Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θα αρχισει η επτωση απ τον 2ο μηνα μεχρι τον 13ο και θα πρεπει να κανεις ανανεωση στον 12ο οποτε αν θελεις να αλλαξεις δικτυο θα εχεις 11 μηνες εκπτωση και ο πρωτος θα ειναι ολοκληρος.Για παραδειγμα αν παρεις το XXL που βγαινει με τους φορους καπου στα 150-160 euro τοσο θα ειναι και ο πρωτος λογαριασμος.Η επισημη δικαιολογια ηταν οτι δεν υπαρχει χρονος στην διαφηση για τετοιου ειδους λεπτομεριες! Καθαρη απατη γιατι ουτε καν στο καταστημα τον αναφερουν οταν ρωτας για προγραμμα.
Link to comment
Share on other sites

Ποιός είπε για 13ο μήνα? Το συμβόλαιο είναι για 12 μήνες :blink:

 

Εμένα μου είπαν ότι τον πρώτο μήνα θα έρθει ολόκληρος και θα πιστωθεί στον δεύτερο, οπότε ο δεύτερος θα έρθει 0 εαν δεν έχω κάνει χρεώσιμες κλήσεις.

 

Είπαν επίσης ότι θα έρθει μήνυμα σχετικά αλλά τίποτα.

In the Flesh?
Link to comment
Share on other sites

σε πιο προγραμμα μπηκες? ο πρωτος θα ερθει ολοκληρος και στον 2ο θα πιστωθεη η εκπτωση 50% ,οποτε ο δευτερος θα ερθει μισος και οχι 0
Link to comment
Share on other sites

Παντού γίνεται αυτό.. Ο πρώτος λογαριασμός έρχεται με 1,5 πάγιο μέσα και η έκπτωση ξεκινάει από τον δεύτερο λογαριασμό και μετά..

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα στο Wind L.

 

Και δεν μου είχαν πει τίποτα για πρώτο λογαριασμό ολόκληρο.

Επίσης, μου είχαν πει ότι τα 2 πρώτα πάγια θα ήταν δωρεάν αφού έτρεχε μια τέτοια προσφορά.

 

Για να τους ξαναπάρω να δω... :mad:

In the Flesh?
Link to comment
Share on other sites

ενωμερωσε dimi οταν εχεις νεα.ποτε εκανες την συνδεση?

 

Μίλησα μόλις με την Εξυπηρέτηση Πελατών, περιμένουν λένε να τους απαντήσει το Τμήμα Λογαριασμών.

 

Φυσικά θα ενημερώσω. Δεν θα πληρώσω το λογαριασμό έτσι κι αλλιώς διότι είναι λανθασμένος.

 

Τη σύνδεση την έκανα (φορητότητα) τη Μεγάλη Βδομάδα, νομίζω Μεγάλη Τετάρτη.

 

Το συμβόλαιο λέει μηδενική επιδότηση, αλλά δεν αναφέρει έκπτωση 50%, ούτε τα 2 πρώτα πάγια. Μου είπαν ότι ο συνεργάτης τους πέρασε σωστά την αίτηση και ότι κανονικά ισχύουν αυτά που είχα συμφωνήσει αλλά θα ειδοποιηθώ με μήνυμα στο κινητό για την εξέλιξη. Τώρα που θα βρούν χώρο στο μήνυμα να εξηγήσουν... άντε να το δω.

 

Ως νέος πελάτης, είμαι καλόπιστος και περιμένω να λυθεί.

Αλλιώς φέυγω καπάκι και πάω Voda που μου έκαναν την ίδια προσφορά και τελειώνει η υπόθεση.

In the Flesh?
Link to comment
Share on other sites

εγω Μεγαλη Τεταρτη η Μ.Πεμπτη πηγα.τι αναγραφει ο λογαριασμος σου και ειναι λαθος? Εγω μπηκα στο XL και ηρθε η καμπανα 84 Euro!
Link to comment
Share on other sites

Αναγράφει τη full τιμή, 66 ευρώ + φόρος κινητής, λες και το έχω πάρει με επιδότηση, αντί να είναι το πρώτο μου δωρεάν πάγιο. Σαφώς και είναι λάθος, εγώ άλλα συμφώνησα.

 

Υποθέτω καλόπιστα ότι είναι λάθος του συστήματός τους και περιμένω να διορθωθεί. Υποθέτω θα μου αποσταλεί μηδενικός λογαριασμός, παρομοίως και ο επόμενος και από τον τρίτο θα έρχεται το 33 ευρώ + φόρος κινητής.

 

Αυτοί μου έκαναν την προσφορά, δεν την έκανα εγώ. αν δεν τηρηθεί, όπως είπα, η Voda μου κάνει την ίδια και πάω εκεί, παίρνω και τα καρτοκινητά μου μαζί που τα πήγα σε wind και Q και βλέπουμε.

 

Υποθέτω θα επιλυθεί πάντως, δεν φαντάζομαι να έχουν στείλει σε όλους ολόκληρα πάγια ενώ έχουν 50% έκπτωση. Είδα ότι σε διάφορα πράγματα είχαν προβλήματα τελευταία τα συστήματά τους.

 

Εντάξει, αυτά συμβαίνουν...

Απλά δεν χτυπάει ωραία σε νέο πελάτη να του στέλνεις ό,τι νά'ναι λογαριασμό και να αναγκάζεται να ζητάει επίλυση...

In the Flesh?
Link to comment
Share on other sites

Πριμένω να επιλυθεί το θέμα, ο λογαριασμός είναι να πληρωθεί στις 19/05, μου είπαν ότι μέχρι τις 15/05 θα έχει λυθεί.
In the Flesh?
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι cosmote 4-5 χρονια με 3 εταιρικα αλλα εδω και 6 μηνες περιπου η κατασταση εχει γινει ανυποφορη.

Δεν υπαρχει σημα πουθενα.ουτε μεσα ουτε εξω ουτε και σε αεροστατο να ανεβεις

Λογω εργασιας,δεν γινετε αλλο τα μαζευω και φευγω για WIND που τουλαχιστον στην περιοχη μου(Πετρουπολη) εχει τις καμπανες που διαφημιζει η cosmote

Ο μηνιαιος λογαριασμος μου παιζει στα 90ε περιπου

Τι επιδοτηση λετε να μου δωσουνε στην W;Αυτην την εποχη δινουνε κατι παραπανω για μεταφορα απο αλλον;Αν πχ μου πουνε ενα ποσο και θελω κινητο με λιγο παραπανω,να τους το παζαρεψω για να μην πληρωσω τιποτα;

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι cosmote 4-5 χρονια με 3 εταιρικα αλλα εδω και 6 μηνες περιπου η κατασταση εχει γινει ανυποφορη.

Δεν υπαρχει σημα πουθενα.ουτε μεσα ουτε εξω ουτε και σε αεροστατο να ανεβεις

Λογω εργασιας,δεν γινετε αλλο τα μαζευω και φευγω για WIND που τουλαχιστον στην περιοχη μου(Πετρουπολη) εχει τις καμπανες που διαφημιζει η cosmote

Ο μηνιαιος λογαριασμος μου παιζει στα 90ε περιπου

Τι επιδοτηση λετε να μου δωσουνε στην W;Αυτην την εποχη δινουνε κατι παραπανω για μεταφορα απο αλλον;Αν πχ μου πουνε ενα ποσο και θελω κινητο με λιγο παραπανω,να τους το παζαρεψω για να μην πληρωσω τιποτα;

Μπορείς εκτός επιδότησης να έχεις και έκπτωση 50% στο πάγιό σου αν σε ενδιαφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι cosmote 4-5 χρονια με 3 εταιρικα αλλα εδω και 6 μηνες περιπου η κατασταση εχει γινει ανυποφορη.

Δεν υπαρχει σημα πουθενα.ουτε μεσα ουτε εξω ουτε και σε αεροστατο να ανεβεις

Λογω εργασιας,δεν γινετε αλλο τα μαζευω και φευγω για WIND που τουλαχιστον στην περιοχη μου(Πετρουπολη) εχει τις καμπανες που διαφημιζει η cosmote

Ο μηνιαιος λογαριασμος μου παιζει στα 90ε περιπου

Τι επιδοτηση λετε να μου δωσουνε στην W;Αυτην την εποχη δινουνε κατι παραπανω για μεταφορα απο αλλον;Αν πχ μου πουνε ενα ποσο και θελω κινητο με λιγο παραπανω,να τους το παζαρεψω για να μην πληρωσω τιποτα;

Κλασσική ελληνική νοοτροπία....δε μου λες....σε ενδιαφέρει να πας σε μια εταιρεία για να μπορείς να κάνεις την δουλειά σου, η να πας σε μια εταιρεία για να πάρεις καλύτερη επιδότηση? Μπορείς να πάρεις μια συσκευή στο ποσό της επιδότησης που θα σου δώσουνε..πολύ απλά!!

Τους εχθρούς μου τους ξέρω..τους φίλους μου φοβάμαι!:pig:
Link to comment
Share on other sites

Κυριως να εχω σημα,αλλα και μεγαλυτερη επιδοτηση

Πριν απο λιγο μου δωσανε στην Vodafone, 90 λεπτα+60 σε εταιρικα με παγιο με φορους 14,33 την καθε συνδεση (χ3) + 326 επιδοτηση

Το θεμα ειναι ομως οτι εγω θελω W γιατι εχει καλυτερο σημα στην Περιοχη μου.Εαν μου δωσουνε λιγοτερα στην w να τους παζαρεψω;

Link to comment
Share on other sites

Κυριως να εχω σημα,αλλα και μεγαλυτερη επιδοτηση

Πριν απο λιγο μου δωσανε στην Vodafone, 90 λεπτα+60 σε εταιρικα με παγιο με φορους 14,33 την καθε συνδεση (χ3) + 326 επιδοτηση

Το θεμα ειναι ομως οτι εγω θελω W γιατι εχει καλυτερο σημα στην Περιοχη μου.Εαν μου δωσουνε λιγοτερα στην w να τους παζαρεψω;

Δοκιμασε...αν σε ενδιαφέρει τότο πολύ..δοκίμασέ το.

Τους εχθρούς μου τους ξέρω..τους φίλους μου φοβάμαι!:pig:
Link to comment
Share on other sites

ησουν στην wind η πηγες την Μεγαλοβδομαδα με φορητοτητα?

 

κανενα νεο dimi? ψαχνω καποιον υπευθυνο να μιλησω αλλα τιποτα! μ'αρεσει που μιλανε για "ξεκαθαρες λυσεις"!

Edited by Petros the Great
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα ακόμα, υποθέτω μόλις περάσει η ημερομηνία πληρωμής του λογαριασμού θα επικοινωνήσουν έτσι κι αλλιώς.

 

Τη Μ.Τετάρτη με πήραν τηλέφωνο και έγινε η αίτηση φορητότητας στη Wind.

In the Flesh?
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα ακόμα, υποθέτω μόλις περάσει η ημερομηνία πληρωμής του λογαριασμού θα επικοινωνήσουν έτσι κι αλλιώς.

 

Τη Μ.Τετάρτη με πήραν τηλέφωνο και έγινε η αίτηση φορητότητας στη Wind.

εγω ψαχνω καποιον να μιλησω,εχω στηλει και mail αλλα δεν βρισκω κανενα! πιθανον να αφησω κι εγω απληρωτο τον λογαριασμο. Ποιο πακετο επελεξες ,50% εκπτωση και 2 μηνες δωρο τα παγια?

Link to comment
Share on other sites

εγω ψαχνω καποιον να μιλησω,εχω στηλει και mail αλλα δεν βρισκω κανενα! πιθανον να αφησω κι εγω απληρωτο τον λογαριασμο. Ποιο πακετο επελεξες ,50% εκπτωση και 2 μηνες δωρο τα παγια?

 

Ναι, στο Wind L

In the Flesh?
Link to comment
Share on other sites

ΣAΣ YΠENΘYMIZOYME OTI EINAI ENEPΓOΠOIHMENH H NEA YΠHPEΣIA ΠEPIAΓΩΓHΣ ΓIA NA MIΛATE ME TA ΔΩPEAN ΛEΠTA TOY ΠPOΓPAMMATOΣ ΣAΣ &MONO 0,81/KΛHΣH ΣTHN EYPΩΠAIKH ENΩΣH

 

Σορρυ για τα κεφαλαια, το εκανα αντιγραφη επικολληση απο το κινητο.

Μια διευκρινηση οποιος γνωριζει: δηλαδη τωρα με αυτο, μπορω να καλω απο Ελλαδα καποιο κινητο στην ΕΕ και να χρεωνεται το flexy υπολοιπο μου??

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...