Jump to content

Εργασία στην Vodafone - Κεντρικά


ndm
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά σας παιδιά. Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής μήπως ξέρετε. Τι γίνεται με τα κεντρικά της Vodafone σαν εταιρία , είναι καλά και αν ναι ποια είναι η καλύτερη θέση - τομέας που μπορεί κάποιος να εργαστεί για να είναι καλά;

 

Ευχαριστώ

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 166
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Exis kapia idikeusi? mixanikos? logistis? marketing? Ti idos thesi thelis akrivos?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Pinky, Are You Pondering What I'm Pondering?

Well, I think so Brain, but if we didn't have ears, we'd look like weasels

Link to comment
Share on other sites

Exis kapia idikeusi? mixanikos? logistis? marketing? Ti idos thesi thelis akrivos?

 

Εγω που δουλευα στην ΕΥΠ, θα προσληφθω αμεσα; :cool:

Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were f#*ked
Link to comment
Share on other sites

Σαν εργασια στη Voda στα ΚΕΝΤΡΙΚΑ ειναι καλα. Στα καταστηματα ειναι ΑΙΣΧΟΣ!Δεν μας ειπες ειδικοτητα ομως:)

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

Σαν εργασια στη Voda στα ΚΕΝΤΡΙΚΑ ειναι καλα. Στα καταστηματα ειναι ΑΙΣΧΟΣ!Δεν μας ειπες ειδικοτητα ομως:)

καλα ειναι ε? :p

στο χαλανδρι ειναι τα κεντρικα?

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

καλα ειναι ε? :p

στο χαλανδρι ειναι τα κεντρικα?

 

nai kale

kaneis pws de to 3ereis kai esy

 

:P

 

kai egw 3erw pws sto xalandri einai kala .

Se arketous tomeis

:X
Link to comment
Share on other sites

Ειναι σιγουρα καλα....Δεν περιμενεις να πληρωθεις μια φορα το διμηνο οπως σε μερικα franchise!!!!!!(παθουσα)

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
ΜΑΚΡΙΑ από Vodafone εκτός αν είσαστε τεμπέληδες, μέτριοι, αδιάφοροι.

Θέλεις να μας πεις και τα επιχειρήματά σου;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Eχει πολλα καλα, εχουν το γυμναστηριο, θα σε ψιλοχαλασει το parking, γιατι δεν ειναι για ολους, μονο για τα "μεγαλυτερα" στελεγχη, οι υπολοιποι στα γυρω στενα, εργασιακο περιβαλλον και σαν κτηριακη υποδομη ειναι αριστα, και βεβαια δινει και καλα bonus τρομαρα της!
Link to comment
Share on other sites

Ειναι σιγουρα καλα....Δεν περιμενεις να πληρωθεις μια φορα το διμηνο οπως σε μερικα franchise!!!!!!(παθουσα)

 

ginetai auto?? h vodafone den to 3erei/prepei na kanei kati giauto??

8ewrhtika sto franchise, autos pou anoigei to katasthma den prepei na akolou8ei kapoious kanones kai sxetika me to proswpiko ??

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχοντας ακούσει από φιλικό πρόσωπο που εργάζεται στα κεντρικά της Voda, συμπεραίνω ότι, σε μεγάλο μέρος, εξαρτάται από το τμήμα στο οποίο εργάζεσαι. Ειδικά αν είναι υποστελεχωμένο (πρόσφατη απόλυση / αποχώρηση πχ), τότε black snake ate you! Θα σε πατάνε κάτω στη δουλειά για τα γνωστά 900 - 1000 ευρώ.

 

Βέβαια πολλοί προτιμάνε το "status" της εργασίας για τη Voda από την υγεία του νευρικού τους συστήματος (που είναι ούτως ή άλλως επιβαρυμένο απο τη ζωή στην πρωτεύουσα), αλλά αυτά είναι πάντα προσωπικές επιλογές...

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας ακούσει από φιλικό πρόσωπο που εργάζεται στα κεντρικά της Voda, συμπεραίνω ότι, σε μεγάλο μέρος, εξαρτάται από το τμήμα στο οποίο εργάζεσαι. Ειδικά αν είναι υποστελεχωμένο (πρόσφατη απόλυση / αποχώρηση πχ), τότε black snake ate you! Θα σε πατάνε κάτω στη δουλειά για τα γνωστά 900 - 1000 ευρώ.

 

 

τι ακριβως εννοεις?

μπορεις να δωσεις καποιο παραδειγμα?

:X
Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι που για προφανείς λόγους δεν μπορώ να δώσω πολλές λεπτομέρειες (το άτομο που μου τα είπε εργάζεται ακόμα στη Voda), αλλά εν ολίγοις, στο τμήμα που εργάζεται, και που υπήρχε ήδη πολλή δουλειά, κάποια στιγμή παραιτήθηκε ένας υπάλληλος, με αποτέλεσμα να πέσει η δουλειά του στους υπόλοιπους. Ο φίλος μου μιλούσε για τρελή πίεση και (άτυπα) ωράρια πολλές φορές μέχρι τις 9. Μισθός: στο 900άρι.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Λυπάμαι που για προφανείς λόγους δεν μπορώ να δώσω πολλές λεπτομέρειες (το άτομο που μου τα είπε εργάζεται ακόμα στη Voda), αλλά εν ολίγοις, στο τμήμα που εργάζεται, και που υπήρχε ήδη πολλή δουλειά, κάποια στιγμή παραιτήθηκε ένας υπάλληλος, με αποτέλεσμα να πέσει η δουλειά του στους υπόλοιπους. Ο φίλος μου μιλούσε για τρελή πίεση και (άτυπα) ωράρια πολλές φορές μέχρι τις 9. Μισθός: στο 900άρι.

 

θα συμφωνησω και εγω μαζι σου δυστυχως...

Dr_Saxakias
Link to comment
Share on other sites

Με προσελαβαν στη Vodafone το 2004 μετα απο 4 συνεντευξεις και γραπτες εξετασεις (τεστ προσωπικοτητας κλπ βλακειες) και αντεξα ελαχιστο καιρο.

Δε θελω να γραψω πολλα.. το μονο που θα πω ειναι οτι ο δικος μου διευθυντης (στην εταιρεια τους αποκαλουν managers για να υπαρχει και το καταλληλο glamour) οταν του ελεγα οτι θελω να φυγω, για να με κρατησει αντι να λεει πραγματα επι της ουσιας, μου ελεγε οτι η vodafone σαν εταιρεια ειναι "μαγαζι γωνια".

Η θεση μου ηταν στο B2B κομματι, ασχετη με καταστηματα και καλυπτα ολη τη δυτικη ελλαδα.

Το οτι παιζει ρολο το τμημα που εισαι ειναι αληθεια.

Τα καλα της εταιρειας ειναι οτι ειχα καλο αυτοκινητο, laptop με data card (καθε μερα επιβαλλεται να στελνεις αναφορες με e-mail), εταιρικο κινητο με σχεδον απεριοριστα τηλεφωνα προς ολους και προσωπικη συνδεση χωρις παγιο με 8 ωρες δωρεαν κλησεις προς κινητα vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Με προσελαβαν στη Vodafone το 2004 μετα απο 4 συνεντευξεις και γραπτες εξετασεις (τεστ προσωπικοτητας κλπ βλακειες) και αντεξα ελαχιστο καιρο.

Δε θελω να γραψω πολλα.. το μονο που θα πω ειναι οτι ο δικος μου διευθυντης (στην εταιρεια τους αποκαλουν managers για να υπαρχει και το καταλληλο glamour) οταν του ελεγα οτι θελω να φυγω, για να με κρατησει αντι να λεει πραγματα επι της ουσιας, μου ελεγε οτι η vodafone σαν εταιρεια ειναι "μαγαζι γωνια".

Η θεση μου ηταν στο B2B κομματι, ασχετη με καταστηματα και καλυπτα ολη τη δυτικη ελλαδα.

Το οτι παιζει ρολο το τμημα που εισαι ειναι αληθεια.

Τα καλα της εταιρειας ειναι οτι ειχα καλο αυτοκινητο, laptop με data card (καθε μερα επιβαλλεται να στελνεις αναφορες με e-mail), εταιρικο κινητο με σχεδον απεριοριστα τηλεφωνα προς ολους και προσωπικη συνδεση χωρις παγιο με 8 ωρες δωρεαν κλησεις προς κινητα vodafone.

 

 

Ναι φιλε μου, ολα αυτα μαζι με τα γυμναστηρια-glamour κτιρια-εστιατορια κλπ κλπ δε ειναι ικανα να καλυψουν το κλιμα που επικρατει σε ορισμενα τμηματα...

Dr_Saxakias
Link to comment
Share on other sites

Σε καθε εταιρεια υπαρχουν τμηματα με πιεση και κακο κλιμα...εαν το αντεχεις, καλως, αλλιως καλα κανεις και φευγεις !
Link to comment
Share on other sites

Στα καταστηματα εξαρταται απο το αφεντικο που εχεις, στην περιπτωση της αδερφης μου ο ιδιοκτητης εχει 4 καταστηματα και απλα θελει εσοδα κι τιποτα παραπανω. Ασε που το κυριο προβλημα ειναι η ορθοστασια, πραγματικα οι κοπελλες υποφερουν τοσες ωρες ορθιες...
Link to comment
Share on other sites

Θα παιρνεις κανα 1000αρικο τον μηνα.

Θα σου δωσουν αμαξι (αναλογα την θεση φυσικα), κινητο , και ασφαλιστηριο ζωης.

Θα δουλευεις μεχρι τις 10 το βραδυ, είτε εκει , είτε στο σπίτι σου.

Και το βασικοτερο...

Θα σου κάνουν τέτοια πλύση εγκεφάλου εκει μέσα, που καλύτερα να σου βρίσω την μάνα... πάρα την Vodafone.

Κάτι πρέπει να τους βάζουν στο γάλα τους το πρωί.

Ασε που τα κτιρια τους με την απιστευτη "ασφαλεια" λές και μπαίνεις στην CTU του Jack Bauer μου προκαλούν απίστευτο γελιο! :)

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Θα παιρνεις κανα 1000αρικο τον μηνα.

Θα σου δωσουν αμαξι (αναλογα την θεση φυσικα), κινητο , και ασφαλιστηριο ζωης.

Θα δουλευεις μεχρι τις 10 το βραδυ, είτε εκει , είτε στο σπίτι σου.

Και το βασικοτερο...

Θα σου κάνουν τέτοια πλύση εγκεφάλου εκει μέσα, που καλύτερα να σου βρίσω την μάνα... πάρα την Vodafone.

Κάτι πρέπει να τους βάζουν στο γάλα τους το πρωί.

Ασε που τα κτιρια τους με την απιστευτη "ασφαλεια" λές και μπαίνεις στην CTU του Jack Bauer μου προκαλούν απίστευτο γελιο! :)

 

σε ολα μπορει να εχεις δικιο, αλλα το ωραριο στα περισσοτερα τμηματα ειναι 9-5

 

αυτοι που δουλευουν περισσοτερο ειναι αλλα τμηματα, πιο εξειδικευμενα

:X
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

να ρωτήσω κάτι?

Το call center της voda που είναι?

Ρωτάω γιατι θα με ενδίεφερε ως ημιαπασχόληση στο customer care

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι?

Το call center της voda που είναι?

Ρωτάω γιατι θα με ενδίεφερε ως ημιαπασχόληση στο customer care

 

Για Αθήνα το ένα στη Λυκόβρυση και το άλλο στο Ρέντη. Για Θεσσαλονίκη στο Φοίνικα. Αν κάποια τμήματα έχουν δοθεί σε άλλες εταιρείες...

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι?

Το call center της voda που είναι?

Ρωτάω γιατι θα με ενδίεφερε ως ημιαπασχόληση στο customer care

 

Πριν 4 χρονια που δουλευα στην εταιρεια ηταν στου Ρεντη. Εκει ηταν σιγουρα η εξυπηρετηση για τους εταιρικους πελατες. Νομιζω μαζι στεγαζοταν και και το customer care των απλων πελατων.

Επειδη οι αναμνησεις μου απο την εταιρεια δεν ειναι και τοσο καλες, γι'αυτο εχω και κενα μνημης οσον αφορα τη λειτουργια της :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...