Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η διαδικασια ειναι παω σε ενα καταστημα wind κ αλλαζω αριθμο τηλεφωνου ή μπορω να κανω φορητοτητα??

 

μπορείς να κανείς κανονικά φορητοτητα στην κίου πήγαινε καλύτερα στο κατάστημα διότι στο κατάστημα θα πάρεις άμεσα την κάρτα σημ και σε 3 μέρες θα ενεργοποιηθεί η γραμμή σου στο δίκτυο ενώ εάν κανείς την αίτηση φορητοτητας τηλεφωνικά θα καθυστερήσει περισσότερο.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Θα παω να το κανω αυριο πρωι εννοειτε αυτο!!! και θα ορισω στο counter 100mb ανα μηνα,και αν βγαλει αλλη προσφορα η wind το ξανα αλλαζω μετα..
Link to comment
Share on other sites

Έχω f2g2 και ειχα βάλει κάρτα 10 ευρω στις 21/12 και είχε και μια προσφορά με δωρεάν χρόνο ομιλίας μέχρι 28/12. Δηλαδή μέχρι 28/12 μου έλεγε υπόλοιπο 9 ευρώ (απο τη κάρτα) + το δωρεάν χρόνο ομιλίας. Όμως μετά απο τις 28/12 ο λογαριασμός μου δε μειώνεται, έχω συνεχώς 9 ευρώ υπόλοιπο. Παίζει καμιά προσφορά που δεν την έχω καταλάβει?
Link to comment
Share on other sites

Έχω f2g2 και ειχα βάλει κάρτα 10 ευρω στις 21/12 και είχε και μια προσφορά με δωρεάν χρόνο ομιλίας μέχρι 28/12. Δηλαδή μέχρι 28/12 μου έλεγε υπόλοιπο 9 ευρώ (απο τη κάρτα) + το δωρεάν χρόνο ομιλίας. Όμως μετά απο τις 28/12 ο λογαριασμός μου δε μειώνεται, έχω συνεχώς 9 ευρώ υπόλοιπο. Παίζει καμιά προσφορά που δεν την έχω καταλάβει?

 

στειλε υπ στο 1237 και θα καταλαβεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω f2g υπαρχει καποια καρτα ανανεωσης να δινει MB?Δηλαδη μονο για να χρησιμοποιω ιντερνετ?

Σας ευχαριστω πολυ..

Link to comment
Share on other sites

Εχω f2g υπαρχει καποια καρτα ανανεωσης να δινει MB?Δηλαδη μονο για να χρησιμοποιω ιντερνετ?

Σας ευχαριστω πολυ..

 

Οχι δεν υπαρχει.για ποιο λογο να υπηρχε μια τετοικ καρτα?που θα εξυπηρετουσε?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν υπαρχει.για ποιο λογο να υπηρχε μια τετοικ καρτα?που θα εξυπηρετουσε?

Πιθανόν να εννοεί κάποιου είδους ογκοχρέωση...

Να γεμίζεις δηλαδή με τα MB που θέλεις το νούμερό σου, (χωρίς αυτά να λήγουν)

και να κάνεις χρήση όταν θες και όσο σε παίρνει...

Αυτό θα ήταν εκτός των άλλων και ασφαλές.

Με την προυπόθεση να έχεις «ενεργοποιήσει» με κάποιο τρόπο αυτή την διαδικασία,

ώστε να μην καταναλώνει τίποτα πέραν του όγκου που έχεις αγοράσει.

Προσωπικά θα με ενδιέφερε κάτι τέτοιο, μιας και κάνω μικρή και όχι σταθερή χρήση του Internet.

Πρωτότυπη υλοποίηση που δε νομίζω όμως να δούμε.

Φυσικά δεν υπάρχει λόγος να γίνει αυτό με κάρτα.

Θα μπορούσε απλά να αφαιρείται το αντίστοιχο ποσό από τις μονάδες σου, όπως γίνεται με όλα τα πακέτα.

Αλλά είπαμε. Μάλλον ζητάμε πολλά...

Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά δεν υπάρχει λόγος να γίνει αυτό με κάρτα.

Θα μπορούσε απλά να αφαιρείται το αντίστοιχο ποσό από τις μονάδες σου, όπως γίνεται με όλα τα πακέτα.

Αλλά είπαμε. Μάλλον ζητάμε πολλά...

 

γιαυτον ακριβως το λογο ρωτησα που θα εξυπηρετουσε μια τετοια καρτα. αρα δεν χρησιμευει πουθενα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα σήμερα ότι εχει αλλάξει το τραγούδι που ακούγαμε όταν κάποιος συνομιλητής μας έβαζε σε αναμονή,Επίσης οτι και ΤΟ καρτοκινητό της Q που εχω υποστηρίζει πλέον κληση συνδιάσκεψης, όπως μόνο τα καρτοκινητά της Wind μέχρι τώρα υποστηρίζουν.

 

όντως το επιβεβαιώνω και εγώ που μόλις τώρα το δοκίμασα με το καρτοκινητο f2g. Δοκίμασα και με την κοσμοτε και με την βοντα (whats up +cu αντίστοιχα) δεν γίνεται να συνδέσεις δύο γραμμές για συνακροαση γράφει το αίτημα απορρίφθηκε άρα δεν υποστηρίζεται στα καρτοκινητα της κοσμοτε και τις βοντα. Νομίζω ότι στα συμβόλαια τις βοντα υποστηρίζεται. Γενικά ξέρει κανείς εάν υποστηρίζεται στα συμβόλαια τις κότε;.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS
Διόρθωση

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα το πρωι και ζητησα φορητοτητα απο F2G σε Q και την Πεμπτη 20/1 θα ειναι διαθεσιμο, μου ειπαν τις μοναδες που εχω στο F2G πρεπει να τις εξαντλησω γιατι θα χαθουν δεν μπορουν να μεταφερθουν.Οποτε θα τις ξοδεψω στο Internet. Κ θα βαλω 3ευρω την Πεμπτη ισα ισα για τα 100ΜΒ κ αν βγαλει καινουργια ανακοινωση για το F2G ή την Q το βλεπουμε,παντως φορητοτητα μπορω να ξανα κανω μου ειπαν.
Link to comment
Share on other sites

μπωρο να βαλω 2-3€ στην Q απο καταστημα WIND

 

Εννοειτε αυτο μου ειπαν απο το καταστημα μπορεις να βαλεις απο 2 ευρω κ πανω,απο περιπτερο περνεις καρτα 5ευρω..

Link to comment
Share on other sites

όντως το επιβεβαιώνω και εγώ που μόλις τώρα το δοκίμασα με το καρτοκινητο f2g. Δοκίμασα και με την κοσμοτε και με την βοντα (whats up +cu αντίστοιχα) δεν γίνεται να συνδέσεις δύο γραμμές για συνακροαση γράφει το αίτημα απορρίφθηκε άρα δεν υποστηρίζεται στα καρτοκινητα της κοσμοτε και τις βοντα. Νομίζω ότι στα συμβόλαια τις βοντα υποστηρίζεται. Γενικά ξέρει κανείς εάν υποστηρίζεται στα συμβόλαια τις κότε;.

 

Συμβόλαια της cosmote και της vodafone υποστηρίζεται κανονικά κλήση συνδιάσκεψης. Μόνο στα καρτοκινητά τους απορρίπτεται.

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Εννοειτε αυτο μου ειπαν απο το καταστημα μπορεις να βαλεις απο 2 ευρω κ πανω,απο περιπτερο περνεις καρτα 5ευρω..

 

τι; καλά πάλι άλλαξε; έλεος! Εγώ ξέρω ότι μπορώ να βάλω κάρτα από 1€ στα καρτοκινητα γουίντ και κίου. Θυμάμαι παλιά ότι έβαζα την ελάχιστη κάρτα των 1€ για να κρατήσω τον αριθμό για έναν χρόνο παραπάνω.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

τι; καλά πάλι άλλαξε; έλεος! Εγώ ξέρω ότι μπορώ να βάλω κάρτα από 1€ στα καρτοκινητα γουίντ και κίου. Θυμάμαι παλιά ότι έβαζα την ελάχιστη κάρτα των 1€ για να κρατήσω τον αριθμό για έναν χρόνο παραπάνω.

 

1 ευρω παιρνει για την υπηρεσια του Ιnternet απο κει και περα βαζεις 2 ευρω αν θες.

Link to comment
Share on other sites

1 ευρω παιρνει για την υπηρεσια του Ιnternet απο κει και περα βαζεις 2 ευρω αν θες.

 

sorry τώρα κατάλαβα τι θέλεις να πεις. Ότι δηλαδή μπορείς να βάλεις και από ένα ευρώ στο κατάστημα αλλά επειδή αφαιρεται ο φόρος του κράτους δεν θα μπορείς να ενεργοποιήσεις την υπηρεσία τις κίου με το 1€. Νομίζω ότι όταν ενεργοποιηθεί ο αριθμός πρέπει να έχει μέσα 1€ αλλά νομίζω ότι δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις για ενεργοποίηση υπηρεσιών άμα δεν βάλεις κάρτα. Οπότε βαλε κάρτα για είσαι μέσα.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Εννοειτε αυτο μου ειπαν απο το καταστημα μπορεις να βαλεις απο 2 ευρω κ πανω,απο περιπτερο περνεις καρτα 5ευρω..

 

α γιατί είχα 4€ και έκανα epic fail πατάτα και δεν ξέρω γιατί έστειλα μήνυμα για 400 λεπτά και :lol: εχω άλλα 1500 και τώρα 400 για τον αέρα και τα ειχα για internet τώρα επέκταση ειναι 0,50€ :wacko: ούτε καν 1 € .....

 

οχ που φτάσαμε ........:cry:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Υπαρχει καποιο πακετο ιντερνετ για free2go? Αν ναι, ποσα MB κ ευρώ?

Επισης το non stop plus τι ακριβως ειναι; Ειναι ιντερνετ μονο στις υπηρεσιες της wind ή μπορεις να μπαινεις οπου θελεις, δλδ fb, youtube κλπ? Ευχαριστώ :)

WIND :D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Υπαρχει καποιο πακετο ιντερνετ για free2go? Αν ναι, ποσα MB κ ευρώ?

Επισης το non stop plus τι ακριβως ειναι; Ειναι ιντερνετ μονο στις υπηρεσιες της wind ή μπορεις να μπαινεις οπου θελεις, δλδ fb, youtube κλπ? Ευχαριστώ :)

 

υπαρχουν τα πακετα adsm

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1GB 30 μέρες 15€

3GB 2 μέρες 7€

12GB 7 μέρες 14 € :worry:

 

ε αυτά είναι ADSM τώρα εχει και ενα σπόρο πακέτο τον 40ΜΒ με 3-4€ αν θυμάμαι καλά

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

1GB 30 μέρες 15€

3GB 2 μέρες 7€

12GB 7 μέρες 14 € :worry:

 

ε αυτά είναι ADSM τώρα εχει και ενα σπόρο πακέτο τον 40ΜΒ με 3-4€ αν θυμάμαι καλά

 

Ευχαριστώ! Τελευταία ερώτηση : πως τα ενεργοποιώ?

 

Tπτ. Το βρηκα ;)

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση!
WIND :D
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Τελευταία ερώτηση : πως τα ενεργοποιώ?

 

δες εδώ

http://www.wind.com.gr/Left-Menu/Κινητή/Για-τον-Ιδιώτη/Προγράμματα-Συμβολαίου-/Mobile-Broadband-(WIND-ADSM)/Οικονομικά-Προγράμματα-/Οικονομικά-προγράμματα-χωρίς-συμβόλαιο.aspx

Link to comment
Share on other sites

Mpορω να ενεργοποιω υπηρεσιες απο το μπονους χρονο, η θα τα τρωει κατευθειαν απο το υπολοιπο? Λογικα το τελευταιο θα ισχυει...

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...