Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι λογικό σαν σκέψη, ωστόσο πιστεύω πως στις σελίδες με τα ψιλά γράμματα που έχουμε υπογράψει όλοι όταν παίρνουμε ένα καρτοκινητό ή όταν πήγαμε για ταυτοποίηση ενός παλιού αριθμού θα έχει κάποιον όρο που δεν θα μας επιτρέπει να κάνουμε κάτι τέτοιο.

 

Δεν έχω μαζί μου κάποιο τέτοιο χαρτί γιατί είμαι διακοπές. Έχω μαζί ένα αντίστοιχο που είναι από μια κάρτα που μου έστειλε η wind με 1GB το μήνα μιας και έβαλα σταθερό από αυτούς. Σε ένα σημείο γράφει :

H εταιρία καθορίζει και τροποποιεί τα τιμολόγιά της, σύμφωνα με όσα προβλέπονται στην εκάστοτε ισχύουσα νομοθεσία και τους κανόνες υγιούς ανταγωνισμού, με κριτήρια τον πληθωρισμό, το συνολικό κόστος των υπηρεσιών, όπως, ενδεικτικά, συντήρηση και λειτουργία του Δικτύου, και το συνολικό κόστος των επενδύσεων, λαμβάνοντας επίσης, υπόψη τις γενικότερες συνθήκες ανταγωνισμού στην εν λόγω αγορά.

 

Αν έχει κάποιος κάτι αντίστοιχο από καρτοκινητό και λέει κάτι διαφορετικό ή επιπλέον, ας το αναφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί; κάθε πότε έκανες ανανέωση και σε επηρεάζει αρνητικά; το τρίμηνο;

 

Ακριβώς αυτό!! :mad::mad::mad::mad:

Και είναι πολλά αυτά τα f2g2 νούμερα που σαν δεύτερα θα τα καταργήσουμε, αλλά και αυτά που έχουμε σαν πρώτα ίσως τα πάμε σε άλλες παραλίες...........

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχουν τα 300' δε πηγαινουν πουθενα.-

 

Σε κανένα 6μηνο θα είναι και αυτό παρελθόν.....:worry::worry::worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

έκανα ανανέωση σήμερα 10€ αλλά τα 300' προς όλους πουθενά!

 

έχουμε αλλαγές ή συνέβη μόνο σε μένα;

 

επίσης παρατήρησα ότι μου έβαλε 1500ΜΒ και όχι 1000...καλά γίνονται αλλαγές χωρίς να κάνω τίποτα;

Edited by leasedline
εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

ποσες ανανεωσεις 10 ευρω εκανες αυτο το μηνα? και με ποιον τροπο ανανεωσες? απο περιπτερο?
Link to comment
Share on other sites

ποσες ανανεωσεις 10 ευρω εκανες αυτο το μηνα? και με ποιον τροπο ανανεωσες? απο περιπτερο?

online το έκανα με πιστωτική:

07/08/2015 €10 W304323 WEB Επιτυχία

25/06/2015 €10 MW90865 ANDROID App Επιτυχία

 

συνεπώς έχει περάσει μήνας

 

και γιατί έβαλε 1500 αντί για 1000ΜΒ

 

κάτι πάει στραβά εδω!

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

επικοινωνησε με το chat στο f2g.gr μηπως και σου πουν τι παιζει.
Link to comment
Share on other sites

επικοινωνησε με το chat στο f2g.gr μηπως και σου πουν τι παιζει.

 

ναι αύριο οπωσδήποτε!

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

έκανα ανανέωση σήμερα 10€ αλλά τα 300' προς όλους πουθενά!

 

έχουμε αλλαγές ή συνέβη μόνο σε μένα;

 

επίσης παρατήρησα ότι μου έβαλε 1500ΜΒ και όχι 1000...καλά γίνονται αλλαγές χωρίς να κάνω τίποτα;

Μήπως έχεις ενεργοποιήσει κατά λάθος το free2surf αντί για το free2talk και πήρες 500MB από εκεί συν το 1GB της online ανανέωσης, σύνολο 1,5GB;

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον άλλαξες κατά λάθος το bonus και επελεξες το free2surf. Δες στην εφαρμογή.

 

Με πρόλαβε ο sotis!

Edited by Nrg
Link to comment
Share on other sites

7

online το έκανα με πιστωτική:

07/08/2015 €10 W304323 WEB Επιτυχία

25/06/2015 €10 MW90865 ANDROID App Επιτυχία

 

συνεπώς έχει περάσει μήνας

 

και γιατί έβαλε 1500 αντί για 1000ΜΒ

 

κάτι πάει στραβά εδω!

 

 

 

Να μπεις στην σελίδα του f2g και να δεις στην επιλογή bonus πιο έχεις τσεκαρισμένο {Και από την εφαρμογή αλλάζει}εάν έχεις τα 300 θα είναι όπως εμενα στην παρακάτω εικόνα . Εάν είναι τσεκαρισμένο το internet για αυτό σου έδωσε 500 mb + 1000 mb online ανανεωση μπορείς να το αλλάξεις και στην επομενη ανανεωση θα σου δώσει τα 300λεπτα

 

 

http://i57.tinypic.com/2lmbdhd.jpg

 

 

http://i57.tinypic.com/2nva1s5.jpg

 

Το bonus ειναι μεχρι δυο ανανεωσγς το μηνα η για τα λεπτα η τα mb

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

πάει το f2g2..... η κηδεία του σε λίγες μέρες

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

πάει το f2g2..... η κηδεία του σε λίγες μέρες

 

F2G2 http://i57.tinypic.com/4qk947.gif F2G2

 

Μην μου το θυμίζεις καθόλου αυτό γιατί θα αρχίσω τα καντήλια όχι σε σένα βεβαια εσύ δεν μου φταίς .τίποτα αλλα εκείνο το μπου@@@@@ που το λένε wind οτι καλο είχε βγάλει κάποτε τωρα του έχει αλλάξει τα φώτα

 

Τα 300 μην πειράξει να τα κατάργηση δηλαδή η να τα βάλει με χρέωση. γιατί τότε τους τελειωσα και εγώ. δεν είμαι διατεθειμένος να βάζω το 1500 + 1.5GB κάθε μηνα εάν δεν μου τελειώνουν τα 300 μέσα στο μηνα.. θα το βάζω το επόμενο. αν μου τελειώνουν τα 300 μεσα στο μηνα μονο τότε αλλα θέλω να έχω την επιλογή ..εάν το βάλουν με χρέωση τα 300. π.χ 3 ευρο δεν φτάνει το 10euro ούτε για ζητω και για της δυο προσφορες

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Σε κανένα 6μηνο θα είναι και αυτό παρελθόν.....:worry::worry::worry:

Ήμουνα νιος και γέρασα να το ακούω αυτό. Εγώ που το παράτησα να λήξει γιατί πλήρωνα λιγότερο με q card

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό!! :mad::mad::mad::mad:

Και είναι πολλά αυτά τα f2g2 νούμερα που σαν δεύτερα θα τα καταργήσουμε, αλλά και αυτά που έχουμε σαν πρώτα ίσως τα πάμε σε άλλες παραλίες...........

 

Aν και δεν νομίζω ότι συμφωνούμε :confused:

ΣΕ άλλη παραλία τι διαφορετικό/καλύτερο θα βρεις;

Link to comment
Share on other sites

παίδες η κατάσταση είναι δύσκολη.....

 

σε όποιο δίκτυο και να πας, οι εποχές που εδεναν τα σκυλιά με τα λουκάνικα πέρασαν ....

 

αν η Wind κρατήσει ακόμα κάποια καλά πακέτα που προσφέρει θα είναι η καλύτερη δυνατή λύση......

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Aν και δεν νομίζω ότι συμφωνούμε :confused:

ΣΕ άλλη παραλία τι διαφορετικό/καλύτερο θα βρεις;

 

Οι άλλες παραλίες επιτρέπουν την ανανέωση του τριμήνου και με μεταφορά υπολοίπου.Η δική μας παραλία εδώ, όχι:)

Link to comment
Share on other sites

Και η μεταφορά είναι τζάμπα; δεν έχει κόστος; δεν πληρώνεις την αξία της;

Μπορει καποιος να σου στειλει 5 ευρω ανανεωνοντας σου το τριμηνο και στη συνεχεια του τα επιστρεφεις. Αρα δε χρειαζεται να βαλεις καρτα.Δε το εχω κανει προσωπικα, αλλα νομιζω αυτο που λεω μπορει να γινει.

Link to comment
Share on other sites

Θα έχουν ως συνήθως αντίθετο αποτέλεσμα από το επιθυμητό.... Έχω 4 νουμερα τα οποία είναι του συρταριου και θα τα καταργήσω με το νέο καθεστώς..:mad:
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να σου στειλει 5 ευρω ανανεωνοντας σου το τριμηνο και στη συνεχεια του τα επιστρεφεις. Αρα δε χρειαζεται να βαλεις καρτα.Δε το εχω κανει προσωπικα, αλλα νομιζω αυτο που λεω μπορει να γινει.

 

Σε κοσμοτε νομίζω ότι είναι απο 10€και πάνω. Καποιος που ξέρει πιο σίγουρα ας πει για αυτό το τρυκ.

Link to comment
Share on other sites

Θα έχουν ως συνήθως αντίθετο αποτέλεσμα από το επιθυμητό.... Έχω 4 νουμερα τα οποία είναι του συρταριου και θα τα καταργήσω με το νέο καθεστώς..:mad:

 

Εγω παλι πιστευω οτι θα εχουν το επιθυμητο αποτελεσμα. Αυτο θελουν να καταργηθουν τα νουμερα που ειναι στα συρταρια

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Cosmote έχει δυνατότητα μεταφοράς 2, 5 και 10€ από καρτοκινητό σε καρτοκινητό. Vodafone αν θυμάμαι καλά χωρίς προκαθορισμένα ποσά. Αυτό βολεύει οποίον θέλει να κρατήσει νούμερο που δεν χρησιμοποιεί. Μια φορά το χρόνο μπορείς να βάζεις ένα ποσό για παράταση της λήξης του αριθμού κατά 13 μήνες (και όχι του υπόλοιπου κάθε τρίμηνο για να το έχεις μεγαλύτερο άγχος), και μετά να μεταφέρεις το ποσό στο κύριο νούμερο που χρησιμοποιείς.
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να σου στειλει 5 ευρω ανανεωνοντας σου το τριμηνο και στη συνεχεια του τα επιστρεφεις. Αρα δε χρειαζεται να βαλεις καρτα.Δε το εχω κανει προσωπικα, αλλα νομιζω αυτο που λεω μπορει να γινει.

 

Σε κοσμοτε νομίζω ότι είναι απο 10€και πάνω. Καποιος που ξέρει πιο σίγουρα ας πει για αυτό το τρυκ.

 

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T21/xml/Personal__service__service_easytransfer/section/Postpaid_Packs_Additional_Prs

 

"Η μεταφορά χρηματικού ποσού από συνδρομητή Συμβολαίου COSMOTE λογίζεται σαν τυπική ανανέωση χρόνου ομιλίας ενώ η μεταφορά χρηματικού ποσού από συνδρομητή καρτοκινητής COSMOTE ή Καρτοσυμβολαιου θεωρείται μεταφορά χρηματικού υπολοίπου και όχι ανανέωση χρόνου ομιλίας και συνεπώς δεν αποδίδονται τα όποια προνόμια συνδέονται με την ανανέωση χρόνου ομιλίας"

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και η μεταφορά είναι τζάμπα; δεν έχει κόστος; δεν πληρώνεις την αξία της;

Κάτι ψιλά μείον (-0,20€ ή -0,30€). Δε θυμάμαι ακριβώς (για την Cosmote).

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...