Jump to content

[S60 3rd Edition] Nokia Maps (ex. Ovi Maps/Smart2go)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περιμένω να έρθει το Ν95 μου, και θέλω να ρωτήσω προκαταβολικά για τους χάρτες.

Στο μέλλον θα γίνει κάποια αναβάθμιση στους χάρτες ώστε να καλύπτεται η Ελλάδα καλύτερα; Μένω Κρήτη που απ' ότι διαβάζω δεν είναι χαρτογραφημένη καλά.

 

Αλλιώς τι να κάνω να κατεβάσω το nokia maps ver 1.0 στον υπολογιστή ώστε να μην περαστούν οι νέοι χάρτες αλλά οι παλιοί; Και μετά καπάκι το nokia maps 2.0 αλλά να κρατήσω τους παλιούς χάρτες;

 

Πέρνα το GARMIN να τελειώνεις..

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους. Εγκατέστησα την τελευταία έκδοση του Nokia Maps στο Ν95, και όχι μόνο δεν συνδέεται μέσω Map Loader λέγοντας ότι 'Waiting for Drive', αλλά έριξα τα αρχεία μέσα στο Cities και τώρα κολλάει το Maps. Φτάνει 30% και κλείνει. Αλήθεια, για εμάς που ταξιδεύουμε UK τι πρέπει να κάνουμε για να βάλουμε τους νέους χάρτες; Ευχαριστώ!

 

για να βαλεις χαρτες εξωτερικου πρεπει να βαλεις και τον τελευταιο της Ελλαδας.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να βάλω το νοκια map loader στο PC μου για να περάσω χάρτες στο n95 μου;

Πάω εδώ http://europe.nokia.com/A4991031

Πατάω download nokia map loader, αλλά δεν κάνει τίποτα....

Απ'οποιο link και να έχω πάει να μπω να κατεβάσω το nokia map loader καταλείγω σε μια κενή σελίδα; Μήπως είναι down το site η κανω εγω κατι λαθος ;:worry::worry:

 

 

Μαλλον κανουν καποιο update στην σελιδα

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Βασικα εφταιγε ο internet explorer. απο firefox ηταν οκ :blink:

 

εχω δει που ολοι εδω λενε για τους χαρτες...

μολις πηρα ενα N95

εχει το τελευταιο firmware. αυτο σημαινει οτι εχει το Nokia Maps 2;

Οι χάρτες τι σχεση εχουν με το nokia maps; Αφου φορτωνονται με το nokia map loader.... Οποτε και με Nokia maps 1 και με 2 τους ιδιο πραγμα δεν βλέπεις;

Ρωτάω γιατί όλοι λένε οτι με το νεο Nokia Maps χάσανε την χαρτογράφηση από ορισμένες περιοχές....

Link to comment
Share on other sites

Λογικά πρέπει να έχει την έκδοση 1.2 και όχι την 2.0. Πήγαινε στα σχετικά της εφαρμογής και στο πάνω μέρος της σελίδας σου γράφει της πληροφορίες της εφαρμογής.

 

Τους ίδιους χάρτες εχουν και οι δυο εκδόσεις. Απλά αν είχες τους παλιότερους χάρτες, και φορτώσεις την νέα έκδοση και το map loader, τότε θα φορτώσεις και τους νέους χάρτες, οι οποίοι έχουν μικρότερη λεπτομέρια απο τους παλιούς.

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ! Κατάλαβα... Άρα δε χρειάζεται να ανησυχώ ποιους εχω. Αφού τους πέρασα χτες για πρώτη φορά τότε σίγουρα έχω τους καινούριους χαρτες ασχετα απο το αν ειναι καλο η κακο αυτο....

Επίσης πόσο περίπου χρεώνεται το assisted gps. Βασικα δεν έχω καταλάβει με ποιο προφιλ συνδεσης μπενει. Με το gprs? με το cosmote internet; κανει μια απλη τηλεφωνικη κληση; (αρα και δωρεαν αν καλυπτεται απο τον δωρεαν χρονο ομιλιας του προγραμματος που ειμαι...) αν οχι ποσα KB ανταλαζει μεσω gprs για να ξερω και ποσο κοστιζει.....:O

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σχέση με προφίλ. Εγώ του έχω καθορίσει να συνδέεται με το Cosmote Internet. Κατεβάζει 4ΚΒ και μετά κλείνει. Αυτή είναι όλη και όλη η χρέωση.
Link to comment
Share on other sites

εγω προσωπικα μολις εβαλα την τελευταια εκδοση και μου βρηκε ταξιδιωτικο οδηγο Λονδινου που λεει Lovely planet.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Nokia.Maps.v2.0.3204.S60v3.SymbianOS9.1 στο γνωστο μερος.

 

+ http://rapidshare.com/files/130475899/cities.txt

ειναι ο τελευταιος χαρτης της tele atlas (πριν εξαγωρασει η νοκια την navteq και βαζει αυτους με το map loader) που κανει φωνητικη προσομοιωση πλοηγησης

με τον τελευταιο χαρτη της navteq δεν κανει καν υπολογισμο διαδρομης αν δεν εχεις αγορασει αδεια

Mageia 6 KDE Plasma 5
Link to comment
Share on other sites

τι αδεια να αγορασεις αφου ειναι τοσο ελειπης που δεν εχει δεδομενα δρομων για να υπολογισει διαδρομη.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

τι αδεια να αγορασεις αφου ειναι τοσο ελειπης που δεν εχει δεδομενα δρομων για να υπολογισει διαδρομη.

 

η εξαγορα της navteq και η συνδεση του nokia maps με τους χαρτες της αποκλειστηκα μαλλον απαξιωνει την εφαρμογη

μπορουμε να απεγκαταστησουμε το nokia maps?

Mageia 6 KDE Plasma 5
Link to comment
Share on other sites

Όχι!

Είναι ενσωματωμένο στο λειτουργικό, δεν σου πιάνει χώρο.

Αυτό που μπορείς να διαγράψεις είναι οι χάρτες. Τους διαγράφεις μέσω του Map Loader.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μόλις την έβαλα και είμαι πολύ ευχαριστημένος... :) (Λόγω πρόσφατου update είχα ξεχάσει πάνω την πρώτη πρώτη έκδοση... )

 

Και μην αρχίσετε please τα "πέτα το nokia maps και βάλε garmin" γιατί τα έχω δοκιμάσει και τα άλλα, κι όμως κατέληξα σ' αυτό... :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Αναλόγως για που το θες και αν είσαι διατεθειμένος να πληρώνεις άδειες...

 

Να θυμησω οτι πλεον δεν ειναι απαραιτητο.:whistle:

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχω μείνει πίσω τότε...

 

Για πες για πες...

 

Τι να πω δηλαδη;Κανε μια αναζητηση λιγες σελιδες πισω και θα δεις.Η πανε κατευθειαν στο <<μαγαζακι>>.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση του Ν95 το κρακαρισμένο νοκια μαπς δεν περνάει με τίποτα..
Galaxy Note 2 , Galaxy tab s 10.5
Link to comment
Share on other sites

πρεπει να το ξαναχακαρεις αλλιως δε θα μπει καμμια φορα.

Είχα ζητήσει πιστοποιητικό απο το φόρουμ του myphone από εκεί που τα δίνει το opda και είχα αποθηκεύσει τα αρχεία.

Αυτά τα ξαναπέρασα αλλά τζίφος..

Θέλει να ξαναζητήσω από την αρχή ξαναδίνοντας το ΙΜΕΙ μου;

Galaxy Note 2 , Galaxy tab s 10.5
Link to comment
Share on other sites

γειά σας,

με παραπέμψανε εδώ.

διάβασα το πρώτο ποστ και κάτι από κάτω.

και είδα οτι υπήρχανε κολλήματα.

θέλω να βάλω χάρτη ελλάδας και συγκεκριμμένα αθήνας.

ποιός μπορεί να με βοηθήσει;

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...