Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. Το παρακάτω πακέτο παίζει Ισπανία , Πορτογαλία??? Και επίσης χρειάζεται να κάνω κάτι ή απλά θα φτάσω και έιμαι ετοιμη?? Τα log n win και magic numbers δουλεύουν εξωτερικό ή όχι??https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180511/ac00c4a14fccc843f3844e5522fcb8ff.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το παρακάτω πακέτο παίζει Ισπανία , Πορτογαλία??? Και επίσης χρειάζεται να κάνω κάτι ή απλά θα φτάσω και έιμαι ετοιμη?? Τα log n win και magic numbers δουλεύουν εξωτερικό ή όχι??https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180511/ac00c4a14fccc843f3844e5522fcb8ff.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι όταν φτάσεις. Τα log n win SMS και λεπτά ομιλίας πριν ένα μήνα δούλευαν.

Τα SMS και τα λεπτά ομιλίας προς wind δεν ισχύουν. Μπορείς να στείλεις SMS υπ στο 1285 για να δες από αυτά που έχεις ήδη ενεργοποιήσει , τι ισχύει σε περιαγωγή.

Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

Δύο λόγους μπορώ να φανταστώ... 1) ο καθένας που θα το θέλει να του το δώσουν με χρέωση εφάπαξ η με τον μηνα

 

2) οποίος θα το θέλει αναγκαστικά να καλέσει το 1269 άρα θα χρεωθεί και ότι μαζέψουν από την κλήση στο 1269

 

Ξαφνικά τέτοια πρεμουρα με την υπηρεσία κάτι περίεργο συμβαίνει...

 

 

Εγώ π. χ το θέλω με έχει βολέψει αφάνταστα... Τι θα κάνω λοιπόν

 

Κατάλαβες τι θέλω να πω.

Σωστά, σίγουρα δεν το κάνανε τυχαία.

 

Πάντος και σήμερα που δοκίμασα λειτουργεί η υπηρεσία.

 

Οσο για τις άλλες εταιρείες που ανέφερες πριν χρόνια (πολλά χρόνια.. γύρω στα 18) είχα καρτοκινητό Vodafone και υπήρχε η υπηρεσία και την χρησιμοποιούσα.

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι όταν φτάσεις. Τα log n win SMS και λεπτά ομιλίας πριν ένα μήνα δούλευαν.

Τα SMS και τα λεπτά ομιλίας προς wind δεν ισχύουν. Μπορείς να στείλεις SMS υπ στο 1285 για να δες από αυτά που έχεις ήδη ενεργοποιήσει , τι ισχύει σε περιαγωγή.

 

Παντως επισημα δεν μπορουν να χρησιμοποιηθουν σε περιαγωγη τα log n win λεπτα, sms,mb οπως αναφερεται στις συχνες ερωτησεις... Τα δωρεάν λεπτά και τα δωρεάν SMS δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν προς υπηρεσίες προστιθέμενης αξίας, αλλά και κατά τη διάρκεια περιαγωγής. Το ίδιο ισχύει και για τα δωρεάν MB. Τα δωρεάν SMS ή λεπτά προς όλους αφορούν όλα τα κινητά και σταθερά δίκτυα εντός Ελλάδας.

Link to comment
Share on other sites

Παντως επισημα δεν μπορουν να χρησιμοποιηθουν σε περιαγωγη τα log n win λεπτα, sms,mb οπως αναφερεται στις συχνες ερωτησεις... Τα δωρεάν λεπτά και τα δωρεάν SMS δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν προς υπηρεσίες προστιθέμενης αξίας, αλλά και κατά τη διάρκεια περιαγωγής. Το ίδιο ισχύει και για τα δωρεάν MB. Τα δωρεάν SMS ή λεπτά προς όλους αφορούν όλα τα κινητά και σταθερά δίκτυα εντός Ελλάδας.

μπερδευομαι. εχω το πακετο ειδικης προσφορας που με δεκα ευρω εχω 1500 λεπτα και 1500 μβυτε. εξωτερικο αυτα δε δουλευουν? δε μιλαω για τα σμσ μπονους. για αυτα που παιρνω απο το μηνυμα που στελνω, με τα δεκα ευρω. ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμένη ειδική προσφορα (αξίας 8.57) έχει ανακοινωθεί οτι πλεον δεν θα ισχύει στο εξωτερικό. Οποιοδήποτε άλλο πακέτο με λεπτά προς όλους ή/και ιντερνετ μπορεί να χρησιμοποιηθεί κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Μου έρχεται μήνυμα ειδοποίησης κλήσεων όταν έχω απενεργοποιημένη την συσκευή μου ή όταν βρίσκομαι εκτός δικτύου

 

Τι πρέπει να κάνω για να μου έρχεται μήνυμα ειδοποίησης κλήσεων όταν είμαι κατειλημμένος;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια διευκρίνηση κάποιος που γνωρίζει σίγουρα. Τα mb στο παρακάτω πακέτο, εννοειται κάρτα παίζουν εξωτερικό?? Γιατι ένας υπάλληλος wind είπε ότι μόνο ομιλία μπορεί κάποιος να έχει σε καρτοκινητό οταν παει εξωτερικο.Μόνο σε συμβόλαια παίζουν τα mb. Έτσι είπαν δεν το λέω εγώ. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180511/b104e5a106528fa45f831cfe3bde9c4d.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by XP130TD
τεράστια εικόνα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια διευκρίνηση κάποιος που γνωρίζει σίγουρα. Τα mb στο παρακάτω πακέτο, εννοειται κάρτα παίζουν εξωτερικό?? Γιατι ένας υπάλληλος wind είπε ότι μόνο ομιλία μπορεί κάποιος να έχει σε καρτοκινητό οταν παει εξωτερικο.Μόνο σε συμβόλαια παίζουν τα mb. Έτσι είπαν δεν το λέω εγώ. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180511/b104e5a106528fa45f831cfe3bde9c4d.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τα magic number και το log and win, σίγουρα δεν ισχύουν Ε.Ε.

Τα αλλά πρέπει να ισχύουν κανονικά.

 

ΥΓ: Ο πωλητής ήθελε να σού κάνει συμβόλαιό για να πιάσει τον στόχο του. Για αυτό λέμε καλή η WIND αλλά μακριάαααα (ούτε από απέναντι...χαχα) από τα καταστήματα της.

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by XP130TD
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάντως η συνδιάσκεψη δουλεύει κανονικά και σήμερα αρχίζω να πιστεύω ότι στην ανακοίνωση που λένε τηλεσυνδιάσκεψη Εννοούν ίσως κάτι άλλο.

 

Θα το δούμε και της επόμενες μέρες Wind είναι αυτή όλα τα περιμένω.

 

 

Όπως έχω πει και παλιότερα ένα λεξικό του Μπαμπινιώτη το χρειάζεσαι σε κάθε ανακοίνωση της Wind.

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! για 10 μερες θα ειμαι σε αλβανια,μαυροβουνιο,βοσνια, κροατια.

ξερετε αν υπαρχει κανενα πακετο ιντερνετ που να με καλυπτει για αυτες τις χωρες ή εστω για καποιες?

η λυση που εχω στο μυαλο μου ειναι να αγορασω τοπικες σιμ για μαυροβουνιο και βοσνια μιας και αλβανια θα ειναι μονο διελευση...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! για 10 μερες θα ειμαι σε αλβανια,μαυροβουνιο,βοσνια, κροατια.

ξερετε αν υπαρχει κανενα πακετο ιντερνετ που να με καλυπτει για αυτες τις χωρες ή εστω για καποιες?

η λυση που εχω στο μυαλο μου ειναι να αγορασω τοπικες σιμ για μαυροβουνιο και βοσνια μιας και αλβανια θα ειναι μονο διελευση...

Τοπικες παρε,εχει 30' προς ολους και 50MB μονο με 13,9€ και ειναι μονο για αλβανια.Μαυροβουνιο και βοσνια αγορασε τοπικες και Κροατια ειναι στην ε.ε. οποτε εχεις τα MB σου διαθεσιμα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! για 10 μερες θα ειμαι σε αλβανια,μαυροβουνιο,βοσνια, κροατια.

ξερετε αν υπαρχει κανενα πακετο ιντερνετ που να με καλυπτει για αυτες τις χωρες ή εστω για καποιες?

η λυση που εχω στο μυαλο μου ειναι να αγορασω τοπικες σιμ για μαυροβουνιο και βοσνια μιας και αλβανια θα ειναι μονο διελευση...

 

 

Μονο στην Κροατία χρησιμοποιείς το ελληνικό σου νούμερο. Στις άλλες χώρες που έγραψες απλα κλεισ'το ...αν δε το κάνεις ετοιμάσου να τα σκάσεις χοντρά

Link to comment
Share on other sites

Τα ματζικ νουμερα πως λειτουργουν..δηλαδη μπορω να εχω 3 νουμερα ματζικ συγχρονως Για τις 30 μερες; Κι τι νουμερα μπορω να προσθεςω απο ολη την wind δηληδη και συνδεσεις και q και f2g; Ευχαριστω

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Μονο στην Κροατία χρησιμοποιείς το ελληνικό σου νούμερο. Στις άλλες χώρες που έγραψες απλα κλεισ'το ...αν δε το κάνεις ετοιμάσου να τα σκάσεις χοντρά
μπορεί να το έχει ανοικτό για να δέχεται και να στέλνει μηνύματα που ειναι πιο φθηνά.....οχι εισερχόμενες κλήσεις βέβαια διότι χρεώνονται πολύ ακριβά

 

σε αυτές τις χώρες συμφέρει το voip

π. χ. viber, telz κλπ εφαρμογές που έχουν αναγνώριση .... ολα τα ξενοδοχεία έχουν voip, οπως καφετέριες βενζινάδικα....κλπ....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Τα ματζικ νουμερα πως λειτουργουν..δηλαδη μπορω να εχω 3 νουμερα ματζικ συγχρονως Για τις 30 μερες; Κι τι νουμερα μπορω να προσθεςω απο ολη την wind δηληδη και συνδεσεις και q και f2g; Ευχαριστω

 

Καλημέρα!

Όλες σου οι απορίες είναι απαντημένες εδώ!

Link to comment
Share on other sites

Έχει τύχει σε κανέναν αλλο να μην λέει ποτέ λήγει ενα πακέτο;7b8aa188e4c337bd14e1b8a5aad1cdb0.jpg

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Το 2μηνο ανανέωσης λήγει αύριο 17/05/2018. Μπορείτε να μου εξηγήσετε αν λήγει σήμερα το βράδυ 16 προς 17 στις 12 το βράδυ ή αύριο το βράδυ 17 προς 18; Ο λόγος είναι ότι στο σημείο που βρίσκομαι δεν υπάρχει δυνατότητα ανανέωσης σήμερα. Αύριο 17/5 θα μπορώ να ανανεώσω. Παρακαλώ ενημερώστε με για να μην χάσω το υπόλοιπό μου.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Το 2μηνο ανανέωσης λήγει αύριο 17/05/2018. Μπορείτε να μου εξηγήσετε αν λήγει σήμερα το βράδυ 16 προς 17 στις 12 το βράδυ ή αύριο το βράδυ 17 προς 18; Ο λόγος είναι ότι στο σημείο που βρίσκομαι δεν υπάρχει δυνατότητα ανανέωσης σήμερα. Αύριο 17/5 θα μπορώ να ανανεώσω. Παρακαλώ ενημερώστε με για να μην χάσω το υπόλοιπό μου.

 

λήγει στις 17/05/2018 23:59:59

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Το 2μηνο ανανέωσης λήγει αύριο 17/05/2018. Μπορείτε να μου εξηγήσετε αν λήγει σήμερα το βράδυ 16 προς 17 στις 12 το βράδυ ή αύριο το βράδυ 17 προς 18; Ο λόγος είναι ότι στο σημείο που βρίσκομαι δεν υπάρχει δυνατότητα ανανέωσης σήμερα. Αύριο 17/5 θα μπορώ να ανανεώσω. Παρακαλώ ενημερώστε με για να μην χάσω το υπόλοιπό μου.

 

Το 2ο ισχυει....αν μπορεις κανε ηλεκτρονικα με καρτα ανανεωση ή να σου βαλουν 10€ στο καταστημα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

λήγει στις 17/05/2018 23:59:59

 

Το 2ο ισχυει....αν μπορεις κανε ηλεκτρονικα με καρτα ανανεωση ή να σου βαλουν 10€ στο καταστημα.

 

Να είστε καλά!

Ευχαριστώ πολύ!

Είχα στείλει μήνυμα και στη σελίδα του FB του F2G και πριν λίγο μου έστειλαν αυτήν την απάντηση:

"Γιώργο το δίμηνο ανανέωσης λήγει στις 17-05-2018 μέσα στην ημέρα. Δυστυχώς δεν μπορούμε να γνωρίζουμε ακριβή ώρα"

 

Κατά πόσο ισχύει, ο θεός και η ψυχή τους...

Edited by XP130TD
Συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

Να είστε καλά!

"Γιώργο το δίμηνο ανανέωσης λήγει στις 17-05-2018 μέσα στην ημέρα. Δυστυχώς δεν μπορούμε να γνωρίζουμε ακριβή ώρα"

 

Τρομερή απάντηση... Πόσο δύσκολο είναι να λήγει στις 23:59:59 που είναι το φυσιολογικό;

 

Πάντως και εγώ προχθές προσπαθούσα, τελευταία μέρα, να ανανεώσω, και το σύστημά τους ήταν πεσμένο. Αν τυχόν γινόταν καμιά στραβή και έληγε θα τα άκουγαν κανονικά...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...