Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επίσης μήπως ξέρει κανείς εάν το Wind mobile broadband που δίνει λειτουργεί κανονικά με 4g ή πρέπει να πληρώσεις κάτι παραπάνω;

Πρέπει να έχεις ειδικό usb stick για 4G.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Μιλάω για την περίπτωση που θα μπει σε 4G tablet

(Για παράδειγμα η Vodafone επιτρέπει το 4G μόνο στα προγράμματα πάνω από 5gb το μήνα )

Link to comment
Share on other sites

Είχα καρτοσυμβόλαιο 25 στο δύκτιο αυτό και θέλησα να κάνω διακοπή. Από τέλη Νοεμβρίου έπαψα να τον χρησιμοποιώ και συγκεκριμένα από τον Ιανουάριο έσπασα την κάρτα sim. Πλήρωσα τα οφέλη μου τέλη Απριλίου (υπό την απειλή προδικαστικής ειδοποιητήριας επιστολής) με το ποσό των 115€ και ζήτησα από τον υπάλληλο να κάνω διακοπή συμβολαίου κ να μήν ενεργοποιήσει την γραμμή. Αφού έγινε η διαδικασία αυτή,μου είπε ότι η γραμμή μου θα κλείσει στις 13/05/2015.

Αφού πέρασε ο καιρός και δοκίμασα στις 15/05 να δώ άν όντως έχει κλείσει η γραμμή με το γνωστό μήνυμα: "Ο αριθμός που καλέσατε δεν υπάρχει",άκουσα το: "η κλήση σας προωθείται". Στέλνω μήνυμα στην εταιρεία μέσα από την φόρμα επικοινωνίας και μου απαντήσαν πώς η γραμμή θα κλείσει στις 13/06/2015.

Μετά και από δύο τρείς μέρες έρχεται και ο λογαριασμός! 35.24€ (δεν είναι το ποσό,όσο ο λόγος για την έκδοση του):

 

4.20€ για τέλη επανασύνδεσης (κάτι που φυσικά είχα αρνηθεί με την εξόφληση του λογαριασμού)

Και πίσω απο το φυλλάδιο του λογαριασμού έχει συνοπτικά την κίνηση κλήσεων μου που με έκπληξη διαπίστωσα πως έγιναν 11 κλήσεις,διαρκείας 31 δευτ. !!!! Ενώ η κάρτα sim δεν υπάρχει (όπως είπα και παραπάνω την είχα καταστρέψει τον Ιανουάριο) έγιναν κλήσεις!? :blink:

 

Θα μας τρελάνουν εντελώς εκεί στην WIND? Έχουν ανοίξει τα παράθυρα και πήραν τα μυαλά τους αέρα και χρεώνουν ότι να'ναί;;;; :mad:

Άν κινηθώ νομικά,θα φταίω μετά;;;; :mad:

VODAFONE CU (Huawei Ascend 7)

Triple Play FORTHNET (Σταθερο-Ιντερνετ-NOVA start pack)

Link to comment
Share on other sites

μήπως οι κλήσεις 32 δευτερολέπτων ήταν απλά έισοδος στον τηλεφωνητή σου;
Link to comment
Share on other sites

Πως να γινει αυτο αφου η καρτα sim ειναι κατεστραμενη απο τον Ιανουαριο;!

VODAFONE CU (Huawei Ascend 7)

Triple Play FORTHNET (Σταθερο-Ιντερνετ-NOVA start pack)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Μιλάω για την περίπτωση που θα μπει σε 4G tablet

(Για παράδειγμα η Vodafone επιτρέπει το 4G μόνο στα προγράμματα πάνω από 5gb το μήνα )

 

Όχι φίλε παίζεις μπάλα κανονικά, την Vodafone με τους περιορισμούς της άστο δεν το σχολιάζω καν

Link to comment
Share on other sites

μήπως οι κλήσεις 32 δευτερολέπτων ήταν απλά έισοδος στον τηλεφωνητή σου;

 

Τηλεφωνητής η κάτι τέτοιο....

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν παίζει καμιά καλη προσφορά στη wind? Είμαι vodafone στο Red1 με 1500 λεπτά προς όλους και 1,5 Gb ιντερνετ και πληρώνω για δύο τηλέφωνα οικογενειακό μαζί με τη σύζυγο 44€ το μήνα. Παίζει να βρώ κάτι φτηνότερο όχι απαραίτητα με αντίστοιχο χρόνο. Και 500 λεπτά να είναι μου κάνει. Τί λέτε?
Link to comment
Share on other sites

All 40 (500 λεπτα, 50 μνμ, 500 μεγκα) μού εδωσαν πριν απο 20 μερες περιπου, με 22 ευρω το μηνα. Ειχα ζητησει αλλαγη απο συνδεση σε καρτοκινητο, οποτε εσυ που θα ερχεσαι απο αλλο δικτυο φανταζομαι οτι θα το εχεις ευκολακι κατι φτηνοτερο ή κατι καλυτερο απο το δικο μου πακετο. Ζητα προσφορα.
Link to comment
Share on other sites

All 40 (500 λεπτα, 50 μνμ, 500 μεγκα) μού εδωσαν πριν απο 20 μερες περιπου, με 22 ευρω το μηνα. Ειχα ζητησει αλλαγη απο συνδεση σε καρτοκινητο, οποτε εσυ που θα ερχεσαι απο αλλο δικτυο φανταζομαι οτι θα το εχεις ευκολακι κατι φτηνοτερο ή κατι καλυτερο απο το δικο μου πακετο. Ζητα προσφορα.

 

Ναι ευχαριστώ θα το δω αλλά πρέπει να είναι αρκετά κάτω γιατί τώρα πληρώνω και για τα 2 τηλέφωνα 44€ οπότε για να αξίζει θα πρέπει να μου το κατεβάσουν στα 16-17 το πολύ από τα 22 που το έδωσαν σε σένα. Λιγάκι χλωμό το βλέπω αλλά θα ρωτήσω δε χάνω κάτι.

Η wind πως πάει σε σήμα σε σχέση με τη vodafone? Έχει κάλυψη 4G και εκτός αθήνας γιατί εγώ μένω χαλκίδα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ευχαριστώ θα το δω αλλά πρέπει να είναι αρκετά κάτω γιατί τώρα πληρώνω και για τα 2 τηλέφωνα 44€ οπότε για να αξίζει θα πρέπει να μου το κατεβάσουν στα 16-17 το πολύ από τα 22 που το έδωσαν σε σένα. Λιγάκι χλωμό το βλέπω αλλά θα ρωτήσω δε χάνω κάτι.

Η wind πως πάει σε σήμα σε σχέση με τη vodafone? Έχει κάλυψη 4G και εκτός αθήνας γιατί εγώ μένω χαλκίδα.

 

Στην χαλκίδα το 4G δεν είναι ακόμα καλό, πιάνει πολύ σπάνια αλλά σχεδόν παντού το 3G πάει σφαίρα !

Link to comment
Share on other sites

Στην χαλκίδα το 4G δεν είναι ακόμα καλό, πιάνει πολύ σπάνια αλλά σχεδόν παντού το 3G πάει σφαίρα !

 

Καλά και στη vodafone μόνο στο κέντρο της πόλης πιάνεις 4G αλλά πιάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω σύνδεση στο πακέτο W , ήθελα να ρωτήσω εάν κάνω tethering μέσω Bluetooth και κοινή χρήση της σύνδεσης Internet θα μειώνονται τα δεδομένα πιο γρήγορα από ότι τελειώνουν κάνοντας τα χρήση στην συσκευή μου?? Έχω το note 4. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα έχω σύνδεση στο πακέτο W , ήθελα να ρωτήσω εάν κάνω tethering μέσω Bluetooth και κοινή χρήση της σύνδεσης Internet θα μειώνονται τα δεδομένα πιο γρήγορα από ότι τελειώνουν κάνοντας τα χρήση στην συσκευή μου?? Έχω το note 4. Ευχαριστώ!

 

Ναι φυσικά γιατί εξαρτάται και από τι θα καταναλώνει η συσκευή σου + αυτά που θα καταναλώνουν οι συνδεδεμένες συσκευές. Αν το χρησιμοποιήσεις για απλά πράγματα όπως ανάγνωση email και ειδήσεων θα είσαι οκ. Αλλιώς καλύτερα να σκεφτείς την αγορά mobile broadband, με την Wind να έχει αρκετά καλά και οικονομικά πακέτα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι φυσικά γιατί εξαρτάται και από τι θα καταναλώνει η συσκευή σου + αυτά που θα καταναλώνουν οι συνδεδεμένες συσκευές. Αν το χρησιμοποιήσεις για απλά πράγματα όπως ανάγνωση email και ειδήσεων θα είσαι οκ. Αλλιώς καλύτερα να σκεφτείς την αγορά mobile broadband, με την Wind να έχει αρκετά καλά και οικονομικά πακέτα.

OK ευχαριστώ. Το ήθελα πιο πολύ για το tablet για κανένα τραγούδι στο YouTube όταν θα είμαι διακοπές . Το δικό μου απλά θα κάνει την δουλειά του ρούτερ .

Link to comment
Share on other sites

OK ευχαριστώ. Το ήθελα πιο πολύ για το tablet για κανένα τραγούδι στο YouTube όταν θα είμαι διακοπές . Το δικό μου απλά θα κάνει την δουλειά του ρούτερ .

 

Ok σε κόβω, εκτός αν δεν είναι ενα τραγούδι που και που άλλα πολλά τραγούδια :p. Οπότε ακολουθείς τη λύση που προτείνει ο φίλος παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

Ok σε κόβω, εκτός αν δεν είναι ενα τραγούδι που και που άλλα πολλά τραγούδια :p. Οπότε ακολουθείς τη λύση που προτείνει ο φίλος παραπάνω

Ας ελπίσω να παίζει και wifi

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ρε παιδιά...

 

όπως γράφω και στο αντίστοιχο topic της cosmote, έχω vodafone red 1που λήγει σε λίγες ημέρες η 12μηνη δέσμευση.

Πήρα και στη wind να ρωτήσω για το συμβόλαιο W, Wind to All 40 και Wind to All 50 και οι τιμές που μου έκαναν είναι ίδες με του site, ενώ ανέφερα για φορητότητα.

Απογοητεύτηκα...

Κάποια βοήθεια/συμβουλή;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μόλις μου ήρθε SMS σε εταιρικό συμβόλαιο ότι η Wind είναι "δίπλα μου" και μου δίνει 1500 λεπτά προς όλους μέχρι 7/7.

 

Δεδομένου ότι είναι συμβόλαιο, υπάρχει κάποιος τρόπος να ξέρω ότι όντως δε χρεώνομαι ή πόσα λεπτά απόμενουν κλπ;

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μόλις μου ήρθε SMS σε εταιρικό συμβόλαιο ότι η Wind είναι "δίπλα μου" και μου δίνει 1500 λεπτά προς όλους μέχρι 7/7.

 

Δεδομένου ότι είναι συμβόλαιο, υπάρχει κάποιος τρόπος να ξέρω ότι όντως δε χρεώνομαι ή πόσα λεπτά απόμενουν κλπ;

 

και μενα μόλις ήρθε το σμσ

για να δεις το υπόλοιπο σου υποθέτω με το κλασικό: κενό μήνυμα στο 1212

BaCkOs AE (R) No Rights Reserved

Electrical Engineer T.E.

Link to comment
Share on other sites

και μενα μόλις ήρθε το σμσ

για να δεις το υπόλοιπο σου υποθέτω με το κλασικό: κενό μήνυμα στο 1212

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Δυστυχώς, το 1212 επιστρέφει ένα "Δυστυχώς η υπηρεσία δεν υποστηρίζεται από το συμβόλαιο σας".

 

Μετά κάλεσα στο 1277 και μου είπαν ότι ούτε μπορούν να μουν αν έχουν μπει τα λεπτά, αλλά και ότι "το 1212 έχει κάποιο τεχνικό πρόβλημα από το πρωί".

 

Αν μπορεί κάποιος ας δοκιμάσει να στείλει και εκείνος στο 1212 να δούμε αν του βγάζει το ίδιο ή λειτουργεί κανονικά (και άρα ότι δεν υποστηρίζεται από το συμβόλαιο μου)

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Δυστυχώς, το 1212 επιστρέφει ένα "Δυστυχώς η υπηρεσία δεν υποστηρίζεται από το συμβόλαιο σας".

 

Μετά κάλεσα στο 1277 και μου είπαν ότι ούτε μπορούν να μουν αν έχουν μπει τα λεπτά, αλλά και ότι "το 1212 έχει κάποιο τεχνικό πρόβλημα από το πρωί".

 

Αν μπορεί κάποιος ας δοκιμάσει να στείλει και εκείνος στο 1212 να δούμε αν του βγάζει το ίδιο ή λειτουργεί κανονικά (και άρα ότι δεν υποστηρίζεται από το συμβόλαιο μου)

 

ειναι γενικο το προβλημα φιλε μου!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...