Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

17 minutes ago, hercoulis said:

Για ενημέρωση: Σήμερα στείλανε την κάρτα cosmote… όποτε πρέπει να στείλω μνμ για αλλαγή σε βάτραχο. 
Εστειλαν και κάρτα 15€ η οποία είναι κόσμοκάρτα, όποτε 🥲

Πάντως για τους πρώτους 3 μήνες μπορείς να μην φύγεις αν σε ενδιαφέρει η προσφορά με τα 13€..

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/cosmokarta.html

ΥΓ είσαι σε λάθος νήμα...

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Καίμε τα 15 Καλή είναι αλλά θα ενεργοποιηθεί , γιατί εγώ έκανα αίτημα μέσα από τη φρογκ; Αν ενεργοποιηθεί θα μείνω, κουτσά στραβά θα τη βολέψω με αυτά τα γίγα. 

Link to comment
Share on other sites

Τρελάθηκε το σύστημα;

Χρεώνει τα απεριόριστα gb? Τι γίνεται;

Στον άλλο αριθμό όλα καλά όμως.

image.png

 

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο ενεργοποιήθηκε καταλαθος το πρόσθετο πακέτο unlimited GB. Περίεργο γιατί δε θα έπρεπε να το επιτρέπει 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, paanos said:

Για κάποιο λόγο ενεργοποιήθηκε καταλαθος το πρόσθετο πακέτο unlimited GB. Περίεργο γιατί δε θα έπρεπε να το επιτρέπει 

Θα κοιτάξω να μιλήσω μαζί τους, τώρα που κοίταξα τις τιμές στην εφαρμογή όμως δείχνει κόστος 0€ για όλα τα πακέτα με ίντερνετ όπως και για τα λεπτά προς ΕΕ

Το talk to EU

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, paanos said:

Για κάποιο λόγο ενεργοποιήθηκε καταλαθος το πρόσθετο πακέτο unlimited GB. Περίεργο γιατί δε θα έπρεπε να το επιτρέπει 

Πώς μπορεί να έγινε αυτό;

Ας το ψάξει ο φίλος να δούμε, διότι πολλοί ανανέωσαν με δώρο το EU στα πλαίσια της προσφοράς για τον έναν χρόνο της νέας nova.

Και το talk to EU φαίνεται ενεργοποιημένο.

Στο παρακάτω κουμπί σε πηγαίνει στα πρόσθετα πακέτα.

Απλά πατώντας το (αυτό που δείχνω με το πράσινο βέλος) γίνεται να ενεργοποιηθεί πακέτο;

 

 

Screenshot_2024-02-07-14-55-12-196_gr.wind.mywind-edit.jpg

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Από παλιότερη εμπειρία (επί Wind, αλλά όχι πολύ παλιά) τέτοια σφάλματα τα διορθώνουν (αφού τους τα επισημάνεις, εννοείται), στέλνοντας νέο λογαριασμό. Δεν νομίζω ότι θα ταλαιπωρηθείς.

Edited by nplatis
Link to comment
Share on other sites

Τελικά όντως ήταν ενεργά αλλά γράφουν 0€

Τους έστειλα στην φόρμα, αν δω ότι περνούν οι μέρες και δεν έχω κάποια απάντηση θα το κυνηγήσω γιατί δεν έχω καλή εμπειρία με την φόρμα επικοινωνίας και γενικότερα βασικά με την υποστήριξη.

IMG-20240208-012819.jpg

IMG-20240208-012848.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Πώς ενεργοποιήθηκε; Από μόνο του;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, p_k said:

Πώς μπορεί να έγινε αυτό;

Ας το ψάξει ο φίλος να δούμε, διότι πολλοί ανανέωσαν με δώρο το EU στα πλαίσια της προσφοράς για τον έναν χρόνο της νέας nova.

Και το talk to EU φαίνεται ενεργοποιημένο.

Στο παρακάτω κουμπί σε πηγαίνει στα πρόσθετα πακέτα.

Απλά πατώντας το (αυτό που δείχνω με το πράσινο βέλος) γίνεται να ενεργοποιηθεί πακέτο;

 

 

Screenshot_2024-02-07-14-55-12-196_gr.wind.mywind-edit.jpg

Σκέφτομαι να το κάνω και εγώ σε ένα μήνα! Τι λέτε;;

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξαν και σε εμένα το πακέτο των uimited με 15GB και μετά κάποια kbps ενώ έχω απεριόριστο πακέτο. Απαράδεκτοι. Εδώ και πέντε μήνες με ταλαιπωρούν με λάθος λογαριασμούς και με απειλούσαν και με διακοπή γιατί έβλεπαν εσφαλμένα οτι δεν έχω πληρώσει λογαριασμό. Σήμερα ειδικά που είμαι άρρωστος και θα κάτσω στο σπίτι θα τους πάρω τηλέφωνο. Περιμένω την έκδοση του πέμπτου λογαριασμού και αν έχει και αυτός λάθος πάγιο θα φύγω από την εταιρεία και δεν θα τους πληρώσω τίποτα και θα τους κάνω και μήνυση. Έχω ήδη μιλήσει και με τον δικηγόρο μου. Θα τους κυνηγήσω όσο δεν πάει 

IMG_2149.jpeg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Gv2008 said:

Άνοιξαν και σε εμένα το πακέτο των uimited με 15GB και μετά κάποια kbps ενώ έχω απεριόριστο πακέτο. Απαράδεκτοι. Εδώ και πέντε μήνες με ταλαιπωρούν με λάθος λογαριασμούς και με απειλούσαν και με διακοπή γιατί έβλεπαν εσφαλμένα οτι δεν έχω πληρώσει λογαριασμό. Σήμερα ειδικά που είμαι άρρωστος και θα κάτσω στο σπίτι θα τους πάρω τηλέφωνο. Περιμένω την έκδοση του πέμπτου λογαριασμού και αν έχει και αυτός λάθος πάγιο θα φύγω από την εταιρεία και δεν θα τους πληρώσω τίποτα και θα τους κάνω και μήνυση. Έχω ήδη μιλήσει και με τον δικηγόρο μου. Θα τους κυνηγήσω όσο δεν πάει 

IMG_2149.jpeg

Περαστικά σου φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Gv2008 said:

Άνοιξαν και σε εμένα το πακέτο των uimited με 15GB και μετά κάποια kbps ενώ έχω απεριόριστο πακέτο. Απαράδεκτοι. Εδώ και πέντε μήνες με ταλαιπωρούν με λάθος λογαριασμούς και με απειλούσαν και με διακοπή γιατί έβλεπαν εσφαλμένα οτι δεν έχω πληρώσει λογαριασμό. Σήμερα ειδικά που είμαι άρρωστος και θα κάτσω στο σπίτι θα τους πάρω τηλέφωνο. Περιμένω την έκδοση του πέμπτου λογαριασμού και αν έχει και αυτός λάθος πάγιο θα φύγω από την εταιρεία και δεν θα τους πληρώσω τίποτα και θα τους κάνω και μήνυση. Έχω ήδη μιλήσει και με τον δικηγόρο μου. Θα τους κυνηγήσω όσο δεν πάει 

IMG_2149.jpeg

Κάτι τέτοια γίνονται και χαίρομαι που δεν έχω μπλέξει ποτέ με συμβόλαιο. Καρτοκινητό και τα μυαλά στα κάγκελα! Κι αν κάτι δεν σου αρέσει.. φεύγεις χθές!!

(χωρίς να κρίνω αυτούς που κάνουν συμβόλαια φυσικά.. είναι τραγικό αυτό που σου συμβαίνει..)

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, p_k said:

Πώς ενεργοποιήθηκε; Από μόνο του;

Δυστυχώς όχι

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, VIPdriver said:

Περαστικά σου φίλε μου.

Ευχαριστώ πολύ 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Arinos said:

Δυστυχώς όχι

Το άνοιξε κάποιος δηλαδή χωρίς να προσέξει;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, p_k said:

Το άνοιξε κάποιος δηλαδή χωρίς να προσέξει;

Μάλλον, είχαν έρθει SMS κυριολεκτικά 2 λεπτά αφού έγινε η ανανέωση του συμβολαίου και τα αγνόησα. Υποθέτω πως ναι γιατί ο άλλος ο αριθμός δεν είχε κάτι τέτοιο. Ελπίζω να το δουν και να γίνει διόρθωση στον λογαριασμό.

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα, πάρε στο 13800 ή στο τσατ δωρεάν ή στη φόρμα επικοινωνίας και ζήτα να στο φτιάξουν.

Θα γίνει. 

Το 13800 έχει χρέωση 25 λεπτά ανά κλήση 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, p_k said:

Κατάλαβα, πάρε στο 13800 ή στο τσατ δωρεάν ή στη φόρμα επικοινωνίας και ζήτα να στο φτιάξουν.

Θα γίνει. 

Το 13800 έχει χρέωση 25 λεπτά ανά κλήση 

"σας ενημερώνουμε ότι προχωρήσαμε στην πίστωση παγίου υπηρεσίας Unlimited_GB από 24/01 που ενεργοποιήθηκε εώς 08/02 που απενεργοποιήθηκε , με ποσό 7,70€. "

πάλι δεν βγάζει νόημα αυτό, τους έστειλα και τις εικόνες με την χρέωση, ενώ είχαν άμεση ανταπόκριση, το είδαν έκαναν μια πίστωση αλλά από τι; το πακέτο που έχει 0€ και συμπεριλαμβάνεται στο ίδιο το συμβόλαιο;

Link to comment
Share on other sites

Δεν περιλαμβάνεται στο συμβόλαιο. Είναι ένα πακέτο που κανονικά δε θα έπρεπε να μπορεί να ενεργοποιηθεί καν. Ο μόνος λόγος βέβαια που βλέπω να μπορούσε να χρησιμοποιηθεί, ήταν αν κάποιος ήταν στο εξωτερικό και κατανάλωνε τα 53GB της ενσωματωμένης χρήσης, οπότε από αυτό το σκεπτικό δε μπορούν να μην το εμφανίζουν καν στην εφαρμογή γιατί κάποιος μπορεί να το χρειαζόταν. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Gv2008 said:

Άνοιξαν και σε εμένα το πακέτο των uimited με 15GB και μετά κάποια kbps ενώ έχω απεριόριστο πακέτο. Απαράδεκτοι. Εδώ και πέντε μήνες με ταλαιπωρούν με λάθος λογαριασμούς και με απειλούσαν και με διακοπή γιατί έβλεπαν εσφαλμένα οτι δεν έχω πληρώσει λογαριασμό. Σήμερα ειδικά που είμαι άρρωστος και θα κάτσω στο σπίτι θα τους πάρω τηλέφωνο. Περιμένω την έκδοση του πέμπτου λογαριασμού και αν έχει και αυτός λάθος πάγιο θα φύγω από την εταιρεία και δεν θα τους πληρώσω τίποτα και θα τους κάνω και μήνυση. Έχω ήδη μιλήσει και με τον δικηγόρο μου. Θα τους κυνηγήσω όσο δεν πάει 

IMG_2149.jpeg

Περαστικά και δύναμη να τους αντιμετωπίσεις με τόσα χοντρά λάθη 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, paanos said:

Δεν περιλαμβάνεται στο συμβόλαιο. Είναι ένα πακέτο που κανονικά δε θα έπρεπε να μπορεί να ενεργοποιηθεί καν. Ο μόνος λόγος βέβαια που βλέπω να μπορούσε να χρησιμοποιηθεί, ήταν αν κάποιος ήταν στο εξωτερικό και κατανάλωνε τα 53GB της ενσωματωμένης χρήσης, οπότε από αυτό το σκεπτικό δε μπορούν να μην το εμφανίζουν καν στην εφαρμογή γιατί κάποιος μπορεί να το χρειαζόταν. 

Αυτό δεν το σκέφτηκα, σωστή η παρατήρηση σου.

Στο μυαλό μου είχα ότι είναι unlimited all + EU και τα πακέτα στην ουσία προσφέρουν δεδομένα ενώ έχει απεριόριστα το συμβόλαιο όπως έχει και τα λεπτά προς ΕΕ.

Link to comment
Share on other sites

@Gv2008Εάν γίνει λάθος πάλι να φύγεις. Αυτό ισχύει ανεξαρτήτως εταιρείας. Κάτι τέτοια στην HOL μου γινόταν και σε συνδυασμό με το ότι ήταν κακή στην περιοχή μου έφυγα και από τότε σταθερό είμαι Nova(και θα είμαι μέχρι το 2026,καθώς ανανέωσα). Ίσως μετά σε συμφέρει να πας CU με 25 ευρώ 200 GB+απεριόριστη ομιλία 

Edited by aektzhs 1
Link to comment
Share on other sites

Εκδόθηκε λάθος για ακόμα μια φορά ο λογαριασμός. Ξεκινάω λοιπον καταγγελίας κατα της εταιρείας και ταυτόχρονα θα μιλήσω και με τον δικηγόρο μου. Αρκετή υπομονή έκανα 

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, aektzhs 1 said:

@Gv2008Εάν γίνει λάθος πάλι να φύγεις. Αυτό ισχύει ανεξαρτήτως εταιρείας. Κάτι τέτοια στην HOL μου γινόταν και σε συνδυασμό με το ότι ήταν κακή στην περιοχή μου έφυγα και από τότε σταθερό είμαι Nova(και θα είμαι μέχρι το 2026,καθώς ανανέωσα). Ίσως μετά σε συμφέρει να πας CU με 25 ευρώ 200 GB+απεριόριστη ομιλία 

Μπορεί να παει και στο Cosmote NEO με 33€ όλα απεριόριστα χωρίς κόφτη και χωρίς συμβόλαιο. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...