Jump to content

E-TEN X800


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 731
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τι θεωρείς μεγάλη ανατροπή;

οχι παντως το Χ800 η το cruise!ανατροπη θεωρω ενα ppc με την οθονη και τις διαστασεις του iphone και με καλο gps!Aλλα ειμαστε εκτος θεματος, πισω στο X800:)

only Apple
Link to comment
Share on other sites

Από χθες είμαι κάτοχος ενός Χ800 ,έχω μείνει άφωνος .Τέλεια οθόνη , πολύ καλό σήμα GSM, άπαιχτο GPS , φανταστικό dialer , πολύ ποιοτική κατασκευή και όμορφη , ωραία θήκη και γενικά αν και η ΕΤΕΝ δεν φημίζεται για την σταθερότητα της στο λειτουργικό της , απο χθες μέχρι σήμερα δουλεύει τέλεια ακόμη και το bluetooth του με το itech clip ii που έχω.
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω δε ότι με τις επόμενες rom που θα ακολουθήσουν θα γινει ακόμη καλύτερο . Στα μείον ο ήχος κλήσης ειναι ελάχιστα πιο χαμήλός απο το Χ500 και πριν το Keylock Patch που εβαλα ενω το έβαζες stand by αυτο όποιο πλήκτρο και να πατούσες άνοιγε , τώρα είναι οκ.

Το βασικότερο πλεονέκτημα των συσκευών της ΕΤΕΝ είναι το τέλειο smart dialing που διαθέτουν στο οποίο το όνομα που γράφεις αυτό θα πάρεις τηλέφωνο και προσωπική μου γνώμη στο Χ800 ειναι άπαιχτο με μεγάλα πορτοκαλι πανέμορφα πλήκτρα που κάνουν την ζωή μου εύκολη , και όσον αφορά την μνήμη αφου αφαιρεσα καποια προγραμματα της ΕΤΕΝ ειμαι μονιμα κοντα στα 20 ΜΒ. Θα επανελθω αφου ασχοληθω περισσοτερο μαζι του.

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι πολυ λιγα τα 20ΜΒ για hi-tech συσκευη? :worry:

ας γραψουμε και καμμια κακια:O

αν τα 20 ειναι πολυ λιγα τα *κοντα στα 20* τι ειναι?

Link to comment
Share on other sites

ας γραψουμε και καμμια κακια:O

αν τα 20 ειναι πολυ λιγα τα *κοντα στα 20* τι ειναι?

ΠΑΙΔΙΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΟ Χ800 ΕΙΧΑ ΕΝΑ QTEK S100.ΑΥΤΟ ΕΙΧΕ ΕΝΑ ΡΥΘΜΙΣΤΙΚΟ ΠΟΝΤΕΣΙΟΜΕΤΡΟ ΠΟΥ ΜΕΓΑΛΩΝΕ ΤΟΝ ΧΩΡΟ ΤΗΣ RAM ΓΙΑ ΤΑ ΤΡΕΧΟΝΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ,ΜΙΚΡΑΙΝΟΝΤΑΣ ΤΟΝ ΧΩΡΟ ΓΙΑ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗ ΣΤΗ RAM,ΠΟΥ ΟΥΤΩΣ Η ΑΛΛΩΣ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ MICRO SD.ΕΤΣΙ ΕΙΧΑ ΠΑΝΤΑ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 30 MB ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ.ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΟ Χ800 ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΝΑ ΑΦΗΣΩ ΚΑΙ ΠΟΙΟ ΝΑ ΣΒΗΣΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕΡΝΕΤΑΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ.

ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΟΙ ΤΕΧΝΙΚΟΙ ΤΗΣ ETEN ΠΟΥ ΤΟ ΕΒΓΑΛΑΝ ΜΕ 64 ΜΒ ΧΩΡΙΣ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΡΥΘΜΙΣΗΣ ΤΗΣ RAM

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΚΑΝΩ REGISTRATION ΣΤΗΝ GLOFISH,ΒΑΖΩ ΟΛΑ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ,ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΤΟ ΕΞΗΣ ΜΗΝΥΜΑ

 

error

cannot locate proxy wich supports remote scripting.was RSEnebleRemotescripting method invoked?

 

ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΟ Χ800 ΕΙΧΑ ΕΝΑ QTEK S100.ΑΥΤΟ ΕΙΧΕ ΕΝΑ ΡΥΘΜΙΣΤΙΚΟ ΠΟΝΤΕΣΙΟΜΕΤΡΟ ΠΟΥ ΜΕΓΑΛΩΝΕ ΤΟΝ ΧΩΡΟ ΤΗΣ RAM ΓΙΑ ΤΑ ΤΡΕΧΟΝΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ,ΜΙΚΡΑΙΝΟΝΤΑΣ ΤΟΝ ΧΩΡΟ ΓΙΑ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗ ΣΤΗ RAM,ΠΟΥ ΟΥΤΩΣ Η ΑΛΛΩΣ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ MICRO SD.ΕΤΣΙ ΕΙΧΑ ΠΑΝΤΑ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 30 MB ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ.ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΟ Χ800 ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΝΑ ΑΦΗΣΩ ΚΑΙ ΠΟΙΟ ΝΑ ΣΒΗΣΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕΡΝΕΤΑΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ.

ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΟΙ ΤΕΧΝΙΚΟΙ ΤΗΣ ETEN ΠΟΥ ΤΟ ΕΒΓΑΛΑΝ ΜΕ 64 ΜΒ ΧΩΡΙΣ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΡΥΘΜΙΣΗΣ ΤΗΣ RAM

Για αυτή την πολύ χρήσιμη επιλογή που αναφέρεις,δεν ευθύνεται η eten αλλά η microsoft που την αφαίρεσε από τα wm2005/2006

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε μεγάλο δίλημμα. Είμαι ανάμεσα στο E-ten glofiish X800 και στο Nokia Ν95 8GB. Τα Φώτα σας παρακαλώ, τι μου προτείνετε; Είχα qtek 2020 έμεινα ευχαριστημένος τότε και τελευταία Nokia n70 και n73 Music edition. Κολλάω λίγο με την μικρή μνήμη του χ800 και την ******* τον win που δεν σου έχει την επιλογή διαχείρισης μνήμης.

Spiros

:)

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΟ Χ800 ΕΙΧΑ ΕΝΑ QTEK S100.ΑΥΤΟ ΕΙΧΕ ΕΝΑ ΡΥΘΜΙΣΤΙΚΟ ΠΟΝΤΕΣΙΟΜΕΤΡΟ ΠΟΥ ΜΕΓΑΛΩΝΕ ΤΟΝ ΧΩΡΟ ΤΗΣ RAM ΓΙΑ ΤΑ ΤΡΕΧΟΝΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ,ΜΙΚΡΑΙΝΟΝΤΑΣ ΤΟΝ ΧΩΡΟ ΓΙΑ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗ ΣΤΗ RAM,ΠΟΥ ΟΥΤΩΣ Η ΑΛΛΩΣ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ MICRO SD.ΕΤΣΙ ΕΙΧΑ ΠΑΝΤΑ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 30 MB ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ.ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΟ Χ800 ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΝΑ ΑΦΗΣΩ ΚΑΙ ΠΟΙΟ ΝΑ ΣΒΗΣΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕΡΝΕΤΑΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ.

ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΟΙ ΤΕΧΝΙΚΟΙ ΤΗΣ ETEN ΠΟΥ ΤΟ ΕΒΓΑΛΑΝ ΜΕ 64 ΜΒ ΧΩΡΙΣ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΡΥΘΜΙΣΗΣ ΤΗΣ RAM

 

Δεν μπορεις να το κανεις αυτο οχι γιατι η ms αφαιρεσε την ρυθμιση αλλα γιατι αλλαξε η φιλοσοφια που ειχαν για την RAM... Πλεον δεν υπαρχει κατι να μοιρασεις, δεν υπαρχει storage memory στην RAM κ δεν κινδυνευουν τα δεδομενα σου αν... τελειωσει η μπαταρια!! Προσωπικη μου αποψη, παλι καλα που το κανανε, δεν γινοταν αυτο, καθε φορα που τελειωνει η μπαταρια να αγχωνεσαι να θυμηθεις αν ειχες παρει backup...

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεις να το κανεις αυτο οχι γιατι η ms αφαιρεσε την ρυθμιση αλλα γιατι αλλαξε η φιλοσοφια που ειχαν για την RAM... Πλεον δεν υπαρχει κατι να μοιρασεις, δεν υπαρχει storage memory στην RAM κ δεν κινδυνευουν τα δεδομενα σου αν... τελειωσει η μπαταρια!! Προσωπικη μου αποψη, παλι καλα που το κανανε, δεν γινοταν αυτο, καθε φορα που τελειωνει η μπαταρια να αγχωνεσαι να θυμηθεις αν ειχες παρει backup...

οκ,ευθυνεται η microsoft για την διαχειρηση της ram.ομως η eten ευθυνεται που βγαζει ενα τοσο καταπληκτικο κινητο με μικρη ram και σερνεται με το καλημερα.

τελικα απλα το αναφερω οτι εκανα το registration στην glofish με τον internet explorer.το προβλημα μου το δημιουργουσε ο mozilla firefox

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον καλορυζικο σε ολους,και μην τρελενεστε και εγω ετσι εκανα με το πρωτο μου ετεν,αλλα θα το μαθετε και μετα ολα θα ειναι τελεια!Ενα χρησιμο βοηθιμα ειναι το sktools το οποιο θα σας βοηθισει να κανετε την συσκευη σας πιο γρηγορη αφεροντας καποια πραγματα οπως τα εφε των windows και αλλα!

Και επισεις οποσδηποτε να αφερεσετε οσα προγραματα δεν χρειαζοντε(πολλα κατα την γνωμη μου) με την διαδικασια skip preininstall programs μετα απο hard reset φυσικα!Μονο με αυτην την διαδικασια ελευθερωνετε πολυ μνημη,αν τα αφερειτε απο το add/remove ελευθερωνετε ελαχιστη μνημη!

Ειναι μια καλη αρχη για να γινει αρκετα πιο γρηγορο,και με μεγαλητερα αποθεματα μνημης!:cool:

A good wife always forgives her husband when she's wrong.

Φιλιππος

Link to comment
Share on other sites

sorry,απο καμερα πως παει?

 

ΚΑΛΗ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟ FLASH,ΚΑΛΟ ΤΟ ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ ΚΑΙ Ο ΗΧΟΣ ΤΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ ΑΨΟΓΟΣ.ΑΝ ΑΠΕΛΕΥΘΕΡΩΣΟΥΜΕ ΜΝΗΜΗ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΑΠΝΕΥΣΕΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ,ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ.ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟ ΣΗΜΑ ΣΕ ΔΥΣΚΟΛΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον καλορυζικο σε ολους,και μην τρελενεστε και εγω ετσι εκανα με το πρωτο μου ετεν,αλλα θα το μαθετε και μετα ολα θα ειναι τελεια!Ενα χρησιμο βοηθιμα ειναι το sktools το οποιο θα σας βοηθισει να κανετε την συσκευη σας πιο γρηγορη αφεροντας καποια πραγματα οπως τα εφε των windows και αλλα!

Και επισεις οποσδηποτε να αφερεσετε οσα προγραματα δεν χρειαζοντε(πολλα κατα την γνωμη μου) με την διαδικασια skip preininstall programs μετα απο hard reset φυσικα!Μονο με αυτην την διαδικασια ελευθερωνετε πολυ μνημη,αν τα αφερειτε απο το add/remove ελευθερωνετε ελαχιστη μνημη!

Ειναι μια καλη αρχη για να γινει αρκετα πιο γρηγορο,και με μεγαλητερα αποθεματα μνημης!:cool:

 

philip_1 σ ευχαριστω για τις χρησιμες πληροφοριες.μπορεις να γραψεις απο την εμπειρια σου ποια προγραμματα ειναι αχρηστα και ranοβορα,για να τα αφαιρεσω?

επισης μηπως ξερεισ καμμια ευκολη διαδικασια για το wifi,γιατι διαβασα το σχετικο αρθρο στο forum και ζαλιστηκα?:):lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

to fere k to Plaisio!!!!!

 

Καλά ρε τι ζητάει :blink:!! Άκου εκεί 700 ευρώ :mad:.

Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε τι ζητάει :blink:!! Άκου εκεί 700 ευρώ :mad:.

580 εδωσα για να το παρω με αγγλικα windows.το πλαισιο χρεωνει 120 euro παραπανω για την ελληνικη εκδοση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

700 ευρω?!!

Ε,τωρα πειτε μου...Δεν αξιζει να δωσεις 100 παραπανω για το Καιζερ?

Που εχει καλυτερη ποιοτητα κατασκευης,πληκτρολογιο και σερβις ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ??Μονο VGA δεν εχει που και το Χ800 που την εχει,δυσκολευεται να τη διαχειριστει με τον samsung..

Ειλικρινα με εκπλησει αυτη η τιμολογιακη πολιτικη του Πλαισιου για το Χ800...Γιατι και το Μ600 και το Χ500,το ειχε φερει σε ανταγωνιστικη τιμη...Και ειλικρινα περιμενα οτι θα το ειχε στα 599 σκετο και 699 με destinator...

Δυστυχως προβλεπω οτι "οι ψαγμενοι" τουλαχιστον ΔΕΝ προκειται να το "τιμησουν" σε αυτα τα λεφτα...Οσοι ξερουν ποσο μεγαλη διαφορα εχει ενα ppc με VGA,ξερουν να σερφαρουν και στο ιντερνετ και να βρισκουν καλυτερες τιμες,χωρις να καθονται να τους πιανει το κωλο το Πλαισιο και το καθε "Πλαισιο"...και θα το παρουν απο e-shop...Οι αλλοι που θα κανουν τη βολτα τους απο το Πλαισιο,χωρις να "τρελλαινονται" για τη VGA,και θα μπουν στη διαδικασια να συγκρινουν τα δυο μοντελα,το καιζερ στα 800 ευρω και το Χ800 στα 700,το 99% θα προτιμησει το Καιζερ...

Προβλεπω σχεδον μηδενικες πωλησεις...

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

580 εδωσα για να το παρω με αγγλικα windows.το πλαισιο χρεωνει 120 euro παραπανω για την ελληνικη εκδοση

 

Μαλλον εχουν αρχισει να κανουν παρεα με αυτους της ace-hellas και τους κολλησε το μικροβιο "βαζω ελληνικη ρομ και πιανω κωλους"...

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως ξερει καποιος αν μπαινουν φωτο στις επαφες στα eten και πως γινεται αυτο?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτός που ενδιαφέρεται για ένα X800 δε σημαίνει οτι ενδιαφέρεται και για το kaiser.

 

Αυτο ισχυει ΜΟΝΟ για αυτους που θεωρουν το θεμα της VGA οθονης,αδιαπραγματευτο.Και επειδη ο μονος σοβαρος αντιπαλος,το 9502,δεν εχει κυκλοφορησει ακομα,τοτε ΝΑΙ,το Χ800 παιζει χωρις αντιπαλο..

Και μη κοιτας εσενα,εμενα και αρκετα παιδια εδω μεσα που ξερουμε τι σημαινει VGA οθονη...Για το "μεσο" αγοραστη (το 99% δηλαδη),πιο πολυ μετραει η πιο executive εμφανιση του Καιζερ,το πληκτρολογιο και η τεχνικη υποστηριξη στην Ελλαδα..

Εγω προσωπικα (οπως και η μεγαλη πλειοψηφια των αγοραστων),αν εβγαιναν ταυτοχρονα στην αγορα θα εμπαινα στο διλημμα ποιο απο τα 2 να διαλεξω,συγκρινοντας τα θετικα και αρνητικα του καθε μοντελου...Και δε σου κρυβω οτι το Χ800 με ολες (τις γνωστες) παιδικες αρρωστιες στα 580 ευρω ειναι μια ΠΟΛΥ τιμια αγορα σε σχεση με τα 800 του Καιζερ...

Στα 700 ευρω ομως ειναι ΚΟΡΟΙΔΙΑ...

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to E-TEN X800

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...