Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

8 minutes ago, Chrischal1908 said:

Δεν σε έχουν πάρει τηλέφωνο; Κοίτα στην εφαρμογή για προσφορά. 

Ρώτησες πότε θα έρθει η σιμ; 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Chrischal1908 said:

Δεν σε έχουν πάρει τηλέφωνο; Κοίτα στην εφαρμογή για προσφορά. 

Μέσω της εφαρμογής έχει μόνο το ενδεχόμενο να κρατήσω το τωρινό μου συμβόλαιο με ό,τι ακριβώς πληρώνω τώρα. 20 ευρώ για τα 10GB. Ενδιαφέρομαι όμως να πάω στο Unlimited και βλέποντας τέτοιες προσφορές προφανώς θα έχουμε μάχη με τη Wind ή αλλιώς θα ψαχτώ για αλλού.

Link to comment
Share on other sites

Μέσω της εφαρμογής έχει μόνο το ενδεχόμενο να κρατήσω το τωρινό μου συμβόλαιο με ό,τι ακριβώς πληρώνω τώρα. 20 ευρώ για τα 10GB. Ενδιαφέρομαι όμως να πάω στο Unlimited και βλέποντας τέτοιες προσφορές προφανώς θα έχουμε μάχη με τη Wind ή αλλιώς θα ψαχτώ για αλλού.

Κάνε αίτημα φορητότητας και καντο what’s up. Μετά θα σε πάρουν και θα το πάρει πολύ πιο κάτω από 18,90. Εγώ το πήρα με 6,50.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, looneygirl said:


Κάνε αίτημα φορητότητας και καντο what’s up. Μετά θα σε πάρουν και θα το πάρει πολύ πιο κάτω από 18,90. Εγώ το πήρα με 6,50.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Δεν έχω άλλη γραμμή στην εταιρεία!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. 

Μία ερώτηση, από ότι καταλαβαίνω ο παρακάτω λογαριασμος είναι το πέναλτι αποχώρησης πριν το 24 μηνο για την φορητοτητα που έκανα σε άλλο δίκτυο σωστά; 

Ήρθε με Ταχυδρομείο πρώτη φορά και δεν έχει ημερομηνία λήξης. 

IMG-3ac24c8d13602388afe091dd7aa1f1d9-V_edit_608773327532626-01.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σωστά. Έρχεται έντυπος και όχι ηλεκτρονικός αφού έχει απενεργοποιηθεί η σύνδεση 

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι deal. Από τον επόμενο μήνα ο αριθμός που τώρα είναι 0,00€ θα είναι 13,00€. Οι άλλοι θα παραμείνουν ως είιναι. 26 ευρώ και οι τρεις αριθμοί για δυο χρόνια. Ούτε στα πιο τρελά μου όνειρα.
56bbaad61b25e2ca98880af19d513276.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, looneygirl said:

Αυτά είναι deal. Από τον επόμενο μήνα ο αριθμός που τώρα είναι 0,00€ θα είναι 13,00€. Οι άλλοι θα παραμείνουν ως είιναι. 26 ευρώ και οι τρεις αριθμοί για δυο χρόνια. Ούτε στα πιο τρελά μου όνειρα.
56bbaad61b25e2ca98880af19d513276.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Χαχαχαχα. Αγγίζει τα όρια της τρέλας. Παραπάνω πληρώνω εγώ ανα κινητό στο εταιρικο που εχω 30 νούμερα. 

Link to comment
Share on other sites

Στις 22/7 παω στην κυπρο για 15 μερες. Εχω το προγραμμα νοβα στα 13€ με unlimited ομιλια και 2gb data. Στην κυπρο μπορω μπορω να χρησιμοποιω τα data μου ή θα χρεωθω εξτρα;

Link to comment
Share on other sites

εχω παρατηρησει οτι τα δεδομενα της nova τρεχουν νερακι που λεμε..εχω προγραμμα 6 gb και ολο μου βγαζει μνημ στο κινητο υψηλη καταναλωση.στα υποψην ολες οι εφαρμογες παρασκηνιου απενεργοποιημενες.μεσα σε 15 μερες τελειωνουν.

την δευτερη σιμ την εχω κοσμοτε.ε με την ιδια χρηση ισως και περισσοτερη τα δεδομενα μου κρατανε πολυ περισσοτερο.συν οτι εχω δικυτο παντου και με καλυτερες ταχυτητες.σε μερικα σημεια και 4πλασιες..αλλα το σημαντικο ειναι οτι δεν τελειωνουν.δηλαδη με 4gb που εχω για ενα μηνα και το χρησιμοποιω 15-17 μερες παντα εχω αποθεμα.

δεν ξερω τι γινετε..και μιλαμε για ταχυτητες 4G οχι κατι ιδιαιτερα γρηγορο.

my old profile -----> RAVER

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ktikti said:

εχω παρατηρησει οτι τα δεδομενα της nova τρεχουν νερακι που λεμε..εχω προγραμμα 6 gb και ολο μου βγαζει μνημ στο κινητο υψηλη καταναλωση.στα υποψην ολες οι εφαρμογες παρασκηνιου απενεργοποιημενες.μεσα σε 15 μερες τελειωνουν.

την δευτερη σιμ την εχω κοσμοτε.ε με την ιδια χρηση ισως και περισσοτερη τα δεδομενα μου κρατανε πολυ περισσοτερο.συν οτι εχω δικυτο παντου και με καλυτερες ταχυτητες.σε μερικα σημεια και 4πλασιες..αλλα το σημαντικο ειναι οτι δεν τελειωνουν.δηλαδη με 4gb που εχω για ενα μηνα και το χρησιμοποιω 15-17 μερες παντα εχω αποθεμα.

δεν ξερω τι γινετε..και μιλαμε για ταχυτητες 4G οχι κατι ιδιαιτερα γρηγορο.

Αφού παρατηρείς αυτή την κλεψιάζ καλό είναι να αλλάξεις πάροχο. Εγώ αυτό θα έκανα 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέει ο φίλος δεν μπορεί να ισχύει. Πρώτη φορά το συναντώ.

Κατι άλλο συμβαίνει. 

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Βγαζει το κινητό μήνυμα για υψηλή κατανάλωση δεδομένων ή μπαταρίας? Πήγαινε στη χρήση δεδομένων να δεις ποια εφαρμογή καταναλώνει τι.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, ktikti said:

εχω παρατηρησει οτι τα δεδομενα της nova τρεχουν νερακι που λεμε..εχω προγραμμα 6 gb και ολο μου βγαζει μνημ στο κινητο υψηλη καταναλωση.στα υποψην ολες οι εφαρμογες παρασκηνιου απενεργοποιημενες.μεσα σε 15 μερες τελειωνουν.

την δευτερη σιμ την εχω κοσμοτε.ε με την ιδια χρηση ισως και περισσοτερη τα δεδομενα μου κρατανε πολυ περισσοτερο.συν οτι εχω δικυτο παντου και με καλυτερες ταχυτητες.σε μερικα σημεια και 4πλασιες..αλλα το σημαντικο ειναι οτι δεν τελειωνουν.δηλαδη με 4gb που εχω για ενα μηνα και το χρησιμοποιω 15-17 μερες παντα εχω αποθεμα.

δεν ξερω τι γινετε..και μιλαμε για ταχυτητες 4G οχι κατι ιδιαιτερα γρηγορο.

 

3 ώρες πριν, p_k said:

Αυτό που λέει ο φίλος δεν μπορεί να ισχύει. Πρώτη φορά το συναντώ.

Κατι άλλο συμβαίνει. 

Κι όμως.

Όταν είχα μεχρι τον Απρίλιο 10GB το μήνα ένιωθα ότι μου τα έτρωγε πιο γρήγορα σε σχέση με την COSMOTE. Μπορεί να άνοιγα fb/insta και σε 1 λεπτό να κατανάλωνε 200mb. Αποφάσισα να δω τι καταγράφει το κινητό, μηδενίζοντας απ τις ρυθμίσεις τα καταναλωμένα δεδομένα ακριβως την ώρα και τη μερα που ανανεώθηκαν οι παροχές. Αφού πέρασε ένας μήνας, την τελευταια μερα πριν ανανεωθούν οι παροχες ειδα ότι στην εφαρμογή είχαν καταναλωθεί 9.900MB/10.240MB ενώ στις ρυθμίσεις ελεγε πως είχα καταναλώσει 9.100ΜΒ/10.240ΜΒ. 

Δεν ασχολήθηκα περαιτέρω γιατί είχα και δεύτερη κάρτα COSMOTE με 8GB/μήνα. Τώρα εχω απεριοριστο συμβόλαιο στη νοβα και απο τοτε δεν εχω ασχοληθεί. 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει τέτοιο πράγμα στη nova; Εγώ πριν τα απεριόριστα είχα 41GB και μια φορά που είχα φτάσει να μου μένουν 400mb θυμάμαι ανοιγόκλεινα τα δεδομένα γιατί με 1-2 λεπτά browsing έτρωγε 30-60mb. Επειδή δεν κοιτούσα το υπόλοιπο λόγω του μεγάλου όγκου, νόμιζα πως ήταν νορμάλ η κατανάλωση. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, dasnowy said:

Συμβαίνει τέτοιο πράγμα στη nova; Εγώ πριν τα απεριόριστα είχα 41GB και μια φορά που είχα φτάσει να μου μένουν 400mb θυμάμαι ανοιγόκλεινα τα δεδομένα γιατί με 1-2 λεπτά browsing έτρωγε 30-60mb. Επειδή δεν κοιτούσα το υπόλοιπο λόγω του μεγάλου όγκου, νόμιζα πως ήταν νορμάλ η κατανάλωση. 

Εγώ το είχα παρατηρήσει.
Άλλοι φίλοι μου δεν έχουν δει πρόβλημα. Ούτε η σύντροφος και η οικογένεια της που ειναι ανέκαθεν νοβα εχουν παρατηρήσει κάτι τέτοιο. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Διάβασα πριν κάποιες μέρες ότι υπάρχει αριθμός από τη nova στον οποίο δίνει η nova φθηνά απεριόριστα συμβόλαια. Θα μπορούσε κάποιος να μου στείλει με ένα pm τον αριθμό αυτόν σας παρακαλώ; Νομίζω μια κοπέλα είχε γράψει ότι είχε αριθμό και πως είχε πάει προσφορά από τη nova. Επειδή δεν θυμάμαι το όνομα της κοπέλας θα μπορούσε κάποιος να την κάνει tag κάτω από το μήνυμά μου παρακαλώ πολύ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Διάβασα πριν κάποιες μέρες ότι υπάρχει αριθμός από τη nova στον οποίο δίνει η nova φθηνά απεριόριστα συμβόλαια. Θα μπορούσε κάποιος να μου στείλει με ένα pm τον αριθμό αυτόν σας παρακαλώ; Νομίζω μια κοπέλα είχε γράψει ότι είχε αριθμό και πως είχε πάει προσφορά από τη nova. Επειδή δεν θυμάμαι το όνομα της κοπέλας θα μπορούσε κάποιος να την κάνει tag κάτω από το μήνυμά μου παρακαλώ πολύ;

Καλησπέρα. Εγώ ήμουν λογικά αυτή που αναφέρεις. Προχωρά πάνω κάπου στα τέλη Μαΐου και θα το βρεις. Δεν το έχω κρατήσει τον αριθμό.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...