Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις με πήραν τηλέφωνο για να μ ενημερώσουυν ότι επειδή - και καλά- είμαι παλαιός και καλός πελάτης μπορούν να μου προσφέρουν ένα πρόγραμμα το οποίο με συμφέρει πιο πολύ.Συγκεκριμένα αντι του XS που έχω τώρα να πάω σε 150' προς όλους χωρίς έξτρα SMS ή δεδομένα δικτύου.Και μάλιστα επέμεναν και αρκετά ότι είναι προς όφελός μου.

Γιατί τέτοια επιμονή; Τι κυνηγάνε; Τα τσάμπα προς wind/q δε θέλω να τ αφήσω για κανένα λόγο.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Τα πακέτα "Wind to all" θέλανε να σου δώσουν: http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/price-plans/wind-to-all/?family=1&sort=1 μήπως σε πήραν από κατάστημα/τηλεπωλήσεις και όχι από την εταιρεία; Παράξενο μου φαίνεται να σε πήραν επειδή είσαι παλιός συνδρομητής και καλά... Τι αριθμός σε κάλεσε;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

από εξώτερικές πωλήσεις όμως δε νομίζω ότι έχουν συμφέρον να σε αλλάξουν πακέτο, αυτοι πληρώνονται για νέα συμβόλαια που κανουν νομιζω

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Αν σ' αλλάξουν το πακέτο νομίζω παίρνουν το air time αυτοί ;-)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Τα πακέτα "Wind to all" θέλανε να σου δώσουν: http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/price-plans/wind-to-all/?family=1&sort=1 μήπως σε πήραν από κατάστημα/τηλεπωλήσεις και όχι από την εταιρεία; Παράξενο μου φαίνεται να σε πήραν επειδή είσαι παλιός συνδρομητής και καλά... Τι αριθμός σε κάλεσε;

 

Άγνωστος αριθμός και μου συστήθηκε αμέσως ένας κύριος.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Διασταύρωσέ το με την εξυπηρέτηση ;-)

Το τηλέφωνο που θα δεις στην αναγνώριση όταν σε παίρνουν από την εταιρεία σχετικά με τέτοια ζητήματα θα είναι το 6933837000

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω τη βοηθεια σας σε κατι!!! Ο αδερφος μου ειναι συνδρομητης στο καταραμενο δικτυο της Wind. Λοιπον ειχε επιδοτηση για ανανεωση 24μηνου συμβολαιου 172ευρω, ε παει πριν κατι μερες και του λενε για το ΝΟΚΙΑ Ε5 και ΝΟΚΙΑ C6 01 γυρω στα 23ευρω διαφορα! Του ειπα να παρει το C6 και παει σημερα και του λενε οτι προχτες ειχε 189ευρω και σημερα ξαναπηγε 329! Στεκι η τον δουλευουν ψιλο γαζι???
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω τη βοηθεια σας σε κατι!!! Ο αδερφος μου ειναι συνδρομητης στο καταραμενο δικτυο της Wind. Λοιπον ειχε επιδοτηση για ανανεωση 24μηνου συμβολαιου 172ευρω, ε παει πριν κατι μερες και του λενε για το ΝΟΚΙΑ Ε5 και ΝΟΚΙΑ C6 01 γυρω στα 23ευρω διαφορα! Του ειπα να παρει το C6 και παει σημερα και του λενε οτι προχτες ειχε 189ευρω και σημερα ξαναπηγε 329! Στεκι η τον δουλευουν ψιλο γαζι???

 

Yπήρχε μια προσφορά για κάποιες μέρες στα 189€

Δεν γνωρίζω αν ισχύει ακόμα

 

Αν είναι έτσι έχασε καλή προσφορά!

Link to comment
Share on other sites

24 μηνο συμβόλαιο????

 

με τίποτα φίλε!!!!

 

Δεν εχεις και αδικο. Εγω προσωπικα ποτε δε ειχα συνδεση, αλλοι βεβαια την θεωρουν απαραιτητη και συμφερουσα! Οταν καποτε γινουν οπως πρεπει οι χρεωσεις θα κανω και γω.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

εγω παλι δεν καταλαβαινω γιατι σου πεφτει η γραμμη λογω σηματος;
κι εγω δε μπορω να καταλαβω γιατι μου πεφτει η γραμμη ...

 

αν ναι αλλαξε εταιρια τι σου φταει η wind? :confused:

 

αφου wind εχω τί εννοεις τί μου φταιει η wind ? οταν μιλαω με wind κινητο και πεφτει η γραμμη ποιος φταει , η cosmote ?

 

Μόνο με sms στο 1212 μπορείς να μαθαίνεις το χρόνο σου.

Και στα Wind to All κλήση στο 1270

 

ναι φιλε το ξερω το 1212 , απλα εβλεπα οτι μιλωντας "καθαρο" χρονο πχ 150 λεπτα, ειχα εξαντλησει τα 250 λεπτα του συμβολαιου μου ... ;)

Link to comment
Share on other sites

Ας πάει σε ένα κατάστημα να κάνει αίτημα μετατροπής του συμβολαίου σε καρτοκινητό και την επόμενη εργάσιμη θα τον πάρουν, θα τους πει το παράπονό του και θα συνέλθουν :)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω τη βοηθεια σας σε κατι!!! Ο αδερφος μου ειναι συνδρομητης στο καταραμενο δικτυο της Wind. Λοιπον ειχε επιδοτηση για ανανεωση 24μηνου συμβολαιου 172ευρω, ε παει πριν κατι μερες και του λενε για το ΝΟΚΙΑ Ε5 και ΝΟΚΙΑ C6 01 γυρω στα 23ευρω διαφορα! Του ειπα να παρει το C6 και παει σημερα και του λενε οτι προχτες ειχε 189ευρω και σημερα ξαναπηγε 329! Στεκι η τον δουλευουν ψιλο γαζι???

 

κρατα το υψηλοτερο ποσό που σου ειπαν και να επιμεινεις να επαναφερουν την επιδοτηση σε εκεινο το ποσό, αλλιως κάνεις φορητοτητα

Link to comment
Share on other sites

κι εγω δε μπορω να καταλαβω γιατι μου πεφτει η γραμμη ...

 

 

 

αφου wind εχω τί εννοεις τί μου φταιει η wind ? οταν μιλαω με wind κινητο και πεφτει η γραμμη ποιος φταει , η cosmote ?

 

 

 

ναι φιλε το ξερω το 1212 , απλα εβλεπα οτι μιλωντας "καθαρο" χρονο πχ 150 λεπτα, ειχα εξαντλησει τα 250 λεπτα του συμβολαιου μου ... ;)

αν σου πεφτει η γραμμη λογω σηματος αλλαξε εταιρια απλα αυτο λεω, η περιμενε να γινει καλυτερη η καλυψη

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

δεν πιστευω οταν γραφεσαι στο ebill να σταματαει να ερχετε ο λογαριασμος στο σπιτι...

γιατι μου στειλαν ενα sms που λεγε ποσο ειναι να πληρωσω

 

@freedom.. δοκιμασες με αλλο κινητο?

Link to comment
Share on other sites

δεν πιστευω οταν γραφεσαι στο ebill να σταματαει να ερχετε ο λογαριασμος στο σπιτι...

γιατι μου στειλαν ενα sms που λεγε ποσο ειναι να πληρωσω

 

Σπίτι θα έρχεται μόνο το πρώτο φίλο...

Και σε μένα έτσι γίνεται! Με ενημερώνει ακόμα και με mail

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Η ιστορια αφορα ενα φιλο μου,ο οποιος δυστυχως εδω και 2 χρονια ειναι ανεργος,Τωρα στο θεμα μας.Εδω και 2 χρονια λοιπον,ειχε 4 συμβολαια(με παγιο 70€ το καθενα).Τα οποια και πληρωνε κανονικα για 3-4 μηνες.Ομως με το που εχασε τη δουλεια του,δυσκλευοτανε να πληρωσει,οσπου τα αφησε φλου:(,με αποτελελεσμα τωρα να του εχει ερθει ενα χαρτι απο δικηγορο-εντολη πληρωμης απο το Ειρηνοδικειο-αφου πρωτα,πριν 3-4 μηνες του ειχε ερθει εξωδικο και απειλειται με κατασχεσεις κλπ.!!!Να πω οτι το συνολικο ποσο,μαζι με καποιες προσαυξισεις κλπ.ειναι τωρα 2000€ περιπου!Εν το μεταξυ,μιλησε με τον δικηγορο τους και του ειπε οτι μπορει να γινει καποιος διακανονισμος.Να δωσει 300€ μπροστα και τα υπολοιπα σιγα-σιγα.Ομως δεν μπορει,γιατι οπως εχω πει,ειναι ακομα ανεργος!Υπαρχει τετοια περιπτωση?Δηλ.κινδυνευει το σπιτι του πχ.η κατι αλλο,οπως συμβαινει μερικες φορες με τις τραπεζες?Θελω τη γνωμη σας,μονο ομως απο καποιον που γνωριζει κατι συγουρο!

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Η ιστορια αφορα ενα φιλο μου,ο οποιος δυστυχως εδω και 2 χρονια ειναι ανεργος,Τωρα στο θεμα μας.Εδω και 2 χρονια λοιπον,ειχε 4 συμβολαια(με παγιο 70€ το καθενα).Τα οποια και πληρωνε κανονικα για 3-4 μηνες.Ομως με το που εχασε τη δουλεια του,δυσκλευοτανε να πληρωσει,οσπου τα αφησε φλου:(,με αποτελελεσμα τωρα να του εχει ερθει ενα χαρτι απο δικηγορο-εντολη πληρωμης απο το Ειρηνοδικειο-αφου πρωτα,πριν 3-4 μηνες του ειχε ερθει εξωδικο και απειλειται με κατασχεσεις κλπ.!!!Να πω οτι το συνολικο ποσο,μαζι με καποιες προσαυξισεις κλπ.ειναι τωρα 2000€ περιπου!Εν το μεταξυ,μιλησε με τον δικηγορο τους και του ειπε οτι μπορει να γινει καποιος διακανονισμος.Να δωσει 300€ μπροστα και τα υπολοιπα σιγα-σιγα.Ομως δεν μπορει,γιατι οπως εχω πει,ειναι ακομα ανεργος!Υπαρχει τετοια περιπτωση?Δηλ.κινδυνευει το σπιτι του πχ.η κατι αλλο,οπως συμβαινει μερικες φορες με τις τραπεζες?Θελω τη γνωμη σας,μονο ομως απο καποιον που γνωριζει κατι συγουρο!
συγνωμη αλλα ΔΥΟ χρονια αφηνε "φλου" 70 ευρω παγια οντας ανεργος????δηλαδη οσοι δουλευουν και εχουν 30-35 ευρω παγια γιατι το κανουν?επρεπε να παει 2000 για να κανει κατι.σορρυ αλλα φταιει νομιζω .τι να κανει δεν ξερω Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Η ιστορια αφορα ενα φιλο μου,ο οποιος δυστυχως εδω και 2 χρονια ειναι ανεργος,Τωρα στο θεμα μας.Εδω και 2 χρονια λοιπον,ειχε 4 συμβολαια(με παγιο 70€ το καθενα).Τα οποια και πληρωνε κανονικα για 3-4 μηνες.Ομως με το που εχασε τη δουλεια του,δυσκλευοτανε να πληρωσει,οσπου τα αφησε φλου:(,με αποτελελεσμα τωρα να του εχει ερθει ενα χαρτι απο δικηγορο-εντολη πληρωμης απο το Ειρηνοδικειο-αφου πρωτα,πριν 3-4 μηνες του ειχε ερθει εξωδικο και απειλειται με κατασχεσεις κλπ.!!!Να πω οτι το συνολικο ποσο,μαζι με καποιες προσαυξισεις κλπ.ειναι τωρα 2000€ περιπου!Εν το μεταξυ,μιλησε με τον δικηγορο τους και του ειπε οτι μπορει να γινει καποιος διακανονισμος.Να δωσει 300€ μπροστα και τα υπολοιπα σιγα-σιγα.Ομως δεν μπορει,γιατι οπως εχω πει,ειναι ακομα ανεργος!Υπαρχει τετοια περιπτωση?Δηλ.κινδυνευει το σπιτι του πχ.η κατι αλλο,οπως συμβαινει μερικες φορες με τις τραπεζες?Θελω τη γνωμη σας,μονο ομως απο καποιον που γνωριζει κατι συγουρο!

 

Παρ'λο που δουλευω σε εταιρεια κινητης αυτο το να ερθει χαρτι απο ειρηνοδικειο πρωτη φορα το ακουω! Τωρα δε ξερω κ αν οντως το χαρτι ειναι απο ειρηνοδικειο! Οσο για τις κατασχεσεις δεν υπαρχει τετοιο θεμα νομιζω.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη αλλα ΔΥΟ χρονια αφηνε "φλου" 70 ευρω παγια οντας ανεργος????δηλαδη οσοι δουλευουν και εχουν 30-35 ευρω παγια γιατι το κανουν?επρεπε να παει 2000 για να κανει κατι.σορρυ αλλα φταιει νομιζω .τι να κανει δεν ξερω

Φιλε μου,μαλλον δεν καταλαβες καλα!Τα παγια δεν τρεχανε συνεχεια για 2 χρονια!Οπως γινεται συνηθως,αν δεν πληρωσεις 3-4 παγια,σου κοβουν τη γραμμη.Οποτε,οπως καταλαβαινεις,70€Χ4 γραμμες=280€/μηνα,επι 4 μηνες=καπου 1200€ ειναι αυτα που χρωσταει+τοκους κλπ.παει περιπου 2000€!!

Παρ'λο που δουλευω σε εταιρεια κινητης αυτο το να ερθει χαρτι απο ειρηνοδικειο πρωτη φορα το ακουω! Τωρα δε ξερω κ αν οντως το χαρτι ειναι απο ειρηνοδικειο! Οσο για τις κατασχεσεις δεν υπαρχει τετοιο θεμα νομιζω.

 

Κοιτα,προφανως ο δικηγορος τους,εκανε αιτηση διαταγης πληρωμης στο ειρηνοδικειο και απ'οτι καταλαβα,η αιτηση εγινε δεκτη!1)Πανω στο χαρτι το γραφει(ειρηνοδικειο κλπ.)και 2)γραφει στο "ονομα του Ελληνικου λαου"!Το θεμα ειναι τι μπορει να κανει καθως αδυνατει να πληρωσει...!

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνουμε αίτηση για συμβόλαιο στο site της wind, η wind στέλνει το αίτημα στην εταιρεία την οποία ήμασταν, αφότου υπογράψουμε το συμβόλαιο που μας φέρουν ή με το που κάνουμε την ηλεκτρονική αίτηση(αφού δίνουμε κανονικά τα στοιχεία μας); Μου είπαν ότι αφότου υπογράψω θέλει 5 μέρες η ενεργοποίηση της σύνδεσης,οπότε μέσα σε αυτό το διάστημα γίνεται και η φορητότητα ή για να φέρουν το συμβόλαιο έχουν πάρει ήδη το οκ από την άλλη εταιρεία;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Λοιπον,εχω ενα φιλο ο οποιος εκανε χρεωση 1700 ευρω σε ενα μηνα απο χρηση Mobile internet...!!!Το θεμα ειναι οτι ενω ειχε Iphone και προφανως ειχε απενεργοποιημενη τη δυνατοτητα πλοηγησης μεσω GPRS μετα την αναβαθμιση το τηλεφωνο επανηλθε στηωτηση αρχικη του μορφη και ισως να εκανε καποιες ενημερωσεις.Επειπλεον κατεβασε και 3 παιχνιδια απο το itunes και ετσι φτασαμε στα 1700 ευρουλακια.Η wind απο την αλλη του εστειλε ενα μηνυμα να επικοινωνησει μαζι τους λογω αυξημενης κινησης αλλα ο φιλος περα εβρεχε...

 

Η ερωτηση που θελω να κανω λοιπον ειναι η εξης:Υπαρχει καποιο ανωτατο οριο θεσπισμενο απο την ΕΕΤΤ για mobile internet..???Η μαλλον υπαρχει οποιαδηποτε σκεψη...???Εννοειτε πως θα κανει ενσταση για το λογαριασμο του αλλα γενικα θελω να μαθω εαν υπαρχουν καποια ορια που μπορουν να προστατεψουν τους καταναλωτες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις κανέναν λόγο να το ψάχνεις . Ο φίλος σου έλαβε το μήνυμα από την WIND αδιαφόρησε και τώρα ψάχνει να σωθεί από την χαζομάρα του που μόνος προκάλεσε.

Αν αυτός αδιαφόρησε, γιατί να ενδιαφερθείς εσύ;

Δεν υπάρχει κανένα θεσπισμένο όριο .

Φίλος μου του έκλεισε η WIND το INTERNET στα 1200 ευρώ , και μετά τους πήρε τηλέφωνο να το ανοίξουν .

Όταν έφτασε στα 1600 ήρθε να μου ζητήσει συμβουλές.

Συγνώμη αλλά πίστεψε με , δεν αξίζει να συμβουλεύεις τέτιους ανθρώπους , χαμένος χρόνος.

Άσε που ακόμα και σε εσένα ψεύδετε, Ενημερώσεις που στοίχισαν 1700 ευρώ ; Μη γελάσω

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα δεν διαφωνω απλα το λεω με βαση τη λογικη της προστασιας του καταναλωτη....οταν ενας ανθρωπος που συνηθως κανει 30-40 ευρω λογαριασμους ξαφνικα κανει 200-300 ευρω πρεπει να του κανεις φραγη.Ειδικα στις μερες μας που πολλοι παιρνουν κινητα με τα οποια,επειδη δεν γνωριζουν τα χαρακτηριστικα τους,κανουν πολυ μεγαλους λογαριασμους μεσω GPRS...

 

Anyway,εισαι σιγουρος για το οτι δεν υπαρχει καποιο οριο οπως ας πουμε για το ADSM στην περιαγωγη...???

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα , στην πράξη τώρα,

Θα κάνει μια αμφισβήτηση λογαριασμού λέγοντας ότι δεν ήξερε πως το τηλέφωνο του έμπαινε μόνο του και τα λοιπά.

Η WIND στην πράξη θα του κάνει κάπιο συμβιβασμό στα 200-300 ευρώ...

Αλλά δεν μπορείς να την υποχρεώσεις με κάπιο νόμο ,

Στο εξωτερικό υπάρχει προστασία στην Ευρωπαϊκή ένωση λόγω των οδηγιών της ένωσης , Εδώ στην Ελλάδα δυστυχώς τέτια προστασία δεν υπάρχει. Οι εταιρείες έχουν θεσπίση κάπιο όριο στο οποίο σε ειδοποιούν .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...