Jump to content

Υπηρεσίες δεδομένων [GPRS/3G/HSDPA]


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δέν μπαίνει επειδή έβαλες wap://wapportal.tim.com.gr/.. Το κανονικό είναι http://wapportal.tim.com.gr

 

Λογικά θα μπείς κανονικά...

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτο ειναι φιλε μου, σε οτι αφορα τις παρεχομενες υπηρεσιες απο το τιμ πορταλ ειναι πολυ καλες και αξιζει τον κοπο αλλα με τον Οπερα που ενισχυει σημαντικα την πλοηγηση...
Link to comment
Share on other sites

Με το τιμ πλας οταν πας στο πορταλ μπαινεις κανονικα στο gmail χωρις κανενα προβλημα και μαλσιτα με ασφαλη συνδεση. Επισης οι σελιδες στο gοoglepages εμφανιζιονται τελεια στο κινητο...
Link to comment
Share on other sites

μπορώ να δω σελίδες www? ;όπως http://www.in.gr χωρίς χρεώση? (έχω ενεργοποιήσει το non stopplus)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω ενεργοποιήσει το ΤΙΜ ΝΟΝ STOP PLUS και βλεπω κανονικα στο MDA COMPACT II που έχω αλλά δεν μπορώ να μπώ στο msn λογαριασμό μου ούτε με το agile messenger ούτε με το ενσωματωμένο των WIN.

Ti φταίει;

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να ενεργοποιήσω τα MMS και το TIM Plus στο W300i μου.

Ποιές ρυθμίσεις χρειάζεται να του στείλω από τη σελίδα https://www.tim.gr/pages.fds?langID=1&pageID=1127;

Έχει τις εξής:

  • ΟΛΕΣ
  • WAP
  • MMS
  • INTERNET
  • STREAMING

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να ενεργοποιήσω τα MMS και το TIM Plus στο W300i μου.

Ποιές ρυθμίσεις χρειάζεται να του στείλω από τη σελίδα https://www.tim.gr/pages.fds?langID=1&pageID=1127;

Έχει τις εξής:

  • ΟΛΕΣ
  • WAP
  • MMS
  • INTERNET
  • STREAMING

mms & wap

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

mms & wap

Thanks! :)

To streaming απαιτεί 3G συσκευή ούτως ή άλλως, και internet είπαμε ότι είναι το μη WAP, σωστά;

Πέρασα κύριε καθηγητά;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Thanks! :)

To streaming απαιτεί 3G συσκευή ούτως ή άλλως, και internet είπαμε ότι είναι το μη WAP, σωστά;

Πέρασα κύριε καθηγητά;

ετσι ακριβως!

αντε και σε λιγο....θα ρθεις στα λημερια μας :p

πιο αναλυτικα το internet ειναι το gint(που αποφευγουμε)

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Thanks! :)

To streaming απαιτεί 3G συσκευή ούτως ή άλλως, και internet είπαμε ότι είναι το μη WAP, σωστά;

Πέρασα κύριε καθηγητά;

Streaming μπορείς να έχεις και με GSM! Μπορείς δηλαδή κανονικά να χρησιμοποιείς το TIM Plus TV σε καρτοκινητό ;)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Streaming μπορείς να έχεις και με GSM! Μπορείς δηλαδή κανονικά να χρησιμοποιείς το TIM Plus TV σε καρτοκινητό ;)

Εντυπωσιάστηκα τώρα.

Όμως ΤV ποτέ από το TIM Plus, μόνο από τα links που υπάρχουν στο άλλο θέμα, έτσι;

Κάτι τελευταίο: οτιδήποτε κάνω μέσω WAP είναι δωρεάν, ή πρέπει να πηγαίνω πρώτα στην κεντρική σελίδα του TIM Plus και μετά να δίνω το URL;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι η συσκευη του δεν ειναι για tim plus tv.

 

δινεις το url κατευθιαν δεν υπαρχει προβλημα.ετσι κανω κι εγω

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσιάστηκα τώρα.

Όμως ΤV ποτέ από το TIM Plus, μόνο από τα links που υπάρχουν στο άλλο θέμα, έτσι;

Κάτι τελευταίο: οτιδήποτε κάνω μέσω WAP είναι δωρεάν, ή πρέπει να πηγαίνω πρώτα στην κεντρική σελίδα του TIM Plus και μετά να δίνω το URL;

Με οποιονδήποτε τρόπο και να δεις τηλεόραση, σημασία έχει ότι υποστηρίζεται κανονικά το steaming. Σχετικά με το wap, όλες οι κινήσεις είναι δωρεάν. Μπορείς να μπαίνεις απευθείας σε κάποιες σελίδες χωρίς να περνάς από την αρχική του Plus.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SonyEricssonW300i/R4EA Browser/NetFront/3.3 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Εντυπωσιάστηκα τώρα.

Όμως ΤV ποτέ από το TIM Plus, μόνο από τα links που υπάρχουν στο άλλο θέμα, έτσι;

Κάτι τελευταίο: οτιδήποτε κάνω μέσω WAP είναι δωρεάν, ή πρέπει να πηγαίνω πρώτα στην κεντρική σελίδα του TIM Plus και μετά να δίνω το URL;

Με οποιονδήποτε τρόπο και να δεις τηλεόραση, σημασία έχει ότι υποστηρίζεται κανονικά το steaming. Σχετικά με το wap, όλες οι κινήσεις είναι δωρεάν. Μπορείς να μπαίνεις απευθείας σε κάποιες σελίδες χωρίς να περνάς από την αρχική του Plus.

 

Euharistw paidia ithela na pw... alla prepei na to grapsw se greeklish... :)

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SonyEricssonW300i/R4EA Browser/NetFront/3.3 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

 

 

Euharistw paidia ithela na pw... alla prepei na to grapsw se greeklish... :)

Πόσο πιθανό είναι να χρεώθηκα για αυτό;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχω το Κ800ι και εχω ενεργοποιησει το Tim plus nonstop. Εχω βαλει 2 προφιλ στο κινητο , το Τιμ ΜΜΣ και Τιμ Wap. Εχω δηλωσει Στο προφιλ Ιντερνετ εχω επιλεξει το Tim Plus και μπαινοντας στις ρυθμισεις βλεπω οτι λεει συνδεση με Tim Wap. Αρα λοιπον οποτε μπαινω με Browser εχω απεριοριστη πλοηγηση σε οποιοδηποτε site σωστα ? Επισης εβαλα και opera mini και οταν παει να συνδεθει επιλεγω προφιλ Τιμ Wap και στα settings εχο βαλει Protocol Http ( οταν βαζω Socket δεν φαινεται να λειτουργει). Αρα και με τον Οπερα ειμαι οκ?
Link to comment
Share on other sites

giati ta mperdeveis etsi ta pragmata??!

kalitera diegrapse oles tis rithmiseis pou idi exeis.

meta steile ena keno sms sto 234

tha sou erthoun 3 sms apo tin tim me rithmiseis,tha ta kaneis egkatastasi otan sto zitisei to tilefono sou.

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

Hi!

Exo ena provlima,

Molis agorasa to Vodafone V710 k exo valei karta TIM.

Exo ftiaksei tis ry8miseis gia to TIM WAP alla den mpainei.Leei "Apotyxia Syndesis".Exoi steilei minima kai sto 234 alla leei oti to kinito den ipostireizetai.

Ti na kano?

Sigoura mporo na to ftiakso logika...

Kserei kaneis?

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις, πώς πείθουμε το htc s310 (aka Oxygen) να ζητάει

 

το qtek 9100 που έχω, το ρύθμισα μία φορά με τα γνωστά (proxy σε όλα τα πρωτόκολλα, πόρτα 9401 κτλ) και μπαίνει κανονικά σε web, όπως για παράδειγμα στο gmail: δεν μου δείχνει το μίζερο wap site αλλά το πλήρες site (χωρίς το chat, όμως)

 

το htc s310 όμως, έχει με περίεργο τρόπο τις ρυθμίσεις του proxy (λέει "connects from" "connects to") και με όποιο συνδιασμό και να τα βάλω το ΜΟΝΟ που καταφέρνω στο gmail είναι να βλέπω το wap site! σημείωση: αν πάω στο google.com, μου δόνει (αχαχχαχα κατά λάθος το έγραψα έτσι) την επιλογή να δω τη *web* σελιδα του google. το *gmail* όμως... όχι :(

 

ένα απλό που σκέφτηκα είναι με γαργάλιμα του πώςτολένεδεθυμάμαι του internet exploder ...εεε user agent... ναι αυτό.

 

όποιος έχει βρει το κοκτέιλ ρυθμίσεων (gprs settings και proxy settings) που κάνουν το s310 να βλέπει κανονικά web (δηλαδή "όχι wap", αυτό εννοώ με το "web") στο gmail... ας τις βάλει :D

 

(αλλιώς θα προσπαθήσω να πειράξω τη registry :/)

I want Gigabit internet. Everything else is just toothpaste.
Link to comment
Share on other sites

Βγαλε το proxy IP. ο proxy αυτος ειναι ο wap proxy και δεν χρειαζεται για ιντερνετ απο Qtek. μονο το APN χρειαζεσαι.

 

edit : μολις καταλαβα οτι θελεις web μεσω wap ? οποτε ακυρο..

Link to comment
Share on other sites

Βγαλε το proxy IP. ο proxy αυτος ειναι ο wap proxy και δεν χρειαζεται για ιντερνετ απο Qtek. μονο το APN χρειαζεσαι.

 

edit : μολις καταλαβα οτι θελεις web μεσω wap ? οποτε ακυρο..

 

δεν έχω καταλάβει ακριβώς πώς δουλέυει το web στο 9100 μου... και δεν νομίζω ότι θα με βοηθούσε *στη συγκεκριμένη περίπτωση* να το ξέρω αυτό.

 

απ'όσο έχω καταλάβει, web *βλέπω* στο htc s310.

 

μάλλον, τώρα που το σκέφτομαι πάλι, το πρόβλημα δεν είναι στις ρυθμίξεις (χααχαχχα έχω ρέντα σήμερα στα αστεία τυπογραφικά λάθη... "ρυθμίξεις" όπως λέμε "μίξεις", γιατί οι ρυθμίσεις είναι μπερδεμένες=μιξαρισμένες αχχαχαχαχα τι αστείος που είμαι:cold: ) αλλά στο user agent του exploder (αυτό δεν ήταν typo:mad: )

I want Gigabit internet. Everything else is just toothpaste.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει κάποιος τις ρυθμίσεις timplus για το motorola v3x?
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Μονό ρυθμίσεις για gprs έχει για το motorola v3x.

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...