Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστω πολυ. ειδα το πλαισιο στη ελιδα, αφησα το νουμερο και με πηραν.

κλασικα θα ερθει κουριερ λενε να υπογραψω σε 3 εργασιμες κτλ κτλ.

για να ειμαι ετοιμος, να κανω την υπαναχωρηση, ξερετε μηπως τι στελνω και που? να ειστε καλα

Πλέον έντυπο υπαναχώρησης είσαι υποχρεωμένος να στείλεις στις περιπτώσεις που αφορούν σταθερά τηλ απ' όσο γνωρίζω εγώ τουλάχιστον γιατί στα σταθερά ακόμη και μια ώρα να είσαι ενεργοποιημένος προκύπτει ένα στάνταρ ποσό αποδέσμευσης.Οπότε εκεί χρειάζεται

Στα κινητά,αν χρειαστεί να ακυρώσεις τη διαδικασία φορητότητας πριν ολοκληρωθεί η διαδικασία (πριν χάσεις δηλαδή το σήμα από cosmote) απαιτείται μόνο μια κλήση σε ένα τηλ το οποίο θα σου το δώσει η wind και ακολουθώντας τις ηχογραφημένες οδηγίες όπου σε κάποιο σημείο σου ζητά τον αριθμό του συμβολαίου,γίνεται ακύρωση της φορητότητας.Η κλήση πρέπει να γίνει από τον αριθμό για τον οποίο έχεις αιτηθει τη μεταφορά.

Αν παρ'όλαυτά ενεργοποιηθείς και θελήσεις να επιστρέψεις στην cosmote και μόνο που θα δεχτείς την αντιπροσφορά και στείλει η cosmote νέο αίτημα στη wind και επιστρέψεις αρκεί,φτάνει να μην ξεπεράσει η επιστροφή σου στην cosmote τις 14 ημερολογιακες ημέρες από τη στιγμή που ενεργοποιηθηκες στη wind.

Σε αυτήν την περίπτωση θα χρεωθείς αναλογικά μόνο τις ημέρες παραμονής σου εκτος και αν έχεις ξεπεράσει τις αναλογικες παροχές για τις ημέρες παραμονής σου στη wind

Link to comment
Share on other sites

θα διαφωνήσω με το φίλο. νομίζω ότι αν τελικά ενεργοποιηθείς στη wind και μετά κάνεις την υπαναχώρηση και επιστρέψεις στη cosmote ελλοχεύει ο κίνδυνος να σε δει το σύστημα της cosmote ως νέο πελάτη και δεν θα ισχύει η προσφορά. τουλάχιστον έτσι ισχύει στη σταθερή.
Link to comment
Share on other sites

Πλέον έντυπο υπαναχώρησης είσαι υποχρεωμένος να στείλεις στις περιπτώσεις που αφορούν σταθερά τηλ απ' όσο γνωρίζω εγώ τουλάχιστον γιατί στα σταθερά ακόμη και μια ώρα να είσαι ενεργοποιημένος προκύπτει ένα στάνταρ ποσό αποδέσμευσης.Οπότε εκεί χρειάζεται

Στα κινητά,αν χρειαστεί να ακυρώσεις τη διαδικασία φορητότητας πριν ολοκληρωθεί η διαδικασία (πριν χάσεις δηλαδή το σήμα από cosmote) απαιτείται μόνο μια κλήση σε ένα τηλ το οποίο θα σου το δώσει η wind και ακολουθώντας τις ηχογραφημένες οδηγίες όπου σε κάποιο σημείο σου ζητά τον αριθμό του συμβολαίου,γίνεται ακύρωση της φορητότητας.Η κλήση πρέπει να γίνει από τον αριθμό για τον οποίο έχεις αιτηθει τη μεταφορά.

Αν παρ'όλαυτά ενεργοποιηθείς και θελήσεις να επιστρέψεις στην cosmote και μόνο που θα δεχτείς την αντιπροσφορά και στείλει η cosmote νέο αίτημα στη wind και επιστρέψεις αρκεί,φτάνει να μην ξεπεράσει η επιστροφή σου στην cosmote τις 14 ημερολογιακες ημέρες από τη στιγμή που ενεργοποιηθηκες στη wind.

Σε αυτήν την περίπτωση θα χρεωθείς αναλογικά μόνο τις ημέρες παραμονής σου εκτος και αν έχεις ξεπεράσει τις αναλογικες παροχές για τις ημέρες παραμονής σου στη wind

να εισαι καλα φιλε μου. αντε να δουμε ποτε θα παρει η κοσμοτε!!!

Link to comment
Share on other sites

Μετέφερα το σταθερό μου στην forhnet αλλά η wind εξακολουθεί και μου στέλνει λογαριασμούς γιατί λέει το σύστημα τους βλέπει την γραμμή ενεργή. Έχω και συμβόλαιο το κινητό στην wind. Επειδή δεν θα τους πληρώσω για το σταθερό και επειδή είναι δύσκολο να βγάλεις άκρη με αυτούς αν συνεχίσω να πληρώνω κανονικά τους λογαριασμούς του κινητού υπάρχω περίπτωση να μου το μπλοκάρουν; αν ξέρει κανείς να με ενημερώσει
Link to comment
Share on other sites

υπεγραψα σημερα, αλλα δεν ειχε μεσα καποιο χαρτι - αιτηση για ακυρωση φορητοτητας. ειχα ακουσει πως θα επρεπε να εχει. αμα θελω να την ακυρωσω παιδια, πως γινεται? παιρνω καπου τηλεφωνο? ή στελνω φαξ? (τι και που?)

να ειστε καλα

Link to comment
Share on other sites

Τύπωσε αυτό : https://www.wind.gr/files/1/FAQs/dilwsi_upanaxwrisis2.pdf

 

Αν χρειαστεί να το κάνεις, επικοινώνησε μαζί τους να σου πουν που θα το στείλεις, λογικά με φαξ.

Link to comment
Share on other sites

Τύπωσε αυτό : https://www.wind.gr/files/1/FAQs/dilwsi_upanaxwrisis2.pdf

 

Αν χρειαστεί να το κάνεις, επικοινώνησε μαζί τους να σου πουν που θα το στείλεις, λογικά με φαξ.

σε ευχαριστω πολυ φιλε μου
Link to comment
Share on other sites

υπεγραψα σημερα, αλλα δεν ειχε μεσα καποιο χαρτι - αιτηση για ακυρωση φορητοτητας. ειχα ακουσει πως θα επρεπε να εχει. αμα θελω να την ακυρωσω παιδια, πως γινεται? παιρνω καπου τηλεφωνο? ή στελνω φαξ? (τι και που?)

να ειστε καλα

 

Πας πάλι στο κατάστημα που υπέγραψες και ζητάς ακύρωση.

Συμπληρώνουν το χαρτί και το υπογράφεις.

Link to comment
Share on other sites

Πας πάλι στο κατάστημα που υπέγραψες και ζητάς ακύρωση.

Συμπληρώνουν το χαρτί και το υπογράφεις.

δεν υπεγραψα σε καταστημα. μου στειλαν με κουριερ τα χαρτια. απλα πηγα στην acs και υπεγραψα

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο τηλέφωνο να καλέσουμε για καλές προσφορές κινητής Wind. Εχουμε εταιρικό πακέτο στην κοσμοτε και σκεφτόμαστε φορητότητα. Όταν λέω καλές τιμές εννοώ καλύτερες από το site και τα καταστήματα τους...
Are you with Us?
Link to comment
Share on other sites

δεν υπεγραψα σε καταστημα. μου στειλαν με κουριερ τα χαρτια. απλα πηγα στην acs και υπεγραψα

 

Τότε, σε κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο τηλέφωνο να καλέσουμε για καλές προσφορές κινητής Wind. Εχουμε εταιρικό πακέτο στην κοσμοτε και σκεφτόμαστε φορητότητα. Όταν λέω καλές τιμές εννοώ καλύτερες από το site και τα καταστήματα τους...

 

Σε κατάστημα, ειδικά από φορητότητα Cosmote πιστεύω θα πάρεις πολύ καλή τιμή!

Link to comment
Share on other sites

2GB INTERNET AΠO TO KINHTO ΣOY MONO ME 2€ TO MHNA ΓIA TOYΣ EΠOMENOYΣ 2 MHNEΣ! ΣTEIΛE 15 ΣTO 1218 EΩΣ KAI 17/05 KAI ΔOKIMAΣE THN EMΠEIPIA ENOΣ ΔIKTYOY ΠOY ΔEN ΣTAMATAEI NA MEΓAΛΩNEI ΓIA EΣENA OΠOY KI AN ΠAΣ!

 

Δεν ξέρω αν δουλεύει και σε άλλους εγώ έχω καρτοσυνδεση που μου το στείλανε

Link to comment
Share on other sites

2GB INTERNET AΠO TO KINHTO ΣOY MONO ME 2€ TO MHNA ΓIA TOYΣ EΠOMENOYΣ 2 MHNEΣ! ΣTEIΛE 15 ΣTO 1218 EΩΣ KAI 17/05 KAI ΔOKIMAΣE THN EMΠEIPIA ENOΣ ΔIKTYOY ΠOY ΔEN ΣTAMATAEI NA MEΓAΛΩNEI ΓIA EΣENA OΠOY KI AN ΠAΣ!

 

Δεν ξέρω αν δουλεύει και σε άλλους εγώ έχω καρτοσυνδεση που μου το στείλανε

 

Πολύ καλή προσφορά είναι

ck
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Ήθελα να ρωτήσω αν έχει κανεις το πρόγραμμα W Web και αν είναι ευχαριστημένος! Μετά από 12 χρόνια στην Vodafone και αφού τους έχω χρυσώσει έκανα αίτηση φορητοτητας δύο συμβόλαια Red 1 που είχαν επιπρόσθετο πρόγραμμα Internet 10gb με λίγα λόγια πλήρωνα για 2 γραμμές 120€ το μηνα! Η Wind μου τα έδωσε με 52€ 200' προς όλους, 300 για Wind και 10gb στην κάθε γραμμή!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Ήθελα να ρωτήσω αν έχει κανεις το πρόγραμμα W Web και αν είναι ευχαριστημένος! Μετά από 12 χρόνια στην Vodafone και αφού τους έχω χρυσώσει έκανα αίτηση φορητοτητας δύο συμβόλαια Red 1 που είχαν επιπρόσθετο πρόγραμμα Internet 10gb με λίγα λόγια πλήρωνα για 2 γραμμές 120€ το μηνα! Η Wind μου τα έδωσε με 52€ 200' προς όλους, 300 για Wind και 10gb στην κάθε γραμμή!

 

Δεν έχω το συγκεκριμένο πρόγραμμα, αλλά θέλω να σου πω πως κι εγώ κάπως έτσι έφυγα από τη Vodafone, μετά από 10 χρόνια.

Στη Wind οι τιμές είναι εντυπωσιακά χαμηλότερες...

Link to comment
Share on other sites

Πριν από ένα μήνα μου έγινε η ακόλουθη προσφορά για καρτοσύνδεση την οποία και αποδέχτηκα με 11,2 €: 600 λεπτά προς όλους, 1000 προς Wind, 2GB, 100 SMS και 8 € στην κάρτα. Έχουνε γούστο στη WIND :lol:

καλη προσφορα, επιλεκτικα τις δινουν?

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά υπάρχει στο Internet με 100' χρόνο ομιλίας πως όλους και επί μία βδομάδα με είχαν στα τηλ μέχρι που μου είπαν ότι από προχθές ισχύει προσφορά που τα 100' επιπλέον στα χρεώνει 5€! Οπότε και έτσι δέχθηκα!

Αυτό που μου κάνει τρομερή εντύπωση είναι ότι η Vodafone είναι άφαντη! Δεν με πήρε ποτέ για αντιπρόταση!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολλά χρόνια στα συμβόλαια αποφάσισα να μεταβώ στην καρτοκινητή. Έχω κάνει αίτηση διακοπής της σύνδεσής μου και μετατροπής σε καρτοκινητό από τις 13 Μαρτίου και ακόμα να ολοκληρωθεί. Αρχικά μου έδωσαν ημερομηνία 1 Απριλίου από το μαγαζί που έκανα την αίτηση. Μετά μου έστειλαν mail και μου είπαν ότι η διακοπή θα πάει 5 Μαΐου, το κατάπια. Στη συνέχεια μου είπαν λόγω τεχνικών προβλημάτων πάει για 13 Μαΐου. Δεν έγινε τίποτα! Σήμερα με πήρε μια υπάλληλος για προσφορά και αφού έφαγε το κράξιμο της αρκούδας μου λέει η διακοπή σας είναι προγραμματισμένη για 20 Μαΐου. Φυσικά έχω όλα τα mail και θα τους τα τρίψω στην μούρη όταν θα μου ζητήσουν να πληρώσω τον τελευταίο λογαριασμό. Σήμερα τους έστειλα mail και τους ενημέρωσα ότι δεν πληρώνω τίποτα από τις 5 Μαΐου και μετά. Πόσο αστείοι- γελοίοι μπορεί να είναι; Μας δουλεύουν οι καραγκιόζηδες και λένε ένα σωρό ψέματα για να μη χάσουν την πελατεία από τα συμβόλαια. Εννοείται πως την καταγγελία στην ΕΕΕΤ την έχω έτοιμη σε περίπτωση που κάτι στραβώσει. :mad::mad::mad:
Link to comment
Share on other sites

καλη προσφορα, επιλεκτικα τις δινουν?

 

Ειναι για μετατροπή του καρτοκινητού σε καρτοσύνδεση. Με πήραν κι εμένα σήμερα. Δεν δέχτηκα βεβαια γιατί κάνω λιγότερη χρήση και καλύπτομαι κατά μέσο όρο με 10 ευρώ το 3μηνο στην q.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά, εγώ είμαι χρόνια στη vodafone με red1 και επειδή θέλω νέο νούμερο για την κόρη μου, η οποία πάει σχολείο και κανει κυρίως χρήση internet, ειδα την προσφορά στο site W Web. Έστειλα ένα μήνυμα στην Vodafone για τις συγκεκριμένες ανάγκες μου και αν έχουν να μου προτείνουν κάτι καλύτερο προκειμένου να κάνω ένα επιπλέον συμβόλαιο με αυτούς και να μην πάω σε άλλη εταιρεία και δεν έλαβα καμία απάντηση. Έτσι προέβησα σε αίτημα στην wind, όπου στο συγκεκριμένο προγράμμα στα 100 λεπτά προς όλους σου προσθέτουν και 300 προς wind, αλλά το βασικό για μένα ειναι ουσιαστικά το απεριόριστο internet (10giga), για τη δημιουργεία νέου συμβόλαιο και αριθμού. Ελπίζω να λειτουργεί καλά και να υπάρχει σωστή σύνδεση, προκειμένου τέλος καλοκαιριού που λήγει το συμβόλαιο μου να μεταφέρθω και εγώ εκεί αν υπάρχει ακόμα η συγκεκριμένη προσφορα ή κάτι αντίστοιχο.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by akisk75
Link to comment
Share on other sites

Αν καταναλώσεις τα 100' χρόνου ομιλίας ανανεώνεις με 5€ αλλά 100'! Εμένα δεν με πήραν ποτέ για αντιπρόταση.... Που συνήθως μέσα στην μια ώρα παίρνουν και αρχίζουν την κλάψα!
Link to comment
Share on other sites

Ειναι για μετατροπή του καρτοκινητού σε καρτοσύνδεση. Με πήραν κι εμένα σήμερα. Δεν δέχτηκα βεβαια γιατί κάνω λιγότερη χρήση και καλύπτομαι κατά μέσο όρο με 10 ευρώ το 3μηνο στην q.

Μπορώ κάπου να τους πάρω να μου την κάνουν και μένα για μετατροπή από f2g?

Τα 8στην κάρτα να υποθέσω δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν για αγορά πακέτων?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...