Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλλον για να πάρει το δώρο ο άλλος θα πρέπει να έχει κάνει και εκείνος μία ανανέωση τον τελευταίο μήνα.

 

Είναι 100% σίγουρο ότι δεν χρειάζεται να έχει κάνει ανανέωση τις τελευταίες 30 ημέρες κανένας, ούτε αυτός που δέχεται το δώρο ούτε αυτός (τουλάχιστον αυτή την εβδομάδα ξεκλειδώνει για όλους) που το στέλνει.;)

Link to comment
Share on other sites

Καλό το blender ως μία ακόμα επιπρόσθετη επιλογή.

Το μόνο κακό είναι ότι κάποιος θα καταφεύγει πιο συχνά στο έλεγχο του υπολοίπου του για να έχει εικόνα τι του συμβαίνει.

Πάντως πλέον το F2G είναι ότι πιο ολοκληρωμένο, σε καρτοκινητή και συμβόλαια ακόμα! Αν ξέρεις και το χειρίζεσαι ώστε να το ξεζουμίζεις, κάνεις παπάδες...

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση ρε παιδες διοτι τα σαινια που εχει υπαλληλους η wind θα με τρελανουν....

 

εχω μια φιλη που εχει wind double play το μπονους των 120 λεπτων μπορει να μεταφερθει σε καρτοκινητο με αλλο ονομα;;;;;

 

το εχω ΗΔΗ κανει αυτο που λεω αλλα τωρα που θιελω να το ξανακανω σε αλλο καρτοκινητο πηρα σε καταστημα και μου ειπαν οτι δεν γινεται......:mad:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

2 περιπτώσεις: Ή πλεον δεν δέχονται αλλαγές στα υφιστάμενα στοιχεία γι'αυτούς που ανήκουν σε μη εμπορικά διαθέσιμο πρόγραμμα (χλωμό)

Ή πλέον κοιτάνε τα ονόματα πριν κάνουν οποιαδήποτε απόδοση ή αλλαγή του μπόνους.(πιο πιθανό)

Στην αρχή μάλλον δεν γινόταν έλεγχος στα στοιχεία απλά δήλωνες τον αριθμό και γι'αυτό κατάφεραν πολλοί και το έκαναν όπως εσύ.

Υπάρχει και η περίπτωση βέβαια να κάνουν λάθος οι υπάλληλοι οπότε δοκιμάζεις την τύχη σου σε άλλο κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω καταληξει ακομα οσον αφορα το blender πακετο. Απο τη μια παρουσιαζει ενα ενδιαφερον αλλά απο την αλλη εχω την εντυπωση οτι θα θελει συχνο ελεγχο και ολο και απο κατι θα ξεμενεις στο τελος.

 

Πολυ καλο μου φανηκε το mega πακετο combo value. Προσωπικα καθε μηνα βαζω το 200 λεπτα προς ολους (5 ευρω), τα 1024 mb (5 ευρω), και μερικες φορες τα 100sms προς ολους (5 ευρω). Με το combo value κερδιζεις εκτος απο τα mb που ειναι 600.

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση ρε παιδες διοτι τα σαινια που εχει υπαλληλους η wind θα με τρελανουν....

 

εχω μια φιλη που εχει wind double play το μπονους των 120 λεπτων μπορει να μεταφερθει σε καρτοκινητο με αλλο ονομα;;;;;

 

το εχω ΗΔΗ κανει αυτο που λεω αλλα τωρα που θιελω να το ξανακανω σε αλλο καρτοκινητο πηρα σε καταστημα και μου ειπαν οτι δεν γινεται......:mad:

Εγώ που είμαι Πάτρα, αρχές του 2014 είχα πάει σε κατάστημα WIND για να εντάξω καρτοκινητό μαζί με σταθερό και μου είχαν πει ότι δε γινόταν γιατί δεν τους το επέτρεψε το σύστημα. Την επόμενη πήγα σε άλλο κατάστημα. Όχι μόνο μου έβαλαν το καρτοκινητό μαζί με σταθερό να παίρνει τα 120 λεπτά (της γυναίκας μου), αλλά μου πρότεινε ο υπάλληλος να μου βάλει και το δικό μου f2g. Όταν τον ρώτησα εάν πρέπει να είναι κάτω από το ίδιο ονοματεπώνυμο, μου είπε ότι δεν είναι απαραίτητο και εάν είχα κάποιον γνωστό μου με σταθερό WIND να του πω να εντάξω και το δικό μου.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που είμαι Πάτρα, αρχές του 2014 είχα πάει σε κατάστημα WIND για να εντάξω καρτοκινητό μαζί με σταθερό και μου είχαν πει ότι δε γινόταν γιατί δεν τους το επέτρεψε το σύστημα. Την επόμενη πήγα σε άλλο κατάστημα. Όχι μόνο μου έβαλαν το καρτοκινητό μαζί με σταθερό να παίρνει τα 120 λεπτά (της γυναίκας μου), αλλά μου πρότεινε ο υπάλληλος να μου βάλει και το δικό μου f2g. Όταν τον ρώτησα εάν πρέπει να είναι κάτω από το ίδιο ονοματεπώνυμο, μου είπε ότι δεν είναι απαραίτητο και εάν είχα κάποιον γνωστό μου με σταθερό WIND να του πω να εντάξω και το δικό μου.

 

Μάλλον έτυχες σε εξαίρεση...;)

Link to comment
Share on other sites

το Πακέτο Blender ειναι ενα αναμασημενο FLEXY ουσιαστικα και οταν δεν εχεις των ελενγο θα πληρωνεις θεωρω πολλα παραπανω απο 5 ευρω.... ;)
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν πολυχρησιμοποιώ το κινητό και κατά μέσο όρο χρειάζομαι

50-100 λεπτά

10-20 sms

100-200 mb

ανά μήνα

οπότε θεωρώ το blender πάρα πολύ καλό πακέτο για περιπτώσεις σαν και μένα.

Link to comment
Share on other sites

μολις ΜΟΥ εστειλα το login απο αλλο νουμερο .... αμα δεν ειμαι φιλος με μενα με ποιον ειμαι? χα!

Συγχαρητήρια!

Μόλις έστειλες το Log n Win δώρο της επιλογής σου! Ο φίλος σου θα ειδοποιηθεί με γραπτό μήνυμα μόλις το Log n Win δώρο ενεργοποιηθεί.

Link to comment
Share on other sites

μολις ΜΟΥ εστειλα το login απο αλλο νουμερο .... αμα δεν ειμαι φιλος με μενα με ποιον ειμαι? χα!

Συγχαρητήρια!

Μόλις έστειλες το Log n Win δώρο της επιλογής σου! Ο φίλος σου θα ειδοποιηθεί με γραπτό μήνυμα μόλις το Log n Win δώρο ενεργοποιηθεί.

 

με 6 μηνες διαρκεια πλεον οι καρτες ανανεωσεις...θα σταματησουμε να ειμαστε φιλοι με αλλα νουμερα..αρκετοι !

αρχισε να φυσαει ομως....ερχεται το τελος της περιαγωγης...

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

με 6 μηνες διαρκεια πλεον οι καρτες ανανεωσεις...θα σταματησουμε να ειμαστε φιλοι με αλλα νουμερα..αρκετοι !

αρχισε να φυσαει ομως....ερχεται το τελος της περιαγωγης...

 

oι κάρτες ανανεωσης ή το υπολοιπο ανανεωσης; :blink:

Link to comment
Share on other sites

oι κάρτες ανανεωσης ή το υπολοιπο ανανεωσης; :blink:

 

Κάθε ανανέωση που κάνεις, ανανεώνει όλο το υπόλοιπο για 6 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

καποιος εγραψε οτι θα καταργηθουν και οι πενταρες καρτες......ελπιζω να ειναι ραδιο αρβυλα και οχι πραγματικοτητα.....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

με 6 μηνες διαρκεια πλεον οι καρτες ανανεωσεις.....

ειναι για το internet αυτη

θα συνεχισει να ειναι κολητος μου για πολλα χρονια ακομα

τωρα οσοι εχετε καρτες απλα για να υπαρχουν .....την πατησατε μαλλον

εμενα με βολεψε παρα πολυ αυτο γιατι θα στελνω αυτο που δεν χρειαζομαι στο ενα,στο αλλο

δηλ. mbs στο ενα, λεπτα στο αλλο,εαν εχω βεβαια...

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

ειναι για το internet αυτη

 

τωρα οσοι εχετε καρτες απλα για να υπαρχουν .....την πατησατε μαλλον

κανεις δεν κραταει καρτες απλα για να υπαρχουν...

οι λογοι ποικίλουν απο ατομο σε ατομο..

αλλα με 6αμηνη διαρκεια...για χαρανταν..

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

καποιος εγραψε οτι θα καταργηθουν και οι πενταρες καρτες......ελπιζω να ειναι ραδιο αρβυλα και οχι πραγματικοτητα.....

 

Δεν νομίζω να σταματάει η πεντάρα, άσε που στην Wind βάζουμε όσο θέλουμε μέσω paypal και παίρνουμε και bonus

Link to comment
Share on other sites

Η Wind έχει κάτι αντίστοιχο του twin sim της cosmote? Υπάρχει τρόπος να έχω 2 sim, φυσικά όχι να δουλεύουν ταυτόχρονα!!

 

σιγουρα εχει.Παλια που ειχα συμβολαιο στην wind χρησημοποιουσα τις 2 καρτες φυσικα οχι μαζι.Εχε μια χρεωση αν θυμαμαι καλα περιπου 3 ευρω το μηνα επιπλεον σαν παγιο.Δεν ξερω βεβαια αν εχεις συμβολαιο.Αν εχεις καρτα δεν ξερω να σου πω

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Η Wind έχει κάτι αντίστοιχο του twin sim της cosmote? Υπάρχει τρόπος να έχω 2 sim, φυσικά όχι να δουλεύουν ταυτόχρονα!!

ναι , έχει

 

http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/upiresies/sim-kartes-upiresies/karta-twin/

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω συμβόλαιο, αλλά ε όχι και 3€ το μήνα ρε παιδιά, ξεφτίλα. Μια δεύτερη sim για το παλιό μου κινητό ήθελα για όταν πηγαίνω παραλία ή σε άλλα μέρη επιρρεπή σε κλοπές, γιατί βγάλε βάλε το κινητό στη θήκη, βάλε βγάλε την sim, βάλε βγάλε τον αντάπτορα, καήκαμε...

Προτιμώ να πάρω δεύτερο αριθμό και να βάλω προώθηση, πιο φθηνά θα μου έρχεται...

 

Θενκς πάντως για την ενημέρωση, γιατί σε κατάστημα που ρώτησα όταν πήρα την microSIM, μου είπε ότι δεν υπάρχει κάτι σχετικό!

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να σταματάει η πεντάρα, άσε που στην Wind βάζουμε όσο θέλουμε μέσω paypal και παίρνουμε και bonus
και paypal εχει ΜΙΝΙΜΟΥΜ 5 ΕΥΡΩ!ετσι δεν ειναι?δηλαδη εαν θελω να βαλω 3 ευρω δεν γινεται?η κανω λαθος?
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω συμβόλαιο, αλλά ε όχι και 3€ το μήνα ρε παιδιά, ξεφτίλα. Μια δεύτερη sim για το παλιό μου κινητό ήθελα για όταν πηγαίνω παραλία ή σε άλλα μέρη επιρρεπή σε κλοπές, γιατί βγάλε βάλε το κινητό στη θήκη, βάλε βγάλε την sim, βάλε βγάλε τον αντάπτορα, καήκαμε...

Προτιμώ να πάρω δεύτερο αριθμό και να βάλω προώθηση, πιο φθηνά θα μου έρχεται...

 

Θενκς πάντως για την ενημέρωση, γιατί σε κατάστημα που ρώτησα όταν πήρα την microSIM, μου είπε ότι δεν υπάρχει κάτι σχετικό!

 

δεν υπαρχει για καρτοκινητα

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω συμβόλαιο, αλλά ε όχι και 3€ το μήνα ρε παιδιά, ξεφτίλα. Μια δεύτερη sim για το παλιό μου κινητό ήθελα για όταν πηγαίνω παραλία ή σε άλλα μέρη επιρρεπή σε κλοπές, γιατί βγάλε βάλε το κινητό στη θήκη, βάλε βγάλε την sim, βάλε βγάλε τον αντάπτορα, καήκαμε...

Προτιμώ να πάρω δεύτερο αριθμό και να βάλω προώθηση, πιο φθηνά θα μου έρχεται...

 

Θενκς πάντως για την ενημέρωση, γιατί σε κατάστημα που ρώτησα όταν πήρα την microSIM, μου είπε ότι δεν υπάρχει κάτι σχετικό!

 

αν χρησημοποιεις και αλλη γραμμη με αλλο αριθμο δες μηπως σε βολευει η προωθηση κλησεων στον αλλο αριθμο.Δεν ξερω ιδεα λεω

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...