Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 minutes ago, aektzhs 1 said:

 

 

Αν δεν κάνω λάθος τα είχε πάει στην Cosmote και δεν έμεινε ευχαριστημένος και τα ζήτησε προσφορά από την Nova και του έδωσαν την συγκεκριμένη. Ήταν όλα σε ένα ΑΦΜ του αδελφού του αν δεν κάνω λάθος

@panos.k2με συγχωρείς που απάντησα για εσένα. Διόρθωσε αν δεις ότι είπα κάτι λάθος 

Μάλιστα, έτσι εξηγείται λοιπόν. 

Πάντως είναι φοβερή η τιμή, αλλά θέλει συγκεκριμένες προϋποθέσεις για να δοθεί. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, p_k said:

Πώς την πέτυχες αυτήν την τιμή; 

Ήμουν 1 μήνα COSMOTE. Έγινε ο,τι έγινε με τους λογαριασμούς εκεί, και κάλεσε ο αδερφός μου την εξυπηρέτηση της νοβα για να πάρει προσφορά για να επιστρέψει στην εταιρια. Και του έδωσαν αυτή την προσφορά. Πανω κατω όπως σου πε ο Νικόλας. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, panos.k2 said:

Ήμουν 1 μήνα COSMOTE. Έγινε ο,τι έγινε με τους λογαριασμούς εκεί, και κάλεσε ο αδερφός μου την εξυπηρέτηση της νοβα για να πάρει προσφορά για να επιστρέψει στην εταιρια. Και του έδωσαν αυτή την προσφορά. Πανω κατω όπως σου πε ο Νικόλας. 

Εντάξει, πραγματικά η προσφορά αξίζει με τα χίλια που λένε. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Antonio21 said:

Πόσα συμβόλαια έχετε εάν επιτρέπεται; 

 

4 κινητά(1 εκ των οποίων το δικό μου), 1 ΕΟΝ+ και 1 σταθερο έχει ο αδερφός μου στο ΑΦΜ του, αν απευθυνεσαι σε εμένα. 
Ειναι πελάτης στα 2 από τα 4 κινητά τα τελευταία 15 χρόνια και στο wifi τα τελευταία 10 χρόνια. 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, η προσφορά με τα 1000’ προς ολους στο F2G ή σε Q καρτοκινητά είναι προσωποποιημένη. Πήρα στο 13800 να ρωτήσω αν μπορώ να την λάβω και δεν ήξεραν να απαντήσουν. 
Αν το διαβάζει κάποιος απο τη Nova… πρέπει οι προσφορές να ισχύουν για όλους,όπως και οι νέες τιμές στα συμβόλαια. 

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Nikolas14 said:

Παιδιά, η προσφορά με τα 1000’ προς ολους στο F2G ή σε Q καρτοκινητά είναι προσωποποιημένη. Πήρα στο 13800 να ρωτήσω αν μπορώ να την λάβω και δεν ήξεραν να απαντήσουν. 
Αν το διαβάζει κάποιος απο τη Nova… πρέπει οι προσφορές να ισχύουν για όλους,όπως και οι νέες τιμές στα συμβόλαια. 

Για όλους είναι. Στείλε στην φόρμα επικοινωνίας:

•στοιχεία σύνδεσης σταθερού(αριθμός τηλεφώνου,όνομα κατόχου γραμμής,ΑΦΜ)

•στοιχεία σύνδεσης κινητού(αριθμός κινητού,όνομα κατόχου αριθμού,ΑΦΜ)

•αίτημα: θα ήθελα την ενεργοποίηση της υπηρεσίας Buy More που δίνει 1000 λεπτά προς όλους κάθε μήνα στο παραπάνω αριθμό κινητού 

Μετά από λίγες ημέρες θα στα βάλουν

ΥΓ:Πρέπει το σταθερό και το κινητό να είναι στα ίδια στοιχεία και στο ίδιο ΑΦΜ. Παρόλα αυτά και να είναι στα ίδια στοιχεία και το σταθερό και το κινητό θα τα βάλεις αναλυτικά όπως σου τα έγραψα

Edited by aektzhs 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Για όλους είναι. Στείλε στην φόρμα επικοινωνίας:

•στοιχεία σύνδεσης σταθερού(αριθμός τηλεφώνου,όνομα κατόχου γραμμής,ΑΦΜ)

•στοιχεία σύνδεσης κινητού(αριθμός κινητού,όνομα κατόχου αριθμού,ΑΦΜ)

•αίτημα: θα ήθελα την ενεργοποίηση της υπηρεσίας Buy More που δίνει 1000 λεπτά προς όλους κάθε μήνα στο παραπάνω αριθμό κινητού 

Μετά από λίγες ημέρες θα στα βάλουν

ΥΓ:Πρέπει το σταθερό και το κινητό να είναι στα ίδια στοιχεία και στο ίδιο ΑΦΜ. Παρόλα αυτά και να είναι στα ίδια στοιχεία και το σταθερό και το κινητό θα τα βάλεις αναλυτικά όπως σου τα έγραψα

Αν είναι το κινητο στο όνομα του πατέρα μου και στα δικά μου η σταθερή υπάρχει θέμα; Διότι εχω ενα F2G Backup απλά για να κρατήσω τον αριθμό.
 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, Nikolas14 said:

Αν είναι το κινητο στο όνομα του πατέρα μου και στα δικά μου η σταθερή υπάρχει θέμα; Διότι εχω ενα F2G Backup απλά για να κρατήσω τον αριθμό.
 

Κανονικά η εταιρεία λέει ότι πρέπει να είναι στα ίδια στοιχεία. Εσύ όμως κάνε μια απόπειρα δεν έχεις να χάσεις τίποτα

Τότε μην γράψεις τα στοιχεία σύνδεσης(αν ήταν στο ίδια στοιχεία θα έπρεπε)και πες έχω στην εταιρεία σας το σταθερό(τάδε)και λόγω αυτού θα ήθελα να μου ενεργοποιήσετε στον αριθμό κινητού(τάδε)την υπηρεσία Buy More με τα 1000 λεπτά κάθε μήνα

Edited by aektzhs 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. 
Φιλος έκανε αίτημα φορητότητας το κινητό του για άλλη εταιρεία, ενώ ήταν σε συνδυαστικό πρόγραμμα 100αρα γραμμή+10GB. 
Το σταθερο θα παραμείνει στη Nova. 

Η τιμή του σταθερού θα παραμείνει ως έχει (στα 23€ που το πλήρωνε με το συνδυαστικό) μέχρι τη λήξη του συμβολαίου, παρά το γεγονός ότι το κινητό δε θα είναι στη Nova; (Αυτό του είπαν στο 13800)

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, panos.k2 said:

Καλησπέρα. 
Φιλος έκανε αίτημα φορητότητας το κινητό του για άλλη εταιρεία, ενώ ήταν σε συνδυαστικό πρόγραμμα 100αρα γραμμή+10GB. 
Το σταθερο θα παραμείνει στη Nova. 

Η τιμή του σταθερού θα παραμείνει ως έχει (στα 23€ που το πλήρωνε με το συνδυαστικό) μέχρι τη λήξη του συμβολαίου, παρά το γεγονός ότι το κινητό δε θα είναι στη Nova; (Αυτό του είπαν στο 13800)

Εάν αυτό του ειπαν στο 13800, εάν δει άλλη τιμή να τους ζητήσει την ηχογραφημένη συνομιλία. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, VIPdriver said:

Εάν αυτό του ειπαν στο 13800, εάν δει άλλη τιμή να τους ζητήσει την ηχογραφημένη συνομιλία. 

Σίγουρα. Απλά ρωτάω μήπως γνωρίζει καποιος για να το σιγουρέψει. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, panos.k2 said:

Καλησπέρα. 
Φιλος έκανε αίτημα φορητότητας το κινητό του για άλλη εταιρεία, ενώ ήταν σε συνδυαστικό πρόγραμμα 100αρα γραμμή+10GB. 
Το σταθερο θα παραμείνει στη Nova. 

Η τιμή του σταθερού θα παραμείνει ως έχει (στα 23€ που το πλήρωνε με το συνδυαστικό) μέχρι τη λήξη του συμβολαίου, παρά το γεγονός ότι το κινητό δε θα είναι στη Nova; (Αυτό του είπαν στο 13800)

Όντως έτσι είναι, εκείνα τα πακέτα τότε είχανε διαφορετικούς κωδικούς. Μέχρι τη λήξη του συμβολαίου θα έχει τη γραμμή της σταθερής ως μέρος του πακέτου wind one, στην ανανέωση θα αναγκαστεί να γυρίσει σε πακέτο εκτός one 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, panos.k2 said:

Καλησπέρα. 
Φιλος έκανε αίτημα φορητότητας το κινητό του για άλλη εταιρεία, ενώ ήταν σε συνδυαστικό πρόγραμμα 100αρα γραμμή+10GB. 
Το σταθερο θα παραμείνει στη Nova. 

Η τιμή του σταθερού θα παραμείνει ως έχει (στα 23€ που το πλήρωνε με το συνδυαστικό) μέχρι τη λήξη του συμβολαίου, παρά το γεγονός ότι το κινητό δε θα είναι στη Nova; (Αυτό του είπαν στο 13800)

Ναι θα παραμείνει έτσι, στην ανανέωση άλλαξαν την τιμή. Το ειδα πρόσφατα στο πατρικο μου που ειχα σταθερή και πήγα Cosmote.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

On 25/11/2023 at 5:59 ΜΜ, aektzhs 1 said:

Για όλους είναι. Στείλε στην φόρμα επικοινωνίας:

•στοιχεία σύνδεσης σταθερού(αριθμός τηλεφώνου,όνομα κατόχου γραμμής,ΑΦΜ)

•στοιχεία σύνδεσης κινητού(αριθμός κινητού,όνομα κατόχου αριθμού,ΑΦΜ)

•αίτημα: θα ήθελα την ενεργοποίηση της υπηρεσίας Buy More που δίνει 1000 λεπτά προς όλους κάθε μήνα στο παραπάνω αριθμό κινητού 

Μετά από λίγες ημέρες θα στα βάλουν

ΥΓ:Πρέπει το σταθερό και το κινητό να είναι στα ίδια στοιχεία και στο ίδιο ΑΦΜ. Παρόλα αυτά και να είναι στα ίδια στοιχεία και το σταθερό και το κινητό θα τα βάλεις αναλυτικά όπως σου τα έγραψα

Σε κατάστημα πάντως αν δεν είναι νέο νούμερο βγάζει σφάλμα ότι το καρτοκινητό είναι παλιό πριν την ενοποίηση

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει ή το σταθερό ή το κινητό να έχουν ημερομηνία έναρξης μετά τον 2/23. Δηλαδή να έχει γίνει ανανέωση στο σταθερό μετά τον 2/23 ή το κινητό να έρθει 

Link to comment
Share on other sites

Το σίγουρο είναι ότι με τη νόβα κάτι άλλαξαν και δεν όπως γίνονται παλιά στη Wind με τα 120', έτσι δεν είναι? 🙂 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, hercoulis said:

Το σίγουρο είναι ότι με τη νόβα κάτι άλλαξαν και δεν όπως γίνονται παλιά στη Wind με τα 120', έτσι δεν είναι? 🙂 

Μπα… Απλά επανέφεραν την προσφορά. Και τότε υπήρχε αυτός ο περιορισμός, αφού το δίνανε μόνο σε νέα νούμερα 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, Antonio21 said:

Screenshot_20231202_005119.jpg

Θα δίνει σε όλους τους συμβολαιουχους κάθε εβδομαδα και από 1 δώρο; 
Δηλαδη λογικά θα δώσει και άλλο δώρο απεριορίστων στα μέσα προς τέλη Δεκέμβρη για Χριστούγεννα. 
Ακολουθει τα βήματα της Cosmote φαινεται. 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, panos.k2 said:

Θα δίνει σε όλους τους συμβολαιουχους κάθε εβδομαδα και από 1 δώρο; 
Δηλαδη λογικά θα δώσει και άλλο δώρο απεριορίστων στα μέσα προς τέλη Δεκέμβρη για Χριστούγεννα. 
Ακολουθει τα βήματα της Cosmote φαινεται. 

Πολύ σωστή παρατήρηση, διότι έτσι την κοντράρει. 

Αυτό θέλουμε. Αυτό απαιτεί ο ανταγωνισμός. 

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, p_k said:

Πολύ σωστή παρατήρηση, διότι έτσι την κοντράρει. 

Αυτό θέλουμε. Αυτό απαιτεί ο ανταγωνισμός. 

Άρα ίσως και το ευχόμαστε όλοι νομίζω από του χρόνου και η Vodafone να πράξει το ίδιο στα πλαίσια του καλού και υγιούς ανταγωνισμός. Σε αυτό το σημείο αν τελικά ισχύει τι παραπάνω δεν έχω τίποτα άλλο,από το να επικροτήσω την Nova για αυτήν την κίνηση της!!!!Μπράβο Nova!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...