Jump to content

Nav N Go iGO 8


johner
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

teleatlas ειναι η GI?

 

η GI δινει χαρτες στην teleatlas και το αντιστροφο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

η GI δινει χαρτες στην teleatlas και το αντιστροφο

 

οκ τον βρηκα!

βεβαια με τον χαρτη του destinator εχει τα παντα σχεδον απο δρομους αλλα του igo δεν εχει ουτε αριθμηση σε μεγαλες πολεις πχ εδεσσα!πως γινεται να ειναι οι ιδιοι?

Link to comment
Share on other sites

οκ τον βρηκα!

βεβαια με τον χαρτη του destinator εχει τα παντα σχεδον απο δρομους αλλα του igo δεν εχει ουτε αριθμηση σε μεγαλες πολεις πχ εδεσσα!πως γινεται να ειναι οι ιδιοι?

 

υπαρχουν διαφορες καθως ο τελεατλας δεν εχει ενσωματωσει τις προσθηκες δεκεμβριου ,και εχει και καποια λαθακια σε μονοδρομους.

παντως εγινε η αρχη και πλεον οπως πετυχημενα γραψαν μερικοι δεν υπαρχουν μονοδρομοι

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν διαφορες καθως ο τελεατλας δεν εχει ενσωματωσει τις προσθηκες δεκεμβριου ,και εχει και καποια λαθακια σε μονοδρομους.

παντως εγινε η αρχη και πλεον οπως πετυχημενα γραψαν μερικοι δεν υπαρχουν μονοδρομοι

 

χειροτερος ειναι ρε παιδια απο τον προηγουμενο!την εδεσσα την γραφει edessa λειπουν δρομοι της πολης που υπηρχαν στην προηγουμενη!πχ πλατωνος

 

5 mb μικροτερος ειναι,γιατι να ειναι καλυτερος???

τελειο interface αλλα για χαρτες και πλοηγηση garmin και παλι garmin, δεν με εχει απογοητευσει ποτε!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι μου κακοφαίνεται το λαθάκι με το τελικό "ς" στον 090218. Αλήθεια γιατί του λείπουν 5 μεγκαμπίτια; :worry: Κατά τα άλλα ο διορθώνει κάποιους μονόδρομους στην περιοχή μου, αλλά θα μου φαίνεται θα παραμείνω στον 081204 για λίγο ακόμα και θα περιμένω τον επόμενο! :)

 

btw έχει προσέξει κανείς πως όταν πας ανάποδα (εννοώντας κανονικά σε μονόδρομο που τον έχει λάθος ο χάρτης) σε βγάζει πως πας με όπισθεν; Πλάκα έχει. :p

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

τρεχω το ΙGO 8.3 στο htc touch pro και δεν μου το βγαζει full screen αλλα στο 1/4 της οθονης μου.. τα υπολοιπα 3/4 ειναι ενα μαυρο πραγμα.. πρεπει να αλλαξω καποια ρυθμιση ?
"kicked by console"
Link to comment
Share on other sites

Καλήσπερα.

 

Μήπως έχει δουλέψει κανείς τι iGO στο htc p6500 ??

Παρακαλώ ας πει συμπεράσματα και αντιπώσεις και πιο συγκεκριμένα αν τρέχει αξιόπιστα.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τον χάρτη της ΤΑ σε ταξίδι από Αθήνα (Αργυρούπολη) σε Κοζάνη (είμαι και τώρα στη πόλη) μέσω Λαμίας, Δομοκού, Καρδίτσας, Τρικάλων και Γρεβενών. Πρώτες εντυπώσεις

1. Αρκετά λαθάκια στην Αθήνα, περιοχή Βύρωνα, κυρίως σε οδηγίες για στροφή αριστερά σε σημεία που απαγορεύεται

2. Δεν έχει την παράκαμψη των Θερμοπυλών που κοντεύει χρόνο

3. Πολύ πληρέστερες πληροφορίες λωρίδων. Μέχρι τη Λαμία, εμφανίζονται σε σχεδόν κάθε έξοδο / διασταύρωση της εθνικής. Μετά τη Λαμία αραιώνουν έως εξαφανίζονται. Επανεμφανίζονται στην Εγνατία, από Γρεβενά προς Κοζάνη.

4. Λείπουν ακόμα και δρόμοι που διασταυρώνονται με την Λαμίας-Καρδίτσας και που έχουν φανάρι (!!!) στη διασταύρωσή τους. Μέτρησα τουλάχιστον μια τέτοια διασταύρωση.

5. Σε περνάει μέσα απ' τα Τρίκαλα ενώ έχει την περιφερειακή

6. Λείπει η έξοδος της Εγνατίας για Γρεβενά (η ανατολική νομίζω) όταν έχουμε κατεύθυνση προς Κοζάνη

7. Καλή χαρτογράφηση της Κοζάνης. Ίσως η καλύτερη έως τώρα όλων των χαρτών του iGO

8. Πολύ ακριβή όρια ταχύτητας. Όχι τέλεια μεν, αλλά πολύ καλά.

 

Θα επανέλθω μετά την επιστροφή μου στην Αθήνα, αυτή τη φορά μέσω Σαρανταπόρου, Λάρισας κλπ

mind is like parachute...it works better when it's open....
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας.

Εχω ενα προβληματακι και οποιος μπορει ας με βοηθησει.

 

Εχω το iGo 8.3.xx και περασμενους τους χαρτες ευρωπης κανονικα και δουλευουν οκ.

Επειδη θα φυγω Νεα Υόρκη χθες περασα και τους χαρτες Αμερικης και ολα τα σχετικα αρχεια απο το φακελο Content.

 

Οταν ανοιγω το προγραμμα δεν μου τους εμφανιζει πουθενα ουτε στην αναζητηση,ουτε στις πληροφοριες του προγραμματος που αναφερει που ειναι ολοι οι χαρτες.:worry:

 

Θελει καποια αλλη ρυθμιση?Ολα τα αρχεια απο το Content φακελο τα εχω περασει κανονικα στην καρτα μνημης.

 

Καμια βοηθεια?

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας.

Εχω ενα προβληματακι και οποιος μπορει ας με βοηθησει.

 

Εχω το iGo 8.3.xx και περασμενους τους χαρτες ευρωπης κανονικα και δουλευουν οκ.

Επειδη θα φυγω Νεα Υόρκη χθες περασα και τους χαρτες Αμερικης και ολα τα σχετικα αρχεια απο το φακελο Content.

 

Οταν ανοιγω το προγραμμα δεν μου τους εμφανιζει πουθενα ουτε στην αναζητηση,ουτε στις πληροφοριες του προγραμματος που αναφερει που ειναι ολοι οι χαρτες.:worry:

 

Θελει καποια αλλη ρυθμιση?Ολα τα αρχεια απο το Content φακελο τα εχω περασει κανονικα στην καρτα μνημης.

 

Καμια βοηθεια?

 

"[For the USA] v8.0.x version of igo8 does not work with navteq maps, 8.3.x version of igo8 does not work with teleatlas map."

 

Άρα, οι χάρτες σου για να δουλέψουν πρέπει να είναι της NAVTEQ. Αν έχεις της TeleAtlas, γι' αυτό δεν δουλεύουν. (Μιλάμε μόνο για Αμερική)

 

Αν δεν φταίνε οι χάρτες, τότε δεν ταιριάζουν τα αρχεία του Licence.

Lenovo K3 Note Lollipop 5.0 VIBEUI_V2.5_1520_5.827.1_ST_K50-T5
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα,

εχω το igo 8 sto pc Μου και θελω να το εγκαταστησω στο htc touch diamond ,μπορει καποιος να βοηθησει με καποιες οδηγιες εγκαταστασης?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

skin για diamond που μπορουμε να βρουμε;

εριξα μια ματια αλλα τιποτα αξιολογο

εχω το 8,3,2,80621

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα,

εχω το igo 8 sto pc Μου και θελω να το εγκαταστησω στο htc touch diamond ,μπορει καποιος να βοηθησει με καποιες οδηγιες εγκαταστασης?

 

ευχαριστω

 

οταν λες στο PC εννοεις οτι εχεις το προγραμμα που ειναι για το κινητο και οχι το προγραμμα που ειναι για το PC.

αντιγραφεις το φακελο igo στη καρτα μνημης και μετα απο το file explorer του κινητου τρεχεις το .exe αρχειο.

μετα δημιουργεις συντομευση για να βλεπεις το igo στη λιστα με τα υπολοιπα προγραμματα

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
skin για diamond που μπορουμε να βρουμε;

εριξα μια ματια αλλα τιποτα αξιολογο

εχω το 8,3,2,80621

 

Δεν χρειάζεσαι κάποιο skin (όπως κάναμε στο Destinator). Απλά πας και πειράζεις το sys.txt αρχείο βάζοντας του την ανάλυση της οθόνης της συσκευής σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεσαι κάποιο skin (όπως κάναμε στο Destinator). Απλά πας και πειράζεις το sys.txt αρχείο βάζοντας του την ανάλυση της οθόνης της συσκευής σου.

 

ωραια,τωρα δουλευει μια χαρα το προγραμμα αλλα αν βαλω καποιο αλλο skin μου βγαζει διαφορα μηνυματα.

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

ο τελευταιος,τελευταιος ,τελευταιος χαρτης της ελλαδας ποιος ειναι?ρωταω γιατι καπου διαβασα οτι ειναι της GI αλλα ενω τον εβαλα δεν εχει καμμια σχεση με την πληροτητα των χαρτων της gi για το destinator
Link to comment
Share on other sites

ο τελευταιος,τελευταιος ,τελευταιος χαρτης της ελλαδας ποιος ειναι?ρωταω γιατι καπου διαβασα οτι ειναι της GI αλλα ενω τον εβαλα δεν εχει καμμια σχεση με την πληροτητα των χαρτων της gi για το destinator

 

Γιατί ρωτάς σε κάθε σελίδα?

Είπαμε, ο χάρτης της TeleAtlas προέρχεται από παλιότερη έκδοση της GI και γι' αυτό δεν είναι αυτός του Destinator. Ούτως ή άλλως beta είναι ακόμα. Υπομονή.

Lenovo K3 Note Lollipop 5.0 VIBEUI_V2.5_1520_5.827.1_ST_K50-T5
Link to comment
Share on other sites

Γιατί ρωτάς σε κάθε σελίδα?

Είπαμε, ο χάρτης της TeleAtlas προέρχεται από παλιότερη έκδοση της GI και γι' αυτό δεν είναι αυτός του Destinator. Ούτως ή άλλως beta είναι ακόμα. Υπομονή.

 

οκ thx :)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παληκαρια απο μπορουμε να κατεβασουμε το IGO 8??

 

Το πρόγραμμα δεν είναι free και εάν δεν διατίθεσαι να το πληρώσεις δεν μπορεί να γίνει αυτή η συζήτηση εδώ δημόσια.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει σε χ800 το igo 08 έκδοση 8,3,2,79297.εχω βάλει com 4 ,4800.αναβει το λαμπάκι του gps αλλά δεν βρίσκει σημα.δεν βρέθηκε κεραια.τη μπορεί μα φταιει ?
Link to comment
Share on other sites

exw βαλει το igo8 σε lg ks20 αλλ οταν πατας να ανοιξει ανοιγει την μπλε αρχικη οθονη και μετα κλεινει βασικα δεν κλεινει θπαρχει ενα εικονιδιο στην ο8ονη σαν σαν να ειναι ελαχιστοποιημενο και μετα δεν ανοιγει.υπαρχει κατι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχω βάλει σε χ800 το igo 08 έκδοση 8,3,2,79297.εχω βάλει com 4 ,4800.αναβει το λαμπάκι του gps αλλά δεν βρίσκει σημα.δεν βρέθηκε κεραια.τη μπορεί μα φταιει ?

 

Βάλε στη συσκευή σου το GPS Test, τρέξτο σε ανοιχτό ουρανό και άφησε το να βρει μέχρι και να κλειδώσει δορυφόρους. Κλείστο και ξαναδοκίμασε το iGO.

 

exw βαλει το igo8 σε lg ks20 αλλ οταν πατας να ανοιξει ανοιγει την μπλε αρχικη οθονη και μετα κλεινει βασικα δεν κλεινει θπαρχει ενα εικονιδιο στην ο8ονη σαν σαν να ειναι ελαχιστοποιημενο και μετα δεν ανοιγει.υπαρχει κατι να κανω?

 

Πήγαινε στο αρχείο sys.txt που υπάρχει στο φάκελο που έχεις το iGO, άνοιξέ το και σιγουρέψου ότι είναι ρυθμισμένο για την ανάλυση της οθόνης σου (240x320)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

επισης στο αρχειο sys σιγουρευτειτε πως ειναι σωστη η διαδρομη εγκαταστασης του igo πχ.: storage card/igo8

μηπως ξερει καποιος που θα βρω χαρτη για αγγλια?

οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...