Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδια

Μηπως ξερετε που μπορουμε να καλεσουμε για να μαθουμε αν οντως εχει γινει ταυτοποιηση στον αριθμο μας??

 

Παρε το 1260!

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Παίδες ακομα το καλύτερο oικονομικο προγραμμα ειναι της Frog ? ειναι το Νο2 (στο μενου F2G)

 

*Παντα με βαση εαν καλεις περισσότερο ατομα από άλλα δiκτια κ δεν στελνεις SMS

 

Τhanks

 

Ηταν το νουμερο 2 γιατι πλεον δεν ειναι εμπορικα διαθεσιμο και δδεν μπορεις να το επιλεξεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι γινεται με τα τις wind?

Εχω το παλιο με τα 1,5gb αλλα με ρωτησε ενα παιδι τι γινεται τωρα με το ιντερνετ.

30/4 εληγε?Τωρα τι γινεται,χρεωνει η 8ελει ανανεωση για να μπουν?

Kαποιος να μου πει τι προσφορα εχει η φ2γ, η νεα καρτοκινητη και η Q(τι χρειαζονται , ανανεωση πουχου; και που στελνεις για ενεργοποιησεις.)

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε το σάιτ της Γουίντ, εκεί που έλεγε για ηλεκτρονική ανανέωση «σύντομα», τώρα εξαφανίστηκε εντελώς...
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε το σάιτ της Γουίντ, εκεί που έλεγε για ηλεκτρονική ανανέωση «σύντομα», τώρα εξαφανίστηκε εντελώς...

 

Ο λεξη συντομα ειναι πολυ παρεξηγημενη απο την γουιντ. Τοσους μηνες μεναμε με την ελπιδα αλλα δυστυχως δεν εγινε τιποτα. Απλα επιβεβαιωσε την φημη της.τιποτα περισσοτερο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι γινεται με τα τις wind?

Εχω το παλιο με τα 1,5gb αλλα με ρωτησε ενα παιδι τι γινεται τωρα με το ιντερνετ.

30/4 εληγε?Τωρα τι γινεται,χρεωνει η 8ελει ανανεωση για να μπουν?

Kαποιος να μου πει τι προσφορα εχει η φ2γ, η νεα καρτοκινητη και η Q(τι χρειαζονται , ανανεωση πουχου; και που στελνεις για ενεργοποιησεις.)

Ευχαριστω.

Για ενεργοποιήσεις της προσφοράς μέχρι 23/03/2010 εξακολουθούν να ισχύουν τα 1.5 GB κάθε μήνα , επίσης 1500 λεπτά ομιλίας και 1500 SMS πρός WIND

Για ενεργοποιήσεις από 24 Μαρτίου μέχρι 30 Απριλίου ισχύουν 1500 λεπτά και μηνύματα αλλά μόνο 100 ΜΒ . Για νεώτερες ενεργοποιήσεις δεν υπάρχει πλέον προσφορά .

Κάρτες με την προσφορά των 100 ΜΒ κυκλοφορούν στην Ομόνοια με 2.5 ευρώ χωρίς να δηλώσεις στοιχεία και με 1 ευρώ αν δηλώσεις στοιχεία

Για διευθήνσεις κατατημάτων παρακαλώ στείλτε ΡΜ.

H F2G με κλήση στο 1242 δίνει με κάθε ανανέωση τουλάχιστον 5 ευρώ, 1500 λεπτά ομιλίας προς F2G , INTERNATIONAL, Mo-MAd, AB, και Q, δεν ισχύουν για κλήσεις προς νέα καρτοκινητή. H ίδια προσφορά νομίζω (αλλά δεν είμαι σίγουρος) ισχύει και ΑΠΟ τα INTERNATIONAL, Mo-MAd, AB.

Η νέα καρτοκινητή με κάθε κάρτα ανανέωσης πάνω από 10 ευρώ ( και μέχρι 50 ευρώ τον μήνα) δίνει διπλή την αξία της κάρτας ( για 15 ημέρες ) και 1500 λεπτά και SMS πρός ΟΛΗ την WIND και όλη την Q (δηλαδή και καρτοκινητά και συμβόλαια). δεν θέλει ενεργοποίηση

Τέλος η Q δίνει με πληρωμή 1 ευρώ , και μέχρι 4 φορές τον μήνα 1500 λεπτά και 1500 μηνύματα πρόςΟΛΗ την WIND και όλη την Q (δηλαδή και καρτοκινητά και συμβόλαια).θέλει ενεργοποίηση στο 12200.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

1260 πρέπει μετά να πατήσεις ή 8 ή 0 δεν θυμάμαι ακριβώς
Link to comment
Share on other sites

Ο λεξη συντομα ειναι πολυ παρεξηγημενη απο την γουιντ. Τοσους μηνες μεναμε με την ελπιδα αλλα δυστυχως δεν εγινε τιποτα. Απλα επιβεβαιωσε την φημη της.τιποτα περισσοτερο

 

Το «σύντομα», το «απεριόριστα», ο «διπλασιασμός», το «δωρεάν» και βεβαίως το μοναδικό και ανεπανάληπτο «για πάντα».

 

Η wind γράφει ιστορία στο αντικείμενο της νέας ελληνικής λεξικογραφίας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

έχω μια κάρτα f2g με 9€ μέσα που λεεί οτι λήγει στις 30/6/2010. Δεν την χρησιμοποιώ. Για να την κρατήσω πρέπει οπωσδήποτε να της βάλω και άλλα χρήματα ή υπάρχει άλλος τρόπος?

Αν δεν την θέλω πιά, μπορώ να γλυτώσω κάπως τα 9€ που έχω μέσα ή πάνε στο ταμείο της wind?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να τα μεταφέρεις σε κάποιο άλλο καρτοκινητό μέσω της υπηρεσίας Wind Sharing.

η μπορείς να πας απλά σε ένα κατάστημα της wind και να ζητήσεις να σου βάλουν 1 ευρώ μόνο και να ανανεωθεί έως 30/6/2011 και ως τότε βλέπεις τι τα κάνεις

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

έχω μια κάρτα f2g με 9€ μέσα που λεεί οτι λήγει στις 30/6/2010. Δεν την χρησιμοποιώ. Για να την κρατήσω πρέπει οπωσδήποτε να της βάλω και άλλα χρήματα ή υπάρχει άλλος τρόπος?

Αν δεν την θέλω πιά, μπορώ να γλυτώσω κάπως τα 9€ που έχω μέσα ή πάνε στο ταμείο της wind?

ευχαριστώ

 

Ανανεώνοντας με 1 ευρώ σε κατάστημα γουίντ παρατείνεις την διάρκεια ισχύος του υπολοίπου για ένα χρόνο.

 

Αν δεν τα καταναλώσεις, δεν τα μεταφέρεις ή δεν παρατείνεις την ισχύ τους, τότε πάνε υπέρ wind...

 

Σύμφωνα με την πολιτική της εταιρείας τα χρήματα αυτά «παραγράφονται». Αυτό συνιστά νομική ανακριβολογία, αφού δεν τίθεται θέμα παραγραφής, ενώ ούτως ή άλλως σύμφωνα με τον νόμο η παραγραφή στις ιδιωτικές δικαιοπραξίες επέρχεται κατά κανόνα μετά από 20 χρόνια.

 

Στην Γερμανία, όπου ακολουθείτο η ίδια πρακτική από τις εταιρείες κινητής τηλεφωνίας, μετά από προσφυγή καταναλωτών και καταναλωτικών οργανώσεων η δικαιοσύνη αποφάσισε ότι η πρακτική αυτή των εταιρειών ήταν αθέμιτη και καταχρηστική, ενώ η παρακράτηση των χρημάτων συνιστούσε αδικαιολόγητο πλουτισμό σε βάρος των περιουσιών των συνδρομητών. Ορισμένοι μάλιστα έκαναν λόγο για τέλεση από τους υπευθύνους των εταιρειών του ποινικού αδικήματος της υπεξαίρεσης.

 

Εκτοτε οι εταιρείες κινητής τηλεφωνίας στη Γερμανία είναι υποχρεωμένες να εξαργυρώνουν το υπόλοιπο κατόπιν αιτήσεως του πελάτη. Ορισμένες εταιρείες (όχι όλες) παρακρατούν ένα μικρό διαχειριστικό τέλος (μέχρι 5 ευρώ).

 

Το ίδιο καθεστώς εξαργύρωσης υπολοίπου ισχύει και στην Αγγλία.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω ανανέωση απο το κατάτημα έχω κάποιο οφελος;

 

Για ποσά από 20 ευρώ σου χαρίζεται το ΤΣΚΤ 12%, επομένως μπαίνει όλο το ποσό που θα ανανεώσεις και το τέλος αυτό το αναλαμβάνει η εταιρεία.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα σε κατάστημα , έκανα ανανέωση 30 ευρώ και δεν μου χάρισαν το τέλος κινητής . Φορολογήθηκα κανονικά . 26,78 πήρα.

Μου είπαν ότι αυτήν την εποχή μόνο σε Q δίνουν το 12% δώρο για ανανεώσεις 15 ευρώ και πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα σε κατάστημα , έκανα ανανέωση 30 ευρώ και δεν μου χάρισαν το τέλος κινητής . Φορολογήθηκα κανονικά . 26,78 πήρα.

Μου είπαν ότι αυτήν την εποχή μόνο σε Q δίνουν το 12% δώρο για ανανεώσεις 15 ευρώ και πάνω.

 

Είναι γιατί μπαίνουμε σε περίοδο καλοκαιρινών εκπτώσεων.

 

Είναι η γνωστή «αξιοπιστία» της wind

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είναι η γνωστή «αξιοπιστία» της wind

 

ειναι γιατι δεν ανοιγουμε το στομα μας να ρωτησουμε πριν κανουμε κατι?:confused:

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

ειναι γιατι δεν ανοιγουμε το στομα μας να ρωτησουμε πριν κανουμε κατι?:confused:

 

Να ρωτάμε και τα αυτονόητα; Αν μιλούσαμε για οποιαδήποτε άλλη εταιρεία, μάλλον όχι. Σύμφωνα με το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών η προσφορά του τέλους συνδρομητών κινητής τηλεφωνίας για ανανεώσεις άνω των 20 ευρώ δεν είχε ημερομηνία λήξης. Επίσης, τουλάχιστον στην πρώτη έκδοση της προσφοράς, που έπρεπε να στείλεις γραπτό μήνυμα για να την ενεργοποιήσεις (και μετά επεκτάθηκε σε όλους τους συνδρομητές) αναφερόταν ότι η προσφορά ισχύει «για πάντα».

 

Αν δεν εννοούσαν τα ομωνυμα συμπαθέστατα ζωάκια, τότε θα πρέπει να υπολάβουμε ότι η προσφορά θα ίσχυε εσαεί και επ άπειρον.

 

Αλλά όπως έχει ειπωθεί πολλές φορές, η φράση «για πάντα» έχει διαφορετικό περιεχόμενο για την wind απ' ότι έχει για τους συνδρομητές της.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτάμε και τα αυτονόητα; Αν μιλούσαμε για οποιαδήποτε άλλη εταιρεία, μάλλον όχι. Σύμφωνα με το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών η προσφορά του τέλους συνδρομητών κινητής τηλεφωνίας για ανανεώσεις άνω των 20 ευρώ δεν είχε ημερομηνία λήξης. Επίσης, τουλάχιστον στην πρώτη έκδοση της προσφοράς, που έπρεπε να στείλεις γραπτό μήνυμα για να την ενεργοποιήσεις (και μετά επεκτάθηκε σε όλους τους συνδρομητές) αναφερόταν ότι η προσφορά ισχύει «για πάντα».

 

Αν δεν εννοούσαν τα ομωνυμα συμπαθέστατα ζωάκια, τότε θα πρέπει να υπολάβουμε ότι η προσφορά θα ίσχυε εσαεί και επ άπειρον.

 

Αλλά όπως έχει ειπωθεί πολλές φορές, η φράση «για πάντα» έχει διαφορετικό περιεχόμενο για την wind απ' ότι έχει για τους συνδρομητές της.

 

οταν εχουμε να κανουμε με την τσεπη μας,παντα ρωταμε!

τιποτα δεν ειναι αυτονοητο!

για καποιον μπορει να ειναι αυτονοητο και μαθηματικος αποδεδειγμενο οτι πρεπει να κερδισει αυριο το λοττο!

αν δεν κερδισει ,θα αρχησει να λεει οτι του επεξε φουστια ο οπαπ?:O

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

οταν εχουμε να κανουμε με την τσεπη μας,παντα ρωταμε!

τιποτα δεν ειναι αυτονοητο!

για καποιον μπορει να ειναι αυτονοητο και μαθηματικος αποδεδειγμενο οτι πρεπει να κερδισει αυριο το λοττο!

αν δεν κερδισει ,θα αρχησει να λεει οτι του επεξε φουστια ο οπαπ?:O

 

Αν κατάλαβα καλά συγκρίνεται η συνέπεια λόγων και έργων της wind με την πιθανότητα να κερδίσει κανείς το λόττο.

 

Στο μέτρο αυτό νομίζω ότι ταυτίζομαι 100% με τον προλαλήσαντα.

 

Είναι περίεργο που θεωρώ αυτονόητο να πρέπει να τηρεί κάθε εταιρεία τις δεσμεύσεις που έχει αναλάβει από μόνη της;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...