Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guest johnvol_no1
αν δεν παρω συσκευη με επιδοτηση τι εκτπωση θα εχω στο παγιο μου?εχω flexi 40

 

Aν ήδη έχεις την συνδεση σου 1 χρόνο, η επιδοτηση δεν ειναι στανταρ. πάρε 1260 (επιλογή 8) και ρώτησε να μαθεις την επιδοτηση που εχεις. ό,τι σου πουν δια 12 και βγήκε η εκπτωσή σου!!

Link to comment
Share on other sites

35+19%........

ευχαριστω...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Και τώρα μια προχωρημένη ερώτηση:

αν ζητήσω να γίνει αλλαγή αριθμού στο συμβόλαιό μου, τότε το παλιό νούμερο το χάνω ή μπορώ να το κάνω καρτοκινητό;

Μπορείς να κάνεις νέο συμβολαιο με καινουριο νούμερο και παράλληλα να μετατρέψεις το παλιό σου σε καρτοκινητο

Ναι αλλά δεν έχει λήξει η δέσμευση.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Aν ήδη έχεις την συνδεση σου 1 χρόνο, η επιδοτηση δεν ειναι στανταρ. πάρε 1260 (επιλογή 8) και ρώτησε να μαθεις την επιδοτηση που εχεις. ό,τι σου πουν δια 12 και βγήκε η εκπτωσή σου!!

 

αν δεν εχω πληρωσει παραπανω λογαριασμους?ως συνηθως πληρωνω 45-48 ευρω ποση ειναι περιπου η επιδοτηση?παιζουν και στην wind παζαρια?η cosmo ξεκινησε απο 70 ευρω και στο τελος μου εδινε 180...:lol: για να μην φυγω

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά δεν έχει λήξει η δέσμευση.

 

Άν έχεις πάρει συσκευή με επιδότηση θα πρέπει να πληρώσεις κάποιο ποσό απο την επιδότηση που σου έδωσαν.:)

Link to comment
Share on other sites

Ωχ, αν η Ελβετία δεν ανήκει στην Ευρωταρίφα την πάτησα.... :(

 

Και τώρα μια προχωρημένη ερώτηση:

αν ζητήσω να γίνει αλλαγή αριθμού στο συμβόλαιό μου, τότε το παλιό νούμερο το χάνω ή μπορώ να το κάνω καρτοκινητό;

 

Νομίζω (99,9% σίγουρος) ότι το χάνεις...:(

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω (99,9% σίγουρος) ότι το χάνεις...:(

 

γιατι να το χασει εγω εκανα μετατροπη περισυ απο συμβολαιο σε καρτοκινητο ενα νουμερο και δν το εχασα ...

Link to comment
Share on other sites

γιατι να το χασει εγω εκανα μετατροπη περισυ απο συμβολαιο σε καρτοκινητο ενα νουμερο και δν το εχασα ...

 

Άλλο ρωτάει.:O Αν σε ένα συμβόλαιο, χωρίς να το κόψει/μετατρέψει σε καρτοκινητό,ζητήσει αλλαγή αριθμού και ταυτόχρονα ζητήσει το παλιό νούμερο σε καρτοκινητό. Είναι λίγο διαφορετικό και όχι συνηθισμένο.

Link to comment
Share on other sites

Άλλο ρωτάει.:O Αν σε ένα συμβόλαιο, χωρίς να το κόψει/μετατρέψει σε καρτοκινητό,ζητήσει αλλαγή αριθμού και ταυτόχρονα ζητήσει το παλιό νούμερο σε καρτοκινητό. Είναι λίγο διαφορετικό και όχι συνηθισμένο.

Αυτό ρωτάω!

Γιατί εφόσον θα ζω Ελβετία, δε με συμφέρει να πληρώνω τζάμπα τα πάγια στην Ελλάδα. Καλύτερα να το κάνω καρτοκινητό και να το ανοίγω απλά για να βλέπω τι μηνύματα μου στέλνουν.

Επομένως σκεφτόμουν αν μπορούσα να αλλάξω το νούμερο στην Ελλάδα και να το δώσω στον πατέρα μου (ο τελευταίος Έλληνας κάτω των 60 χωρίς κινητό...).

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια SOS... πριν περιπου δεκα μερες πηρα με αναβαθμιση συσκευη NOKIA 3600 slide η οποια ξαφνικα σημερα παρουσιαζει δυσλειτουργια σε καποια πληκτρα... Με καλύπτει εμενα η εγγυηση των 7 ημερών που διαφημίζει η wind οτι θα μου το διορθώσουνε ή οτι θα μου το αντικαταστήσουν σε αντίθετη περίπτωση? πειτε μου κάποιος αν γινεται με σιγουριά για να το παω αύριο...

...μου άλλαξαν όλη τη μητρική του DELL δωρεάν, και μάλιστα εκτός εγγύησης! ;)

HUAWEI IDEOS X5 PRO

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον η συσκευή καλύπτεται απο την ''Δέσμευση Επισκευής'' θα πάρουν το κινητού σου να το φτιάξουν και αν δεν φτιάχνεται θα σου δώσουν ένα ολόιδιο καινούργιο.:)
Link to comment
Share on other sites

Guest giannios
Παιδια SOS... πριν περιπου δεκα μερες πηρα με αναβαθμιση συσκευη NOKIA 3600 slide η οποια ξαφνικα σημερα παρουσιαζει δυσλειτουργια σε καποια πληκτρα... Με καλύπτει εμενα η εγγυηση των 7 ημερών που διαφημίζει η wind οτι θα μου το διορθώσουνε ή οτι θα μου το αντικαταστήσουν σε αντίθετη περίπτωση? πειτε μου κάποιος αν γινεται με σιγουριά για να το παω αύριο...

 

Έχω την εντύπωση ότι οι επτά ημέρες είναι η προθεσμία που δίνει η Wind για να σου φτιάξει το κινητό, όχι η διορία για να επιστρέψεις εσύ το κινητό. για δες λίγο εδώ.... http://www.wind.com.gr/pages.fds?pageID=1589&langID=1:blink:

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστώ... giannios και εγω την δεσμευση επισκευης εννοουσα οχι τις μερες αγορας... να ειστε καλα... θα το παω αυριο και θα σας πω τι θα μου πούνε...

...μου άλλαξαν όλη τη μητρική του DELL δωρεάν, και μάλιστα εκτός εγγύησης! ;)

HUAWEI IDEOS X5 PRO

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι ακριβώς παίζει με αυτό που λέει στη νέα διαφήμιση της η Wind περί επιστροφής του ποσού της επιδότησης σε αυτούς που δεν κάνουν αναβάθμιση? :confused:

Ούτε στο site της Wind ούτε εδώ μπόρεσα να βρω καμιά σχετική πληροφορία (είχε ανοιχτεί σχετικό thread που επικεντρώθηκε στο θέμα του σήματος και τελικά κλειδώθηκε)

Link to comment
Share on other sites

λογικα θα εχουν επιστροφη στο λογαριασμο του κινητου. δεν νομιζω να ειναι μετρητα! κανενας δεν το εχει κανει και ουτε προκειται!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι ακριβώς παίζει με αυτό που λέει στη νέα διαφήμιση της η Wind περί επιστροφής του ποσού της επιδότησης σε αυτούς που δεν κάνουν αναβάθμιση? :confused:

Ούτε στο site της Wind ούτε εδώ μπόρεσα να βρω καμιά σχετική πληροφορία (είχε ανοιχτεί σχετικό thread που επικεντρώθηκε στο θέμα του σήματος και τελικά κλειδώθηκε)

αυτο ισχυει σε νεα συμβολαια ή επιδοτησεις. αντι να παρεις συσκευη το ποσο της επιδοτησης διαιρειτε δια του 12.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

λογικα θα εχουν επιστροφη στο λογαριασμο του κινητου. δεν νομιζω να ειναι μετρητα! κανενας δεν το εχει κανει και ουτε προκειται!

 

..εννοείται!

 

αυτο ισχυει σε νεα συμβολαια ή επιδοτησεις. αντι να παρεις συσκευη το ποσο της επιδοτησης διαιρειτε δια του 12.

 

...επιδότηση σε υπάρχοντα συμβόλαια εννοείς? Επειδή δικαιούμαι κάποιο ποσό και δεν σκοπεύω να το χρησιμοποιήσω...

(απορώ, η Wind δεν έχει βγάλει ακόμη σχετικό Δελτίο Τύπου ή απλώς δεν έχει αναρτηθεί στο site τους?:confused:)

Link to comment
Share on other sites

..εννοείται!

 

 

 

...επιδότηση σε υπάρχοντα συμβόλαια εννοείς? Επειδή δικαιούμαι κάποιο ποσό και δεν σκοπεύω να το χρησιμοποιήσω...

(απορώ, η Wind δεν έχει βγάλει ακόμη σχετικό Δελτίο Τύπου ή απλώς δεν έχει αναρτηθεί στο site τους?:confused:)

 

nai,kai gia sena isxiei,an exei anavathmisi.

auto vevaia isxiei edw kai 8

mines.

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

nai,kai gia sena isxiei,an exei anavathmisi.

auto vevaia isxiei edw kai 8

mines.

 

Thanks για την απάντηση. Θα απευθυνθώ σε Wind shop να δω πως ακριβώς γίνεται. Μου κάνει εντύπωση το ότι ισχύει εδώ και 8 μήνες αλλά δεν έχει ακουστεί καθόλου(?), δεν υπάρχει στο site της Wind (στα δ.τ τουλάχιστον) και δεν παρουσιάζεται ως εναλλακτική από την εταιρεία όταν με ζαλίζει με μηνύματα κι επιστολές για το θέμα της επιδότησης... :confused:

Link to comment
Share on other sites

Thanks για την απάντηση. Θα απευθυνθώ σε Wind shop να δω πως ακριβώς γίνεται. Μου κάνει εντύπωση το ότι ισχύει εδώ και 8 μήνες αλλά δεν έχει ακουστεί καθόλου(?), δεν υπάρχει στο site της Wind (στα δ.τ τουλάχιστον) και δεν παρουσιάζεται ως εναλλακτική από την εταιρεία όταν με ζαλίζει με μηνύματα κι επιστολές για το θέμα της επιδότησης... :confused:

 

Γιατί μάλλον τους συμφέρει περισσότερο να πουλάνε και κινητά εκτός από το απλώς να σε ξαναδεσμεύουν για ένα χρόνο...

Link to comment
Share on other sites

Τον Μάιο μου το πρότειναν σαν δυνατότητα αντί για αναβάθμιση συσκευής. Το ποσό της επιδότησης να μοιραστεί στους λογαριασμούς των επόμενων 12 μηνών.
Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

Και η γυναίκα μου εκμεταλλεύθηκε αυτήν τη δυνατότητα και αντί για επιδότηση συσκευής της αφαιρείται κάθε μήνα από το λογαριασμό της ένα ποσό.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε το εξής μήνυμα από τη wind:

 

ΤΩΡΑ Η WIND ΣΑΣ ΠΑΡΕΧΕΙ ΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΠΕΡΙΑΓΩΓΗΣ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΚΟΣΤΟΣ. ΑΝ ΔΕΝ ΕΠΙΘΥΜΕΙΤΕ ΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΚΑΛΕΣΤΕ ΧΩΡΙΣ ΧΡΕΩΣΗ ΣΤΟ 1275.

 

Κατ'αρχάς θέλω να ρωτήσω τι είναι η περιαγωγή;

Έπειτα λέει ότι είναι αυτόματα και χωρίς κανένα κόστος, αλλά επειδή με προβληματίζει το ότι επισημαίνει τι να καλέσουμε αν δεν επιθυμούμε την υπηρεσία, μήπως τώρα είναι χωρίς κανένα κόστος αλλά μετά από λίγο καιρό είναι με κάποιο κόστος και επειδή δεν θα την έχουμε απενεργοποιήσει θα μας χρεώνει;

Τέλος πάντων, όποιος ξέρει κάτι τουλάχιστον για το τι είναι η περιαγωγή ας το πει εδώ να μαθαίνουμε κι εμείς που δεν ξέρουμε. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε το εξής μήνυμα από τη wind:

 

ΤΩΡΑ Η WIND ΣΑΣ ΠΑΡΕΧΕΙ ΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΠΕΡΙΑΓΩΓΗΣ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΚΟΣΤΟΣ. ΑΝ ΔΕΝ ΕΠΙΘΥΜΕΙΤΕ ΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΚΑΛΕΣΤΕ ΧΩΡΙΣ ΧΡΕΩΣΗ ΣΤΟ 1275.

 

Κατ'αρχάς θέλω να ρωτήσω τι είναι η περιαγωγή;

Έπειτα λέει ότι είναι αυτόματα και χωρίς κανένα κόστος, αλλά επειδή με προβληματίζει το ότι επισημαίνει τι να καλέσουμε αν δεν επιθυμούμε την υπηρεσία, μήπως τώρα είναι χωρίς κανένα κόστος αλλά μετά από λίγο καιρό είναι με κάποιο κόστος και επειδή δεν θα την έχουμε απενεργοποιήσει θα μας χρεώνει;

Τέλος πάντων, όποιος ξέρει κάτι τουλάχιστον για το τι είναι η περιαγωγή ας το πει εδώ να μαθαίνουμε κι εμείς που δεν ξέρουμε. Ευχαριστώ!

 

Περιαγωγή είναι να μπορεί το κινητό σου να συνδέεται με δίκτυα του εξωτερικού. Δηλαδή να μπορείς να κάνεις και να δέχεσαι κλήσεις όταν βρίσκεσαι π.χ. στην Γαλλία ή στην Αμερική.

Μέχρι τώρα είτε έπρεπε να δώσεις μία προκαταβολή ωστε να ενεργοποιηθεί ή να πληρώνεις το λογαριασμό σου μέσω πιστωτικής, (ωστε να μην φοβούνται ότι θα τους αφήσεις απλήρωτους...) για να σου ξεκλειδώσουν την υπηρεσία. Φαίνεται ότι πλέον θα είναι ελεύθερη σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Περιαγωγή είναι να μπορεί το κινητό σου να συνδέεται με δίκτυα του εξωτερικού. Δηλαδή να μπορείς να κάνεις και να δέχεσαι κλήσεις όταν βρίσκεσαι π.χ. στην Γαλλία ή στην Αμερική.

 

Η κάπου κοντά στα σύνορα να χάσει για λίγο το σήμα της Wind και σε συνδυασμό με την επιλογή "αυτόματη αναζήτηση δικτύου" του κινητού να συνδεθείς με κάποιο γειτονικό και να σε ταράξει στην χρέωση...γιατί έχει χρέωση και στις εισερχόμενες.

Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...