Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mε 0€ στην κάρτα δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα λεπτά των πακέτων;

Οχι...πρεπει να εχεις 0,01€

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Έλεος...Και το θέμα είναι ότι για άλλη μια φορά μου τράβηξε λεφτά αφότου έλειξαν τα MB χωρίς καν να μπω ιντερνετ. Δηλαδή χθες μιλούσα κανονικά. Σήμερα το πρωί δεν μπορούσα να κάνω κλήση γιατί μηδενίστηκε ενώ κατά το μεσημέρι μου ρθε μήνυμα ότι χθες χρεώθηκα 1€ για ιντερνετ.:dizzy: Τώρα τι τους λες;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σου πήγε το συμβόλαιο στα 0 ευρώ; Δε γίνεται !

Για συμβόλαια μιλάμε εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Έλεος...Και το θέμα είναι ότι για άλλη μια φορά μου τράβηξε λεφτά αφότου έλειξαν τα MB χωρίς καν να μπω ιντερνετ. Δηλαδή χθες μιλούσα κανονικά. Σήμερα το πρωί δεν μπορούσα να κάνω κλήση γιατί μηδενίστηκε ενώ κατά το μεσημέρι μου ρθε μήνυμα ότι χθες χρεώθηκα 1€ για ιντερνετ.:dizzy: Τώρα τι τους λες;

 

Μπορείς να ζητήσεις να σου τα γυρίσουν πίσω, αλλά τα έχουμε πει ανανεώνουμε το πακέτο ή κλείνουμε τα data μια μέρα πριν και έτσι θα είσαι κομπλέ.

ck
Link to comment
Share on other sites

Σου πήγε το συμβόλαιο στα 0 ευρώ; Δε γίνεται !

Για συμβόλαια μιλάμε εδώ.

Γράψε λάθος, στο άλλο τοπικό έπρεπε να το γράψω. :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γεια σας,

θέλει συγγενικό μου πρόσωπο να πάει από συμβόλαιο σε κάρτα f2g.

Το συμβόλαιο λήγει τον ερχόμενο Ιούνιο.

1)Μπορεί να κάνει αίτηση φορητότητας σε άλλη εταιρεία για να γλυτώσει την ποινή που του είπαν ότι έχει επειδή θα σπάσει το συμβόλαιο?

2)Υπάρχει περίπτωση να μειωθεί αυτή η ποινή αν το διαπραγματευτεί με τη wind?

Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

ξέρετε να μου πείτε αν υπάρχει κάποιο κατάστημα internetiko απο skroutz κτλ, που να δέχεται επιδοτήσεις εκτός απο birdphone που το γνωρίζω?

 

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

θέλει συγγενικό μου πρόσωπο να πάει από συμβόλαιο σε κάρτα f2g.

Το συμβόλαιο λήγει τον ερχόμενο Ιούνιο.

1)Μπορεί να κάνει αίτηση φορητότητας σε άλλη εταιρεία για να γλυτώσει την ποινή που του είπαν ότι έχει επειδή θα σπάσει το συμβόλαιο?

2)Υπάρχει περίπτωση να μειωθεί αυτή η ποινή αν το διαπραγματευτεί με τη wind?

Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά!

Σπύρο εάν κάνει φορητότητα θα του προταθεί από την Wind κάποιο από τα καρτοσυμβόλαια για να παραμείνει σε συμβόλαιο με καλύτερους οικονομικούς όρους.

Σε αυτή την περίπτωση δεν θα πληρώσει ποινή. Ότι άλλο επιλέξει θα αναγκαστει να πληρώσει το αναποσβεστο επιδότησης.

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!

Σπύρο εάν κάνει φορητότητα θα του προταθεί από την Wind κάποιο από τα καρτοσυμβόλαια για να παραμείνει σε συμβόλαιο με καλύτερους οικονομικούς όρους.

Σε αυτή την περίπτωση δεν θα πληρώσει ποινή. Ότι άλλο επιλέξει θα αναγκαστει να πληρώσει το αναποσβεστο επιδότησης.

Link to comment
Share on other sites

Έχει πέσει τo site της wind και δεν λειτουργεί κανένα mobile app σήμερα... Παρασκευή και 13 ..... κάποιος virus θα χτύπησε το δίκτυο :lol::lol::lol::lol::lol:

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Θελω να κάνω φορητότητα απο την wind γιατι δεν μου δίνουν καλή επιδότηση. Η διαδικασία ποια ειναι; Το ρωτάω σε περίπτωση που δεν με πάρουν τηλ για καλύτερη προσφορά. Υπογραφείσα πρώτα κατι με την άλλη εταιρεία;εχει κάποιος να προτείνει κατι;
Link to comment
Share on other sites

Θελω να κάνω φορητότητα απο την wind γιατι δεν μου δίνουν καλή επιδότηση. Η διαδικασία ποια ειναι; Το ρωτάω σε περίπτωση που δεν με πάρουν τηλ για καλύτερη προσφορά. Υπογραφείσα πρώτα κατι με την άλλη εταιρεία;εχει κάποιος να προτείνει κατι;

 

επιδότηση συσκευής εννοείς; έχουν πεθάνει αυτά. το θέμα πλέον είναι να γλυτώνεις χρήματα με τα πιο οικονομικά πακέτα

Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασία είναι οτι βρίσκεις το πρόγραμμα που σου ταιριάζει και απλά κάνεις αίτηση στην άλλη εταιρία να μεταφέρεις το νούμερο σου.

Στη συνέχεια μπορεί να σε πάρει η wind για αντιπροσφορά, αν τη δεχτείς ακυρώνεις το αίτημα στην άλλη εταιρία και παραμένεις στη wind, διαφορετικά μεταφέρεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Γι' αυτό να κάνετε πάντα φορητότητα σε καρτοκινητό άλλης εταιρίας ώστε αν γίνει η στραβή να αλλάξετε πάλι εύκολα. Η δική σας εταιρία δε γνωρίζει οτι πάτε σε καρτοκινητό ..
Link to comment
Share on other sites

Θελω να κάνω φορητότητα απο την wind γιατι δεν μου δίνουν καλή επιδότηση. Η διαδικασία ποια ειναι; Το ρωτάω σε περίπτωση που δεν με πάρουν τηλ για καλύτερη προσφορά. Υπογραφείσα πρώτα κατι με την άλλη εταιρεία;εχει κάποιος να προτείνει κατι;

 

Απλά θεωρώ επιδότηση για συσκευή δεν θα σου δώσει καμιά εταιρία, οπότε μην μπαίνεις τσάμπα στον κόπο της φορητότητας. Δες μήπως μπορείς να πετύχεις καλύτερο πάγιο στην Wind

Link to comment
Share on other sites

Θα μας τρέλανει η wind. Στον λογαριασμό που εκδόθηκε σήμερα έχει αφαιρεθεί η έκπτωση οικογένειακου πακέτου!!!!
Link to comment
Share on other sites

Απλά θεωρώ επιδότηση για συσκευή δεν θα σου δώσει καμιά εταιρία, οπότε μην μπαίνεις τσάμπα στον κόπο της φορητότητας. Δες μήπως μπορείς να πετύχεις καλύτερο πάγιο στην Wind

 

Στη μείωση των παγίων παίζεται πλέον το παιχνίδι ;)

Link to comment
Share on other sites

Στη μείωση των παγίων παίζεται πλέον το παιχνίδι ;)

 

Ε ναι, και στην ουσία αν πετύχεις καλή έκπτωση που σίγουρα θα πετύχεις αγοράζεις με τα χρήματα που εξοικονομείς όποια συσκευή θέλεις!

Link to comment
Share on other sites

Στη μείωση των παγίων παίζεται πλέον το παιχνίδι ;)

Το παιχνίδι είναι χαμένο με αυτά που δίνει η καρτοκινητη στα μισά λεφτά χωρίς συμβόλαιο και το περίσσευμα στην τσέπη. Αφού επιδότηση συσκευής δε δίνουν στις προσφορές.εγώ έκοψα τη σύνδεση μετά από 12 χρόνια. Τώρα έχω πολλαπλάσιες παροχές με τα μισά λεφτά και χωρίς πρήξιμο.

Link to comment
Share on other sites

Το παιχνίδι είναι χαμένο με αυτά που δίνει η καρτοκινητη στα μισά λεφτά χωρίς συμβόλαιο και το περίσσευμα στην τσέπη. Αφού επιδότηση συσκευής δε δίνουν στις προσφορές.εγώ έκοψα τη σύνδεση μετά από 12 χρόνια. Τώρα έχω πολλαπλάσιες παροχές με τα μισά λεφτά και χωρίς πρήξιμο.

 

Ε ννοειται οτιτα καρτοκινητα υπέρ συμφέρουν τουλάχιστον για μια μεσαία χρήση

Link to comment
Share on other sites

Ε ννοειται οτιτα καρτοκινητα υπέρ συμφέρουν τουλάχιστον για μια μεσαία χρήση

 

Θα έλεγα και για υψηλή χρήση! Είχα πάει σε ένα κατάστημα Vodafone και μου λέει ο Ελληναράς υπάλληλος μου λέει φίλε δεν γίνεται iPhone και καρτοκινητό! Μετά του εξήγησα τις παροχές μου στο F2G και απλά μου είπε οκ με συγχωρείς.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.ειμαι χρονια στην κοσμοτε.καθε χρονο εκανα φορητοτητα και με παιρναν για προσφορα πισω απο την κοσμοτε και παρεμενα. φετος με εχουν νευριασει υπερβολικα με το κακο σημα τους και ειμαι ψημενος να φυγω αν δεν κανουν καλο νουμερο. θα κανω φορητοτητα σε wind (γιαυτο γραφω και σε αυτο το θρεντ). πηρα μολις τηλεφωνο και μου ειπαν οτι δεν μπορει να γινει πλεον η δουλεια απο το τηλεφωνο (οπως εκανα καθε χρονο) αλλα πρεπει να παω σε καταστημα για να υπογραψω.

οποτε ευλογα εχω καποιες αποριες

 

μολις υπογραψω μου δινουν και την καρτα ή την καρτα την στελνουν αφου εγγριθει η φορητοτητα??

η νεα σιμ της γουιντ κανα διημερο κανει να ενεργοποιηθει περιπου ε? αν μου κανει η κοσμοτε καλη προσφορα και αποφασισω να παραμεινω η διαδικασια ακυρωσης μπορει να γινει με φαξ ή πρεπει να παω απο το καταστημα παλι? αν μεχρι να παω στο καταστημα για ακυρωση, εχει ενεργοποιηθει το νουμερο τι γινεται(δηλαδη στην περιπτωση που η αντιπροσφορα της κοσμοτε ειναι καλη και την δεχθω, αλλα πχ με παρουν βραδυ και μεχρι να παω το πρωι στην γουιντ εχουν ενεργοποιησει τη νεα καρτα?

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.ειμαι χρονια στην κοσμοτε.καθε χρονο εκανα φορητοτητα και με παιρναν για προσφορα πισω απο την κοσμοτε και παρεμενα. φετος με εχουν νευριασει υπερβολικα με το κακο σημα τους και ειμαι ψημενος να φυγω αν δεν κανουν καλο νουμερο. θα κανω φορητοτητα σε wind (γιαυτο γραφω και σε αυτο το θρεντ). πηρα μολις τηλεφωνο και μου ειπαν οτι δεν μπορει να γινει πλεον η δουλεια απο το τηλεφωνο (οπως εκανα καθε χρονο) αλλα πρεπει να παω σε καταστημα για να υπογραψω.

οποτε ευλογα εχω καποιες αποριες

 

μολις υπογραψω μου δινουν και την καρτα ή την καρτα την στελνουν αφου εγγριθει η φορητοτητα??

η νεα σιμ της γουιντ κανα διημερο κανει να ενεργοποιηθει περιπου ε? αν μου κανει η κοσμοτε καλη προσφορα και αποφασισω να παραμεινω η διαδικασια ακυρωσης μπορει να γινει με φαξ ή πρεπει να παω απο το καταστημα παλι? αν μεχρι να παω στο καταστημα για ακυρωση, εχει ενεργοποιηθει το νουμερο τι γινεται(δηλαδη στην περιπτωση που η αντιπροσφορα της κοσμοτε ειναι καλη και την δεχθω, αλλα πχ με παρουν βραδυ και μεχρι να παω το πρωι στην γουιντ εχουν ενεργοποιησει τη νεα καρτα?

ευχαριστω πολυ

 

Καλύτερα είναι να μπεις στην Wind και να κάνεις ηλεκτρονικά την παραγγελία (την φορητότητα) τότε θα σου έρθει με κούριερ το σιμάκι όπου και θα υπογράψεις και μετά θα σε πάρουν από την Cosmote για προσφορά, αν δεν δεχτείς μετά τα παζάρια κλπ πας στην WIND αν δεχτείς στέλνεις ακύρωση στην WIND ή αίτημα υπαναχώρησης όπως ισχύει σε κάθε ηλεκτρονική αγορά μέσα σε 14 μέρες.

Βέβαια, δεν νομίζω η Cosmote να σου κάνει καλύτερες τιμές από την WIND.

Link to comment
Share on other sites

αρα γινεται και ηλεκτρονικα σε ευχαριστω πολυ φιλε μου νασαι καλα. θα την κανω τωρα

Καλύτερα είναι να μπεις στην Wind και να κάνεις ηλεκτρονικά την παραγγελία (την φορητότητα) τότε θα σου έρθει με κούριερ το σιμάκι όπου και θα υπογράψεις και μετά θα σε πάρουν από την Cosmote για προσφορά, αν δεν δεχτείς μετά τα παζάρια κλπ πας στην WIND αν δεχτείς στέλνεις ακύρωση στην WIND ή αίτημα υπαναχώρησης όπως ισχύει σε κάθε ηλεκτρονική αγορά μέσα σε 14 μέρες.

Βέβαια, δεν νομίζω η Cosmote να σου κάνει καλύτερες τιμές από την WIND.

 

edit. την εκανα ονλαιν. θα ερθει ο κουριερ και θα του δωσω και δεκα ευρω για το πακετο free2 go. αυτα πανε ακλαφτα προφανως ε?

Edited by BURNIN_AMBITION
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...