Jump to content

LG Prada (KE850)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους!Δηλαδη για να καταλαβω απ ολα αυτα που εχω διαβασει,το κινητο ειναι κατι σαν symbian,σαν windows mobile ή ειναι ενα απλο τηλεφωνο(με εξαιρεση οτι μπορεις να δεις word αν θυμαμαι καλα) πχ σαν το νοκια 6280 απλα με touch screen?Και 2ον φιλε electicgr απο αναμονη τι λεει?Ποσο κραταει max και ποσο min η μπαταρια του?3ον Τα βιντεακια τα παιζει σε ολη την οθονη?4ον Μπορει να μπει gps? Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 420
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδια,σκεφτομαι να φερω το Prada απο αγγλια,

αν καταλαβα καλα,απο καποιο προηγουμενο post,

ειπατε οτι εχει ελληνικα μεσα?

 

(Αν ενδιαφερετε κανεις για αγορα ας μου πει)

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ με ρώτησες πόσο κρατάει η μπαταρια ,για max δεν ξέρω γιατί μιλάω αρκετά στο τηλέφωνο και το χρησιμοποιω και σαν mp3 player στο αυτοκίνητο,πρακτικά και γιά τον φόβο των ιουδαίων το φορτίζω κάθε βράδυ γιατί κανά 2 φορές που το άφησα άντξε με το ζόρι 48 ώρες,υποψιν οτι δεν το σβήνω ποτε,ουτε το βάζω σε flight mode.Στην άλλη ερώτηση,δεν είναι smartphone,για αυτόν το λογο κράτησα και το m600,αλλα το interface είναι άριστα δομημένο,μπορεί να διαβασει αρχεία excel,powerpoint,word κτλ αλλά μέχρι εκει,δέν τα επεξεργάζεται,πολύ καλό το mp3 player αλλά εκεί που εντυπωσιάζει και βρίσκεται μπροστά από κάθε κινήτό της αγοράς,smart η μη ειναι στο video player,αρκετές επιλογές αλλά η απόκριση ειναι που εντυπωσιαζει,γέμισα την 2GB κάρτα με 3 ,2ωρες ταινίες και καμιά 30 μουσικά βίντεο.κανένα κόλλημα στις εναλλαγές αρχείων,fast forward απίστευτης ακρίβειας και απόκρισης και πολύ καλή εικόνα.Αυτά....
Link to comment
Share on other sites

Παιδία 600 Ευρώ σε 3 άτοκες δόσεις.

 

http://www.megamarket.gr/lgpradake850-p-47242.html

 

Έχω αγορασει πολλές φορές από τη συγκεκριμένη σελίδα και ειμαι απόλυτα ευχαριστημένος + δωρεάν αποστολή...... :cool:

Link to comment
Share on other sites

κατ'αρχην καλοριζικο σε οσους το εχουν...

 

θα ηθελα να ρωτησω κι εγω καποια πραγματα οσο αφορα στο video??

 

τι λεει απο ποιοτητα εικονας-frame rate? ποσο αναλυση εχει? γινεται να τραβας video και να αναβει το flash του?

 

Επισης απο φωτογραφικη πως τα παει? εχει autofocus - macro mode?

 

Ευχαριστω πολυ:)

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ με ρώτησες πόσο κρατάει η μπαταρια ,για max δεν ξέρω γιατί μιλάω αρκετά στο τηλέφωνο και το χρησιμοποιω και σαν mp3 player στο αυτοκίνητο,πρακτικά και γιά τον φόβο των ιουδαίων το φορτίζω κάθε βράδυ γιατί κανά 2 φορές που το άφησα άντξε με το ζόρι 48 ώρες,υποψιν οτι δεν το σβήνω ποτε,ουτε το βάζω σε flight mode.Στην άλλη ερώτηση,δεν είναι smartphone,για αυτόν το λογο κράτησα και το m600,αλλα το interface είναι άριστα δομημένο,μπορεί να διαβασει αρχεία excel,powerpoint,word κτλ αλλά μέχρι εκει,δέν τα επεξεργάζεται,πολύ καλό το mp3 player αλλά εκεί που εντυπωσιάζει και βρίσκεται μπροστά από κάθε κινήτό της αγοράς,smart η μη ειναι στο video player,αρκετές επιλογές αλλά η απόκριση ειναι που εντυπωσιαζει,γέμισα την 2GB κάρτα με 3 ,2ωρες ταινίες και καμιά 30 μουσικά βίντεο.κανένα κόλλημα στις εναλλαγές αρχείων,fast forward απίστευτης ακρίβειας και απόκρισης και πολύ καλή εικόνα.Αυτά....

Μαλιστα!Ευχαριστω.Και κατι αλλο απο κολληματα τι λεει εχει βγαλει κανενα bug?Γιατι με το 6280 που εχω,σκυλοβαρεθηκα τη ζωη μου!Το bluetooth του ειναι γρηγορο,οταν σου ερχεται κατι σου γραφει το ονομα του αλλου bluetooth?To ξυπνητηρι χτυπαει οταν ειναι κλειστο το κινητο και μπορει να μπει οτι ηχος θελω?

Link to comment
Share on other sites

Κατι διαβασα στο gsmarena.com που εχει review οτι o default ηχος του κινητου ξεκιναει απο παρα πολυ σιγα(με αποτελεσμα καποιες φορες λεει να μην το ακους) και μετα δυναμωνει!Ισχυει?Και αν ισχυει δεν αλλαζει απο καποια ρυθμιση του μενου?

2)Unfortunately, the Contact lists shows phone and SIM contacts together in one list which may mean that you have to delete all duplicating names. Not a very thoughtful solution by LG. Αυτο τι ειναι παλι?Θα δειχνει παντοτε και τα τηλεφωνα της sim και του τηλεφωνου???

3)The file manager appears as a My stuff item. It includes separate factory preset folders for different multimedia content. In fact these folders are the only one you will see since the file manager doesn't actually support user-created folders. You can create such folders using the computer and the USB cable of course, but they do not get listed in the My Stuff menu. Αν καταλαβαινω λεει οτι δεν μπορεις να φτιαξεις δικους σου φακελους π.χ μεσα στο φακελο των εικονων,παρα μονο στον υπολογιστη?

4)Αλλη απορια!Ζουμ κανει μονο οταν βγαζεις πχ μια φωτογραφια?Οταν μετα τις βλεπεις απο το μενου δεν ζουμαρει?

5)Επισης λεει οτι δεν εχει night mode.Μπορει να ποσταρει καποιος μια νυχτερινη φωτο η εστω να μας πει αν βγαινει αξιοπρεπης η φωτογραφια το βραδυ(σε σχεση με το Κ750 ή το νοκια 6280 πχ)?

6)Οταν εγκαταστησεις java παιχνιδια οπως σε ολα τα νορμαλ κινητα παιζουν?Υπαρχει συμβατοτητα με την οθονη που ειναι touchscreen ή πρεπει να βρουμε ειδικα παιχνιδια?

Ας μας πει καποιος που το εχει please!!!!!!Μηπως τελικα το αγορασω!!

Link to comment
Share on other sites

Κατι διαβασα στο gsmarena.com που εχει review οτι o default ηχος του κινητου ξεκιναει απο παρα πολυ σιγα(με αποτελεσμα καποιες φορες λεει να μην το ακους) και μετα δυναμωνει!Ισχυει?Και αν ισχυει δεν αλλαζει απο καποια ρυθμιση του μενου?

2)Unfortunately, the Contact lists shows phone and SIM contacts together in one list which may mean that you have to delete all duplicating names. Not a very thoughtful solution by LG. Αυτο τι ειναι παλι?Θα δειχνει παντοτε και τα τηλεφωνα της sim και του τηλεφωνου???

3)The file manager appears as a My stuff item. It includes separate factory preset folders for different multimedia content. In fact these folders are the only one you will see since the file manager doesn't actually support user-created folders. You can create such folders using the computer and the USB cable of course, but they do not get listed in the My Stuff menu. Αν καταλαβαινω λεει οτι δεν μπορεις να φτιαξεις δικους σου φακελους π.χ μεσα στο φακελο των εικονων,παρα μονο στον υπολογιστη?

4)Αλλη απορια!Ζουμ κανει μονο οταν βγαζεις πχ μια φωτογραφια?Οταν μετα τις βλεπεις απο το μενου δεν ζουμαρει?

5)Επισης λεει οτι δεν εχει night mode.Μπορει να ποσταρει καποιος μια νυχτερινη φωτο η εστω να μας πει αν βγαινει αξιοπρεπης η φωτογραφια το βραδυ(σε σχεση με το Κ750 ή το νοκια 6280 πχ)?

6)Οταν εγκαταστησεις java παιχνιδια οπως σε ολα τα νορμαλ κινητα παιζουν?Υπαρχει συμβατοτητα με την οθονη που ειναι touchscreen ή πρεπει να βρουμε ειδικα παιχνιδια?

Ας μας πει καποιος που το εχει please!!!!!!Μηπως τελικα το αγορασω!!

 

Εκτός από το 1 που λες για τον ήχο που εμένα δεν μου το κάνει,

ναι για όλα τα άλλα ισχύουν...

Link to comment
Share on other sites

An katalava kala milame gia ena polu omorfo men, idiotropo de thlefwnaki...

 

Kala 8a htan sthn prokeimenh periptwsh na eixe kukloforisei tautoxrona kai to iPhone gia na kaname amesh sugrish...

 

Xmm...

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ..
Link to comment
Share on other sites

Opws 8a exeis plhroforh8ei pistevw ki apo allo thread file mou to LG PRADA KE850 exei kukloforhsei hdh sthn Ellhnikh agora sthn onomastikh timh twn 600 euro (me to F.P.A.).

 

Omorfo kinhto an kai ligo "periorismeno" se dunatothtes... omws to design apla einai TOP! ;)

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ..
Link to comment
Share on other sites

An katalava kala milame gia ena polu omorfo men, idiotropo de thlefwnaki...

 

Kala 8a htan sthn prokeimenh periptwsh na eixe kukloforisei tautoxrona kai to iPhone gia na kaname amesh sugrish...

 

Xmm...

 

Απο όσα έχω διαβάσει πάντως δε νομίζω να έχει καμια σχέση με το iPhone.

Το μόνο τους κοινό είναι η οθόνη αφής (που και πάλι το iPhone έχει και το multi-touch).

Νομίζω το iPhone πλησιάζει πιο πολύ σε PDA (χωρίς να είναι),

ενώ το Prada LG πιο πολύ σε ένα stylish αλλά mainstream (σε λειτουργίες) κινητό.

http://photos1.blogger.com/hello/116/7828/320/ipod_htf.jpg
Link to comment
Share on other sites

Απο όσα έχω διαβάσει πάντως δε νομίζω να έχει καμια σχέση με το iPhone.

Το μόνο τους κοινό είναι η οθόνη αφής (που και πάλι το iPhone έχει και το multi-touch).

Νομίζω το iPhone πλησιάζει πιο πολύ σε PDA (χωρίς να είναι),

ενώ το Prada LG πιο πολύ σε ένα stylish αλλά mainstream (σε λειτουργίες) κινητό.

Pistepse me kai to iPhone exei TONOUS style + tis apeires letourgies tou...

 

Apla 8a h8ela na sugrinw times... giati an kukloforouse auth th stigmh to iPhone sta 600 euro 8a to eperna me kleista matia! ;)

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ..
Link to comment
Share on other sites

Pistepse me kai to iPhone exei TONOUS style + tis apeires letourgies tou...

 

Apla 8a h8ela na sugrinw times... giati an kukloforouse auth th stigmh to iPhone sta 600 euro 8a to eperna me kleista matia! ;)

 

Ναι, νομίζω πως τους έχει πάρει το μάτι μου..

Εκεί που υπερτερεί το iPhone, είναι στην λειτουργικότητα και τις άπειρες όπως αναφέρεις λειτουργίες του.

Σκέψου όμως οτι το iPhone θα αργήσει αρκετά να έρθει στην Ελλάδα...

Οπότε προς το παρόν το Prada LG αποτελεί μονόδρομο.

http://photos1.blogger.com/hello/116/7828/320/ipod_htf.jpg
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου Άκη εσύ καλά παράθεσες την καταχώριση του μοντέλου στη σελίδα του τελευταίου οδηγού τους... (ο οποίος πλέον είναι καθαρά γενικευμένος χωρίς ίχνος τεχνικών χαρακτηριστικών..) πάνε όμως σε κάποιο κατάστημα να δεις αν υπάρχει διαθέσιμο...

 

Θεσσαλονίκη πάντως ακόμα το περιμένουμε... :S

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ..
Link to comment
Share on other sites

Σε σημερινή μου ερώτηση στον Γερμανό Λάρισας, μου είπαν ότι θα το έχουν μάλλον παρασκευή...Ιδωμεν
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...