Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα κάνω (και εγώ) τα παραπονά μου για τις πολιτικές και την ''εξυπηρέτηση πελατών'' της συγκεκριμένης εταιρίας, γνωρίζοντας φυσικά πως ότι λέω θα πάει στον κουβά εκ μέρους τους..

Έχασα ή μάλλον μου κλέψανε χθές το κινητό μου και φυσικά πήγα σε ένα κατάστημα για να βγάλω πάλι τη sim. Όπως μου είπανε όμως αυτό δεν είναι δυνάτό να γίνει εφόσον έχω απλήρωτο λογαριασμό. Να αναφέρω ότι το ποσό ανέρχεται σε 267 ευρώ με τηλεφωνήματα που ναι έγιναν , απλά δεν υπάρχει η δυνατότητα άμεσης εξόφλησης. Μου προτείναν λοιπόν να τους πάρω τηλέφωνο και να κάνω διακανονισμό. Περιττό να πώ πως η κυρία με την οποία μίλησα εκτός του ότι ήταν αγενέστατη και ειρωνική μου ανέφερε πως για να βγάλω εκ νέου τη sim θα πρέπει να γίνει απεμπλοκή της γραμμής και άρα να εξοφληθεί άμεσα όλο το ποσό! Μάταια προσπαθούσα να εξηγήσω ότι χρειάζομαι άμεσα τη γραμμή λόγω δουλειάς κλπ, και μπορώ να καταλάβω ότι για να γίνει αυτό θα πρέπει να εξοφληθεί κάποιο ποσό..αλλά ολόκληρο και άμεσα?? Στο κάτω κάτω δεν είπα να να μην υπάρχει η φραγή μέχρι εξόφλησης του λογαριασμού αλλά τουλάχιστον για εισερχόμενες κλήσεις η γραμμή μου είναι απαραίτητη.

Αλλά τίθεται θέμα διακανονισμού όταν ζητάνε μπαμ και κάτω όλο το ποσό?? Και επίσης τη συγκεκριμένη γραμμή την έχω αρκετό καιρό και τους έχω χρυσώσει στην κυριολεξία με λογαριασμούς που έχουν εκδοθεί. Πάντα ήμουν τυπική και τώρα να συμπεριφέρονται έτσι??

Δε χρειάζεται φυσικά να σχολιάσω την κατα τα άλλα ''εξυπηρέτηση πελατών''. Μάλλον θα πρέπεθ να πέσουν κεφάλια εκεί μέσα γιατί κοιμούνται όρθιοι. Λυπάμαι για λογαριασμό τους και περισσότερο για το γεγονός ότι προωθούσα και τις υπηρεσίες τους για μήνες..Ντροπή τους να βλέπουν τον κάθε καταναλωτή ως ''πελατάκο'' και να τον χτυπάνε στην ανάγκη.

 

Σε όποιο δίκτυο και αν ήσου ακριβώς το ίδιο θα έκαναν. Στο λέω γιατί μου έχει συμβεί. Δεν έχει να κάνει με τη Wind αλλά με τον τρόπο που λειτουργεί το σύστημα τους.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.υπαρχει τροπος να παρουμε επιδοτηση παραπανω απο αυτη που μας δινει αρχικα η wind.εληξε το συμβολαιο μου και μου δινουν επιδοτηση 80 ευρω.μπορω να το αυξησω αν ναι πως :!:ευχαριστω

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.υπαρχει τροπος να παρουμε επιδοτηση παραπανω απο αυτη που μας δινει αρχικα η wind.εληξε το συμβολαιο μου και μου δινουν επιδοτηση 80 ευρω.μπορω να το αυξησω αν ναι πως :!:ευχαριστω

 

Πας από κατάστημα να πάρεις μια καλύτερη 18μηνη προσφορά ή καλείς το cc αν θες κάτι διαφορετικό.

Edited by DemetreKre
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να κάνω διακοπή συμβολαίου μέσω τηλεφώνου και αν ναι σε ποιο νούμερο;

Τρέχει κάποια αξιόλογη προσφορά για αυτούς που κάνουν διακοπή συμβολαίου;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενα φιλαρακι μου εχει Wind L το παλιο με 50% εκπτωση για 1 χρονο. Ο χρονος τελειωνει τον Δεκεμβρη, αν τους παρει τηλεφωνο και τους κλαφτει λιγο λογο κρισης παιζει να το αφησουν ως εχει? Ας απαντησει καποιος απο Wind που γνωριζει!
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν έχς σχέση με wind, αν κάνει ό,τι έκανε και πέρυσι υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να του το κάνουν ;) Σε εμένα το έχουν κάνει δηλαδή :)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.υπαρχει τροπος να παρουμε επιδοτηση παραπανω απο αυτη που μας δινει αρχικα η wind.εληξε το συμβολαιο μου και μου δινουν επιδοτηση 80 ευρω.μπορω να το αυξησω αν ναι πως :!:ευχαριστω

Πήρα τον Αύγουστο λίγο μεγαλύτερη επιδότηση για 12 μήνο, απλά καλώντας το τμήμα προσφορών και ζητώντας τους να μου κάνουν κάτι καλύτερο.Αλλά με ενημέρωσαν ότι από Σεπτέμβρη δεν θα δίνουν έτσι άνετα μεγαλύτερες επιδοτήσεις.

 

Αν και δεν έχς σχέση με wind, αν κάνει ό,τι έκανε και πέρυσι υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να του το κάνουν ;) Σε εμένα το έχουν κάνει δηλαδή :)

Έχουν αλλάξει τα πράγματα από πέρυσι.

 

Πάντως όποιος πάει αυτές τις μέρες και καταφέρει να πάρει μεγαλύτερη επιδότηση, ας το αναφέρει εδώ για να δούμε πώς είναι τα πράγματα και αν ισχύει αυτό που μου είχαν πει.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Για Απρίλιο αναφέρομαι εγώ :)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Για Απρίλιο αναφέρομαι εγώ :)

 

Κύριε Παναγιώτη ωραία τα λές....

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

τελικα υπαρχει ενημερωση για τα ΜΒ στα προγραμματα XS-3XL ; και εαν ναι πως ;

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

και πως τη παλευουμε με μετρητες σαν το 3g watchdog ;

 

Έχει βγάλει και η WIND κάποιες εφαρμογές για android που μετράνε τον όγκο...

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγάλει και η WIND κάποιες εφαρμογές για android που μετράνε τον όγκο...

 

Για Πες μια (για συμβόλαιά)

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.υπαρχει τροπος να παρουμε επιδοτηση παραπανω απο αυτη που μας δινει αρχικα η wind.εληξε το συμβολαιο μου και μου δινουν επιδοτηση 80 ευρω.μπορω να το αυξησω αν ναι πως :!:ευχαριστω

 

Πριν 15 μέρες πήγα να πάρω την επιδότηση μου που ήταν 160€. Η υπάλληλος από μόνη της προσφέρθηκε να ζητήσει μεγαλύτερη επιδότηση για να πάρω δωρεάν το Zte V9. Δέχθηκα να περιμένω 2-3 μέρες.

Μετά απο 5 μέρες λοιπόν έρχετε sms στο κινητό μου και λέει ότι εγκρίθηκε η άυξηση επιδότησης και πλέον έχω 140€!!!!

 

Φυσικά πήγα κατ'ευθείαν στο κατάστημα της WIND να ζητήσω τον λόγο.. η δικαιολογία ήταν ότι άλλαξε ο μήνας και έπεσε η επιδότηση...

Και εγώ τι φταίω;;;;

 

Αίτηση φορητότητας τηλεφωνικά στη vodafone την ίδια μέρα...

Την επόμενη με παίρνουν από την Wind και μου δίνουν προσφορά 250€ για να μείνω στο δίκτυο τους..

Link to comment
Share on other sites

Πριν 15 μέρες πήγα να πάρω την επιδότηση μου που ήταν 160€. Η υπάλληλος από μόνη της προσφέρθηκε να ζητήσει μεγαλύτερη επιδότηση για να πάρω δωρεάν το Zte V9. Δέχθηκα να περιμένω 2-3 μέρες.

Μετά απο 5 μέρες λοιπόν έρχετε sms στο κινητό μου και λέει ότι εγκρίθηκε η άυξηση επιδότησης και πλέον έχω 140€!!!!

 

Φυσικά πήγα κατ'ευθείαν στο κατάστημα της WIND να ζητήσω τον λόγο.. η δικαιολογία ήταν ότι άλλαξε ο μήνας και έπεσε η επιδότηση...

Και εγώ τι φταίω;;;;

 

Αίτηση φορητότητας τηλεφωνικά στη vodafone την ίδια μέρα...

Την επόμενη με παίρνουν από την Wind και μου δίνουν προσφορά 250€ για να μείνω στο δίκτυο τους..

 

και μετα ακυρωσες την αιτηση φορητοτητας στη vodafone???

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση. Στα Wind to all το επιπροσθετο πακετο με τα 300sms με 15€ το βαζεις και το βγαζεις οποτε θελησεις στο πακετο σου η ειναι μονιμο? Επισης μπορεις να το ενεργοποιησεις παραπανω απο μια φορα το μηνα? Παραδειγμα, με 30ευρω να στειλεις 600sms.
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση. Στα Wind to all το επιπροσθετο πακετο με τα 300sms με 15€ το βαζεις και το βγαζεις οποτε θελησεις στο πακετο σου η ειναι μονιμο? Επισης μπορεις να το ενεργοποιησεις παραπανω απο μια φορα το μηνα? Παραδειγμα, με 30ευρω να στειλεις 600sms.

 

Όποτε θελήσεις...

Δεν μπορείς να το ενεργοποιήσεις πάνω από μια φορά.

Link to comment
Share on other sites

Όποτε θελήσεις...

Δεν μπορείς να το ενεργοποιήσεις πάνω από μια φορά.

 

Η Twin λειτουργει πλεον με to all? Στην αρχη δεν λειτουργουσε!

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση. Στα Wind to all το επιπροσθετο πακετο με τα 300sms με 15€ το βαζεις και το βγαζεις οποτε θελησεις στο πακετο σου η ειναι μονιμο? Επισης μπορεις να το ενεργοποιησεις παραπανω απο μια φορα το μηνα? Παραδειγμα, με 30ευρω να στειλεις 600sms.

 

Όποτε θελήσεις...

Δεν μπορείς να το ενεργοποιήσεις πάνω από μια φορά.

 

Η Twin λειτουργει πλεον με to all? Στην αρχη δεν λειτουργουσε!

 

Λειτουργεί...

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργεί...

 

Δουλευεις στην Wind? Θελω να σε ρωτησω κατι αλλα θελω υπευθυνη απαντηση!

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Έχω εταιρικό FLEXY 300 και ένα Wind to All 150 και έτυχε να ξέρω...

Αυτό για twin είχε απαντηθεί πιο παλιά από κάποιον άλλο.

 

Ρώτα ό,τι θες υπάρχουν αρκετά άτομα εδώ μέσα με αρκετές γνώσεις-εμπειρίες που μπορούν να βοηθήσουν

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγάλει και η WIND κάποιες εφαρμογές για android που μετράνε τον όγκο...

 

Ποιες εφαρμογές για συμβόλαιά εννοείς?

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...