Jump to content

Mπορεί να μου προτείνει κάποιος ενα καλό Firewall?


disorder
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Zone Alarm. Einai free και πολυ εύκολο στη λειτουργεία του. http://www.zonelabs.com

Το pro δεν είναι δωρεάν οπότε κατέβασε το αυτό που λέει μόνο Zone Alarm.

Link to comment
Share on other sites

zone alarm είναι κορυφή αλλά δεν νομίζω να είναι free. πρέπει να έχουν όλα περιορισμό 15 ημερών.

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

''Φιλοκαλούμεν'' τε γάρ μετ' ευτελείας και φιλοσοφούμεν άνευ μ@λ@κι@ς...

Link to comment
Share on other sites

με ενα serial λυνεται η υποθεση..δεν ειναι τιποτα..παντως κι εγω αυτο χρησιμοποιω(zone alarm) και ποτε δν ειχα προβλημα..;)
Link to comment
Share on other sites

Kaspersky Anti-Hacker ή Comodo Firewall

Y.γ Αν αντί για modem έχεις router με ενσωματωμένο firewall, και να μη βάλεις κάτι δεν έχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Kaspersky Anti-Hacker ή Comodo Firewall

Y.γ Αν αντί για modem έχεις router με ενσωματωμένο firewall, και να μη βάλεις κάτι δεν έχει πρόβλημα.

απλά αφήνεις των XP ή Vista (αρκετά καλύτερο) ανοιχτό.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Kaspersky Anti-Hacker ή Comodo Firewall

Y.γ Αν αντί για modem έχεις router με ενσωματωμένο firewall, και να μη βάλεις κάτι δεν έχει πρόβλημα.

 

To ZA, το Pro τουλάχιστον, κάνει πολλά παραπάνω από ένα firewall ενός router. Ελέγχει όλες τις μεταφορές δεδομένων ανάμεσα στον Η/Υ και το δίκτυο αλλά και αυτές ανάμεσα σε διάφορες εφαρμογές και το λειτουργικό (π.χ. αν μια εφαρμογή ζητήσει να αλλάξει η homepage σου ή χειρότερα να επηρρεάσει κάποιους drivers κ.τ.λ.).

Link to comment
Share on other sites

Το Zone Alarm το χρησιμοποιήσα στο παρελθόν κι αναγκάστηκα να το βγάλω, γιατί παραήταν....Κέρβερος. Τόσο που μου έκανε την πλήγηση στο ίντερνετ μαρτύριο.

 

Προσωπικά χρησιμοποιώ BitDefender που είναι ολοκληρωμένη εφαρμογή και σύμφωνα με συγκριτικά τεστ από τις κορυφαίες του είδους.

 

Και τα 2 προγράμματα μπορείτε να τα βρείτε στην υπογραφή μου σε πλήρη έκδοση. Διαλέγετε και παίρνετε.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

το zonealarm το free μπλοκαρει απο μονο του τις συνδεσεις UDP (μπορει να μην μπορεις να παιξεις online games) το pro δεν εχει τετοιο προβλημα αλλα ειναι αρκετα περισσοτερο απο ενα απλο firewall.Δοκιμασε το Comodo αλλα αν εχεις router με firewall καλυτερα για αρχη να μεινεις σ΄αυτο σε συνδιασμο με το firewall τον XP
Link to comment
Share on other sites

Φίλε disorder (και όποιος άλλος ενδιαφέρεται) ρίξε μια ματιά στο link που ακολουθεί --> http://www.matousec.com/projects/windows-personal-firewall-analysis/leak-tests-results.php#firewalls-ratings.

Έχει ένα συγκριτικό test για firewalls!

Για να είσαι ελεύθερος, πρέπει να μάθεις να είσαι φτωχός.

Βίκτωρ Ουγκώ

 

youtube.com/profile?user=pushergr

Link to comment
Share on other sites

Φίλε disorder (και όποιος άλλος ενδιαφέρεται) ρίξε μια ματιά στο link που ακολουθεί --> http://www.matousec.com/projects/windows-personal-firewall-analysis/leak-tests-results.php#firewalls-ratings.

Έχει ένα συγκριτικό test για firewalls!

 

Το site που έδωσες έχει πολύ αναλυτικές πληροφορίες και έχει στην πρώτη θέση το Comodo Firewall.

Όποιος άλλος ξέρει κάποια άλλη σελίδα με συγκριτικά test, ας την υποβάλει.:D

Link to comment
Share on other sites

Windows Firewall!!!

 

Δες λίγο το site που δίνεται παραπάνω.Το Firewall των Windows είναι καλό μόνο όταν μπαίνεις στο Internet με router που έχει Firewall!!!;)

Link to comment
Share on other sites

Α και μη ξεχάσω να το αναφέρω... Το Comodo είναι free!

Για να είσαι ελεύθερος, πρέπει να μάθεις να είσαι φτωχός.

Βίκτωρ Ουγκώ

 

youtube.com/profile?user=pushergr

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα το zone alarm pro αλλα εβγαζε συνεχεια προβληματα και εκλεινε το firewall οποτε μπλοκαρε και το νετ,τωρα εχω το outpost firewall pro meta to zone alarm pro ειναι κορυφη.Επισης ρε παιδια το ζονε αλαρμ το απλο δεν λεεει σχεδον τιποτα.Το sygate pro επισης ειναι δυνατο,τα υπολοιπα ολα υπολοιπονται.Οποιοσ ξερει και κατι αλλο ας πει.Edit:ειδα το λινκ παραπανω με το συγκριτικο και αναρωτιεμαι,ειναι δυνατον ενα free firewalll να ειναι καλυτερο ρε παιδια απο το zone alarm pro ας πουμε?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 3 μέρες έχω το Zone Alarm Pro. Ελαφρύ και αποτελεσματικό... Έχει και Anti-Spyware (Δε ξέρω πόσο καλό είναι σαν Anti-Spyware. Σίγουρα όμως υπάρχουν καλύτερα Anti-Spywares από αυτό του Zone Alarm Pro!)

Μπορείς να κατεβάσεις την trial εκδοσή του από εδώ!

Για να είσαι ελεύθερος, πρέπει να μάθεις να είσαι φτωχός.

Βίκτωρ Ουγκώ

 

youtube.com/profile?user=pushergr

Link to comment
Share on other sites

αλλη μια ψηφος για το sygate το πιο ελαφρυ και λειτουργικο firewall που εχω.

 

Το προτεινω ανεπυφιλακτα. τωρα μαλιστα που αγοραστηκε η sygate απο την Symantec τα πραματα ειναι πιο ευκολα για να βαλεις το sygate το pro.

 

if you know what i mean...

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό το topic μπορείτε να γράφετε για software firewalls όχι για σουίτες προγραμμάτων προστασίας.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...