Jump to content

[XBOX360] Τεχνικά Θέματα


vampyre
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

mporei na me boithisei kapios?

den ksero ti chipaki exo, i moni diafora einai oti anigontas to pano aristera mou exei ena logotypo pou leei EVOX

kai istera apo ligo eksafanizete, kata ta alla to menu otan den exo dvd einai to idio me afto pou ixe.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΤΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΤΟΥ MODCHIP ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΑΝ ΑΝΟΙΓΕΙΤΕ (POWER ON) ΤΟ ΧΒΟΧ!!! (εκτός και αν έχετε κάποιο modchip 3ης γενιάς)

 

Αυτό που βλέπετε είναι ποιο bios έχετε.

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Ap'oti katalava genika exw kanei vlakeia.Piga se magazi kai edwsa to xbox gia tsiparisma me 70 euro alla oute rwtisa gia tsipaki oute tipota.tin konsola tin stelnoun allou.den tin tsiparoun autoi alla itan i moni epilogi afou eimai apo eparxia.akoma de to pira kai tha paw aurio na rwtisw mpas k kseroun poio chip mou vazoun.mallon ap'oti mou eipan tha exei k kamia 10 games dwro alla kanoun ola ta modchips gia oles tis douleies?vasika exw aporia sxetika m'auto.ti diafwres yparxoun anamesa se 2 diaforetika modchips?genika meta to chiparisma vazeis antigrafes k paizeis vouria?ti diafores yparxoun.kai kati allo ola auta gia na apothikeueis games,mp3 k.t.l afou allakseis disko prepei na yparxei syndesi me ypologisth h mesa apo ta menu tou modchip antigrafeis kanonika??

 

thanx kai sorry an kourasa

Psychedelic Traveler
Link to comment
Share on other sites

Για τα παιχνίδια διαφορές δεν νομίζω να υπάρχουν.Όλα τα modchips παίζουν όλα τα games.Οι διαφορές θα υπάρχουν στο εαν θα υπάρχει κουμπί για κλείσιμο του modchip ώστε να μπορείς να παίζεις στο xbox live και άλλα παρόμοια.

 

Για να αποθηκεύσεις games και mp3 δεν χρειάζετε αλλαγή στο δίσκο.

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Paidia, egw den thelw na kanei trella pragmata to xbox mou, etsi ki alliws exw to pc na "xespaw".Apla thelw sto xbox na vlepw dvd,na vazw mousikh kai na paizw 1-2 games.Ta 2 prwta ginontai,afto pou thelw na rwthsw einai ean ginetai na valw sthn mnhmh tou xbox 2 paixnidia sigkekrimena,xwris omws na valw tsipakia ktl.Einai efikto afto,dhladh tha paizoun kanonika?Thanx!

Personally, I don't think there's intelligent life on other planets.

Why should other planets be any different from this one?

Bob Monkhouse

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να γίνετε γιατί θα πρέπει να συνδέσεις το xbox με το pc σου, και για να συνδέσεις το xbox με το pc σου θέλεις το evox που χρειάζετε τσιπάκι για να μπει.:)
Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά έχω απελπιστεί! Για διάφορους λόγους έβαλα το τσιπάκι μου (Xenium ICE) στο Xbox ενός φίλου, μου το έδωσε και του έδωσα το δικό μου. Όμως το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορεί να διαβάσει το δίσκο μου παρά μόνο τον δικό του και θέλω να κρατήσω τα saves μου κτλπ. Ομως δεν μπορεί να τον ξεκλειδώσει το OS του Xenium. Και όταν τον συνδέω με το PC το FlasXP τον βλέπει άδειο. Δοκίμασα επίσης και σύνδεσα τον δικό του κανονικά και τον δικό μου ως slave αντί του DVD (καλώδιο ρεύματος δεν έχει δεύτερο) αλλά πάλι τίποτα δεν μπορώ να αντιγράψω να κάνω format τίποτα! Πως θα γίνει να τον ξεκλειδώσω για να τον διαβάσει το Xbox;;;;;; HELP! :wacko:

 

ΥΓ: Επίσης τι dashboard προτείνεται EvoX ή Avalaunch?

 

Thanx...

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά έχω απελπιστεί! Για διάφορους λόγους έβαλα το τσιπάκι μου (Xenium ICE) στο Xbox ενός φίλου, μου το έδωσε και του έδωσα το δικό μου. Όμως το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορεί να διαβάσει το δίσκο μου παρά μόνο τον δικό του και θέλω να κρατήσω τα saves μου κτλπ. Ομως δεν μπορεί να τον ξεκλειδώσει το OS του Xenium. Και όταν τον συνδέω με το PC το FlasXP τον βλέπει άδειο. Δοκίμασα επίσης και σύνδεσα τον δικό του κανονικά και τον δικό μου ως slave αντί του DVD (καλώδιο ρεύματος δεν έχει δεύτερο) αλλά πάλι τίποτα δεν μπορώ να αντιγράψω να κάνω format τίποτα! Πως θα γίνει να τον ξεκλειδώσω για να τον διαβάσει το Xbox;;;;;; HELP! :wacko:

 

ΥΓ: Επίσης τι dashboard προτείνεται EvoX ή Avalaunch?

 

Thanx...

 

 

ξεκλειδώνεις

και

βλέπεις το αποτέλεσμα

Στα πόσα τελικιάζει η γραμμή σας?:X
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλάξαμε αναγκαστικά γιατί με τον δικό μου δεν έπαιζε. Το τσιπάκι δούλευε αλλά δεν έμπαινε στο MS dashboard γιατί δεν μπορούσε να τον διαβάσει και έτσι δεν μπορούσα να παίξω ή οτιδήποτε άλλο
What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Βάλτε πάλι τους δίσκους και τα τσιπ όπως ήταν στην αρχή. ΞΕΚΛΕΙΔΩΣΤΕ τους δίσκους και στα δύο ΧΒΟΧ (καθώς το κλείδωμα γίνεται με βάση την EPROM που είναι μοναδική για κάθε ΧΒΟΧ), και μετά κάντε την αλλαγή.

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι όμως ότι μόνο εγώ έχω τσιπάκι και όχι ο φίλος μου! Τρέχα γύρευε.... ;)

 

chatasos δεν βγάζω άκρη με αυτά τα προγράμματα γιατί πρέπει να διαβάσει το hd key από το δίσκο του Xbox κάτι που εγώ δεν μπορώ να κάνω, τον βλέπει κενό το FlashXP.

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Τότε ξεκλείδωσε πρώτα τον δικό σου δίσκο με το τσιπάκι.

 

Μετά βάλε το τσιπάκι στο ΧΒΟΧ του φίλου σου και ξεκλείδωσε τον δικό του δίσκο.

 

Μετά άλλαξε τους δίσκους, και βάλε το τσιπ στο δικό σου ΧΒΟΧ για να κλειδώσεις τον δίσκο που έβαλες μόλις τώρα (καθώς από την στιγμή που θα λειτουργείς χωρίς τσιπάκι, ο δίσκος πρέπει να είναι κλειδωμένος).

 

Μετά βάλε το τσιπ στο ΧΒΟΧ του φίλου σου και κλείδωσε και τον δικό του δίσκο.

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να σου πω οτι στο δικό μου (δικό του τώρα) δεν μπορώ να βάλω το τσιπάκι γιατί το LCP είναι βουλομένα με solder...

Γιαυτό και αποφάσισα να βάλω το τσιπάκι στο δικό του.Μπέρδεμα άσε έχω δοκιμάσει τα πάντα. Δεν μπορώ να βρώ τον κωδικό του δίσκου αν τα καταφέρω τον ξεκλειδώνω αλλά πώς τον βρίσκεις που δεν τον διαβάζει...

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Η Microsoft παρουσίασε τη νέα κονσόλα Xbox 360, μια συσκευή μηχάνημα ταχύτερη και με περισσότερες δυνατότητες από τις προηγούμενές της, με την οποία ο κολοσσός της πληροφορικής ελπίζει να αυξήσει το μερίδιό του στην διεθνή αγορά βιντεο-παιχνιδιών των 6,16 δισεκ. δολαρίων, όπου κυριαρχεί η ιαπωνική Sony.

 

Η Microsoft έκανε την παρουσίαση του Xbox 360, το οποίο θα κυκλοφορήσει στα τέλη του έτους στην Ευρώπη, την Ιαπωνία και τη Βόρειο Κορέα, σε 30λεπτο τηλεοπτικό σόου στο MTV.

 

Οι διαφορές της νέας κονσόλας Xbox με την παλιά είναι μεταξύ άλλων ότι έχει τη δυνατότητα σύνδεσης με ψηφιακή κάμερα καθώς και αποθήκευσης μουσικής και φωτογραφιών στο σκληρό της δίσκο.

 

Η Microsoft έχει δαπανήσει περισσότερα από 12 δισ. δολάρια στο Xbox και τα παιχνίδια του με στόχο να κλείσει την ψαλίδα με την Sony, η οποία πωλεί τέσσερα PlayStation για κάθε Xbox που πωλεί η Microsoft στην παγκόσμια αγορά.

Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να σου πω οτι στο δικό μου (δικό του τώρα) δεν μπορώ να βάλω το τσιπάκι γιατί το LCP είναι βουλομένα με solder...

Γιαυτό και αποφάσισα να βάλω το τσιπάκι στο δικό του.Μπέρδεμα άσε έχω δοκιμάσει τα πάντα. Δεν μπορώ να βρώ τον κωδικό του δίσκου αν τα καταφέρω τον ξεκλειδώνω αλλά πώς τον βρίσκεις που δεν τον διαβάζει...

 

 

Για να πάρεις το Unlock key του δίσκου νομίζω ότι χρειάζεται modchip ή η χρήση κάποιου softmod αλλά δεν είμαι σίγουρος.

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

paidia,to xbox mou exei kapoio provlima sto na paixei dvd.Enw paizei kanonika games kai cd,otan vazw dvd,mou vgazei ena mhnyma oti xreiazetai na sindesw to xbox me to thlekontrol.to thema einai oti thlekontrol exw,original kiolas kai me mpataries ok,alla pws tha to kanw na to anagnwrisei to xbox?Poia diadikasia prepei na akolouthw gia na vlepw dvd???Xerei kaneis?thanx

Personally, I don't think there's intelligent life on other planets.

Why should other planets be any different from this one?

Bob Monkhouse

Link to comment
Share on other sites

den xerw,pws tha to dw afto?

Sthn 8esh tou xeirhsthriou mpainei h suskeuh pou dexete tis entoles tou thlexeirhsthriou!Den douleuei an den uparxei auto!

An to problhma sunexeizei vale kanena tsip gia na paizeis dvd apo to xeirhstirio! :cool:

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

thanx file gia ola.Mono kati teleftaio:Poio tsip prepei na parw to opoio ektos apo antigramena paixnidia,tha paizei kai dvd xwris to thlekontrol?Kathe tsipaki den einai idio,pio einai to kalitero kai to pio aksiopisto?

Personally, I don't think there's intelligent life on other planets.

Why should other planets be any different from this one?

Bob Monkhouse

Link to comment
Share on other sites

Έχω αντιγράψει κάμποσα παιχνίδια XBOX και όλα παίζουν μια χαρά. Το Halo2 όμως ξεπερνάει τη χωρητικότητα ενός δίσκου DVD5 και αναγκάστηκα να χρησιμοποιήσω ένα dual layer δισκάκι. Χρησιμοποίησα Maxell από τα οποία έχω τις καλύτερες εντυπώσεις, και όντως γράφτηκε κανονικά. Όταν το έβαλα στο XBOX ξεκίνησε δείχνοντας κανονικά τα animations των εταιριών. Μετά όμως έβγαλε ένα μήνυμα "loading" (από 0% μέχρι 100%) και αμέσως μετά ότι το δισκάκι μπορεί να είναι γρατζουνισμένο κλπ (το οποίο φυσικά είναι σε άψογη κατάσταση). Υποθέτω λοιπόν ότι έχει πρόβλημα να τρέξει παιχνίδια που έχουν γραφτεί σε dual layer. Έχω το τσιπάκι Xecuter3. Καμιά ιδέα...?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...