Jump to content

[Επίσημο] Nokia E90 Communicator


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχως τα ιδια φιλε Itchrist...:lost:

 

http://www.imageshack.gr/files/rc5e2dwpk51ozy7ed7cg_thumb.jpg

Αα, εννοείς να πιάνει και τις πάνω και κάτω πλευρές, εκεί που αναγράφονται οι εντολές κλπ;

Αν ναι, δεν γίνεται, θα πρέπει να φτιάξεις δικό σου θέμα.

Οι περιοχές αυτές δεν περιλαμβάνονται στη ταπετσαρία.

Το εργαλείο για να φτιάξεις δικά σου θέματα είναι το Carbide.ui 3.2 Theme Edition.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σας, μήπως μπορεί κάποιος να με ενημερώσει εάν το κινητό μπορεί να διαχειριστεί καρτα 4GB??? Εχω 2GB αλλά επειδή κοντεύει να γεμίσει θα χρειαστώ πολύ σύντομα μεγαλύτερη κάρτα. Εχει κανείς βάλει 4gb??

Σας ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, μήπως μπορεί κάποιος να με ενημερώσει εάν το κινητό μπορεί να διαχειριστεί καρτα 4GB??? Εχω 2GB αλλά επειδή κοντεύει να γεμίσει θα χρειαστώ πολύ σύντομα μεγαλύτερη κάρτα. Εχει κανείς βάλει 4gb??

Σας ευχαριστώ πολύ.

 

εχω βαλει εγω και δουλευει αψογα.

οπως και με 6gb και με 8gb χωρις κανενα προβλημα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, μήπως μπορεί κάποιος να με ενημερώσει εάν το κινητό μπορεί να διαχειριστεί καρτα 4GB??? Εχω 2GB αλλά επειδή κοντεύει να γεμίσει θα χρειαστώ πολύ σύντομα μεγαλύτερη κάρτα. Εχει κανείς βάλει 4gb??

Σας ευχαριστώ πολύ.

Φίλε μου έχω βάλει κάρτα 6GB και τη δέχεται κανονικά. Δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους σας σχετικά με το μέγεθος της κάρτας για το Ε90.

Αύριο κιόλας θα κοιτάξω την αγορά σχετικά με τιμές και ταχύτητες.

Οπως μου είπατε αφού δουλευει και με 6gb νομίζω οτι θα πάω για την 6gb αντί για 4, αφού θα με βολέψει αφάνταστα με την δουλειά μου να έχω όσο μπορώ περισσότερα αρχεια μαζί μου, χωρις να είναι ανάγκη να έχω παντα μαζι το λαπτοπ.

 

Σχετικά με ταχύτητες της κάρτας πιά προτείνεται σύμφωνα με την εμπειρία σας?

 

Ισως κάνω λάθος, αλλά είχα πάρει καποια από το Πλαισιο επώνυμη 2gb, αλλά μου φαινόταν πολύ αργή, βέβαια την έχει η συζυγος στο Ε65 το οπόιο είναι και πιό αργό σε επεργαστή, αλλά θα ήθελα να πάρω κάποια αρκετά γρήγορη.

 

Σας ευχαριστώ όλους.

Link to comment
Share on other sites

Δες αυτή και αυτή.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δες αυτή και αυτή.

Ευχαριστω πολυ για τα 2 links. Πολυ χρήσιμες πληροφορίες. Είναι ότι πρέπει για το Ε90.

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα Ε90 V2, με αγγλικο πληκτρολογιο το οποιο ειναι πιο επιπεδο απο το προηγουμενο. Καμια αλλη διαφορα.

:p

 

καλοριζικο....πως σου φαινεται??

μεγαλη διαφορα στα κουμπια??

πατιουνται ευκολα??:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι οσους εχουν το Ε90 , πως τα πανε με το browsing ?? ειναι ολα οκ και σταθερα ? εχεις κανεις εγκαταστησει fring mobile για μσν και skype .. ? πως τα παει με αυτα ? ειναι σταθερα μεσα?δεν εχει καμια αποσυνδεση ? ( λογο κινητου και οχι λογο γραμμης)

 

Εχω μια 24αρα οτε σπιτι , με το pc ολα οκ και σταθερα δεν εχω προβλημα γραμμης και ολα τα τσεκ με δειχνουν οκ . Μπαινω ασυρματα απο το Ε90 και αρχιζω τα καντηλια και κατεβαζω ολους τους αγιους που ξερω και θυμαμαι .. τι να πω απο ολα , για το ιντερνετ? για fring για opera...

συνδεση καμπανα με τον ρουτερ ολα κανονικα και ξεκιναω πλοηγηση με τον inphone browser , εκει που πανε ολα καλα , τρωει κατι κολληματα και δεν κατεβαζει ολη την σελιδα, θελει refresh πρεπει να πατησω καμια 5αρια φορες το λινκ γιανα ξεκινησει να το φορτωνει κτλ αλλες φορες αρνητε , μου τραβαει κατι μυνηματα τελος συνδεσης , διακοπη συνδεσης , εκτος οριου χρονου και κατι αλλα μυνηματα που δεν εχω ξαναδει στην ζωη μου.

παμε τωρα με το fring , ξεκιναει ψαχνει βρισκει το ασυρματο του σπιτιου και περιμενω κανενα 3 λεπτο ενω ειναι σε log in mode τελικα μπαινει , αλλα απο οτι καταλαβαινω σερνετε, αλλα μπορεις να μου πεις μπορει να φταιει και ο server του fring και παω πασο, δεν μιλαμε να μιλησω μεσω skype h Msn , επειδη εχω αρκετα παρε-δωσε με την αμερικη λογο δουλειας , περιμενω τηλεφωνα περιεργες ωρες την νυχτα λογο ημισφαιριου , και ενας απο τους λογους που το πηρα ειναι οτι μπορω να το εχω online και μολις με παρουν να μιλησω κανονικα σαν ενα απλο τηλ και οχι να σηκωνομαι απο το κρεβατι και να φοραω ακουστηκα να ανοιγω το notebook και να καθομαι να μιλαω με την τσιμπλα στο ματι.

Παμε τωρα σε κατι αλλο , βαζω opera λεω θα δω ασπρη μερα , αλλα που ?? και εκει τα ιδια , εκει που ξεκιναει να κατεβαζει παγωνει , ξανα πισω και ξανα επιλογη του λινκ και μετα απο κανα δυο προσπαθειες μπαινει , αλλα δεν ειναι δουλεια αυτη , να τρωω ενα 5 λεπτο για να μπω σε μια σελιδα και να διαβασω 2 γραμμες.ημαρτον που λεει και ο Γεωργιου.

εντωμεταξυ τα ιδια μου τα κανει και με 3G cosmote , αρα γραμμη δεν ειναι.

επομενο, κατεβαζω emtube λεω για να δω τι κανει το ρημαδι , καλη γραμμη εχω , το προγραμμα υποστηριζει το youtube , για να χαζεψω λιγο το βραδυ , αμ δε !!!ολα καλα ολα ωραια ξεκιναει το search βρισκει τα βιντεο , παω να τα δω ξεκιναει βλεπω ενα απο πισω κατεβαζει το υπολοιπο οσο τρεχει το πρωτο κομματι και μετα σε καποια στιγμη παγωνει το κατεβασμα.Με λιγα λογια γιατι σας εχω κουρασει , δεν εχω καταφερει να δω ολοκληρο βιντεο απο youtube , με τιποτα ομως , με τιποτα. Τι μικρα κατεβαζω , τι μεγακα κατεβαζω , εχω αλλαξει ολες τιε ρυθμισεις. μονο μια φορα καταφερα να κανω ενα βιντεο download , αυτο ομως και μονο κανενα αλλο.

Εχω τρελαθει , ωρες ωρες μου ερχετε οπως ειμαι στο κρεβατι να το παρω και να το πεταξω απο τον 5 που μενω και να το ακουσω να σκασει κατω και να γινει κομματια , αλλα σκεφτομαι τον κακομοιρη που θα περναει απο κατω και θα το φαει στο κεφαλι , γιατι ειναι και βαρυ το ατιμο.

 

και στη δουλεια που εχει και εκει ασυρματο τα ιδια Παντελακη μου τα ιδια Παντελη μου.

αλλο κουλο που εχει παθει και μου σπαει τα νευρα , παω ρυθμισεις κατεβαινω συνδεση και παω να δω τα δικτυα που κραταει για να σβησω καποια access point ( επειδη εινα αμετρητα τα ρημαδια λογο ταξιδιων και μαιλ που κατεβαζω απο διαφορα σημεια του παω) και μου βγαζει το απιστευτο μηνημα :

 

Γενικα:

Μνημη πληρης ,

κλειστε καποιες εφαρμογες και ξαναδοκιμαστε!

 

τι να κλεισω ρε μεγαλε ?? αφου δεν τρεχει καμια εφαρμογη , ειναι ολα κλειστα , τι να κανω ? να σβησω και το τηλ που ειναι η μονη εφαρμογη που τρεχει???

 

Αυτο ηταν , alexasso vs E90 = 0-1 , με νικησες , παραδινομαι.

Link to comment
Share on other sites

το εχω ποσο καιρο και δεν εχω καποιο προβλημα

ουτε στο browse/msn/youtube ολα κανονικα

2,3φορες να κολλησε σε σελιδα.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

 

1)Λογω του γνωστου προβληματος με το πληκτρολογιο και την οθονη λεω να παρω screen protectors. Τι λετε για Martin Fields? http://www.martinfields.com/GR/dis_product.asp?model=Nokia_E90&modeln=E90&prod_type=screen

19ευρω δεν ειναι πολλα?? Ποια η γνωμη σας?

 

2)to fexplorer εχει ασυμβατοτητα στην εσωτερικη οθονη... Η εξωτερικη δουλευει μια χαρα.. (ειναι kai demo αλλωστε)

 

3)προγραμμα για φακο για το Ε90??? (που να δουλευει....?)

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 ημέρες του έβαλα τελικά την 4gb Kingston κάρτα, έχω free στην κάρτα το 1,3mb και το κινητό τρέχει ''σφαίρα'' σε όλα του. Πολύ καλό μέχρι στιγμής, κανένα κόλλημα ούτε restart.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

 

1)Λογω του γνωστου προβληματος με το πληκτρολογιο και την οθονη λεω να παρω screen protectors. Τι λετε για Martin Fields? http://www.martinfields.com/GR/dis_product.asp?model=Nokia_E90&modeln=E90&prod_type=screen

19ευρω δεν ειναι πολλα?? Ποια η γνωμη σας?

 

2)to fexplorer εχει ασυμβατοτητα στην εσωτερικη οθονη... Η εξωτερικη δουλευει μια χαρα.. (ειναι kai demo αλλωστε)

 

3)προγραμμα για φακο για το Ε90??? (που να δουλευει....?)

 

Απαντηση στο 1...

 

Αν βρεις πληκτρολόγιο V2 αλλαξε το να ησυχασεις ( αν η νοκια το φερει ποτε ). Το μονο που θα καταφερεις με το screen protector ειναι να σπασεις την οθόνη πιο γρήγορα. ( μειωνεις την απόσταση από τα πληκτρα και αυξανεις την πιεση).

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία: Έχει το E90 δεύτερη κάμερα ώστε να επιτρέπει 3G video κλήσεις όπου μπορεί να βλέπεις και να σε βλέπει ταυτόχρονα ο συνομιλητής σου;

 

Σας ευχαριστώ.

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία: Έχει το E90 δεύτερη κάμερα ώστε να επιτρέπει 3G video κλήσεις όπου μπορεί να βλέπεις και να σε βλέπει ταυτόχρονα ο συνομιλητής σου;

 

Σας ευχαριστώ.

 

εχει στο εσωτερικο του μερος.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν βρήκα χρόνο να διαβάσω το manual, αλλά μπορώ να μάθω εάν στην εξωτερική οθόνη στο δεξί μέρος το λαμπάκι που έχει έχει σχέση με την ρύθμιση της φωτεινότης της οθόνης ή λειτουργεί σαν λυχνία ενημερωσης γιά εισερχόμενα emails/missed calls/messages όπως στο Ε51.

 

Βέβαια ρυθμίσεις σχετικα με την λυχνία δεν βρήκα στο menu, αλλά θα το ψάξω στο manual μόλις γυρίσω.

 

Σας ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρήκα χρόνο να διαβάσω το manual, αλλά μπορώ να μάθω εάν στην εξωτερική οθόνη στο δεξί μέρος το λαμπάκι που έχει έχει σχέση με την ρύθμιση της φωτεινότης της οθόνης ή λειτουργεί σαν λυχνία ενημερωσης γιά εισερχόμενα emails/missed calls/messages όπως στο Ε51.

 

Βέβαια ρυθμίσεις σχετικα με την λυχνία δεν βρήκα στο menu, αλλά θα το ψάξω στο manual μόλις γυρίσω.

 

Σας ευχαριστώ πολύ.

 

το λαμπακι ειναι για την φωτεινοτητα της οθονης.

δυστυχως δεν σε ενημερωνει για αυτα που λες.

αν και θα ητανε πολυ χρησιμο.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το λαμπακι ειναι για την φωτεινοτητα της οθονης.

δυστυχως δεν σε ενημερωνει για αυτα που λες.

αν και θα ητανε πολυ χρησιμο.:O

Ευχαριστώ πολυ aris_21

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερετε παιδια πως μπορω να αλλαξω γρηγορα την γλωσσα γραφης την ωρα που πλοηγουμαι στο διαδικτυο για παραδειγμα?

Και το δευτερο, πως γινεται οταν βλεπω ενα video σε mp4 μορφη με τον real player (ξερετε τον ενσωματωμενο) να το κανω αυτοματα σε πληρη οθονη χωρις να χρειαστει να παταω "pause" και μετα με το πανω πληκτρο στα δεξια της οθονης να επιλεγω "συνεχεια σε πληρη οθονη"?

 

Συγγνωμη αν ειναι χαζες ερωτησεις, αλλα το manual ειναι στην Ελλαδα κι εγω Ιταλια και αν ζητησω απο την μητερα μου να τα βρει και να ψαξει, τοτε θα γελασουμε ομαδικα...

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερετε παιδια πως μπορω να αλλαξω γρηγορα την γλωσσα γραφης την ωρα που πλοηγουμαι στο διαδικτυο για παραδειγμα?

Και το δευτερο, πως γινεται οταν βλεπω ενα video σε mp4 μορφη με τον real player (ξερετε τον ενσωματωμενο) να το κανω αυτοματα σε πληρη οθονη χωρις να χρειαστει να παταω "pause" και μετα με το πανω πληκτρο στα δεξια της οθονης να επιλεγω "συνεχεια σε πληρη οθονη"?

Γλώσσα γραφής αλλάζεις πατώντας ταυτόχρονα Shift+Chr.

 

Για να πας σε full screen νομίζω δε γίνεται. Και γω το κάνω πατώντας αριστερό ειδικό και συνέχεια σε πλήρη οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Γλώσσα γραφής αλλάζεις πατώντας ταυτόχρονα Shift+Chr.

Ωχ...τωρα που το γραφεις νομιζω εχει ξαναπαντηθει...οποτε μαλλον δεν εκανα καλη αναζητηση...:(:O

 

Για να πας σε full screen νομίζω δε γίνεται. Και γω το κάνω πατώντας αριστερό ειδικό και συνέχεια σε πλήρη οθόνη.

 

Μαλλον, γιατι εχω δοκιμασει ολα τα κουμπια σχεδον.:O

 

Μηπως ξερεις γιατι σε μερικα βιντεο οταν τα κανω convert σε xvid avi με τον total video converter σε αναλυση 800x352 για να παιζουν σε πληρη οθονη με τον smartmovie, άλλα τα παίζει νερο κι αλλα δυστυχως τα κανει...μπαχαλο?(κολλανε,λαγκαρουν κτλ κτλ)

Φταιει η "αρχικη" ποιοτητα του video?

Γιατι για να τα κανω convert σε αυτη την αναλυση συνηθως διαλεγω HDTV videos και παραξενευομαι.

 

Αλλος converter υπαρχει?

Γιατι ο smartmovie δεν εχει την αναλυση του e90 στις επιλογες.:(

 

 

Παντως 1000 ευχαριστω για την βοηθεια.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες

Μηπως μπορει να μου πει πως σβηνουμε τα emails? Οι τιτλοι δυστυχως παραμενουν, και δεν θελω να σβησω τα emails απο τον server tou gmail. παταω delete και απλα προχωρα στο επομενο αντι να σβησει. Καποια ιδεα? σας ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...