Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα σας σκεφτομαι να αγορασω μια καρτα wind f2g ως δευτερο αριθμο,για το internet σας ειναι ευκολο να μου καποιος τι στελνουμε και που σε μυνηνα και ποσα mb θα εχω?και τι κοστος θα εχει η καθε επιλογη?
Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα σας σκεφτομαι να αγορασω μια καρτα wind f2g ως δευτερο αριθμο,για το internet σας ειναι ευκολο να μου καποιος τι στελνουμε και που σε μυνηνα και ποσα mb θα εχω?και τι κοστος θα εχει η καθε επιλογη?

 

ενεργοποιείς το bonus για ίντερνετ και έχεις 500mb δωρεάν για ένα μήνα με κάθε ανανέωση απο 10 ευρώ εως 19 ευρώ

η 1,5 giga για ενα μηνα για κάθε ανανέωσή από 20 ευρώ και πάνω.

και μετά με την κάρτα που σου μένει ανέπαφη αγοράζεις με 5 ευρώ πακέτο των 500mb

Link to comment
Share on other sites

ενεργοποιείς το bonus για ίντερνετ και έχεις 500mb δωρεάν για ένα μήνα με κάθε ανανέωση απο 10 ευρώ εως 19 ευρώ

η 1,5 giga για ενα μηνα για κάθε ανανέωσή από 20 ευρώ και πάνω.

και μετά με την κάρτα που σου μένει ανέπαφη αγοράζεις με 5 ευρώ πακέτο των 500mb

 

Με 5 ευρώ αγοράζει πακέτο 1 gb με ενεργοποίηση on line από το my f2g.

Link to comment
Share on other sites

Με 5 ευρώ αγοράζει πακέτο 1 gb με ενεργοποίηση on line από το my f2g.

 

έχεις δίκιο. ξέχασα την on line προσφορά!

Link to comment
Share on other sites

ειμαι f2f συνδρομητης.

η υπηρεσια data περιαγωγής "DATA ROAMER" http://www.wind.com.gr/gr/wind/upostirixi/periagogi/hreoseis-periagogis/prosfores/data-roamer-nea-upiresia-kinisis-dedomenon-gia-periagogi-stis-hores-tis-ee/ ειναι συμβατή με το πακετο "UNLIMITED SURF" 500+500ΜΒ ? http://www.wind.com.gr/gr/f2g/paketa/online-paketa/ σε χωρα της ευρωπαικης ενωσης?

Link to comment
Share on other sites

ειμαι f2f συνδρομητης.

η υπηρεσια data περιαγωγής "DATA ROAMER" http://www.wind.com.gr/gr/wind/upostirixi/periagogi/hreoseis-periagogis/prosfores/data-roamer-nea-upiresia-kinisis-dedomenon-gia-periagogi-stis-hores-tis-ee/ ειναι συμβατή με το πακετο "UNLIMITED SURF" 500+500ΜΒ ? http://www.wind.com.gr/gr/f2g/paketa/online-paketa/ σε χωρα της ευρωπαικης ενωσης?

Τα δωρεάν MB των Online Πακέτων δεν μπορούν να καταναλωθούν σε καθεστώς περιαγωγή. ( http://www.wind.com.gr/gr/f2g/paketa/online-paketa/gia-na-serfareis/unlimited-surf/ )

 

H WIND Hellas σου δίνει την δυνατότητα να χρησιμοποιήσεις τα δωρεάν MB του προγράμματός σου ή της επιπρόσθετης υπηρεσίας σου σε οποιοδήποτε ξένο δίκτυο των χωρών της ΕΕ/ΕΟΧ, με τη νέα υπηρεσία Data Roamer! ( http://www.wind.com.gr/gr/wind/upostirixi/periagogi/hreoseis-periagogis/prosfores/data-roamer-nea-upiresia-kinisis-dedomenon-gia-periagogi-stis-hores-tis-ee/ )

 

εγω στη θεση σου θα τους εστελνα ενα e-mail να μου ξεκαθαρισουν τί γινεται, ετσι ωστε εαν σου πουν οτι μπορεις να τα χρησιμοποιησεις, εαν τελικα χρεωθεις, να ξερεις σε ποιανου ονομα να τα χρεωσεις.

Εννοειται οτι οπου βρισκεις wi-fi, αυτο θα χρησιμοποιεις...

Link to comment
Share on other sites

ειμαι f2f συνδρομητης.

η υπηρεσια data περιαγωγής "DATA ROAMER" http://www.wind.com.gr/gr/wind/upostirixi/periagogi/hreoseis-periagogis/prosfores/data-roamer-nea-upiresia-kinisis-dedomenon-gia-periagogi-stis-hores-tis-ee/ ειναι συμβατή με το πακετο "UNLIMITED SURF" 500+500ΜΒ ? http://www.wind.com.gr/gr/f2g/paketa/online-paketa/ σε χωρα της ευρωπαικης ενωσης?

 

Είναι συμβατή κανονικότατα .

Το δοκίμασα στο Βέλγιο.

Link to comment
Share on other sites

Για να ενεργοποιησω τα 500 Mb η 1 Gb με 5 ευρω στελνω κατι σε μυνημα?πως γινεται?

 

https://www.wind.com.gr/gr/f2g/my-free-2-go/login/

 

πας μετά στα πακέτα, επιλέγεις αυτό που θες και τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Για να ενεργοποιησω τα 500 Mb η 1 Gb με 5 ευρω στελνω κατι σε μυνημα?πως γινεται?

 

Με 5 ευρώ είναι 500ΜΒ + 500 δώρο αν το ενεργοποιήσεις Online... Δηλαδή με 5 ευρώ είναι 1GB!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν πάω σε κατάστημα wind να πάρω sim card:

1)Θα είναι δωρεάν?

2)Αν δεν είναι, το κόστος θα το λάβω σαν χρόνο ομιλίας ή θα είναι μόνο κόστος αγοράς και πόσο θα είναι αυτό?

3)Θα μπορώ την ίδια κάρτα να την χρησιμοποιήσω και σε τηλέφωνο και σε 3G stick για pc?

4)Θα μπορώ να διαλέξω επιτόπου αριθμό από τους διαθέσιμους ή αυτό χρειάζεται μεγαλύτερη διαδικασία?

 

Φυσικά οι ίδιες ερωτήσεις ισχύουν και για κάρτα Q.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν πάω σε κατάστημα wind να πάρω sim card:

1)Θα είναι δωρεάν?

2)Αν δεν είναι, το κόστος θα το λάβω σαν χρόνο ομιλίας ή θα είναι μόνο κόστος αγοράς και πόσο θα είναι αυτό?

3)Θα μπορώ την ίδια κάρτα να την χρησιμοποιήσω και σε τηλέφωνο και σε 3G stick για pc?

4)Θα μπορώ να διαλέξω επιτόπου αριθμό από τους διαθέσιμους ή αυτό χρειάζεται μεγαλύτερη διαδικασία?

 

Φυσικά οι ίδιες ερωτήσεις ισχύουν και για κάρτα Q.

1.) θα είναι δωρεάν

3) Ναι κανονικά

4 ) θα μπορέσεις να διαλέξεις

Όλα αυτά ισχύουν και για Q

Link to comment
Share on other sites

1.) θα είναι δωρεάν

3) Ναι κανονικά

4 ) θα μπορέσεις να διαλέξεις

Όλα αυτά ισχύουν και για Q

Δωρεάν κάρτα sim αν δεν κάνω λάθος δίνουν όταν πάει κάποιος για να κάνει μετατροπή από συμβόλαιο σε καρτοκινητό. Εαν ζητήσει καινούργιο νούμερο δεν την πληρώνει; Δίνουν και σε αυτή την περίπτωση δωρεάν;

Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν κάρτα sim αν δεν κάνω λάθος δίνουν όταν πάει κάποιος για να κάνει μετατροπή από συμβόλαιο σε καρτοκινητό. Εαν ζητήσει καινούργιο νούμερο δεν την πληρώνει; Δίνουν και σε αυτή την περίπτωση δωρεάν;

 

σε Public παντως κοστιζουν 0,02 (στο Mediterranean Cosmos). Σε καταστημα μου εχει τυχει να μου πουν οτι εαν κανω καπακι ανανεωση 5 ευρω στο νεο νουμερο, θα τη δωσουν δωρεαν. Σε αλλο καταστημα ειχα βρει μερικα νουμερα που ειχαν αυτοκολλητο και εγραφε 'δωρεαν διαθεση' και άλλα που εγραφαν 5 ευρω.

Να βλεπετε τι γραφει η συσκευασια

Link to comment
Share on other sites

σε Public παντως κοστιζουν 0,02 (στο Mediterranean Cosmos). Σε καταστημα μου εχει τυχει να μου πουν οτι εαν κανω καπακι ανανεωση 5 ευρω στο νεο νουμερο, θα τη δωσουν δωρεαν. Σε αλλο καταστημα ειχα βρει μερικα νουμερα που ειχαν αυτοκολλητο και εγραφε 'δωρεαν διαθεση' και άλλα που εγραφαν 5 ευρω.

Να βλεπετε τι γραφει η συσκευασια

Για public δεν ξέρω. Στα καταστήματα wind αν δεν κάνω λάθος κοστίζουν 5€. Κατά καιρούς απ' ότι έχω ακούσει τα καταστήματα wind προκειμένου να πιάσουν κάποιους στόχους που τους επιβάλουν από τη wind δίνουν δωρεάν νούμερα ή και η ιδία η wind κάνει κάποιου τέτοιου είδους προσφορές

Link to comment
Share on other sites

από public που πήρα κι εγώ ένα νούμερο q υπήρχε χρέωση 0,01€.

 

αν δε κάνω λάθος, οτιδήποτε φεύγει από ένα κατάστημα έστω και δωρεάν έχει χρέωση 0,01€. είναι θέμα αποθήκης.

δε ξέρω όμως αν σου ζητάνε το ποσό μιας κι εγώ είχα αγοράσει κι άλλα πράγματα και πλήρωσα με κάρτα οπότε χρεώθηκε και το λεπτό.

τώρα αν πάρεις μόνο το νούμερο δε νομίζω να σου ζητήσουν το λεπτό.

Link to comment
Share on other sites

από public που πήρα κι εγώ ένα νούμερο q υπήρχε χρέωση 0,01€.

 

 

δικιο εχεις, ξεχασα οτι ειχα παρει 2 (συνολο 0,02). Τα πληρωσα, μου εκοψαν κ αποδειξη (που μαλλον το χαρτι/μελανι/ρευμα κοστιζε περισσοτερο :p ). Οπως ειπες, για να ειναι οκ με την αποθηκη (και απογραφη)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Εχω ένα συμβόλαιο wind και θέλω να το κάνω q καρτοκινητο. Από όσο ξέρω παίρνει 30 μέρες, άλλα αν κάνεις φορητότητα γίνεται σε πολύ λιγότερο..

Που να κάνω φορητότητα για να Έχω το κεφάλι μου ήσυχο?

1. Ψάξε στο internet

2. Ψάξε στο forum

3. Γράψε Ελληνικά !! Μπορείς !! :rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Εχω ένα συμβόλαιο wind και θέλω να το κάνω q καρτοκινητο. Από όσο ξέρω παίρνει 30 μέρες, άλλα αν κάνεις φορητότητα γίνεται σε πολύ λιγότερο..

Που να κάνω φορητότητα για να Έχω το κεφάλι μου ήσυχο?

 

Σε όποια εταιρεία και να κάνεις φορητότητα, από τη στιγμή που θα πας σε καρτοκινητό, θα μπορέσεις να φύγεις όποτε το θελήσεις. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Εχω ένα συμβόλαιο wind και θέλω να το κάνω q καρτοκινητο. Από όσο ξέρω παίρνει 30 μέρες, άλλα αν κάνεις φορητότητα γίνεται σε πολύ λιγότερο..

Που να κάνω φορητότητα για να Έχω το κεφάλι μου ήσυχο?

 

παλι φορητοτητα ειναι να πας σε q απο wind. Απλα δεν ηθελε να το κανει το καταστημα και σου λεει 30 μερες (ή απλά ηταν ασχετος ο υπαλληλος)

Link to comment
Share on other sites

παλι φορητοτητα ειναι να πας σε q απο wind. Απλα δεν ηθελε να το κανει το καταστημα και σου λεει 30 μερες (ή απλά ηταν ασχετος ο υπαλληλος)

 

Η διακοπή ή η μετατροπή συμβολαίου σε καρτοκινητό, γίνεται μέσα σε 30 ημέρες, οπότε σωστά του είπε ο υπάλληλος.

Link to comment
Share on other sites

Η διακοπή ή η μετατροπή συμβολαίου σε καρτοκινητό, γίνεται μέσα σε 30 ημέρες, οπότε σωστά του είπε ο υπάλληλος.

 

η φορητοτητα σε αλλη εταιρια παιρνει 3 εργασιμες μερες. Και η q κανονικα φαινεται ως διαφορετικη εταιρια. Εαν δε ξερεις, μη γραφεις ;)

 

εαν απο συμβολαιο wind πηγαινε σε f2g τοτε θα ηθελε 30 μερες ;)

Link to comment
Share on other sites

η φορητοτητα σε αλλη εταιρια παιρνει 3 εργασιμες μερες. Και η q κανονικα φαινεται ως διαφορετικη εταιρια. Εαν δε ξερεις, μη γραφεις ;)

 

εαν απο συμβολαιο wind πηγαινε σε f2g τοτε θα ηθελε 30 μερες ;)

 

Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει, αλλά πριν καιρό που είχα ζητήσει μετατροπή ενός συμβολαίου WIND Flexy σε Q, τόσο στο κατάστημα, όσο και στο τμήμα εξυπηρέτησης, μου είχαν πει ότι χρειάζεται 30 ημέρες για να υλοποιηθεί η μεταφορά όπως και έγινε.

 

Και χαλάρωσε λίγο, τα ποσοστά σου δεν μειώνονται, είσαι σε καλό δρόμο. :X

Link to comment
Share on other sites

Εαν ζητήσει καινούργιο νούμερο δεν την πληρώνει; Δίνουν και σε αυτή την περίπτωση δωρεάν;

εγω την πληρωσα 5€ σαν τον μακακα σε καταστημα wind και ουτε πηρα τα 30€ και ακομααααααααααααα περιμενω επισημη απαντηση το γιατι

το αιτημα σας προωθηθηκε στο αρμοδιο τμημα και την αλλη εβδομαδα θα επικοινωνησουμε μαζι σας

του ετους; δεν ειπαν οι ασχετοι των ασχετων

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...