Jump to content

[Επίσημο] Nokia Ε65


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

προσπαθω να εγκαταστησω το autolock και δε τα καταφερνω..Μπορει καποιος αν εχει την καλοσυνη να πρεριγραψει την ολη διαδικασια και να επισυναψει το αρχειο του ππρογραμματος;Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΙΔΕΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΤΙ ΨΕΥΤΟ ΔΙΛΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΩ.

ΘΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΩ Η΄ΑΠΟ ΤΟ PLAISIO Η’ ΑΠΟ ΤΑ MEDIAMARKT

ΑΝΑΛΟΓΩΣ ΤΙΜΗΣ.

ΑΠΟΡΙΕΣ

ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΣΩ ΝΑ ΞΕΦΟΡΤΙΣΕΙ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΤΟ ΦΟΡΤΙΣΩ?

ΚΑΙ ΠΟΣΕΣ ΩΡΕΣ?

MICRO-SD ΠΕΡΙΕΧΕΙ Η ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ?

ΑΝ ΟΧΙ ΛΕΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΙΑ 2GB, ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΑΝΑΓΝΩΣΗΣ ΤΗΣ.

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ

ΕΩΣ ΤΙΣ 17:00 ΘΑ ΕΙΜΑΙ ONLINE

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

Link to comment
Share on other sites

ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΙΔΕΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΤΙ ΨΕΥΤΟ ΔΙΛΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΩ.

ΘΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΩ Η΄ΑΠΟ ΤΟ PLAISIO Η’ ΑΠΟ ΤΑ MEDIAMARKT

ΑΝΑΛΟΓΩΣ ΤΙΜΗΣ.

ΑΠΟΡΙΕΣ

1. ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΣΩ ΝΑ ΞΕΦΟΡΤΙΣΕΙ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΤΟ ΦΟΡΤΙΣΩ?

ΚΑΙ ΠΟΣΕΣ ΩΡΕΣ?

2. MICRO-SD ΠΕΡΙΕΧΕΙ Η ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ?

3.ΑΝ ΟΧΙ ΛΕΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΙΑ 2GB, ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΑΝΑΓΝΩΣΗΣ ΤΗΣ.

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ

ΕΩΣ ΤΙΣ 17:00 ΘΑ ΕΙΜΑΙ ONLINE

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

 

1. Οχι φορτισε το. Εγω το αφησα 6 ωρες, οχι επειδη ετσι πρεπει, αλλα το ειχα ξεχασει :p

2. οχι δεν εχει

3. εχω 1 gb και ειναι σχετικα καλη στη ταχυτητα

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΕΙ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΙΑ ΚΑΜΙΑ ΘΗΚΗ ΤΗΣ ΠΡΟΚΟΠΗΣ?

 

Εγω εχω μια απο παλιο Nokia της Nokia που πεφτε "γαντι" !!!!!Ειναι απο αυτες που μπαινουν στην ζωνη οριζοντια.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Mozilla/5.0 (SymbianOS/9.1; U; en-us) AppleWebKit/413 (KHTML, like Gecko) Safari/413 es65)

 

Grafw greeklish giati ta bgazei kinezika.exei prospathisei kaneis na anoiksei wap sites ap ton browser toy tilefonoy?emena den m anoigei kanena.

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Mozilla/5.0 (SymbianOS/9.1; U; en-us) AppleWebKit/413 (KHTML, like Gecko) Safari/413 es65)

 

Grafw greeklish giati ta bgazei kinezika.exei prospathisei kaneis na anoiksei wap sites ap ton browser toy tilefonoy?emena den m anoigei kanena.

 

Για wap sites θα χρησιμοποιησεις το εικονιδιο Υπηρεσιες

και οχι τον Ιστο

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε restart & κολληματα ,εχετε αντικαταστησει την

καρτα σιμ με μια καινουργια ? :worry:

 

εγώ προσωπικά έκανα σύνδεση πριν 3 μήνες και η κάρτα μου ειναι από τις καινούργιες! δεν ξέρω τη γίνεται τελικά! αν συνεχίσει έτσι θα το σουτάρω!!:mad:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα.. Έχω το Ε65 κάτι παραπάνω από 1 μήνα και κάτι επανεκκινήσεις (σε φάσεις που δεν το δουλεύω) παρατήρησα ότι μου τις κάνει. Γενικά όμως τόσο τραγικά όπως παρουσιάζονται τα πράγματα δεν είναι (με τις επανεκκινήσεις). Επειδή το τηλέφωνο το πήρα από εταιρικό πρόγραμμα και απ' ότι είδα έχει την εξής έκδοση software:

1.0633.18.01

11-01-07

RM-208

 

η οποία σύμφωνα με τα λεγόμενα δεν είναι η νεώτερη 1.0633.18.02 υπάρχει περίπτωση να είναι η αιτία του προβλήματος? Η sim πάντως είναι του κουτιού (40 ημερών, 32Κ). Το θέμα είναι αφού η Nokia στο site της δεν έχει υποστήριξη αναβάθμισης πως θα μπορούσα να το αναβαθμίσω? Nokia Shop? (συγχωρέστε την άγνοια μου αλλά ποτέ δεν μπήκα σε τέτοιες διαδικασίες οπότε..) :rolleyes:

:nuke:Ότι δεν με σκοτώνει, με κάνει πιο δυνατό..
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα κάνει κάποια restart μια στο τόσο εννοείται χωρίς να το πειράζω , μπορεί να περάσουν 20 μέρες χωρίς restart και σε μία μέρα να μου κάνει 2-3 , δεν μου αρέσει αλλά δεν μου είναι και ενοχλητικό.

Περιμένω για καινούργιο software.

Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητακι εχει gps.....???:)

 

Όχι δεν έχει ενσωματωμένο, συνεργάζεται με εξωτερικό GPS πάντως

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου Ε65 τη μοναδική επανεκκίνηση που έκανε ήταν όταν επιχείρησα την πρώτη φωνητική εγγραφή. Από τότε (2 μήνες μετά), δεν έχει κάνει ούτε μια επανεκκίνηση.
Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορει να μου καποιος τι επεξεργαστη εχει το Ε65 και ποσες ιντσες ειναι η οθονη του?

 

CPU Type: ARM 9 ,CPU Clock Rate: 220 MHz

2.2

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

δυστηχώς gps δεν έχει. Αναγκαστικά gps bluetooth.

Πώς γίνεται στο συγκεκριμένο;

 

Φορτώνουμε ΝΟΚΙΑ ΜΑΡ; είναι της προκοπής για Ελλάδα;

Ποιο bluetooth GPS συνηστάτε για αυτό το Ε65?

Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια ερώτηση... Πώς μπορώ να έχω φωνητική κλήση για κάποια ονόματα από τις επαφές; Από τις οδηγίες δεν βρήκα πουθενά τπτ.

 

Στο υπέροχο 6310 ηχογραφούσα ένα όνομα, πατούσα ένα κουμπί και αμέσως λέγοντας το όνομα καλούσε. Τώρα δεν γίνεται????

Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια ερώτηση... Πώς μπορώ να έχω φωνητική κλήση για κάποια ονόματα από τις επαφές; Από τις οδηγίες δεν βρήκα πουθενά τπτ.

 

Στο υπέροχο 6310 ηχογραφούσα ένα όνομα, πατούσα ένα κουμπί και αμέσως λέγοντας το όνομα καλούσε. Τώρα δεν γίνεται????

Φυσικα και γινεται.......Αυτοματα:p Δε χρειαζεται να ηχογραφησεις τιποτα, οταν περνας νεα επαφη αυτοματα εχεις και τη φωνητικη κληση. Εχεις πατημενο το κουμπι rec που ειναι δεξια στο πλαι και λες το ονομα που θελεις. Για να ακουσεις πως προφερονται τα ονοματα μπορεις να πας στο voice aid;)

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως δεν γίνεται!!! (γμτ τα αυτόματα). Ο,τι όνομα και να προφέρω μου βγάζει "Νο match found" ("Δεν βρέθυηκε αντιστοιχεία") ή μου αλλάζει το προφίλ. *

 

Το voice aid πού είναι; (εγώ Speech & Voice cm βλέπω στο Tools)

 

* Τις επαφές τις πέρασα απο το synchronisation του PC suit. Αλλά και καινούρια επαφή να φτιάξω πάλι δεν το κάνει με τπτ

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως δεν γίνεται!!! (γμτ τα αυτόματα). Ο,τι όνομα και να προφέρω μου βγάζει "Νο match found" ("Δεν βρέθυηκε αντιστοιχεία") ή μου αλλάζει το προφίλ. *

 

Το voice aid πού είναι; (εγώ Speech & Voice cm βλέπω στο Tools)

 

* Τις επαφές τις πέρασα απο το synchronisation του PC suit. Αλλά και καινούρια επαφή να φτιάξω πάλι δεν το κάνει με τπτ

Menu--->Tools--->Voice aid

Link to comment
Share on other sites

Menu--->Tools--->Voice aid

Εκει δεν έχει τπτ σχετικό. Στις "Φωνητικές Εντ." μου βγάζει μια λίστα "Προφίλ - Αυτόμ. Τηλ. - Bluetooth - "κλπ. Αν επιλέξω Επιλογές > Ρυθμίσεις μου βγάζει "Σύνθεση φωνής" "Αφαίρεση προσαρμ."

 

Από το "Ομιλία" μου βγάζει γλώσσα ->Αγγλικά (που είναι και το μοναδικό που έχει) Φωνή (Μαρτιν κ ελειν) και "Ρυθμίσεις φωνής" που βγάζει το ρυθμό κ την ένταση.

 

Οσες φορές κι αν προσπάθησα φωνητική κλήση - ακόμα και ΑΓΓΛΙΚΩΝ ονομάτων - ΔΕΝ ΤΟ ΒΓΑΖΕΙ ΜΕ ΤΠΤ (Είτε "καμιά αντισοιχία" είτε μου βγάζει κάποιο προφίλλ ή το bluetooth).

 

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΠΙΑ :rocket:

 

Μήπως κάποιος ξέρει κάτι??? Μήπως θέλει αντικατάσταση?

Link to comment
Share on other sites

Αλλα Προβλήματα:

 

1. Τα μυνήματα δεν έχουν τρόπο να αποθηκεύονται ατη sim?

 

2. Δοκιμάζοντας να κατεβάσω ένα link σαν το truphone (αλλα το FRING σαν VoIP τηλ.) μου λεει Σύνδεση μέσω Cosmote GPRS "Δεν διατίθενται πακέτα δεδομένων"

α. χρειάζεται ενεργοποίηση από cosmote h ρύθμιση στο τηλ?

β. Μπορώ να τα κατεβάσω από Wifi αντι GPRS? (το λινκ είναι http://... κλπ)

 

3. Σύνδεση WiFi - O πονοκέφαλος

Εχω linksys access point και ξεχωριστό Internet router.

Βάζω τις ρυθμίσεις για το access point χειροκινητα γιατι έχω απενεργοποιημένο το DHCP.

Ενώ δείχνει να είναι συνδεδεμένο, όταν το βάζω "Εναρξη περιήγησης ιστού" μετά από λίγο μου βγάζει "Καμιά απόκρηση πύλης" (Νο gateway reply)

Αν του κάνω ping την ΙΡ από το ΠΣ το βρίσκει!

Τί έχω κάνει λάθος?

 

4. Μήπως ξέρει κανείς τον default κωδ. ασφαλείας του τηλεφώνου? ΔΕΝ ΤΟΝ ΓΡΑΦΕΙ ΣΤΟ MANUAL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

ΓΕΝΙΚΑ

-Τελικά το βρίσκω ΠΟΛΥ δύσχρηστο τηλέφωνο

-αργό στο menu

-με ένα ΠΟΛΥ κακογραμμένο manual και πολύ γενικό, με πολλές δυσλειτουργίες και παραμετροποιήσεις που δεν εξηγεί ΠΟΥΘΕΝΑ τί σημαίνουν και πώς χρησιμοποιούνται (όπως π.χ. στις "Ρυθμίσεις SIP" το προφιλ υπηρεσίας IETF ή NOKIA 3GPP τι είναι αυτά; πουθενά δεν λέει)

 

Θα εκτιμούσα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ όποιον καλό άνθρωπο θελήσει να με βοηθήσει με αυτό το "ριμάδι" γιατί με έχει αγανακτήσει! Αν ήθελα ένα τηλ μόνο για κλήσεις δεν θα επέλγα ένα business. το θέλω για όλα τα άλλα καλούδια που ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ οτι έχει αλλα χρειάζεσαι PhD μέχρι να τα καταφέρεις να τα βάλεις σε λειτουργία..

Link to comment
Share on other sites

Αλλα Προβλήματα:

 

1. Τα μυνήματα δεν έχουν τρόπο να αποθηκεύονται ατη sim?

 

2. Δοκιμάζοντας να κατεβάσω ένα link σαν το truphone (αλλα το FRING σαν VoIP τηλ.) μου λεει Σύνδεση μέσω Cosmote GPRS "Δεν διατίθενται πακέτα δεδομένων"

α. χρειάζεται ενεργοποίηση από cosmote h ρύθμιση στο τηλ?

β. Μπορώ να τα κατεβάσω από Wifi αντι GPRS? (το λινκ είναι http://... κλπ)

 

3. Σύνδεση WiFi - O πονοκέφαλος

Εχω linksys access point και ξεχωριστό Internet router.

Βάζω τις ρυθμίσεις για το access point χειροκινητα γιατι έχω απενεργοποιημένο το DHCP.

Ενώ δείχνει να είναι συνδεδεμένο, όταν το βάζω "Εναρξη περιήγησης ιστού" μετά από λίγο μου βγάζει "Καμιά απόκρηση πύλης" (Νο gateway reply)

Αν του κάνω ping την ΙΡ από το ΠΣ το βρίσκει!

Τί έχω κάνει λάθος?

 

4. Μήπως ξέρει κανείς τον default κωδ. ασφαλείας του τηλεφώνου? ΔΕΝ ΤΟΝ ΓΡΑΦΕΙ ΣΤΟ MANUAL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

ΓΕΝΙΚΑ

-Τελικά το βρίσκω ΠΟΛΥ δύσχρηστο τηλέφωνο

-αργό στο menu

-με ένα ΠΟΛΥ κακογραμμένο manual και πολύ γενικό, με πολλές δυσλειτουργίες και παραμετροποιήσεις που δεν εξηγεί ΠΟΥΘΕΝΑ τί σημαίνουν και πώς χρησιμοποιούνται (όπως π.χ. στις "Ρυθμίσεις SIP" το προφιλ υπηρεσίας IETF ή NOKIA 3GPP τι είναι αυτά; πουθενά δεν λέει)

 

Θα εκτιμούσα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ όποιον καλό άνθρωπο θελήσει να με βοηθήσει με αυτό το "ριμάδι" γιατί με έχει αγανακτήσει! Αν ήθελα ένα τηλ μόνο για κλήσεις δεν θα επέλγα ένα business. το θέλω για όλα τα άλλα καλούδια που ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ οτι έχει αλλα χρειάζεσαι PhD μέχρι να τα καταφέρεις να τα βάλεις σε λειτουργία..

 

1) Τα μηνύματα δεν μπορείς να τα αποθηκεύσεις στη Sim, μόνο να αντιγράψεις από αυτή.

2) Θέλει τις ρυθμίσεις το τηλέφωνο, μπορείς να τις βρεις εδώ: http://www.nokia.com.gr/A4328664

4) Ο προεπιλεγμένος κωδικός είναι 12345.

 

Για τα υπόλοιπα δεν γνωρίζω:O

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...