Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαίρετε παιδιά θα ήθελα τη βοήθειά σας. Πήνα να διακόψω σήμερα το συμβόλαιό μου και μου είπαν πως τους χρωστάω 45 ευρώ!

για την έκπτωση που γινόταν στα πάγια αυτούς τους μήνες, επειδή ειχα επιλέξει εκπτωση στο λογασιασμό μου. Τον Αυγουστο φευγω για Αγγλια πρεπει

να τους πληρώσω αυτά τα λεφτά για να μου διακόψουν το συμβόλαιο?Δεν μπορουν να μου αλλαξουν πάγιο και να με πανε σε κανενα wind zero?

Δυστυχώς πρέπει να τα πληρώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το wind M το παλιό με τα 250 λεπτά προς όλους.. με βολεύει πολύ το συγκεκριμένο πρόγραμμα αλλά λόγο του οτι δεν μου έδιναν καλή επιδότηση (80€ ή 4€ εκπτωση παγίου) είπα να ρισκάρω και να τους ταρακουνίσω λίγο... έκανα λοιπόν αίτηση φορητότητας στην cosmote να μου το κάνουν cosmokarta και σήμερα με πήραν τηλέφωνο απο την wind, τους εξήγησα τους λόγους που ήθελα να φύγω και μου έκαναν 50% έκπτωση παγίου!! Εννοείτε πως παρέμεινα στην wind και διευκρίνησε η κοπέλα οτι θα συνεχίσω όπως έχει με το παλιό wind M!! Απο ότι κατάλαβα είναι μια προσφορά αυτών των ημερών, γιατί αρκετοί γνωστοί μου έφυγαν απο τη wind και η wind ήταν αδιαπραγμάτευτη.. ούτε +1 € παραπάνω επιδότηση δεν τους έδιναν!! Oπότε ας δοκιμάσουν όποιοι θέλουν ένα τηλεφώνιμα στο τμήμα προσφορών της wind!

 

Το ιδιο εχει γινει και μενα φιλο μου με το Wind L το παλιο! Ετσι πληρωνει 38€ και εχει 1500' προς Wind & σταθερα, 1500sms προς Wind + 420' προς τους υπολοιπους + 420sms +420mms + 420mb! ΤΖΑΜΠΑ!

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς πρέπει να τα πληρώσεις.

 

Θυμάμαι πως όταν με έπαιρναν από άλλες εταιρείες για φορητότα μου έλεγαν αν έχουν περάσει 6 μήνες από τότε που

υπέγραψα για το συμβόλαιο,δε θα πληρωνα κατι, εφόσον είχα επιλέξει μηνιαία έκπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για αλλαγή του καρτοκινητού σε συμβόλαιο και επιδότηση για συσκευή (αντί για έκπτωση στο πάγιο) χρειάζεταο κάτι άλλο εκτός από αποδεικτικό ΑΦΜ και ταυτότητα?

 

Λέω να εγκαινιάσω το WIND E-Shop από εβδομάδα που θα είναι διαθέσιμο! :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για αλλαγή του καρτοκινητού σε συμβόλαιο και επιδότηση για συσκευή (αντί για έκπτωση στο πάγιο) χρειάζεταο κάτι άλλο εκτός από αποδεικτικό ΑΦΜ και ταυτότητα?

 

Λέω να εγκαινιάσω το WIND E-Shop από εβδομάδα που θα είναι διαθέσιμο! :p

 

μόνο ταυτότητα χρειαζεται

Link to comment
Share on other sites

Από πότε η επιδότηση έγινε επιβράβευση;Για τόσο χαζούς μας έχουν εκεί στην wind;

http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/programmata-adamoivis-sundromiton-sumvolaiou/epivraveusi-gia-sundromites-wind/

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Από πότε η επιδότηση έγινε επιβράβευση;Για τόσο χαζούς μας έχουν εκεί στην wind;

http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/programmata-adamoivis-sundromiton-sumvolaiou/epivraveusi-gia-sundromites-wind/

πηρα τωρα τηλ και ειναι το ιδιο οπως με την αναβαθμιση.επιδοτηση κλπ..

Link to comment
Share on other sites

Από πότε η επιδότηση έγινε επιβράβευση;

 

Από τότε που είναι όντως επιβράβευση. Αν θέλουν, και οι 3, καταργούν τις επιδοτήσεις εν μία νυκτί(άλλο αν δεν τους συμφέρει να το κάνουν)

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο εχει γινει και μενα φιλο μου με το Wind L το παλιο! Ετσι πληρωνει 38€ και εχει 1500' προς Wind & σταθερα, 1500sms προς Wind + 420' προς τους υπολοιπους + 420sms +420mms + 420mb! ΤΖΑΜΠΑ!

 

Μιλάμε όμως για τρομερό πακετάκι σε αυτή την τιμή. Από τα καλύτερα πακέτα.

Σε "αναλογία" το παλιό wind medium βγαίνει καλύτερο ακόμα και από το ΜΥΘΙΚΟ πλέον f2g2.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Σκεφτομαι να χρησιμοποιησω την υπηρεσια Wind 2in1 αλλα δεν ξερω αν το htc υποστηριζει sim toolkit. Επισης θα μπορω να καλω κ απο τα 2 νουμερα οποτε θελω;

πως ακριβως χρησιμοποιειται αυτη η υπηρεσια?

εχω κανει ηδη την ερωτηση εδω και καιρο στο αντιστοιχο θεμα αλλα απαντηση δεν πηρα γιαυτο ρωταω και εδω που ειναι πιο ενεργο σαν θεμα.

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Έκανα ακύρωση του συμβολαίου μου χτες και εκτός ότι μου ζήτησαν να τους επιστρέψω την έκπτωση που πήρα αυτούς τους μήνες(40ευρώ),κάτι που στις

άλλες δύο εταιρείες που ρώτησα μου είπαν ότι δεν ισχύει,με πήραν τηλέφωνο από τη wind 'λυπημένοι ' που ακυρώνω το συμβόλαιό μου και

ότι αν θέλω μπορώ να κρατήσω το νούμερό μου με μηδενικό πάγιο. Μάλλον, ψάχνουν για θύματα. Όσο για το καρτέλ καλά κρατεί και η Wind με 0,14 νομιζω το

sms και τους λιγότερους συνδρόμητες για να μιλάς απεριόριστα (1500 λεπτά), χάνει κόσμο. Κάρτα και πάλι κάρτα μέχρι να βάλουν μυαλό.

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνουμε φορητότητα σε πρόγραμμα συμβολαίου της wind για να την ακυρώσουμε πάλι το 13846 παίρνουμε;Μπορεί να γίνει η ακύρωση και αφού έχει έρθει ο courier με το συμβόλαιο του λέμε ότι μετανιώσαμε δεν υπογράφουμε και φεύγει έτσι απλά ή είναι υποχρεωτικό να υπογράψουμε;
Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνουμε φορητότητα σε πρόγραμμα συμβολαίου της wind για να την ακυρώσουμε πάλι το 13846 παίρνουμε;Μπορεί να γίνει η ακύρωση και αφού έχει έρθει ο courier με το συμβόλαιο του λέμε ότι μετανιώσαμε δεν υπογράφουμε και φεύγει έτσι απλά ή είναι υποχρεωτικό να υπογράψουμε;

 

και να υπογραψεις αν δεν σε αφησει η τωρινη σου εταιρια δεν γινεται τιποτα. εισαι καλυμμενος.. αρα παρε τηλ. την εταιρια σου και πες να απορριψουν το αιτημα..

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Άπαξ κ μπει υπογραφή σίγουρα γίνεται μετά έτσι να ακυρωθεί;ακόμα και να πάρω εγω την εταιρεία!Υπάρχει περιθώριο κάποιων ημερών που μπορείς να διακόψεις το συμβόλαιο χωρίς κυρώσεις;
Link to comment
Share on other sites

Άπαξ κ μπει υπογραφή σίγουρα γίνεται μετά έτσι να ακυρωθεί;ακόμα και να πάρω εγω την εταιρεία!Υπάρχει περιθώριο κάποιων ημερών που μπορείς να διακόψεις το συμβόλαιο χωρίς κυρώσεις;

 

η υπογραφη σου ισχυει απο την ημερα που θα ενεργοποιηθεις στον νεο παροχο! αν ενεργοποιηθεις δεν γινεται τιποτα πλεον. παρε τηλ την εταιρια σου για να σου αποριριψουν το αιτημα αν εχεις ενεργοποιηθει (και εχεις βαλει υπογραφη) δεν μπορεις να κανεις τιποτα δωρεαν..:p

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

εχω το προγραμμα 250 λεπτα προς ολους

 

στην wind εχει ελαχιστο χρονο χρεωσης το 1 (!) λεπτο ... σωστα ?

στην wind για να μιλησω με καποιον 1,5 λεπτο θα "πεσει" η γραμμη σιγουρα 3 φορες .. οποτε εχω χρεωθει 3 λεπτα.. σωστα ?

 

για να καταλαβω γιατιδε μου βγαινει ο τελικος χρονος που μιλαω με τα λεπτα που μου απομενουν... :confused:

Link to comment
Share on other sites

εχω το προγραμμα 250 λεπτα προς ολους

 

στην wind εχει ελαχιστο χρονο χρεωσης το 1 (!) λεπτο ... σωστα ?

στην wind για να μιλησω με καποιον 1,5 λεπτο θα "πεσει" η γραμμη σιγουρα 3 φορες .. οποτε εχω χρεωθει 3 λεπτα.. σωστα ?

 

για να καταλαβω γιατιδε μου βγαινει ο τελικος χρονος που μιλαω με τα λεπτα που μου απομενουν... :confused:

 

εγω παλι δεν καταλαβαινω γιατι σου πεφτει η γραμμη λογω σηματος; αν ναι αλλαξε εταιρια τι σου φταει η wind? :confused:

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

 

για να καταλαβω γιατιδε μου βγαινει ο τελικος χρονος που μιλαω με τα λεπτα που μου απομενουν... :confused:

 

Μόνο με sms στο 1212 μπορείς να μαθαίνεις το χρόνο σου.

Και στα Wind to All κλήση στο 1270

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Σκεφτομαι να χρησιμοποιησω την υπηρεσια Wind 2in1 αλλα δεν ξερω αν το htc υποστηριζει sim toolkit. Επισης θα μπορω να καλω κ απο τα 2 νουμερα οποτε θελω;

πως ακριβως χρησιμοποιειται αυτη η υπηρεσια?

 

Εδω εχουμε καποια απαντηση;

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Λογω 2 νομιζω ανεξοφλητων λογαριασμων μου ηρθε το παρακατω μυνημα απο την wind :

Σας ενημερωνουμε οτι εχουν ξεκινησει οι νομικες διαδικασιες εισπραξης των ανεξοφλητων λογαριασμων σας.Παρακαλουμε επικοινωνηστε αμεσα στο τηλεφωνο 210......

Ποιες ειναι οι προβλεπομενες νομικες διαδικασιες για το υπερογκο ποσο οφειλης των 50 ευρω ?

Link to comment
Share on other sites

Λογω 2 νομιζω ανεξοφλητων λογαριασμων μου ηρθε το παρακατω μυνημα απο την wind :

Σας ενημερωνουμε οτι εχουν ξεκινησει οι νομικες διαδικασιες εισπραξης των ανεξοφλητων λογαριασμων σας.Παρακαλουμε επικοινωνηστε αμεσα στο τηλεφωνο 210......

Ποιες ειναι οι προβλεπομενες νομικες διαδικασιες για το υπερογκο ποσο οφειλης των 50 ευρω ?

 

Για 50 μόνο ευρώ;;;;;!!!!

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχουν νομικές διαδιακασίες για 75 ευρώ. Ψαρωτικό είναι για να πας να πληρώσεις
Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται να κάνω μία κλήση σε έναν αριθμό, να διαρκεί μισή ώρα, και στα πρώτα τρία λεπτά της κλήσης να κάνω και άλλη κλήση στον ίδιο αριθμό, η οποία να διαρκεί ένα τέταρτο; :blink:

 

Wind, μέτρα ένα συμβόλαιο λιγότερο. Και απάντησε το τηλέφωνο όταν σε παίρνουν στην εξυπηρέτηση πελατών. :knife:

 

Υ.Γ.: Απλά να υπενθυμίσω ότι επανειλημμένα έχουν γίνει λανθασμένες χρεώσεις και στο F2G μου. :angry:

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...