Jump to content

[S60 3rd Edition] Nokia Maps (ex. Ovi Maps/Smart2go)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να περιμενεις να κλειδωσουνε οι δορυφοροι.

ωστε να δεις επανω στο χαρτη που εισαι.:O

Στο Ν93; εχει gps; :confused:

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στο Ν93; εχει gps; :confused:

 

οχι δεν εχει gps.

απλως ετσι οπως το διαβασα καταλαβα οτι εχει

παρει καποιο εξωτερικο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόνη λεπτομέρεια ότι πρέπει επειγόντως να πάρω μια βάση στήριξης αυτοκινήτου, και μάλλον και έναν φορτιστή αυτοκινήτου...

(αν έχει κάποιος να προτείνει κάτι καλό, ευπρόσδεκτο, αν και off-topic...)

 

 

 

Η βάση που έχω πρέπει να είναι αντίστοιχη αυτής που είχα δει παλιότερα σε ένα post του junglist.

Την πήρα από εδώ:

http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=129930 (χωρίς φορτιστή)

http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=146376&asource=141581 (με φορτιστή)

Με έχει βολέψει πάρα πολύ. Κρατά γερά το κινητό, το απελευθερώνει ευκολα, το βύσμα του φορτιστή μπαίνει ανεμπόδιστα (με το ένα κάτω ποδαράκι κλειστό), και μπαίνει και το βύσμα για το καλώδιο που συνδέει το κινητό μου με το auxin του στερεοφωνικού μου. Επιπλέον στη συσκευασία περιλαμβάνονταν όλοι οι διαθέσιμοι τρόποι στήριξης δηλαδή βεντούζα για το τζάμι, βάση για βίδωμα στο ταμπλό, αυτοκόλλητη βάση για το ταμπλό ακόμα και σύστημα για στερέωση στις γρίλιες του αεραγωγού (σαν τα αποσμητικα). Εμένα με βόλεψε περισσότερο η βεντούζα.

Link to comment
Share on other sites

 

Καλά αν είναι να πας σε λύση με εξωτερικό δέκτη, τότε υπάρχουν πολλές διαθέσιμες επιλογές, όπως Tom-tom και άλλα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

mporo na exo to stigma mou sto smart to go xoris exoteriko dekti bluetooth;;;;; exo n93!!!! ti paremfereis liseis iparxoun gia na apofigo tin agora exoterikou dekti;;;;;;; euxaristo

 

YPARXEI TROPOS STO SMART2GO NA EXO TO STIGMA MOU XORIS EXOTERIKO DEKTI BLUETOOTH;;;;;; I KAPOIOS ALOS TROPOS GIA NA APOFIGO TO KOSTOS TOU DEKTI;;;; EXO N93!!!!!!! EUXARISTO POLI:cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Σα να λες δηλαδή ότι θέλεις να βλέπεις δορυφορικά κανάλια στην τηλεόραση σου χωρίς κάτοπτρο και εξοπλισμό.. Εσυ τι λες, γίνεται αυτό?
Link to comment
Share on other sites

mporo na exo to stigma mou sto smart to go xoris exoteriko dekti bluetooth;;;;; exo n93!!!! ti paremfereis liseis iparxoun gia na apofigo tin agora exoterikou dekti;;;;;;; euxaristo

 

YPARXEI TROPOS STO SMART2GO NA EXO TO STIGMA MOU XORIS EXOTERIKO DEKTI BLUETOOTH;;;;;; I KAPOIOS ALOS TROPOS GIA NA APOFIGO TO KOSTOS TOU DEKTI;;;; EXO N93!!!!!!! EUXARISTO POLI:cry::cry::cry:

Και φυσικά ΟΧΙ!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και καλώς σας βρήκα. :)

 

Εχω το smart2go σε Ν-80 με εξωτερικό gps και δουλεύει μια χαρά.

Ηθελα να ρωτήσω εάν υπάρχει κάπου κάποια επιλογή για να εμφανίζονται τα δεδομένα του gps.

Δηλαδή γεωγραφικό μήκος και πλάτος, υψόμετρο, ώρα κτλ.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Βασίλης

Link to comment
Share on other sites

Χμμ, στο Ν95 υπαρχει μια ξεχωριστη (ενσωματωμενη) εφαρμογη που τα δειχνει αυτα. Δεδομενα gps λεγεται. Δεν θυμαμαι ακριβως πώς λεγεται στα αγγλικα. Ψαξε στο site της Nokia. Ισως υπαρχει για εγκατασταση.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια βάζω το Ν93 και το 6290 και το map loader μου λέει κάτι για storage............ το κάνω στο κινητο και πάλι τα ίδια ξέρετε τι να κανω??:wacko:

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια βάζω το Ν93 και το 6290 και το map loader μου λέει κάτι για storage............ το κάνω στο κινητο και πάλι τα ίδια ξέρετε τι να κανω??:wacko:

 

τι κανεις ακριβως??

θελεις να περασεις τους χαρτες??

πρεπει να κανεις επιλεξεις μαζικη αποθηκευση

σε καρτα μνημης.αμα δεν σου ανοιγει το maploader

σημαινει οτι τρεχει καποιο προγραμμα στο τηλ.

και δεν σ'αφηνει.καντο μεσο card reader.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λέει:

no storage medium detected.connect your device to your computer via usb using data tranfer mode or inster the memory sard info a card reader and restart map loader.

 

ένταξει κατεβασα χάρτες και φονιτικες οδήγειες απο κινητο!!το παραξενο είναι πως με μια άλλη καρτα που έχω το map loader ανοιξε κανονικα!!!που μπορο να βρω τους χαρτες και τις φονιτηκες οδηγιες για να τα περασω και στο 6290?:D

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

Απλοϊκή ίσως ερώτηση: Υπάρχει δυνατότητα καθώς κινούμαι στο δρόμο, να κινείται στο χάρτη του κινητού και το στίγμα, για να μη σκρολάρω με το χέρι?
Link to comment
Share on other sites

Απλοϊκή ίσως ερώτηση: Υπάρχει δυνατότητα καθώς κινούμαι στο δρόμο, να κινείται στο χάρτη του κινητού και το στίγμα, για να μη σκρολάρω με το χέρι?

 

:wacko:,τόσο πίσω έχουν μείνει αυτά τα προγράμματα για τα symbian? Φιλε μου δε ξέρω αλλα αν η "εισοδος σου" σου στην πλοηγηση μέσω Gps ξεκινα με smart2go, τζάμπα ταλαιπωρία... Γνωμη μου.. Πάντως επειδη και το smart2go το εχω φορτωμένο στο pocket pc μου,θυμάμαι ότι δεν χρειαζόταν scrolling....

Link to comment
Share on other sites

:wacko:,τόσο πίσω έχουν μείνει αυτά τα προγράμματα για τα symbian? Φιλε μου δε ξέρω αλλα αν η "εισοδος σου" σου στην πλοηγηση μέσω Gps ξεκινα με smart2go, τζάμπα ταλαιπωρία... Γνωμη μου.. Πάντως επειδη και το smart2go το εχω φορτωμένο στο pocket pc μου,θυμάμαι ότι δεν χρειαζόταν scrolling....
Ε όχι κι έτσι, με navigation δείχνει real time το στίγμα σου να κινείται με φωνητική καθοδήγηση, αλλά χρεώνει. Θέλω χωρίς navigation να κινείται ο χάρτης μαζί με το στίγμα.
Link to comment
Share on other sites

Αν ΔΕΝ κανεις σκρολ, τοτε ακολουθει το στιγμα σου. Δλδ πατα την επιλογη να σου δειξει την θεση gps και μετα μην το ξανακουησεις. Τοτε θα ακολουθει το στιγμα σου. Αν το κουνησεις θεωρει οτι δεν σε νοιαζει το σιγμα οποτε δεν το ακολουθει.
Link to comment
Share on other sites

Το καθένα έχει τα συν και τα πλην.

Πληρέστερο σα χάρτη και με ποιο όμορφη απεικόνιση πιστεύω ότι είναι το smart2go.

Αν θες όμως φωνητική καθοδήγηση (και μάλιστα τσαμπέ) το route66 είναι μονόδρομος.Εγώ προσωπικά εκεί δίνω βάρος, οπότε πιο πολύ χρησιμοποιώ το route.

Σαν ανανέωση χάρτη, καλύτερο το smart2go.Το route έχει πολύ καιρό να ανανεώσει την Ελλάδα.

 

Το smart2go δεν έχει φωνητική καθοδήγηση?

Link to comment
Share on other sites

Το smart2go δεν έχει φωνητική καθοδήγηση?

 

εχει αλλα πληρωνεις

η μεσο πιστωτικης η μεσο nokia shop.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχει αλλα πληρωνεις

η μεσο πιστωτικης η μεσο nokia shop.:)

 

Τι κόστος έχει? Το πληρώνεις μια φορά...ή κάθε χρόνο?

 

Εκτός αν μπαίνει το route66 που έχω στο Ν70, στο Ν95...άρα θα είμαι ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Τι κόστος έχει? Το πληρώνεις μια φορά...ή κάθε χρόνο?

 

Εκτός αν μπαίνει το route66 που έχω στο Ν70, στο Ν95...άρα θα είμαι ΟΚ.

 

H αναλογη εκδοση βεβαια .:rolleyes:

 

=====================================================

 

 

Υπομονη μεχρι το Μαρτιο του 2008 σχετικα μετο προγραμμα

και τους χαρτες :ninja:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

H αναλογη εκδοση βεβαια .:rolleyes:

 

=====================================================

 

 

Υπομονη μεχρι το Μαρτιο του 2008 σχετικα μετο προγραμμα

και τους χαρτες :ninja:

 

Ποιο προγραμμα θα βγει το 2008?:confused:

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Ποιο προγραμμα θα βγει το 2008?:confused:

 

Συμφωνα με πληροφοριες η νοκια θα αναβαθμισει της

εφαρμογη Χαρτες - οπως λεγεται τωρα- ,(οπως επισης και τους χαρτες χωρων).

Αλλαζει πολιτικη στην διαθεση των χαρτων ...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αν ΔΕΝ κανεις σκρολ, τοτε ακολουθει το στιγμα σου. Δλδ πατα την επιλογη να σου δειξει την θεση gps και μετα μην το ξανακουησεις. Τοτε θα ακολουθει το στιγμα σου. Αν το κουνησεις θεωρει οτι δεν σε νοιαζει το σιγμα οποτε δεν το ακολουθει.
Όντως λειτουργεί έτσι, ευχαριστώ. Μάλιστα κάνεις και zoom-in & zoom-out χωρίς να χάνεται το στίγμα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...