως το kaiser μπορεί να έχει το κοινό του, το ίδιο μπορεί να συμβαίνει και για το X800.

Εμένα δε μου αρέσει η εμφάνιση του kaiser, αλλά το X800 μου αρέσει. Η εμφάνιση παίζει τεράστιο ρόλο στην αγορά μιας συσκευής. Το κινητό είναι μια συσκευή που έχεις πάντα μαζί σου και δε μπορεί να είναι άσχημη. Βέβαια δε λέω οτι το Χ800 είναι όμορφο, αλλά σε σύγκριση με το kaiser, λέει κάτι παραπάνω, ειδικά στο κοινό που απευθύνονται αυτές οι συσκευές.

Υπάρχουν πολλοί λόγοι που κάποιους χρήστες δεν τους ενδιαφέρει το kaiser, ας μην τους αναλύσουμε εδώ.

Γνώμη μου είναι οτι δεν υπάρχει θέμα σύγκρισης των 2 συσκευών.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 731
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΠΑΙΔΙΑ ΒΓΗΚΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ Η WWE 040 381 ΜΕ ΜΕΓΑΛΕΣ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙΣ ΚΥΡΙΩΣ ΣΤΗ ΜΝΗΜΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΔΥΟ PATCH , OΠΩΣ ΠΑΕΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΠΕΤΑΕΙ ΤΟ Χ800

http://www.etenblog.com/2007/11/21/rom-update-wwe-040-0381-for-x800/

Link to comment
Share on other sites

ΠΕΡΑΣΤΕ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ROM OXI TA PATCH ΤΑ ΔΥΟ ΓΙΑΤΙ ΑΦΟΥ ΤΟ ΕΨΑΞΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΓΙΑ ΤΟ Μ800, ΕΓΩ ΤΑ ΠΕΡΑΣΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕ ΤΟ GSM ΚΑΙ Η ΚΑΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑΠΕΡΑΣΑ ΤΗΝ ROM.
Link to comment
Share on other sites

Ήταν ένα γενικό σχόλιο.

Όπως το kaiser μπορεί να έχει το κοινό του, το ίδιο μπορεί να συμβαίνει και για το X800.

Εμένα δε μου αρέσει η εμφάνιση του kaiser, αλλά το X800 μου αρέσει. Η εμφάνιση παίζει τεράστιο ρόλο στην αγορά μιας συσκευής. Το κινητό είναι μια συσκευή που έχεις πάντα μαζί σου και δε μπορεί να είναι άσχημη. Βέβαια δε λέω οτι το Χ800 είναι όμορφο, αλλά σε σύγκριση με το kaiser, λέει κάτι παραπάνω, ειδικά στο κοινό που απευθύνονται αυτές οι συσκευές.

Υπάρχουν πολλοί λόγοι που κάποιους χρήστες δεν τους ενδιαφέρει το kaiser, ας μην τους αναλύσουμε εδώ.

Γνώμη μου είναι οτι δεν υπάρχει θέμα σύγκρισης των 2 συσκευών.

Γιατι δεν υπαρχει θεμα συγκρισης?Και τα 2 ppc phones ειναι με παραπλησια χαρακτηριστικα..Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ διαφορα ειναι οτι το ενα εχει καλυτερη αναλυση οθονης και το αλλο πληκτρολογιο...

Αλλωστε την αντικειμενικη απαντηση,θα μας τη δωσει,η πορεια των 2 συσκευων στην αγορα...

Ποιο θα πουλαει περισσοτερο,στο ΠΛΑΙΣΙΟ,τωρα που ειναι και τα 2 διαθεσιμα...(και λεω στο Πλαισιο μονο,γιατι εκει πανε οι πιο ψαγμενοι και εχουν και τη δυνατοτητα να βαλουν τις συσκευες διπλα-διπλα)

Και ο σκοπος του πρωταρχικου μου ποστ,δεν ηταν να υποστηριξω το Καιζερ,παρα να καταδικασω την τιμολογιακη πολιτικη του ΠΛΑΙΣΙΟΥ στο συγκεκριμενο μοντελο (το Χ800)..

Με τετοια τιμη θα πατωσει...

Και θα με θυμηθειτε,οταν το πολυ μεχρι τα Χριστουγεννα θα το ριξουν 100-150 ευρω γιατι δε θα τους εχει φυγει ουτε η πρωτη παρτιδα..Και για οσους γνωριζουν,αν το συγκεκριμενο μηχανακι δεν φτασει τις Χ πωλησεις,η μαμα ΕΤΕΝ,δεν προκειται να καθησει να ξαναβγαλει Ελληνικο OS...

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν υπαρχει θεμα συγκρισης?Και τα 2 ppc phones ειναι με παραπλησια χαρακτηριστικα..Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ διαφορα ειναι οτι το ενα εχει καλυτερη αναλυση οθονης και το αλλο πληκτρολογιο...

Αλλωστε την αντικειμενικη απαντηση,θα μας τη δωσει,η πορεια των 2 συσκευων στην αγορα...

Ποιο θα πουλαει περισσοτερο,στο ΠΛΑΙΣΙΟ,τωρα που ειναι και τα 2 διαθεσιμα...(και λεω στο Πλαισιο μονο,γιατι εκει πανε οι πιο ψαγμενοι και εχουν και τη δυνατοτητα να βαλουν τις συσκευες διπλα-διπλα)

Και ο σκοπος του πρωταρχικου μου ποστ,δεν ηταν να υποστηριξω το Καιζερ,παρα να καταδικασω την τιμολογιακη πολιτικη του ΠΛΑΙΣΙΟΥ στο συγκεκριμενο μοντελο (το Χ800)..

Με τετοια τιμη θα πατωσει...

Και θα με θυμηθειτε,οταν το πολυ μεχρι τα Χριστουγεννα θα το ριξουν 100-150 ευρω γιατι δε θα τους εχει φυγει ουτε η πρωτη παρτιδα..Και για οσους γνωριζουν,αν το συγκεκριμενο μηχανακι δεν φτασει τις Χ πωλησεις,η μαμα ΕΤΕΝ,δεν προκειται να καθησει να ξαναβγαλει Ελληνικο OS...

Όλα τα ppc phone edition έχουν παρόμοια χαρακτηριστικά. Το Χ800 είναι πιο λογικό να το συγκρίνεις με το polaris και πάλι θα είναι άδικη η σύγκριση γιατί η VGA καταναλώνει περισσότερους πόρους και χάνει σε επιδόσεις.

Οι πωλήσεις των συσκευών δε λένε κάτι και γιατί η ελληνική αγορά είναι ανώριμη και λόγω του καλύτερου marketing της HTC.

Δε θα διαφωνήσω με την πρόβλεψή σου οτι θα πατώσει, απλά πιστεύω οτι είναι άλλοι οι λόγοι που θα συμβάλλουν σε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

πήγα σήμερα σε κατάστημα wind το δίνουνε με φπα 599,76€ και χωρίς φπα 504€ τώρα βέβαια με διάφορα πακέτα και αναλόγος την επιδότηση που έχετε η τιμή του φυσικά πέφτη δεν ήξερε όμως η κοπέλα να μου πει εαν ειναι με ελληνικό ή αγγλικό μενού :)
Link to comment
Share on other sites

ΠΕΡΑΣΤΕ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ROM OXI TA PATCH ΤΑ ΔΥΟ ΓΙΑΤΙ ΑΦΟΥ ΤΟ ΕΨΑΞΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΓΙΑ ΤΟ Μ800, ΕΓΩ ΤΑ ΠΕΡΑΣΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕ ΤΟ GSM ΚΑΙ Η ΚΑΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑΠΕΡΑΣΑ ΤΗΝ ROM.

εκανα αυτο το update την rom, αλλα δεν ειδα καμμια διαφορα στη διαχειρηση της μνημης.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

philip_1 σ ευχαριστω για τις χρησιμες πληροφοριες.μπορεις να γραψεις απο την εμπειρια σου ποια προγραμματα ειναι αχρηστα και ranοβορα,για να τα αφαιρεσω?

επισης μηπως ξερεισ καμμια ευκολη διαδικασια για το wifi,γιατι διαβασα το σχετικο αρθρο στο forum και ζαλιστηκα?:):lol:

 

 

Ego eixa bgalei:

 

M-desk,scenario,voice comander,location sms,dialekse skin kai meta aferese to skin changer,image wizard,skype settings,image maker(bale resco photo viewer).An galeis ola auta me ti sosto tropo(proipothetei hard reset)tote exeis poli perissoteri mnimi free!Steile PM an theleis na sou perigrapso yin diadikasia molis mporeso!

To wifi ti ennoeis?

A good wife always forgives her husband when she's wrong.

Φιλιππος

Link to comment
Share on other sites

Κυκοφόρησε το M800

http://msmobiles.com/news.php/6897.html

http://www.pocketpcthoughts.com/index.php?topic_id=57342

Δυστυχώς οπτικά όχι σαν το X800

M900 δεν θα το έλεγαν? και όχι M800 :wacko:

 

Εδώ μιλάει για τα προβλήματα του X800 και λέει οτι περιμένουν νέα rom για να διορθωθούν

http://msmobiles.com/news.php/6920.html

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Ego eixa bgalei:

 

M-desk,scenario,voice comander,location sms,dialekse skin kai meta aferese to skin changer,image wizard,skype settings,image maker(bale resco photo viewer).An galeis ola auta me ti sosto tropo(proipothetei hard reset)tote exeis poli perissoteri mnimi free!Steile PM an theleis na sou perigrapso yin diadikasia molis mporeso!

To wifi ti ennoeis?

wifi ειναι ασυρματη συνδεση του pda στο ιντερνετ .προυποθετει να εχεις δικτυο με ασυρματο modem στο σπιτι,η σε καφετεριες,αεροδρομια και ξενοδοχεια που εχουν free internet.(philip σου εστειλα ΠΜ )

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κυκοφόρησε το M800

http://msmobiles.com/news.php/6897.html

http://www.pocketpcthoughts.com/index.php?topic_id=57342

Δυστυχώς οπτικά όχι σαν το X800

M900 δεν θα το έλεγαν? και όχι M800 :wacko:

 

Εδώ μιλάει για τα προβλήματα του X800 και λέει οτι περιμένουν νέα rom για να διορθωθούν

http://msmobiles.com/news.php/6920.html

 

ωπ...Η γνωμη μου είναι πως αυτά διορθώνονται ,εσεις τι λετε?

Κανενας αλλος που να το εχει παρει?????

TrelosPlanitis.blogspot.com

- ολα τα τρελά εδώ .. -

Link to comment
Share on other sites

ωπ...Η γνωμη μου είναι πως αυτά διορθώνονται ,εσεις τι λετε?

Κανενας αλλος που να το εχει παρει?????

νομιζω οτι το βασικο προβλημα της μνημης δεν μπορουν να το διορθωσουν,παρα με συμβουλες να βγαλουμε τα προγραμματα που οι ιδιοι εβαλαν μεσα στη rom.τοτε γιατι τα εβαλαν?εμενα μου κολλαει συνεχως.το εχω για να το βλεπω,και χρησιμοποιω ενα qtek s100 για να κανω τη δουλεια μου.δεν ειναι ξεφτιλα για την eten?παντως στο χαλι που ειναι τωρα το χ800 προσωπικη γνωμη,δεν αξιζει ουτε ενα εβρω,οχι 580 που εδωσα εγω για να με βασανιζει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι το βασικο προβλημα της μνημης δεν μπορουν να το διορθωσουν,παρα με συμβουλες να βγαλουμε τα προγραμματα που οι ιδιοι εβαλαν μεσα στη rom.τοτε γιατι τα εβαλαν?εμενα μου κολλαει συνεχως.το εχω για να το βλεπω,και χρησιμοποιω ενα qtek s100 για να κανω τη δουλεια μου.δεν ειναι ξεφτιλα για την eten?παντως στο χαλι που ειναι τωρα το χ800 προσωπικη γνωμη,δεν αξιζει ουτε ενα εβρω,οχι 580 που εδωσα εγω για να με βασανιζει.

 

Καταντια...

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Το ξερατε ρε παιδεια!Δεν ειμαι ειδικος,ασχετος ειμαι,αλλα υπηρχαν ατομα που το ειχαν πει ποιο πανω!Και σε αλλα συγκριτικα εδω μεσα!Τα ιδια και ξενα φορα!

Μου θυμιζει λιγακι περιπτωση π990!

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου...Οταν εγω διαβαζοντας τα πρωτα reviews στα ξενα φορουμς,ξεκινησα "τη γκρινια" για το συγκεκριμενο κατασκευασμα της ΕΤΕΝ..Επεσαν ολοι να με φανε...Δε ξερεις..Εισαι ασχετος...Πως κρινεις ενα μηχανακι πριν το πιασεις στα χερια σου...Τα τεστ γινανε σε pre-release μοντελα...Οταν κυκλοφορησει το κανονικο θα "πεταει"..κλπ κλπ..

Οριστε λοιπον τα αποτελεσματα...

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα τι να πω.Κριμα γιατι ειναι πολυ ασχημο να πληρωνεις κατι αχρηστο!Η ρομ οσο και να σεταριστει σωστα οταν ειναι λιγη ειναι λιγη!. και - δεν αλλαζει.

Ψαξε να βρεις τι μπορει να γινει η αλλοιως ΠΟΥΛΑΤΟ!

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Δλδ. ρε παιδιά το "φοβερό" p3300 που για τους μισούς εδώ μέσα είναι ακόμα το top ppc-phone (:lol:), τι ήταν, πιο "γρήγορο"?

 

Μην τρελαθούμε κιόλας. Το X800 είναι η μόνη συσκευή που έχει τα πάντα για την εποχή (VGA, GPS, 3G) αλλά δεν είναι για να τη φορτώνεις εφαρμογές. Light πράγματα για να μπορείς να επωφελήσαι από αυτά που δίνει.

 

Τώρα εάν θέλεις today screen "αστακό" το ξεχνάς. Έτσι απλά είναι τα πράγματα. Όποιος "ψάχνεται" αυτά τα ανακαλύπτει εύκολα κι αν εάν δε μπορεί να "ψαχτεί", μπορεί να ρωτήσει...

Link to comment
Share on other sites

Δλδ. ρε παιδιά το "φοβερό" p3300 που για τους μισούς εδώ μέσα είναι ακόμα το top ppc-phone (:lol:), τι ήταν, πιο "γρήγορο"?

 

Μην τρελαθούμε κιόλας. Το X800 είναι η μόνη συσκευή που έχει τα πάντα για την εποχή (VGA, GPS, 3G) αλλά δεν είναι για να τη φορτώνεις εφαρμογές. Light πράγματα για να μπορείς να επωφελήσαι από αυτά που δίνει.

 

Τώρα εάν θέλεις today screen "αστακό" το ξεχνάς. Έτσι απλά είναι τα πράγματα. Όποιος "ψάχνεται" αυτά τα ανακαλύπτει εύκολα κι αν εάν δε μπορεί να "ψαχτεί", μπορεί να ρωτήσει...

ωραια,να ρωτησω κατι?

προσπαθω να κανω hard reset για να φορτωσω καθαρα τα wm6 χωρις τα προγραμματα της ετεν.βαζω το stylus στην τρυπα για reset,πατωντας ταυτοχρονα το πλαινο κουμπι on-off και τα αφηνω ταυτοχρονα.ομως κανει soft reset και οχι hard.μαγικα θελει για αυτο το απλο πραγμα?εχω κανει πολλα hard reset σε προηγουμενα pda και πολυ ευκολα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ωραια,να ρωτησω κατι?

προσπαθω να κανω hard reset για να φορτωσω καθαρα τα wm6 χωρις τα προγραμματα της ετεν.βαζω το stylus στην τρυπα για reset,πατωντας ταυτοχρονα το πλαινο κουμπι on-off και τα αφηνω ταυτοχρονα.ομως κανει soft reset και οχι hard.μαγικα θελει για αυτο το απλο πραγμα?εχω κανει πολλα hard reset σε προηγουμενα pda και πολυ ευκολα

 

Πούλα το:D

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, αν επιλέξετε εσείς τα προγράμματα που θα βάλετε στο ppc και δεν αφήσετε όλα αυτά που έχει προεγκαταστημένα μια χαρά πάει.

Τώρα αν σε οποιοδήποτε ppc βάλετε τα προγράμματα της ΕΤΕΝ θα σέρνεται, βάλτε τη ρώσικη που είναι καθαρισμένη και θα δείτε το φως...

Glofiish X800 custom ROM by EtenClub.ru (based on 381 orig.)

 

 

 

### Changes: ###

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

* Removed all applcation's from ExtRom except for Satellite Data Update utility

* SDHC driver built in

* USSD requests are switched on

* SMS DeliveryStatus messages are switched on

* BlueTooth Stereo mode activated (UseJoinStereo)

* Default Microcoft BlueTooth manager activated

* Default Microcoft Wireless manager activated

* Fast screen rotation mode activated

* MS Windows Vista Today theme by EtenClub.ru included

*

* Windows Live Messenger and Windows Update are removed completely

* Eten Wireless Manager stack removed

* Remote Desktop utility included

* FlashLight on/off switcher is appropriated on Record-button

* pBar added (just a little Launcher)

 

* Added MJustice ! Now you can configure using MJConfig.exe and than you can send short message (SMS) with some pre-configured request (like a password) to receive coordinates of your device.

 

 

By default coordinates request is set to: Avalon+g

 

As soon as device will establish it coordinates it will send you such answer (SMS):

 

19:37.29 13.10.2007

Crd: 0.947213 0.599056 H:0.000000

Raw Crd: 56.832753 35.943367

 

So you can copy this coord's (separete it both before with comma, for example: 56.832753,35.943367) and try to search your device location using Google Maps (http://maps.google.com) !

 

 

This ROM works much more quickly !

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, αν επιλέξετε εσείς τα προγράμματα που θα βάλετε στο ppc και δεν αφήσετε όλα αυτά που έχει προεγκαταστημένα μια χαρά πάει.

Τώρα αν σε οποιοδήποτε ppc βάλετε τα προγράμματα της ΕΤΕΝ θα σέρνεται, βάλτε τη ρώσικη που είναι καθαρισμένη και θα δείτε το φως...

Glofiish X800 custom ROM by EtenClub.ru (based on 381 orig.)

 

 

 

 

--

Pstelios μπηκα στο ρωσικο site στα downloads,βρισκω πολλα αρχεια για χ800,αλλα οχι αυτο που θελουμε (custom ROM by EtenClub.ru.)μπορεις να μου πεις που ακριβως θα ψαξω?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to E-TEN X800

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...