Jump to content

[S60 3rd Edition] Nokia Maps (ex. Ovi Maps/Smart2go)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έτσι έκανα πρώτα πρώτα αλλά τα Ιωάννινα συνέχιζαν να είναι με δύο δρόμους!! :blink:

Γι' αυτό τελικά γύρισα πάλι στην παλιά έκδοση.

 

εαν πας στη διαδρομη e\pivate\20001f63 και διαγραψεις τους χαρτες μαλον βαζεις οποιους θες μετα

[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εαν πας στη διαδρομη e\pivate\20001f63 και διαγραψεις τους χαρτες μαλον βαζεις οποιους θες μετα

 

Οι χάρτες είναι στη διαδρομή : E:\cities\diskcache

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Οι χάρτες είναι στη διαδρομή : E:\cities\diskcache

 

οι χαρτες ειναι και στη διαδρομη e\pivate\20001f63 κοιτα να δεις γιαυτο δεν μπαινουν αυτοι που θελεις ...............

[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

Οι χάρτες είναι στη διαδρομή : E:\cities\diskcache

 

οι χαρτες ειναι και στη διαδρομη e\pivate\20001f63 κοιτα να δεις γιαυτο δεν μπαινουν αυτοι που θελεις ...............

 

Τουλάχιστον στο Ν82 που έχει και ο φίλος dmarccos, αλλά και εγώ, οι χάρτες αποθηκεύονται στη διαδρομή E:\cities\diskcache, ενώ τα αρχεία της φωνητικής πλοήγησης αποθηκεύονται στη διαδρομή E:\cities\greek\Greek_female. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

agorasa adeia 7 imerwn alla den perasa kapoion 12 psifio kwdiko.ti einai autos?

 

φίλε μου και γω Πάτρα είμαι με ένα 6120 classic, τελικά μονόδρομος η πληρωμή ε? ικανοποιημένος από την ακρίβεια των χαρτών κτλ?

 

με τι κεραία συνδέεσαι?

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου και γω Πάτρα είμαι με ένα 6120 classic, τελικά μονόδρομος η πληρωμή ε? ικανοποιημένος από την ακρίβεια των χαρτών κτλ?

 

με τι κεραία συνδέεσαι?

 

εγω με το νοκια map 1 και με ενα φθηνο gps των 40 ευρω χρησιμοποιησα το ε 65 κινητο μου για 3 μερες στην αθηνα.γενικα δεν ειχα προβλημα αλλα για να ειμαι ειλικρινης ειχα περασει στα οροσημα τα σημεια που ηθελα να παω και δεν πληκτρολογουσα στον δρομο.οταν αγορασα την 7 ημερων αδεια περιμενα μια ωρα να ενεργοποιηθει και ηταν λιγο σπαστικο.ενω το προγραμμα ειναι πολυ ευχρηστο κατι απαραιτητο οταν εισαι στον δρομο η νοκια αν δεν μειωσει η καταργησει καλυτερα τις συνδρομες για την πλοηγηση θα το χασει το παιχνιδι. οσο αναφορα την πληροτητα των πληροφοριων του προγραμματος ειναι ακομα νωρις.σε ενα χρονο πιστευω να ειναι γεματο απο πολλα σημεια ενδιαφεροντος

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

καλησπερα παιδια , Αγορασα το τηλ πριν 2 μερες. Ειχα Sony Erickson για 2 χρονια και εχω μπλεξει λιγο με την εγκατασταση των προγραμματων και τους χαρτες.

ποια ειναι γενικα η διαδικασια για να ενεργοποιησω το NAvigator και να δουλευει οπως πρέπει? Αυτη τη στιγμή μου δειχνει μόνο τη θεση που βρισκομαι. καποια βοήθεια?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Έχω βάλει το στο pc το nokia map loader συνδέω το N82 σαν μεταφορά δεδομένων και μετά από λίγο μου βγάζει connection to the map server has been interruptued………try again later εδώ και 3 μέρες.

Δεν υπάρχει κάποιο firewall που να εμποδίζει την σύνδεση , και στην κάρτα μνήμης υπήρχε στο φάκελο cites φάκελος diskcache φάκελος Greek κτλ.

Καμία βοήθεια ;

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει το στο pc το nokia map loader συνδέω το N82 σαν μεταφορά δεδομένων και μετά από λίγο μου βγάζει connection to the map server has been interruptued………try again later εδώ και 3 μέρες.

Δεν υπάρχει κάποιο firewall που να εμποδίζει την σύνδεση , και στην κάρτα μνήμης υπήρχε στο φάκελο cites φάκελος diskcache φάκελος Greek κτλ.

Καμία βοήθεια ;

Έχεις ανοίξει έστω και μία φορά το Nokia Maps από το κινητό σου???

Έχεις συνδεθεί έστω και μία φορά με το Nokia PC Suite???

Σιγουρέψου ότι έχεις κάνει αυτά και δοκίμασε ξανά.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Έχεις ανοίξει έστω και μία φορά το Nokia Maps από το κινητό σου???

Έχεις συνδεθεί έστω και μία φορά με το Nokia PC Suite???

Σιγουρέψου ότι έχεις κάνει αυτά και δοκίμασε ξανά.

 

Τα έκανα προσπαθώ 3 μέρες τώρα. :O

Link to comment
Share on other sites

Τα έκανα προσπαθώ 3 μέρες τώρα. :O

Δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει. Εγώ μόλις τώρα άνοιξα το Map Loader.

Ανοίγει κανονικά και βλέπει μια χαρά τα πάντα, διαθέσιμα maps, voices κλπ. :confused:

 

Μήπως έχει πρόβλημα η σύνδεσή σου???

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει. Εγώ μόλις τώρα άνοιξα το Map Loader.

Ανοίγει κανονικά και βλέπει μια χαρά τα πάντα, διαθέσιμα maps, voices κλπ. :confused:

 

Μήπως έχει πρόβλημα η σύνδεσή σου???

 

Sorry για την αναστάτωση.Το έβγαλα και το εγκατέστησα ξανά και δουλεύει μια χαρά τώρα. Δεν ξέρω τι έφταιγε Sorry :O έπρεπε να το είχα δοκιμάσει νωρίτερα.

Link to comment
Share on other sites

Sorry για την αναστάτωση.Το έβγαλα και το εγκατέστησα ξανά και δουλεύει μια χαρά τώρα. Δεν ξέρω τι έφταιγε Sorry :O έπρεπε να το είχα δοκιμάσει νωρίτερα.

 

Α, βέβαια. Πού και πού τρώνε κολλήματα το PC Suite και τα συνοδευτικά του προγράμματα (όπως είναι το Map Loader).

Εφόσον βρήκες άκρη, όλα καλά. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Γιατί έχει δωρεάν πλοήγηση για 3 μήνες...

Θα ξέρεις φαντάζομαι πως η πλοήγηση στο Nokia Maps γίνεται μόνο μετά την αγορά της σχετικής άδειας.

 

Υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος τρόπος για να ενεργοποιηθεί η τρίμηνη αυτή προσφορά? Από το αντίστοιχο μενού της εφαρμογής κατάφερα (μέσω WLAN) να αποκτήσω μόνο το 3-day trial, το οποίο δεν έχει τελειώσει ακόμα (απομένουν 2 μέρες)… Αναφέρομαι φυσικά στο N82 (black).

panozR
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος τρόπος για να ενεργοποιηθεί η τρίμηνη αυτή προσφορά? Από το αντίστοιχο μενού της εφαρμογής κατάφερα (μέσω WLAN) να αποκτήσω μόνο το 3-day trial, το οποίο δεν έχει τελειώσει ακόμα (απομένουν 2 μέρες)… Αναφέρομαι φυσικά στο N82 (black).

 

Υπάρχει κάτι ακόμα καλύτερο και λέγεται GARMIN!!:)

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος τρόπος για να ενεργοποιηθεί η τρίμηνη αυτή προσφορά? Από το αντίστοιχο μενού της εφαρμογής κατάφερα (μέσω WLAN) να αποκτήσω μόνο το 3-day trial, το οποίο δεν έχει τελειώσει ακόμα (απομένουν 2 μέρες)… Αναφέρομαι φυσικά στο N82 (black).

 

Να σου πω την αλήθεια δεν πολυκατάλαβα πώς ενεργοποίησα τη δική μου άδεια πλοήγησης, μάλλον κατά τύχη. :lol:

 

Πάντως το θέμα είναι ότι δεν σου προφέρει και τίποτα ιδιαίτερο το Nokia Maps από άποψη δυνατοτήτων.

Εκεί που είναι απαράδεκτο είναι στη λεπτομέρεια των χαρτών, ειδικά στην επαρχία. Στις πόλεις κάτι λέει, αν και υπάρχουν ορισμένες που δεν υπάρχουν καν. :X

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Beta είναι ακόμη!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ρε πεδιά αντιμετοπίζω ενα πρόβλημα, το nokia map loader δεν έχει καλό χάρτη για την Κύπρο, βρήκα ένα πολύ καλό αλλά είναι για destinator. υπάρχει κάπια έκδοση αυτού του προγραματος για το N95? Αν όχι υπάρχει κατι καλο για την Κύπρο? Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν υπάρχει κάτι άλλο για Κύπρο.

Ούτε και Destinator υπάρχει για Symbian.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Θα ξέρεις φαντάζομαι πως η πλοήγηση στο Nokia Maps γίνεται μόνο μετά την αγορά της σχετικής άδειας.

το N95 με το nokia maps κανει φωνητικη πλοηγηση προσομοιωση δηλαδη οχι σε πραγματικο χρονο χωρις συνδρομη

Mageia 6 KDE Plasma 5
Link to comment
Share on other sites

Μόνο η Nokia ξέρει...:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...