Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγώ πιστεύω ότι με τους εικονικούς παροχους καρτοσυνδεσης που θα δημιουργήσουν η CYTA, η FORTHNET, και τα ΕΛΤΑ θα αυξηθεί ο ανταγωνισμός στα καρτοκινητα.

 

τι ακριβώς θα δημιουργηθεί??

 

και όσο για αυτούς που λένε ότι θα καταργηθούν τα καρτοκινητα..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=316916

αυτοί εδώ τι θα κάνουν ...σύνδεση?

Link to comment
Share on other sites

'1GB με 15 ευρώ.Στείλε 1GB στο 19595'. Επειδή πήρα απαντηση στο ερωτημα μου θα το ολοκληρωσω αν μου αναφερατε πως θα βλεπω το υπολοιπο σε δεδομενα αν στειλω το μηνυμα που ειδατε. Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

'1GB με 15 ευρώ.Στείλε 1GB στο 19595'. Επειδή πήρα απαντηση στο ερωτημα μου θα το ολοκληρωσω αν μου αναφερατε πως θα βλεπω το υπολοιπο σε δεδομενα αν στειλω το μηνυμα που ειδατε. Ευχαριστω.

 

Για το υπόλοιπο Στείλε Υπ ή Yp στο 19595

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι του forum,

για μιά εφαρμογή που έχω (συνεγερμό με τηλεηδοποίηση GSM) χρειάζομαι το πιό φθηνο SMS που μπορώ να βρώ απο οποιοδήποτε πάροχο και με χρήση οποιοδήποτε "πακέτου" sms. Μπορείτε να μου προτείνετε κάτι; Υπ όψιν προτιμό να είναι sms προς οποιαδήποτε εταιρία κινητης τηλεφωνίας και οχι π.χ. απο Wind σε Wind ...

Σας ευχαριστώ πολύ.

Vodafone international, 4 ευρωλεπτά το μνμ

Link to comment
Share on other sites

Μου τηλεφώνησαν προχθές και μένα από τη wind. Μου πρότειναν συμβόλαιο με πάγιο 19.90 (22.28 ευρώ με τους φόρους) και δώρο 1500sms κ 1500' προς wind και q , 50' προς όλα τα δίκτυα, 30sms προς όλα τα δίκτυα και 100mb .

Άλλες χρεώσεις : 0.14 το sms και 0.34/το λεπτό.

Τους είπα ότι με ενδιαφέρει η πρόταση τους αλλά την θέλω εγγράφως στο mail μου. Δέχτηκαν αλλά από τοτε έχουν περάσει 2 μέρες και δεν έχω λάβει τίποτα. Τους είπα πρώτα αν μπορώ να πάω σε κατάστημα wind για να κάνω το συμβόλαιο αυτό και μου παν ότι γίνεται αλλά θα είναι 2-3 ευρώ πιο ακριβό το πάγιο τον μήνα.

Α να πω ότι όταν τους ρώτησα αν μπορώ να κάνω άλλο νούμερο συμβόλαιο κ όχι το καρτοκινητό μου που είναι f2go2 μου είπαν πως γίνεται. Το τηλ που με πήρε ήταν το 2130070309.

WIND :D
Link to comment
Share on other sites

Μου τηλεφώνησαν προχθές και μένα από τη wind. Μου πρότειναν συμβόλαιο με πάγιο 19.90 (22.28 ευρώ με τους φόρους) και δώρο 1500sms κ 1500' προς wind και q , 50' προς όλα τα δίκτυα, 30sms προς όλα τα δίκτυα και 100mb .

Άλλες χρεώσεις : 0.14 το sms και 0.34/το λεπτό.

Τους είπα ότι με ενδιαφέρει η πρόταση τους αλλά την θέλω εγγράφως στο mail μου. Δέχτηκαν αλλά από τοτε έχουν περάσει 2 μέρες και δεν έχω λάβει τίποτα. Τους είπα πρώτα αν μπορώ να πάω σε κατάστημα wind για να κάνω το συμβόλαιο αυτό και μου παν ότι γίνεται αλλά θα είναι 2-3 ευρώ πιο ακριβό το πάγιο τον μήνα.

Α να πω ότι όταν τους ρώτησα αν μπορώ να κάνω άλλο νούμερο συμβόλαιο κ όχι το καρτοκινητό μου που είναι f2go2 μου είπαν πως γίνεται. Το τηλ που με πήρε ήταν το 2130070309.

 

αμα δεις κανενα μειλ με την προσφορα, γραψε μου. Εσενα δεν σου ειπαν οτι θα καταργηθουν τα καρτοκινητα;μονο συνδεση θελαν να σου πασαρουν;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αμα δεις κανενα μειλ με την προσφορα, γραψε μου. Εσενα δεν σου ειπαν οτι θα καταργηθουν τα καρτοκινητα;μονο συνδεση θελαν να σου πασαρουν;

 

Προφανώς επειδή έδειξα ενδιαφέρον , δεν πέρασαν στο πλαν Β :lol:

WIND :D
Link to comment
Share on other sites

Τους είπα ότι με ενδιαφέρει η πρόταση τους αλλά την θέλω εγγράφως στο mail μου. Δέχτηκαν αλλά από τοτε έχουν περάσει 2 μέρες και δεν έχω λάβει τίποτα. Τους είπα πρώτα αν μπορώ να πάω σε κατάστημα wind για να κάνω το συμβόλαιο αυτό και μου παν ότι γίνεται αλλά θα είναι 2-3 ευρώ πιο ακριβό το πάγιο τον μήνα.

Α να πω ότι όταν τους ρώτησα αν μπορώ να κάνω άλλο νούμερο συμβόλαιο κ όχι το καρτοκινητό μου που είναι f2go2 μου είπαν πως γίνεται. Το τηλ που με πήρε ήταν το 2130070309.

 

Πηγαινε σε να καταστημα και καντο να εισαι σιγουρη!

Ουσιαστικα ειναι το XS με παγιο 21€ αν δεν παρεις συσκευη. Με τα τελη κινητης θα πληρωνεις 23,5€

 

Προς θεου μην αλλαξεις το F2G2, ζητα ενα νεο νουμερο!

 

PS: Δεν προκειται να δεις τιποτα γραπτα απο κανενα τηλεφωνικο αντιπροσωπο...

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε σε να καταστημα και καντο να εισαι σιγουρη!

Ουσιαστικα ειναι το XS με παγιο 21€ αν δεν παρεις συσκευη. Με τα τελη κινητης θα πληρωνεις 23,5€

 

Προς θεου μην αλλαξεις το F2G2, ζητα ενα νεο νουμερο!

 

PS: Δεν προκειται να δεις τιποτα γραπτα απο κανενα τηλεφωνικο αντιπροσωπο...

 

παντως ειναι σατανικη συμπτωση να τηλεφωνουν μονο σε κατοχους φ2γ2.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παντως ειναι σατανικη συμπτωση να τηλεφωνουν μονο σε κατοχους φ2γ2.

 

Δυστυχως ή ευτυχως φιλε αυτος που καλει δεν ξερει πολλες φορες αν εχεις καν WIND.

Δεν μιλαω να πεσεις σε μαργαριταρι να τους πεις πως εχεις F2G2 και να μην ξερει καν τι ειναι....

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ή ευτυχως φιλε αυτος που καλει δεν ξερει πολλες φορες αν εχεις καν WIND.

Δεν μιλαω να πεσεις σε μαργαριταρι να τους πεις πως εχεις F2G2 και να μην ξερει καν τι ειναι....

 

Η πλάκα είναι οτι έχω και τις 3 εταιρίες και η wind με παίρνει στο καρτοκινητό f2g2 για να μου πασάρει συμβόλαιο και όχι στα άλλα 2 νούμερα που έχω στις άλλες εταιρίες.Ενώ οι άλλες εταιρίες κάνουν ακριβώς το αντίθετο.Από την στιγμή που είμαι πελάτης της θα πρέπει να καλεί σε αντίπαλα νούμερα μπας και μεγαλώσει το μερίδιο αγοράς της που έχει πέσει πάρα πολύ ...Αλλά πάντα τέτοιες μ@@@@ες έκανε η wind για αυτό έφτασε εδώ που έφτασε.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ή ευτυχως φιλε αυτος που καλει δεν ξερει πολλες φορες αν εχεις καν WIND.

Δεν μιλαω να πεσεις σε μαργαριταρι να τους πεις πως εχεις F2G2 και να μην ξερει καν τι ειναι....

 

Εμένα μια με είπε άσχετο οταν της είπα το τιμολόγιο του F2G2

Link to comment
Share on other sites

όσες φορές με έχουν καλέσει.. καταλήγουμε να τους κάνω ενημέρωση

και τελικά τους συμβουλεύω να πάνε να πάρουν ένα f2g2 από αγγελία:lol:

Link to comment
Share on other sites

Χα κι εμένα με έβγαλε μία κοπέλα τρελό όταν της είπα ότι χρεώνομαι 10 λεπτά το λεπτό ομιλίας... Τα άτομα είναι επιεικώς ανενημέρωτα. :X
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα με είχαν πάρει πριν 3 μήνες για να μου πλασάρουν συμβόλαιο όταν όμως τους είπα αναλυτικά τις χρεώσεις μου είπαν ευχαριστούμε για την ενημέρωση και το έκλεισαν. Δεν χρειάζεται να τους μιλάμε απότομα την δουλεία τους κάνουν καλούν νούμερα και προσπαθούν να κλείσουν συμβόλαια.
venceremos
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα με είχαν πάρει πριν 3 μήνες για να μου πλασάρουν συμβόλαιο όταν όμως τους είπα αναλυτικά τις χρεώσεις μου είπαν ευχαριστούμε για την ενημέρωση και το έκλεισαν. Δεν χρειάζεται να τους μιλάμε απότομα την δουλεία τους κάνουν καλούν νούμερα και προσπαθούν να κλείσουν συμβόλαια.

 

σαφως και κανουν την δουλεια τους, αυτο ομως δεν τους δινει το δικαιωμα να εχουν υφακι και να ειρωνευονται.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ισχύει ακόμα το 0,10ε/λεπτό στο φ2γ2; Τα μηνύματα μας τα αλλάξανε ύπουλα από 0,04 σε 0,12, την ομιλία την αφήσανε; Θέλω να το γυρίσω σε whats up γιατί τους έχω σιχαθεί.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ισχύει ακόμα το 0,10ε/λεπτό στο φ2γ2; Τα μηνύματα μας τα αλλάξανε ύπουλα από 0,04 σε 0,12, την ομιλία την αφήσανε; Θέλω να το γυρίσω σε whats up γιατί τους έχω σιχαθεί.

 

 

Ισχύει ακόμα το 0,10 του ευρώ ανά λεπτό ομιλίας. Το μήνυμα δε το ανέβασαν ύπουλα το ανακοίνωσαν.

Αντί για whats up θα σου πρότεινα να κοιτάξεις προς frog. Με το διπλασιασμό της κάρτας έχει ουσιαστικά ίδιες χρεώσεις με το f2g2 στην ομιλία και μικρότερη χρέωση στα sms.

Link to comment
Share on other sites

εγώ πιστεύω ότι με τους εικονικούς παροχους καρτοσυνδεσης που θα δημιουργήσουν η CYTA, η FORTHNET, και τα ΕΛΤΑ θα αυξηθεί ο ανταγωνισμός στα καρτοκινητα.

 

τι ακριβώς θα δημιουργηθεί??

 

Θα γίνει κατι σας τα καρτοκινητα Carefour, AB Βασιλόπουλος (αν ισχύει ακόμα αυτό), Ciao, Taza κ.τ.λ.

.
Link to comment
Share on other sites

Για το υπόλοιπο Στείλε Υπ ή Yp στο 19595

 

αυτο με τα 15 ευρω το 1Gb ειναι κατι σαν προσφορα που θα λειξει? η ειναι μονιμη υπηρεσια οπως τα 100μβ 5 ευρω?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

αυτο με τα 15 ευρω το 1Gb ειναι κατι σαν προσφορα που θα λειξει? η ειναι μονιμη υπηρεσια οπως τα 100μβ 5 ευρω?

Το 2010 η εταιρεία έδινε πακέτα ΚαρτοΙντερνετ με F2G , μετά έβαλε κανονικές κάρτες που είναι μόνο για Internet .

Έτσι η υπηρεσία 1GB παραμένει σε ισχύ όσο κάπιοι έχουν ακόμα τα USB STICK με τις κάρτες F2G που αγοράσανε.

Φαντάζομαι ότι θα εξακολουθήσει να ισχύει για όλα τα F2G και καρτοκινηνητή to ALL αν και δεν αναφέρεται πουθενά σε κανένα τιμοκατάλογο αυτό το πακέτο. Όσο υπάρχει θα το χρησιμοποιώ γιατί με βολεύει

Link to comment
Share on other sites

αμα δεις κανενα μειλ με την προσφορα, γραψε μου. Εσενα δεν σου ειπαν οτι θα καταργηθουν τα καρτοκινητα;μονο συνδεση θελαν να σου πασαρουν;

 

Κι ομως! Μου το έστειλαν σήμερα το mail.

WIND :D
Link to comment
Share on other sites

Και τι λέει το μέιλ; Ότι κόβονται τα καρτοκινητά;:confused:

 

Οχι, καμία σχέση. Την τηλεφωνική προσφορά μου έστειλαν .

WIND :D
Link to comment
Share on other sites

Κι ομως! Μου το έστειλαν σήμερα το mail.

 

Μπορείς αν θες να μας επισυνάψεις το mail;;;;

Ή πες μας με δικά σου λόγια τι γράφει... Λένε όνομα παγίου, τιμή παγίου, έκπτωση λόγω πίστωσης για 12 μήνες, ειδική προσφορά για σένα για κάποιο συγκεκριμένο διάστημα κτλ;;;;

 

Ενημέρωσε μας σε παρακαλώ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...