Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εβαλα το link απο τον τιμοκατάλογο του site όπου μπορείς να το δεις και έρχονται και screenshots σε λίγο...
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το link απο τον τιμοκατάλογο του site όπου μπορείς να το δεις και έρχονται και screenshots σε λίγο...

 

Πρόσεξε την έκφραση (που θα ανεβάσεις):

 

Το "χρέωση ανά ΚΒ" έπεται της πραγματικής χρέωσης (σαν έκφραση).

Ανά ΜΒ είναι._

 

Η χρέωση γίνεται ανά ΚΒ
Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ υπάρχει καμιά περίπτωση να είναι 15,744€/ΚΒ . Ανά ΜΒ μπορεί να είναι τόσο. Πού το'δες γραμμένο αυτό; ΜΗ λέμε κ ό,τι να'ναι.

1ΜΒ = 1024 KB.

 

Για Τουρκία είναι 10.67€/ΜΒ.

 

Screenshot_2018_01_11_13_29_39.png

 

 

Επειδη μου φανηκε εξωπραγματικο το νουμερο γι'αυτο και το εγραψα.

https://www.wind.gr/gr/f2g/ti-kerdizo/timokatalogos/xrewseis-periagwghs/

Βαλε Σερβια και θα δεις μονος σου τα νουμερα. Αφου μου εγραψες πως το 1ΜΒ ειναι 1024ΚΒ υποθετω και εγω πως θα ξερεις να κανεις τον πολλαπλασιασμο για να δεις οτι γραφω τα νουμερα σωστα. Δεν εχω χρονο να ανεβασω φωτογραφια επομενως αν μπορουσες θα σου ελεγα ευχαριστω.

Υ.Γ: Αμα το διαβαζες θα εβλεπες το κομματι οπου αναφερω πως στο chat το ειπα στην κοπελια, και μου απαντηση πως η χρεωση ειναι αυτη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εβαλα το link απο τον τιμοκατάλογο του site όπου μπορείς να το δεις και έρχονται και screenshots σε λίγο...

 

Ευχαριστω, θα μαθω και εγω να βαζω εικονες ;-)

Link to comment
Share on other sites

Screenshot_2018_01_11_13_36_41.png

 

Screenshot_2018_01_11_13_38_08.png

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

H Τουρκια ειναι ζωνη 2, η Σερβια ζωνη 4 (μαζι με την...Αυστραλία!)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη μου φανηκε εξωπραγματικο το νουμερο γι'αυτο και το εγραψα.

https://www.wind.gr/gr/f2g/ti-kerdizo/timokatalogos/xrewseis-periagwghs/

Βαλε Σερβια και θα δεις μονος σου τα νουμερα. Αφου μου εγραψες πως το 1ΜΒ ειναι 1024ΚΒ υποθετω και εγω πως θα ξερεις να κανεις τον πολλαπλασιασμο για να δεις οτι γραφω τα νουμερα σωστα. Δεν εχω χρονο να ανεβασω φωτογραφια επομενως αν μπορουσες θα σου ελεγα ευχαριστω.

Υ.Γ: Αμα το διαβαζες θα εβλεπες το κομματι οπου αναφερω πως στο chat το ειπα στην κοπελια, και μου απαντηση πως η χρεωση ειναι αυτη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ευχαριστω, θα μαθω και εγω να βαζω εικονες ;-)

 

https://www.wind.gr/files/1/F2G_v2/ti_kerdizw/PRICELIST_August2017.PDF

 

Wind_MB_roaming_2018.jpg

 

Στο άλλα ντ'άλλων αυτής της εταιρίας ΔΕ θα πω τπτ.

 

Στο έλλειμμα εκφράσεων , εννοείται: Το >80% των ιθαγενών, ΔΕΝ είναι κάτι περίεργο το να προσπαθείς να βγάζεις νόημα από τα "συμφραζόμενα" και πάλι να τα μπλέκεις.

 

Στο ότι "Είναι ΑΔΥΝΑΤΟ" το ανά KB, είναι κοινή λογική.:)

Link to comment
Share on other sites

Screenshot_2018_01_11_13_36_41.png

 

Screenshot_2018_01_11_13_38_08.png

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

H Τουρκια ειναι ζωνη 2, η Σερβια ζωνη 4 (μαζι με την...Αυστραλία!)

 

 

Μου φανηκε πολυ παραξενο το ολο θεμα γι'αυτο και το εθιξα.

Link to comment
Share on other sites

Μου φανηκε πολυ παραξενο το ολο θεμα γι'αυτο και το εθιξα.

 

ΜΗ λέμε κ ό,τι να'ναι, όμως.

 

Τά'χει που "τα'χει" αυτή η εταιρία, ΜΗ το "παρακάνουμε", όμως, έτσι;

Link to comment
Share on other sites

δεν "παραειπε" τιποτα ο ανθρωπος,την χρεωση την ανεφερε η εξυπηρετηση,η οποια προφανως ειδε τον καταλογο που παρεθεσα κι εγω,και οπως βλεπεις γραφει 1,5 ευρω το kb. Και ο καταλογος που εβαλες εσυ σε €/kb το μετραει.
Link to comment
Share on other sites

δεν "παραειπε" τιποτα ο ανθρωπος,την χρεωση την ανεφερε η εξυπηρετηση,η οποια προφανως ειδε τον καταλογο που παρεθεσα κι εγω,και οπως βλεπεις γραφει 1,5 ευρω το kb.

 

Έπρεπε να το ψιλιαστείτε...Μιλάμε για....Wind.

 

Νομίζω ότι τα ξαναείπαμε για το ίδιο θέμα και το καλοκαίρι...."Χρέωση ανά KB" λέει...Άλλο πως το γράφει.

 

0,01252 επί 1024 ίσον 12,82€

Ανά ΜΒ, έτσι;

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μπορεί κάποιος κάτοχος F2G να με ενημερώσει για τα εξής:

1. Μπορώ να βάζω 20€ κάθε μήνα και να έχω το πακέτο Talk to ALL & SMS & Data? 17.5€ λέει ότι έχει.

2. Στα 20€ πόσα μένουν στη κάρτα μετά τους φόρους?

3. Επειδή έχω συμβόλαιο στη Cosmote, για να κάνω τη φορητότητα σε F2G μου ζητάν 30€. Μπορώ με αυτά να αγοράσω από τη πρώτη στιγμή το παραπάνω πακέτο?

4. Είναι προσωρινό πακέτο, ή υπάρχει καιρό? Παίζει να το καταργήσουν δηλαδή άμεσα?

 

Στην ουσία θέλω ότι δίνει αυτό το πρόγραμμα, δηλαδή περίπου 700' σε όλους , περίπου 100 SMS και 2GB. Σε συμβόλαιο για αυτές τις παροχές οι τιμές ξεφεύγουν πολύ. Έχει κάποιο λάκκο ή φάβα?

 

Ευχαριστώ Πολύ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

1. 2. Φτάνει,17.85 μπαίνουν καθαρά

3. Ναι

4. Ειναι καινούργιο,έχει σχεδόν 1 μήνα που βγήκε αρα θα κρατήσει αρκετά.

Η ελάχιστη διάρκεια κλήσης στο f2g είναι 3' και έπειτα ανα δευτερόλεπτο σε αντίθεση με το συμβόλαιο που έχει ελάχιστη 1'.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

1. 2. Φτάνει,17.85 μπαίνουν καθαρά

3. Ναι

4. Ειναι καινούργιο,έχει σχεδόν 1 μήνα που βγήκε αρα θα κρατήσει αρκετά.

Η ελάχιστη διάρκεια κλήσης στο f2g είναι 3' και έπειτα ανα δευτερόλεπτο σε αντίθεση με το συμβόλαιο που έχει ελάχιστη 1'.

 

Ευχαριστώ Πολύ

Link to comment
Share on other sites

ΜΗ λέμε κ ό,τι να'ναι, όμως.

 

Τά'χει που "τα'χει" αυτή η εταιρία, ΜΗ το "παρακάνουμε", όμως, έτσι;

 

Δεν καταλαβα φιλε. Τι ακριβως παραεκανα ακριβως? Τι οτι να'ναι ειπα ακριβως?

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβα φιλε. Τι ακριβως παραεκανα ακριβως? Τι οτι να'ναι ειπα ακριβως?

 

Γνωστή η απάντηση.

 

Ο λογος για τον οποιο το γραφω ομως ειναι για την χρεωση internet, η Wind χρεωνει το 1ΚΒ 15,774ευρω. Ναι σωστα δηλαδη το 1ΜΒ βγαινει 16χιλιαδες και κατι ψιλα, τους ρωτησα μηπως κανουν λαθος και επιμενουν πως ειναι σωστο.

Ο ανατγωνιστης WHAT'S UP ποσο λετε να χρεωνει? Τα 10ΚΒ 0,0394ευρω δηλαδη το 1ΜΒ βγαινει 4,03ευρω. Μηπως λιγο μεγαλη διαφορα? Τους το αναφερε αλλα δεν συγκηνηθηκε η κοπελα στο chat. Mου προτεινε καποια πακετα, οπως ειπα αν παω να περασω μερικες μερες ξερω να παρω καρτα αν περνας μονο για 2 sms δεν χρειαζεται.

Δεν ειναι λιγο ασχροκερδια η διαφορα 4ευρω το 1ΜΒ και 16152ευρω????

 

ΜΗ "γίνουμε" κι εμείς σαν τους υπαλλήλους της Wind...Είπαμε...ΟΚ....:lol:

Link to comment
Share on other sites

Γνωστή η απάντηση.

 

 

 

ΜΗ "γίνουμε" κι εμείς σαν τους υπαλλήλους της Wind...Είπαμε...ΟΚ....:lol:

 

 

Κοιτα για να ειμαι ειλικρινεις ευχομαι να ισχυει ο δικος σου πινακας, εχει και προσφατη ημερομηνια 8/17. Και παλι σουπερ ακριβα ειναι αλλα δεν εχω σκοπο να καταναλωνω ΜΒ οταν θα παω εκει καποια στιγμη. Τωρα αν μπηκες στον κοπο να δεις το link που εβαλα και να γραψεις Σερβια, υποθετω το εκανες, θα ειδες οτι λεει την τιμη που ανεφερα. Καποιος το εβαλε φωτο εδω. Λογικος ανθρωπος τι θα εκανε? Θα ρωτουσε στο chat. Οπως γραφω ετσι επραξα και πηρα την απαντηση που πηρα. Και ξανα λεω ελπιζω ο δικος σου πινακας με τις καλες τιμες να ισχυει.

Σχετικα με την συμπεριφορα σου και γενικως ολο το παρουσιαστικο σου δεν εχω να πω κατι, δεν ειναι η ειδικοτητα μου αλλα ενας συναδελφος μου θα σε εβρισκε αρκετα υποσχομενο.

Link to comment
Share on other sites

ελα,να το ληγουμε το "παιχνιδι" σιγα σιγα. Ο ανθρωπος ο,τι του ειπαν μετεφερε. Ασε τις ειρωνιες, κουρασες.

Γνωστή η απάντηση.

 

 

 

ΜΗ "γίνουμε" κι εμείς σαν τους υπαλλήλους της Wind...Είπαμε...ΟΚ....:lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σχετικα με την συμπεριφορα σου και γενικως ολο το παρουσιαστικο σου δεν εχω να πω κατι, δεν ειναι η ειδικοτητα μου αλλα ενας συναδελφος μου θα σε εβρισκε αρκετα υποσχομενο.

 

:lol::lol::lol: γιατρος εισαι φανταζομαι ε?

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με την συμπεριφορα σου και γενικως ολο το παρουσιαστικο σου δεν εχω να πω κατι, δεν ειναι η ειδικοτητα μου αλλα ενας συναδελφος μου θα σε εβρισκε αρκετα υποσχομενο.

 

ελα,να το ληγουμε το "παιχνιδι" σιγα σιγα. Ο ανθρωπος ο,τι του ειπαν μετεφερε. Ασε τις ειρωνιες, κουρασες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

:lol::lol::lol: γιατρος εισαι φανταζομαι ε?

 

Αναμενόμενο...Θεωρείται λήξαν.

 

Σερβίες..... κλπ τί άλλο;

 

Καταγράφηκαν (κ αποστάλθηκαν) ΟΛΑ ...Μπορεί να σβηστούν τώρα....ΟΚ>χα χα...

 

ΑΥΤΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ.

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ υπάρχει καμιά περίπτωση να είναι 15,744€/ΚΒ . Ανά ΜΒ μπορεί να είναι τόσο. Πού το'δες γραμμένο αυτό; ΜΗ λέμε κ ό,τι να'ναι.

1ΜΒ = 1024 KB.

 

Για Τουρκία είναι 10.67€/ΜΒ.

 

Screenshot_2018_01_11_13_29_39.png

 

 

 

1e23a0ecf9b1fcf09fe30e6220d3bf1f.jpg

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω ενεργοποιημενα ταυτοχρονα 2 πακετα . το data nights (απο 22.00-08.00) και το data σαββατοκυριακο.

τα βραδια της παρασκευης και του σαββατου ποια data καταναλωνει?

το ρωτησα στο chat της wind και δεν μου απαντησε καθαρα ....απιστευτο !!!!!!αρες μαρες????

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα 17.5€ που ζητάνε για τα 6.5gb για πακέτο εντός Ελλάδας δεν είναι πολλά. Μην είμαστε αχάριστοι :lol:Μια χαρά είναι :lol:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω ενεργοποιημενα ταυτοχρονα 2 πακετα . το data nights (απο 22.00-08.00) και το data σαββατοκυριακο.

τα βραδια της παρασκευης και του σαββατου ποια data καταναλωνει?

το ρωτησα στο chat της wind και δεν μου απαντησε καθαρα ....απιστευτο !!!!!!αρες μαρες????

ευχαριστω

Περίμενες κάτι καλύτερο από λόγια του αέρα από μία την εταιρία του ανέμου (wind); ελαπαναϊαμ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Σημερα μπηκα στο καταστημα Wind της περιοχης μου. Λεω θελω ενα F2G νουμερο, το πηρα για εντελως περιστασιακη χρηση, τελος παντων, κανω τη διαδικασια δινω και δεκα ευρω και εφυγα. Ηρθα σπιτι, το βαζω σε μια δευτερη συσκευη, μου ηρθαν ενα σωρο μηνυματα και το παρακατω.dded2b8cc7a66dc962345d0976dceb73.jpg

 

Στάλθηκε από το GT-I9301I μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Περίμενες κάτι καλύτερο από λόγια του αέρα από μία την εταιρία του ανέμου (wind); ελαπαναϊαμ

Η σωστή απάντηση είναι "δείτε το ο ίδιος και πείτε και σε εμάς,ώστε να ξέρουμε τι θα απαντήσουμε στον επόμενο που ενδεχομένως θα μας ρωτήσει το ίδιο.Μη μας περάσει και ο επόμενος για άσχετους" :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...