Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

προχτες πηγα κι εγω κι εκανα μια συνδεση wind flexy 75 με +500 λεπτα προς σταθερα,ελπιζω να μεινω πιο ικανοποιημενος απο οτι με την vodafone.αληθεια απο ποιοτητα και ισχυ σηματος τι λεει?

 

Φίλε, δεν θα έχεις κανένα απολύτως πρόβλημα.

Η κάλυψη της WIND και στην περιοχή σου είναι υποδειγματική, εδώ και πολλά χρόνια.

Κι επειδή θέτεις και την παράμετρο της ποιότητας, μόνος σου θα αντιληφθείς ότι η ποιότητα συνομιλίας είναι άριστη. :)

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σημαντική ερώτηση:

Κάποιος ας μου απαντήσει υπεύθυνα:

Διατίθενται στα καταστήματα κάρτες TWIN με λογότυπο WIND;

Ρωτώ, γιατί το καλοκαίρι δεν είχαν ακόμη κυκλοφορήσει και έδιναν τις παλιές της ΤΙΜ, με τις οποίες δεν εμφανίζονταν το λογότυπο της WIND στην οθόνη του κινητού.

Με αυτές που υπάρχουν τώρα αποκαταστάθηκε το λογότυπο;

Γράφουν δηλαδή WIND και η οθόνη δείχνει WIND;

Link to comment
Share on other sites

Σημαντική ερώτηση:

Κάποιος ας μου απαντήσει υπεύθυνα:

Διατίθενται στα καταστήματα κάρτες TWIN με λογότυπο WIND;

Ρωτώ, γιατί το καλοκαίρι δεν είχαν ακόμη κυκλοφορήσει και έδιναν τις παλιές της ΤΙΜ, με τις οποίες δεν εμφανίζονταν το λογότυπο της WIND στην οθόνη του κινητού.

Με αυτές που υπάρχουν τώρα αποκαταστάθηκε το λογότυπο;

Γράφουν δηλαδή WIND και η οθόνη δείχνει WIND;

 

Ston volo kai sta 4 katastimata den yparxoun. Oute twin oute 2in1.

Link to comment
Share on other sites

Ston volo kai sta 4 katastimata den yparxoun. Oute twin oute 2in1.

Φαντάζομαι ότι οι απλές sim θα έχουν αλλάξει παντού και θα είναι WIND, σωστά;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αν βγαλεις την αναμονη , θα βγαζει busy σε αυτον που σε καλει και θα σου ερχεται μηνυμα αν εχεις ενεργοποιημενη την ειδοποιηση κλησης οταν ειναι απασχολημενο.

 

Αν κρατησεις την αναμονη , οποιος σε καλει θα νομιζει οτι χτυπαει κανονικα και μηνυμα ειδοποιησης κλησης θα σου ερχεται σε περιπτωση που δεν το σηκωσεις και παει στον τηλεφωνητη εφοσον παλι το εχεις ενεργοποιημενο.

 

Φιλικα

Are you with Us?
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι οι απλές sim θα έχουν αλλάξει παντού και θα είναι WIND, σωστά;

 

logika nai. ektos kai an kanena katastima pou den exei kinisi toy exoun meinei..... alla meta apo 4 mhnes mallon tha exoun oloi nees...

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα...

Ισχύει ακόμη η δωρεάν αντικατάσταση κάρτας σε περίπτωση που έχεις παλιά και δεν σου εμφανίζεται το λογότυπο; (αναφέρομαι στα συμβόλαια).

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα...

Ισχύει ακόμη η δωρεάν αντικατάσταση κάρτας σε περίπτωση που έχεις παλιά και δεν σου εμφανίζεται το λογότυπο; (αναφέρομαι στα συμβόλαια).

 

 

ισχυει κανονικα. αν εχεις παλια καρτα παιρνεις δωρεαν την νεα. αυτο ομως δεν σημαινει οτι σιγουρα θα εμφανιζετε το νεο λογοτυπο!!

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που έχει αναζωπυρωθεί η μάχη των τιμών στη καρτοκινητή, το Wind 1 έχει πάψει να είναι τόσο φτηνό όσο ήταν ως Q1 πριν από 3 χρόνια που το ενεργοποίησα. Σκέφτομαι λοιπόν να πάρω τα μπογαλάκια μου και να την κάνω γι άλλες πολιτείες. Σε περίπτωση όμως που δεν κάτσει, αν επιστρέψω πάλι με φορητότητα στο Wind 1, θα πρέπει να πληρώσω τα 25€ εφάπαξ που γράφει το site για νέες συνδέσεις;
Motorola Razr i XT890 + Alcatel 2005D + Samsung GT-N5110
Link to comment
Share on other sites

Zorz nai
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΣΟΥ ΛΥΣΗ
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που έχει αναζωπυρωθεί η μάχη των τιμών στη καρτοκινητή, το Wind 1 έχει πάψει να είναι τόσο φτηνό όσο ήταν ως Q1 πριν από 3 χρόνια που το ενεργοποίησα. Σκέφτομαι λοιπόν να πάρω τα μπογαλάκια μου και να την κάνω γι άλλες πολιτείες. Σε περίπτωση όμως που δεν κάτσει, αν επιστρέψω πάλι με φορητότητα στο Wind 1, θα πρέπει να πληρώσω τα 25€ εφάπαξ που γράφει το site για νέες συνδέσεις;

Ναι φίλε μου, θα πρέπει να το ξαναπληρώσεις αυτό...

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκα TWIN κάρτες της WIND σε κατάστημα στη Θεσσαλονίκη. :)

Σε ποιο κατάστημα;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Τελικά σήμερα εγκρίθηκε η φορητότητα και πήγα να υπογράψω το συμβόλαιο για το Wind 1. Ερωτήσεις:

 

1) Πόση ώρα θα πάρει να ενεργοποιηθεί η σύνδεση; Να περιμένω σήμερα ή από άυριο;

 

2) Η κάρτα SIM που μου έδωσαν γράφει WIND 64K. Μπορεί να υποστηρίξει υπηρεσίες 3G ή θα πρέπει να ζητήσω κάποια άλλη ειδική κάρτα; Όταν τους είχα ρωτήσει αρχικά μου είχαν πει ότι αυτή η κάρτα αρκεί.

 

3) Όση ώρα ήμουν στο κατάστημα, ξέχασα να ζητήσω να μου περάσουν αριθμούς στο Friends & Family. Υποθέτω ότι μπορώ να το κάνω στο 1260;

 

Αυτά προς το παρόν. Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

1) Κανονικα γινεται την ιδια ημερα η την επομενη. Επικοινωνεις με το καταστημα για την τελικη ενεργοποιηση εαν καθυστερησει.

 

2) Η καρτα αυτη ειναι για ολες τις χρησεις, σου δωσανε την σωστη, ολα ειναι οκ.

 

3)Βεβαια, μια κληση στο 1260 και σου περνανε τα δυο νουμερα που θελεις!

Link to comment
Share on other sites

elpizw na pires idi til sto 1260 simera pou eixa repo
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΣΟΥ ΛΥΣΗ
Link to comment
Share on other sites

Oxi idiaitera.

Den einai kai i eidikotita mou.

Kai den tha exw kai logo na fwnaksw.

Giati ws sinithos fwnazw.

ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΣΟΥ ΛΥΣΗ
Link to comment
Share on other sites

Αν βγαλεις την αναμονη , θα βγαζει busy σε αυτον που σε καλει και θα σου ερχεται μηνυμα αν εχεις ενεργοποιημενη την ειδοποιηση κλησης οταν ειναι απασχολημενο.

 

Μου έρχεται ειδοποίηση κλήσης όταν είναι απενεργοποιημένο ή εκτός δικτύου. Πώς μπορώ να το κάνω να μου έρχεται ειδοποίηση και όταν είναι απασχολημένο;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να εχεις ενεργη την αντοιστιχη προωθηση, και ΑΝΕΝΕΡΓΗ την αναμονη και κρατηση κλησεων,κανε πρωτα ##67# για απενεργοποιση οποιασδηποτε τυχαιας προωθησης ειχες, και μετα *67*6935160000000# για ενεργοποιηση της προωθησης τηλεφωνητη οταν ειναι απασχολημενο, ΜΑΖΙ με ειδοποιηση κλησεων. Μετα, #43# για απενεργοποιση της αναμονης και κρατησης κλησεων.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου! Είδα ότι αναφέρεσαι σε τηλεφωνητή, αλλά τηλεφωνητή δεν έχω ούτε ενδιαφέρομαι να αποκτήσω. Αν κάνω αυτά που μου έγραψες, και σ'ευχαριστώ για τον κόπο σου, θα έχω πλέον ενεργοποιημένο και τηλεφωνητή;

 

Το ιδανικό σενάριο δηλαδή για μένα θα ήταν να ακούει ο άλλος ότι ο συνδρομητής είναι κατειλημένος και να δέχομαι εγώ μήνυμα ότι είχα μια κλήση από το νούμερο τάδε. Είναι εφικτό αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα, ειδοποιηση κλησεων ΧΩΡΙΣ τηλεφωνητη παρεχεται ΜΟΝΟ στην περιπτωση που το τηλεφωνο ειναι ...κλειστο η εκτος καλυψης (62).

 

Για τις αλλες δυο περιπτωσεις, απασχολημενο και δεν απαντα (67 & 61) μηνυμα ειδοποιησης κλησεων δινεται ΜΟΝΟ σε συνδιασμο με τον τηλεφωνητη.

 

Οποτε, για οταν η γραμμη σου ειναι απασχολημενη, υπαρχουν οι εξης περιπτωσεις :

 

Ειτε θα εχεις την συνδιαστικη προωθηση που σου ειπα (τηλεφωνητης + ειδοποιηση μαζι)

και θα λαμβανεις γραπτο μηνυμα οτι σε πηραν τηλεφωνο ενω μιλουσες, και αυτος που σε καλεσε θα πεφτει στον τηλεφωνητη (εσυ το μηνυμα θα το λαβεις ασχετα εαν αφησει φωνητικο μηνυμα στον τηλεφωνητη η οχι)

 

Η δεν θα βαλεις καμια προωθηση, και απλα θα ακουει αυτος οτι χτυπαει το τηλεφωνο κι εσυ θα βλεπεις οτι εχεις δευτερη γραμμη , αυτο εαν εχεις ενεργη την αναμονη και κρατηση, η την απενεργοποιεις και απλα θα ακουνε σημα απασχολημενο.

 

Α, και μιας και ειπες οτι δεν εχεις τηλεφωνητη, εχεις, απλα δεν τον κανεις χρηση, εαν ενεργοποιησεις τις προωθησεις που σου ειπα, θα παιζει κανονικα!

 

Αυτα!...

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ειχα μπερδευτει λιγακι στην αρχη γιατι ο τηλεφωνητης και η ειδοποιηση κλησεων της Wind δουλευουν διαφορετικα με τις αντιστοιχες υπηρεσιες της Cosmote που ειχα.

 

Μολις τα ρυθμισα ομως και επειτα , κανενα προβλημα.

 

Φιλικα

Are you with Us?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...