Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια αυξηθηκε το τέλος συνδρομητων κινητης τηλεφωνιας?Ο λογαριασμος του νοεμβριου ειχε 2ευρω και στου δεκεμβριου 5ευρω.Ισχυει κατι τέτοιο ή εγινε κανενα λαθος σε μενα?Γιατι παντα 2 ευρω ειχα.Μηπως παει αναλογικα με τον λογαριασμο?
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αυξηθηκε το τέλος συνδρομητων κινητης τηλεφωνιας?Ο λογαριασμος του νοεμβριου ειχε 2ευρω και στου δεκεμβριου 5ευρω.Ισχυει κατι τέτοιο ή εγινε κανενα λαθος σε μενα?Γιατι παντα 2 ευρω ειχα.Μηπως παει αναλογικα με τον λογαριασμο?

ακριβως ετσι.

απο 30 ευρω και πανω ειναι 5 ευρω και απο 60ευρω και πανω ειναι 10 ευρω

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω το Ν95 8GB, μήπως ξέρετε πόσο θα μου κοστίσει στο πρόγραμμα των 240 λεπτών (χωρίς credit card πάντα); Πόσο συνολικά θα είναι το πάγιο (μαζί με τα τέλη κινητής);

Θα βρώ alpha copy N95 ή θα μου "πασσάρουν" κανένα παρα-εισαγμένο;

 

Thanks.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω το Ν95 8GB, μήπως ξέρετε πόσο θα μου κοστίσει στο πρόγραμμα των 240 λεπτών (χωρίς credit card πάντα); Πόσο συνολικά θα είναι το πάγιο (μαζί με τα τέλη κινητής);

Θα βρώ alpha copy N95 ή θα μου "πασσάρουν" κανένα παρα-εισαγμένο;

 

Thanks.

 

Αν κανεις νεα συνδεση υπολογιζε μια επιδοτιση γυρο στα 170 ευρω. Εμενα με ειχαν βγαλει 160 ευρω στο 180 στο επομενο αναβενε 10-15 ευρω παραπανω. Παντως μπορεις να κανεις και συνδεση απο καταστημα νοκια σοπ (δεν ξερω αν γινεται σε ολα) εμενα μου την καναν εκει και το κινητο το παιρνω απο εκει (ειναι και κανα 20αρικο φθνοτερο απο τα καταστηματα wind)

 

Εκανα αιτηση φορητοτητας απο κοσμοτε μεσα σε αυτην την βδομαδα (τριτη-τεραρτη) προεγγριση ποτε θα παρει για να ξερουμε αν θα με αφηση η κοσμοτε στο περιπου ? Μεσα σε αυτην την βδομαδα η θα αργησει περισσοτερο ?

Link to comment
Share on other sites

Φίλος έχει το Flexy 100 και πληρώνει το πάγιο του προηγούμενου προγράμματος (με την προσφορά που ίσχυε μέχρι τις 31/12). Θέλει να κάνει μεταβίβαση, ο νέος πελάτης θα πληρώνει 75 ή 100€?
Link to comment
Share on other sites

Νεα συνδεση ειναι ουσιαστικα...θα πληρωνει 100....δεν του λες να το κρατησει?Γενικα, οτι προσφορα/εκπτωση εχει μια γραμμη, δεν μεταβιβαζεται...οπως παλια με τα παγια 2ου χρονου, αυτα χανονταν με την μεταβιβαση, κι ας εκανες μεταβιβαση στο ιδιο ακριβως πακετο...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανε τη μεταβίβαση. Το 1260 λέει αυτό που λες H2SO4 αλλά η εσωτερική γραμμή των καταστημάτων (που είπαν στο κατάστημα ότι είναι ανώτερη ) είπε ότι δεν πρόκειται για νέα σύνδεση και οι προσφορές μένουν ως έχουν, αρκεί να μην αλλάξει πρόγραμμα ή υπηρεσίες. Τώρα τι συμβαίνει θα φανεί στον λογαριασμό.
Link to comment
Share on other sites

εχω τις αμφιβολιες μου, διατηρω ομως ανοιχτο μυαλο..:) ενημερωσε μας για την εξελιξη, εαν δεν σου κανει κοπο!!
Link to comment
Share on other sites

Nai nai pes mas na kseroume
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΣΟΥ ΛΥΣΗ
Link to comment
Share on other sites

εχω τις αμφιβολιες μου, διατηρω ομως ανοιχτο μυαλο..:) ενημερωσε μας για την εξελιξη, εαν δεν σου κανει κοπο!!

 

Nai nai pes mas na kseroume

 

Δεν ξέρω σίγουρα οπότε δεν μπορώ να πω ακόμη. Δεν έχει χρειαστεί να κάνω μεταβίβαση πρόσφατα.

Μόλις λάβει λογαριασμό, θα ενημερώσω:)

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται με το 1260? Είχα καιρό να το χρησιμοποιήσω. Παλιότερα απαντούσαν πολλή γρήγορα. Σήμερα παλεύω να πάρω το 1260 από το μεσημέρι και η γραμμή πέφτει στα 20 λεπτά. Χρεωνόμαστε ακόμη και αν δεν απαντήσουν?
Link to comment
Share on other sites

Να ανεβάσω την σύνδεση μου απο το flexy 20 στο 25 γίνετε; Δεν έχει περάσει ακόμα ο 1ος χρόνος. Και 2ον όσον αφορά τις επδοτήσεις της wind τι γίνετε; είναι καλύτερες η χειρότερες από τους άλλους; Κάτι άκουσα ότι είναι ανάλωγα με την συσκευή, τι σημαίνει αυτό;

http://www.estudents.gr/images/links/8831.JPG Το Νο1 φοιτητικό site!!

Πωλείτε JC777 καινούριο για Θεσσαλονίκη 147€: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=217191

Πληροφορίες για JC777 εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=215460

Link to comment
Share on other sites

Analoga me ti suskeui paei kai to poso tis epidotisis p.x. ena nokia enw exeis epidotisi 80E kai s'ena motorola enw exeis epidotisi 80 borei na sou afairethoun 100E euro dld na anevei i epidotisi sou.Analogos ti suskeui allazei i to poso tis epidotisis pantos mikrotero apo to arxiko de ginetai
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΣΟΥ ΛΥΣΗ
Link to comment
Share on other sites

Να ανεβάσω την σύνδεση μου απο το flexy 20 στο 25 γίνετε; Δεν έχει περάσει ακόμα ο 1ος χρόνος. Και 2ον όσον αφορά τις επδοτήσεις της wind τι γίνετε; είναι καλύτερες η χειρότερες από τους άλλους; Κάτι άκουσα ότι είναι ανάλωγα με την συσκευή, τι σημαίνει αυτό;

 

Σε γενικές γραμμές είναι καλύτερες. Ωστόσο εξαρτάται και από τη συσκευή. Πάντως σε γενικές γραμμές Wind + συμβόλαιο συμφέρει.

Θα σε αφήσουν να το ανεβάσεις από το 20 στο 25. Αν δημιουργήσουν πρόβλημα είναι στο κατέβασμα, όσι σε εσένα ;).

 

Ξέρει κανείς τι χρειάζεται για να πληρώνω το λογαριασμό μέσω ΑΤΜ της Εθνικής. Τόσο περίεργο είναι και δεν το λένε στο 1260?? (μου είπαν να πάω σε κατάστημα)

 

Βλέπω όμως ήδη ένα κωδικό πληρωμής ΑΤΜ στο λογαριασμό.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πόσο είναι η χρέωση (το λεπτό) ομιλίας μετά τον προαγορασμένο χρόνο στα προγράμματα flexy?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

 

Βλέπω όμως ήδη ένα κωδικό πληρωμής ΑΤΜ στο λογαριασμό.

 

Ο κωδικός πληρωμής ΑΤΜ στο λογαριασμό είναι μόνο για πληρωμή σε ATM της ALPHA BANK.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω καρτοκινητο αλα καρτ και πληρωνω το μηνα γυρω στα 20 ευρω και πηγα στην wind και μοθ προτειναν το wind max 300 me 25 ευρω. θεωρειτε οτι αξιζει να το αλλαξω σε αυτο το παγιο? επισης υπαρχει καποιο αλλο παγιο μεχρι αυτο το ποσο? αν οχι με το wind max 300 μπορω οποτε θελω να το αλλαξω η να προσθεσω αλλες υπηρεσιες. σας ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές είναι καλύτερες. Ωστόσο εξαρτάται και από τη συσκευή. Πάντως σε γενικές γραμμές Wind + συμβόλαιο συμφέρει.

Θα σε αφήσουν να το ανεβάσεις από το 20 στο 25. Αν δημιουργήσουν πρόβλημα είναι στο κατέβασμα, όσι σε εσένα ;).

 

Ξέρει κανείς τι χρειάζεται για να πληρώνω το λογαριασμό μέσω ΑΤΜ της Εθνικής. Τόσο περίεργο είναι και δεν το λένε στο 1260?? (μου είπαν να πάω σε κατάστημα)

 

Βλέπω όμως ήδη ένα κωδικό πληρωμής ΑΤΜ στο λογαριασμό.

 

 

Αν θυμαμαι καλα, γιατι παει και καιρος τωρα, πρεπει να κανεις πρωτα εσυ αιτηση στην εθνικη τραπεζα , για να μπορεις να πληρωνεις τους λογαριασμους Wind, και αφου γινει αυτο, θα εμφανιζεται πλεον σαν επιλογη μεσα στο ΑΤΜ οταν βαζεις την καρτα σου!

Link to comment
Share on other sites

Auto tha sto poune sto katastima den exei standard epidotisi einai analoga me ti suskeui
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΣΟΥ ΛΥΣΗ
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω καρτοκινητο αλα καρτ και πληρωνω το μηνα γυρω στα 20 ευρω και πηγα στην wind και μοθ προτειναν το wind max 300 me 25 ευρω. θεωρειτε οτι αξιζει να το αλλαξω σε αυτο το παγιο? επισης υπαρχει καποιο αλλο παγιο μεχρι αυτο το ποσο? αν οχι με το wind max 300 μπορω οποτε θελω να το αλλαξω η να προσθεσω αλλες υπηρεσιες. σας ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Μόνο εσύ μπορείς να απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση.

Το Wind Max είναι μόνο για κλήσεις προς κινητά WIND. Τις υπόλοιπες κλήσεις τις χρεώνεσε.

Αν όμως μιλάς μόνο σε WIND τώτε εντάξει

Από Την άλλη το Allacarte σου επιτρέπει να μιλάς σε δύο νούμερα μόνο με 0.01

Εσύ γνωρίζοντας την χρήση σου μπορείς να επιλέξεις πρόγραμμα ομιλίας.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εσύ μπορείς να απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση.

Το Wind Max είναι μόνο για κλήσεις προς κινητά WIND. Τις υπόλοιπες κλήσεις τις χρεώνεσε.

Αν όμως μιλάς μόνο σε WIND τώτε εντάξει

Από Την άλλη το Allacarte σου επιτρέπει να μιλάς σε δύο νούμερα μόνο με 0.01

Εσύ γνωρίζοντας την χρήση σου μπορείς να επιλέξεις πρόγραμμα ομιλίας.

 

κοιτα επειδη και ο συζυγος μου εχει καρτοκινητο wind οποτε μπορει να με καλει με 0,01. υπαρχει παγιο της ταξης των 25 ευρω οπου συμφερει περισοτερο απο το wind max. συγνωμη για τις ερωτησεις μου απλα δεν ξερω τιποτα για την wind και ενω πηγα σε καταστημα δεν με εξυπηρετησαν .

Link to comment
Share on other sites

Να προσθεσω εδω οτι δεν ειναι μονο οι κλησεις προς WIND αλλα και οι κλησεις προς τα σταθερα νουμερα που περιλαμβανονται στο Wind Max.

Εαν ο συζυγος εχει νουμερο WIND , θα μπορεις να μιλας ανετα μαζι του, και βεβαια οποιοδηποτε αλλο νουμερο WIND , αλλα και σταθερο βεβαια. Επισης εχεις και τα δωρεαν μηνυματα προς ολα τα WIND , οποτε μαζι και ο συζυγος παλι :p

 

Εσυ αποφασιζεις, εσυ ξερεις ποσο μιλας με αλλα νουμερα, WIND και σταθερα, οποτε μια ιδεα πρεπει να εχεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Νεος συνδρομητης σε flexy 40 αλλα εντος του πρωτου μηνος το αλλαξα σε flexy 55 ωστε να προλαβω την προσφορα μεχρι 31/1 και να χρεωνομαι το 40 ενω να εχω υπηρεσιες του επομενου..

 

Σημερα εστειλα στο 1112 και μου ηρθε ενα κουλο μηνυμα οτι

 

"Εχετε 9.69 ευρω απο τα 89.54 ευρω της ενσωματωμενης χρησης του προγραμματος σας"

 

Τι παιζει ρε παιδια? Τρελλαθηκα...

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...