Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν γίνεται αυτό, μόνο με sms verification.

Οποίος έχει αντίθετη άποψη (ότι γινονται και καλά απρόκλητες εγγραφές και χρεωσεις) , αντί για καταγγελία να υποβάλει μήνυση.

ανοιγω μια offtopic παρενθεση καθως υπαρχει αναλογο θεμα για τα 5ψηφια

υπαρχει τροπος οπως εχει αναφερθει,να "τραβηξουν" τον αριθμο χωρις να τον γραψει καποιος σε σελιδα. Αν το msisdn ειναι περασμενο μεσα στη σιμ,ανοιγοντας μια τετοια σελιδα γινεται να διαβαστει μεσω του κωδικα της σελιδας,και πιθανον να αποσταλλει σε καποιο σερβερ.Εννοειται οτι μιλαμε για πλοηγηση με ανοιχτα data οχι με τη συνδεση του adsl. Το πως γινεται το verification βεβαια ειναι αλλη ιστορια,ισως εχουν τροπο να το παρακαμπτουν κι αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Το πως γινεται το verification βεβαια ειναι αλλη ιστορια,ισως εχουν τροπο να το παρακαμπτουν κι αυτο.
άστο δεν γίνεται, ακόμη τουλάχιστον.
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6954236#post6954236

απο εδω και κατω παντως εχουν γραφτει αυτα που ανεφερα,κοιτα και το #28

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6954236#post6954236

απο εδω και κατω παντως εχουν γραφτει αυτα που ανεφερα,κοιτα και το #28

Τσάμπα και βερεσέ τα ακούω/διαβαζω όλα αυτά, όποιος έχει ενδείξεις οικονομικης απάτης οφείλει να πάει να κάνει επώνυμη καταγγελία/εγκληση/μήνυση στις αρμόδιες διωκτικες αρχές, παρακάμπτωντας την ΕΕΤΤ. Όλα τα υπολοιπα είναι άλλα λόγια να αγαπιόμαστε

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6954236#post6954236

απο εδω και κατω παντως εχουν γραφτει αυτα που ανεφερα,κοιτα και το #28

msisdn-forward....?...

να και κάτι καινούργιο που μάθαμε....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

εχω ενεργοποιησει το πακετο με τα 10gb το βραδυ. αλλα μηδενισε το υπολοιπο απο χρηματα που ειχα μεσα και τωρα δεν συνδεεται... γινεται αυτο;
Link to comment
Share on other sites

εχω ενεργοποιησει το πακετο με τα 10gb το βραδυ. αλλα μηδενισε το υπολοιπο απο χρηματα που ειχα μεσα και τωρα δεν συνδεεται... γινεται αυτο;

 

Ναι γίνεται, 0,00υπολοιπο data τέλος έστω και αν έχεις υπολείπομενα mb

Link to comment
Share on other sites

Είναι συχνό φαινόμενο αυτό όπως βλέπω πλέον. Οποιος το πάθει να κάνει καταγγελία χωρίς δεύτερη σκέψη μπας και σταματήσουν. Έχω πολλούς γνωστούς που μου είπαν ότι ξαφνικά έλαβαν sms και χρεωθηκαν χωρίς να έχουν κάνει αυτοί κάτι.

 

Το έχω πάθει και γω, απλά ζητάς από τη Wind να κάνει φραγή στα πενταψήφια και λύνεται το θέμα μια και καλή!;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι γίνεται, 0,00υπολοιπο data τέλος έστω και αν έχεις υπολείπομενα mb

λιγο χαζομαρα αυτο

σου στερει κατι που το εχεις ηδη πληρωσει

Edited by georgeIII
Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν έχει καμμία λογική και δεν καταλαβαίνω πως μπορεί να στέκει νομικά. Μεγάλο φάουλ της γουιντ αυτο. Φανταζομαι το ιδιο ισχυει και για Κιού;
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει και για q. Οσο για το νομικό θέμα από την στιγμή που ανακοινώθηκε και οι συνδρομητές παρέμειναν στο δίκτυο αποδεχόμενοι ουσιαστικά τις αλλαγές,δεν νομίζω οτι μπορει να γίνει κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Eχει πολυ σοβαρο λογο η wind που στο μηδενικο υπολοιπο κοβει το ιντερνετ.μπορει να μην μας αρεσει αλλα ετσι αποφασισε και εχει και για μενα το δικιο με το μερος της
Link to comment
Share on other sites

Eχει πολυ σοβαρο λογο η wind που στο μηδενικο υπολοιπο κοβει το ιντερνετ.μπορει να μην μας αρεσει αλλα ετσι αποφασισε και εχει και για μενα το δικιο με το μερος της

Ποιος είναι ο πολύ σοβαρός λόγος αν επιτρέπεται ;

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Eχει πολυ σοβαρο λογο η wind που στο μηδενικο υπολοιπο κοβει το ιντερνετ.μπορει να μην μας αρεσει αλλα ετσι αποφασισε και εχει και για μενα το δικιο με το μερος της

ε ντάξει τώρα...λες και οι άλλοι 2 άμα θέλουν να κόψουν αυτό που εννοείς,δεν μπορούν....Μερικά ports ρύθμιση στον server τους,υποθέτω πως είναι..Μη τρελαθούμε τελείως δηλαδή..

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Υποψιάζομαι οτι και η κοσμοτε για τον ιδιο λόγο έβαλε το myinternet,και οχι μόνο για να μην χρεώνονται άδικα οι συνδρομητές της...
Link to comment
Share on other sites

Eχει πολυ σοβαρο λογο η wind που στο μηδενικο υπολοιπο κοβει το ιντερνετ.μπορει να μην μας αρεσει αλλα ετσι αποφασισε και εχει και για μενα το δικιο με το μερος της

 

Από τη στιγμή που είναι ΠΡΟΑΓΟΡΑΣΜΕΝΟ το πάκετο ίντερνετ, ο μόνος λόγος να κοπεί θα έπρεπε να είναι όταν θα τελείωναν τα mb του πακέτου ή όταν θα έληγε το χρονικό όριο του πακέτου. Το υπόλοιπο των χρημάτων είναι εντελώς άσχετο, αφού το πακέτο έχει ΠΡΟΑΓΟΡΑΣΤΕΙ.

Link to comment
Share on other sites

Υποψιάζομαι οτι και η κοσμοτε για τον ιδιο λόγο έβαλε το myinternet,και οχι μόνο για να μην χρεώνονται άδικα οι συνδρομητές της...

 

η κοσμοτε το εκανε για να μην χρεωνει το 1 ευρω οταν δεν εχεις Mb.η wind απλα εχει λαβει μετρα ασφαλειας

Edited by kokonelos
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι πως μπορώ να κάνω φορητότητα από συμβόλαιο Cosmote σε Wind F2G, τηλεφωνικά ή online, και να μη χρειάζεται να πάω σε κάποιο κατάστημα, έτσι;
Link to comment
Share on other sites

Eχει πολυ σοβαρο λογο η wind που στο μηδενικο υπολοιπο κοβει το ιντερνετ.μπορει να μην μας αρεσει αλλα ετσι αποφασισε και εχει και για μενα το δικιο με το μερος της

Πιο σοβαρο απο τους συνδρομητες της, που την κανουν με ελαφρα πηδηματακια για αλλες πολιτείες?

 

Δεν νομιζω Τακη...

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αρκεί να τικαρεις τα 30€

 

Αν, αφού κάνω τη φορητότητα και πληρώσω τα 30€, επανέλθει η Cosmote με προσφορά που με συμφέρει και γυρίσω πίσω, μου επιστρέφει τα λεφτά η Wind ή τα παίρνει ο... άνεμος;

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις μέσω internet, θα πρέπει να σου έρθει μαζί με μία φυσική κάρτα αξίας 30€. Μπορείς να μην την χρησιμοποιήσεις σε αυτό αλλά να την βάλεις σε άλλο νούμερο αν έχεις, ή να την πουλήσεις σε κανέναν γνωστό σου.

 

Σε Q πάντως που ζήταγε 10€, έτυχε και δεν μου πήρε τίποτα όταν έκανα φορητότητα.

 

Sent from my XT1068

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Αν, αφού κάνω τη φορητότητα και πληρώσω τα 30€, επανέλθει η Cosmote με προσφορά που με συμφέρει και γυρίσω πίσω, μου επιστρέφει τα λεφτά η Wind ή τα παίρνει ο... άνεμος;

σου επιστρέφει τα λεφτά....ε δέν νομίζω

Link to comment
Share on other sites

σε περιπτωση που το κανεις για να παρεις αντιπροσφορα απο κοσμοτε,μαλλον συμφερει να το κανεις σε καταστημα,οπου τα 30 θα τα δωσεις αν ενεργοποιηθεις. Το μειονεκτημα ομως εκει ειναι οτι τα 30 θα ληξουν μετα απο 1 μηνα.Αλλιως κανε αυτο που λεει ο mark,αν και χλωμο το βλεπω να βρεις ατομο να θελει να βαλει 30 ευρω με την μια στο κινητο του.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...